Autor Wątek: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury  (Przeczytany 6139 razy)

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« dnia: Lipiec 03, 2023, 18:39:41 »
Witam kilka lat temu przeniosłem się z PSP do MON  nie otrzymałem  żadnego zaświadczenia o wyjazdach (ponad 30w roku ) teraz powoli bym chciał wszystko unormować .Lecz osoba odpowiedzialna za to w byłej jednostce PSP powiedziała że moje dokumenty już są w archiwum i bym musiał napisać wniosek o pobraniu mojej dokumentacji wyjazdowej uprawniających do dodatkowego 0,5% za każdy rok wyjazdowych, Ktoś wie lub ma taki wniosek?między czasie zmienił się komendant ,przyszedł z innej jednostki i podobno nie chce podpisywać %za wyjazdy ponieważ wcześniej dopatrzył się jakiś nieprawidłowości i nie chce ryzykować.takie otrzymałem informację od osoby kadrowej ,ma komendant takie prawo skoro każda służba każdy wyjazd jest wpisany w WSD oraz książce podziału bojowego a następnie każdy wyjazd osobno podpisywałemm  ???

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2023, 21:29:03 »
Wszystko jest do sprawdzenia a komendant łaski nie robi. Jeśli jest dokumentacja piszesz wniosek i tyle , i najważniejsze sam weryfikuj informacje u źródła a nie że "pdobno" gdzieś, ktoś, coś.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2023, 08:06:33 »
Tak jak wyżej - to Twoje święte prawo. Napisz oficjalny papier do Komendanta z prośbą o podanie liczby wyjazdowych służb za wszystkie lata, które Cię interesują, jak się uda to zweryfikuj co się da w SWD (dla ogarniętego dyżurnego to mniej niż minuta roboty w Zestawieniach-ST).

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2023, 10:02:35 »
A czy ktoś może napisać co dokładnie napisać w piśmie do komendanta?szukałem w necie lecz nic nie znalazlem

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2023, 12:15:59 »
A czy ktoś może napisać co dokładnie napisać w piśmie do komendanta?szukałem w necie lecz nic nie znalazlem
Napisz czego potrzebujesz i po co... Wystarczy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2023, 22:46:11 »
A czy ktoś może napisać co dokładnie napisać w piśmie do komendanta?szukałem w necie lecz nic nie znalazlem
Czytam i nie wierzę. Szanowny Panie Komendancie. Proszę o udostępnianie z moich akt osobowych dokumentacji potwierdzającej udział w działaniach ratowniczych w latach xxxxx - yyyy . Pozdrawiam. ( Nie ma za co. po kilkunastu latach służby mogłeś nie mieć okazji pisać żadnego raportu)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2023, 18:45:09 »
A czy ktoś może napisać co dokładnie napisać w piśmie do komendanta?szukałem w necie lecz nic nie znalazlem
Czytam i nie wierzę. Szanowny Panie Komendancie. Proszę o udostępnianie z moich akt osobowych dokumentacji potwierdzającej udział w działaniach ratowniczych w latach xxxxx - yyyy . Pozdrawiam. ( Nie ma za co. po kilkunastu latach służby mogłeś nie mieć okazji pisać żadnego raportu)
Jaśnie wielmożny panie komendancie będzie lepiej. A tak serio normalne pismo data miejscowość do kogo , od kogo , o co chodzi podpis

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2023, 19:25:40 »
Musisz mieć spore problemy z sobą jeśli przeszkadza Ci użycie powszechnie stosowanej formy grzecznościowej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2023, 19:31:31 wysłana przez pb11 »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2023, 16:42:33 »
Musisz mieć spore problemy z sobą jeśli przeszkadza Ci użycie powszechnie stosowanej formy grzecznościowej.
Nie martw się. Nie mam problemów. I nie mów mi, że przy pisaniu raportów czy pism skierowanych do komendanta używacie zwrotu szanowny. Zawsze mnie śmieszyło to dupowlażenie 01mu. No ale to taka tradycja w PSP.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2023, 16:54:19 »
Cytat: pb11 link=topic=31855.msg388504#msg388504
date=1691169940
Musisz mieć spore problemy z sobą jeśli przeszkadza Ci użycie powszechnie stosowanej formy grzecznościowej.
Nie martw się. Nie mam problemów. I nie mów mi, że przy pisaniu raportów czy pism skierowanych do komendanta używacie zwrotu szanowny. Zawsze mnie śmieszyło to dupowlażenie 01mu. No ale to taka tradycja w PSP.
Po 1 mało chyba pism urzędowych widziałeś bo większość zaczyna się od zwrotu szanowny panie.
Po 2 jakbyś się wczytał w temat to wydedukował byś że adresat pisma już nie jest jego komendantem bo chłop pracuje zupełnie gdzie indziej.
Po 3 chciałeś zabłysnąć ale trochę Ci nie wyszło.
Może i dupowłazem nie jesteś ale wiele więcej nie wnosisz takimi postami.
Życzę spokojnej niedzieli
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2023, 09:56:32 wysłana przez seksyjny »

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 29, 2024, 21:06:48 »
Witam .
Mam pytanie dotyczące zaliczania 0,5 % do emerytury.
Po krotce przedstawię sprawę. Będąc kadetem w szkole (szkolna JRG) brała udział w działaniach od 01.01 xxxx i tam miałem kilka wyjazdów, później praktyki w JRG przy KP i kolejne wyjazdy. W maju koniec szkoły, a od 01.06 xxxx rozpoczęcie służby w JRG i udział  przy zdarzeniach . Moje pytanie czy rozpoczęcie nowego roku wyjazdowego powinno zacząć się od 01.06 xxxx czy dowódca JRG mogl kontynuować moją kartę wyjazdową ze szkoły oraz jednostki gdzie odbywałem praktyki.
Może ktoś miał podobny przypadek i udzieli odpowiedzi .
Pozdrawiam i dzięki.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2024, 21:20:39 wysłana przez strażakPSK »

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 29, 2024, 21:25:45 »
Zamazany rok nie pomaga w prawidłowej odpowiedzi. Trzeba wziąć pod uwagę, iż zapis 0.5 % jest niedostępny,jeżeli kolega został przyjęty po 31 grudnia 2012 r.
Pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2024, 21:30:00 »
Zamazany rok nie pomaga w prawidłowej odpowiedzi. Trzeba wziąć pod uwagę, iż zapis 0.5 % jest niedostępny,jeżeli kolega został przyjęty po 31 grudnia 2012 r.
Pozdrawiam

Niech zbiera nigdy nie wiadomo co życie przyniesie a może przepis się zmieni i zaczną im zaliczać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 29, 2024, 22:38:12 »
Cytuj
Po krotce przedstawię sprawę. Będąc kadetem w szkole (szkolna JRG) brała udział w działaniach od 01.01 xxxx i tam miałem kilka wyjazdów,........
Interpretacja Zakładu Emerytalno Rentowego (przywieziona przez kadrowe ze szkolenia realizowanego przez pracowników ZER w jednej ze szkół kilka lat temu) - w dużym uproszczeniu - 30 dni wyjazdowych masz mieć "w ciągu" jednego roku; czyli dla przykładu: jeden "rok" tak jak piszesz 01.01 - do 31.12 zaliczyłeś 30 dni wyjazdowych, potem np. idziesz na urlop, L4 albo "zadziałała prewencja" i nic przez 3 miesiące się nie działo, możesz następny rok możesz liczyć od 01.04 do 31.03 roku następnego;
co do kwestii podniesionej przez założyciela wątku - jest coś takiego jak roczna karta ewidencji udziału strażaka w działaniach ratowniczych, w tym ratowniczo-gaśniczych lub bezpośredniego kierowania tymi działaniami na miejscu zdarzenia wg ustalonego przez KG wzoru i stanowi ona obowiązkowy element akt osobowych strażaka (dlatego kwestie wydania takich informacji strażakowi nie zależą od "woli" kierownika jednostki)   

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2024, 09:24:30 »
U nas robi się tak, że każdy ma liczony "swój" rok od daty wstąpienia do służby. W twoim przypadku będzie to zapewne 1 września 200? roku, tym samym wyjazdy w szkole, czy na praktykach gdzieś w JRG w Polsce winne być uwzględnione! Ustal to w swoich kadrach, bo zapewne dowódca JRG, który to u ciebie nadzorował jest już na emce lub jakimś KW i może nie pamiętać  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Naliczanie 0,5% za wyjazdy do emerytury
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2024, 10:42:55 »
U nas robi się tak, że każdy ma liczony "swój" rok od daty wstąpienia do służby. W twoim przypadku będzie to zapewne 1 września 200? roku, tym samym wyjazdy w szkole, czy na praktykach gdzieś w JRG w Polsce winne być uwzględnione! Ustal to w swoich kadrach, bo zapewne dowódca JRG, który to u ciebie nadzorował jest już na emce lub jakimś KW i może nie pamiętać  :straz:
U mnie identycznie każdy ma swój rok wyjazdowy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.