Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 882609 razy)

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1400 dnia: Marzec 11, 2024, 15:21:36 »
A ktoś może wie czemu proces legislacyjny podwyżek stanął w miejscu ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1401 dnia: Marzec 11, 2024, 17:38:41 »
Nie tylko ten bo dla pracowników cywilnych też stoi w miejscu.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1402 dnia: Marzec 11, 2024, 18:33:40 »
Nie porównujmy się do pracowników cywilnych tylko do innych służb. Przykładem policja oni już cokolwiek dostali a u nas jak zwykle…

Offline Zapałka20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1403 dnia: Marzec 11, 2024, 19:49:40 »
Tak non stop piszą że w policji brakuje ludzi do pracy ,ile to ludzie rekordowo odeszło ze służby . Zrównajcie socjal z wojskiem i od razu będą pchali się drzwiami i oknami,  nawet piwnica będą wchodzili , zmniejszyć prawa emerytalne do 20 i licząc RG i bajka . Co roku niby walczymy o podwyżki , co roku to samo. Co dalej , co na to związki ? Czy jest szansa na rozmowy na ten temat czy dalej na szarym końcu będziemy ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1404 dnia: Marzec 11, 2024, 20:33:01 »
A ktoś może wie czemu proces legislacyjny podwyżek stanął w miejscu ?
Proces legislqcji można śledzić na stronie RCL ale proszę to ostatnie co bylo:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline K_Firefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1405 dnia: Marzec 11, 2024, 21:59:41 »
Tak non stop piszą że w policji brakuje ludzi do pracy ,ile to ludzie rekordowo odeszło ze służby . Zrównajcie socjal z wojskiem i od razu będą pchali się drzwiami i oknami,  nawet piwnica będą wchodzili , zmniejszyć prawa emerytalne do 20 i licząc RG i bajka . Co roku niby walczymy o podwyżki , co roku to samo. Co dalej , co na to związki ? Czy jest szansa na rozmowy na ten temat czy dalej na szarym końcu będziemy ?

Też bym chciał te 5 lat krócej... przydałbym się pewien spadochron w razie W. A jeśli nie to chociaż naliczanie nie z 10 lat... to też moim zdaniem temat do rozmów przez ZZ

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1406 dnia: Marzec 12, 2024, 08:47:49 »
Lubię swoją pracę, jestem pierwszy na nowych i jak myślę o naliczaniu z 10 lat to mi się słabo robi jak jestem na pożegnaniach kolegów i wiem że za lata służby zostali docenieni a Nas to nie czeka.

Offline tuitam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1407 dnia: Marzec 12, 2024, 09:32:05 »


Też bym chciał te 5 lat krócej... przydałbym się pewien spadochron w razie W. A jeśli nie to chociaż naliczanie nie z 10 lat... to też moim zdaniem temat do rozmów przez ZZ


To się zacznie dopiero wtedy jak naczelnicy, komendanci będą na nowych zasadach. Dopóki góra odchodzi na starych to nie będą tego ruszać bo po co :)

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1408 dnia: Marzec 12, 2024, 10:49:10 »
myśle że oni i tak nie bedą miec nic do gadania

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1409 dnia: Marzec 12, 2024, 11:53:04 »
Lubię swoją pracę, jestem pierwszy na nowych i jak myślę o naliczaniu z 10 lat to mi się słabo robi jak jestem na pożegnaniach kolegów i wiem że za lata służby zostali docenieni a Nas to nie czeka.

Będziemy mieli podobne emerytury jakie ma teraz policja. Tak więc nikt tego nie zmieni.

Offline Pismak02

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1410 dnia: Marzec 12, 2024, 12:28:15 »
Nie porównujmy się do pracowników cywilnych tylko do innych służb. Przykładem policja oni już cokolwiek dostali a u nas jak zwykle…
Siusiek twierdzi, że wszystko stanęło w miejscu. A ja się pytam co zrobiło kierownictwa "Florian" w tej sprawie? Czy ktoś wie? Podwyżki miały być od marca a teraz się okazuje, iż legislacja stanęła w miejscu. :cooo: Może się zastanawiają co zrobić z obiecanymi przez P. W i resztę 90 złotymi :rofl:
A tak na poważnie to znowu Przewodniczący i reszta siedzą po cichu i członkowie floriana tylko się domyślają. Jakieś tabelki krążą po komendach i to po kadrach w sprawie rozdziału podwyżki- czy ktoś coś wie? Może Siusiek...  :milcz:
Zamiast usiąść do stołu wszystkie 3 związki i zastanowić się razem co z tym fantem zrobić to każdy z osobna  i jeszcze do tego walki wewnętrzne :gwiazdki:

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1411 dnia: Marzec 12, 2024, 12:32:38 »
Przestańcie już jeden na drugiego psioczyć, bo już tego czytać się nie da! Zarówno Florian jak i Solidarność i cała reszta nic nie robią.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1412 dnia: Marzec 12, 2024, 13:05:53 »
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12382601/katalog/13042395#13042395

Wróćmy do konkretów, bo nie lubię populizmu - pojawiają się uwagi co do projektów, między innymi MF nie podoba się powiązanie dodatku za stopień w Policji z kwotą bazową i rekomenduje powrót do stawek kwotowych.
Co do naszego - MF prosi o potwierdzenie, że stawki dodatku za stopień pozostają niezmienione, poza tym brak uwag. Do tego dochodzą wymogi proceduralne co do OSR.
 Zainteresowani znajdą wszystko na stronie procesu legislacyjnego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2024, 13:16:13 wysłana przez mpolskie »

Offline ToMMek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1413 dnia: Marzec 12, 2024, 14:55:54 »
Co do konkretów naszych podwyżek. Póki co jest tylko informacja że wszystko ma być „domknięte” do końca kwietnia. Tylko nikt nie podaje którego roku😉

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1414 dnia: Marzec 12, 2024, 16:49:26 »
Przestańcie już jeden na drugiego psioczyć, bo już tego czytać się nie da! Zarówno Florian jak i Solidarność i cała reszta nic nie robią.
Sam widzisz że i związkowcy i niezwiązkowcy czekają na pojawienie się rozporządzenia. Nic tu nie ma mowy że związki mają coś do tego.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1415 dnia: Marzec 12, 2024, 17:19:25 »
Przestańcie już jeden na drugiego psioczyć, bo już tego czytać się nie da! Zarówno Florian jak i Solidarność i cała reszta nic nie robią.
Sam widzisz że i związkowcy i niezwiązkowcy czekają na pojawienie się rozporządzenia. Nic tu nie ma mowy że związki mają coś do tego.

W takim razie dlaczego policjanci dostali nie pełną, bo nie pełną podwyżke od marca a u nas zero. Wydaje mi się, że to dlatego iż ich związkowcy działają lepiej niż u nas...,

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1416 dnia: Marzec 12, 2024, 19:06:40 »
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12382601/katalog/13042395#13042395

Wróćmy do konkretów, bo nie lubię populizmu - pojawiają się uwagi co do projektów, między innymi MF nie podoba się powiązanie dodatku za stopień w Policji z kwotą bazową i rekomenduje powrót do stawek kwotowych.
Co do naszego - MF prosi o potwierdzenie, że stawki dodatku za stopień pozostają niezmienione, poza tym brak uwag. Do tego dochodzą wymogi proceduralne co do OSR.
 Zainteresowani znajdą wszystko na stronie procesu legislacyjnego.
Co do zarzutów względem Policji ok jestem w stanie przyjąć stanowisko MF ale w naszym przypadku uważam to za zwykłe przeciąganie sprawy... Skoro opiniowany projekt nie przewiduje zmian w dodatku za stopień w PSP to skąd pytania o to? Po co?!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tapir102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1417 dnia: Marzec 12, 2024, 19:18:20 »
Ja tylko czekam na jedno. Hasło klucz : "Piniędzy nie ma i nie będzie" także ten tego, no.....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1418 dnia: Marzec 12, 2024, 19:25:00 »
Ja tylko czekam na jedno. Hasło klucz : "Piniędzy nie ma i nie będzie" także ten tego, no.....
Moim zdaniem aż takiego ryzyka nie ma. Natomiast 1 kwietnia uważam za poważnie zagrożony.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2024, 19:32:14 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirant;kpt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1419 dnia: Marzec 12, 2024, 19:52:54 »
A co jeśli 1 maja kasa nie wejdzie?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1420 dnia: Marzec 12, 2024, 20:09:55 »
Wg. ustawy jest 3 miesiące na podwyżki w budżetówce, a liczone jest od 1 lutego.

Offline aspirant;kpt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1421 dnia: Marzec 12, 2024, 20:29:55 »
Wiem że są trzy miesiące dlatego pytam co gdyby..?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1422 dnia: Marzec 12, 2024, 20:40:22 »
Wiem że są trzy miesiące dlatego pytam co gdyby..?
Ustawa obliguje organy władzy publicznej... Więc sorry bez zmiany ustawy musi to być wprowadzone.
Weź proszę zastanów się co piszesz. Nie widzisz różnicy ze osoby na nowych zasadach gdy mają naliczanie z 10lat to są w dupie ze względu na inflacje? skumuluj sobie cel inflacyjny 2,5% przez 10lat. 28% jesteśmy do tyłu gdyby inflacja wyjątkowo nie była wysoka. Policz sobie awanse jakie masz w ciągu tych 10lat, a co za tym idzie różnica zarobków wynikająca z awansów. W optymistycznym scenariuszu będziemy mieć 30% gorsze emerytury niż osoby idące "na pusto" teraz na emeryturę (wliczając podwyżki o waloryzacje naszych uposażeń co roku), a w pesymistycznym stawiam 50-60%.
Ciekawe kiedy inni się obudzą z tego myślenia co Ty i przestaną myśleć ze będziemy mieć tak jak teraz policja - nie, nie będziemy mieć tak jak policja, zrozumcie to.
Szczerze to powiedz mi jak się to liczy bo uważam, że nie masz o tym pojęcia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1423 dnia: Marzec 12, 2024, 20:45:11 »
Zajrzyj do innego wątku, tam jest opisane jak są naliczane emerytury po nowemu.
Wracajmy do tematu.
Liczyłem sobie podwyżkę na podstawie tego projektu rozporządzenia to wzrost wyniósł mi w wypłacie około 20%.
Ogólnie to trochę słabo że trzeba czekać i jakby to nie poszło 1 kwietnia. Niestety zajmują się teraz kolejną kampanią wyborczą, a nie robotą do której zostali wybrani. Są również tarcia wewnątrz rządzących, a poprzednia zmiana nie miała takich problemów wewnętrznych i różne frakcje nie musiały się dogadywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1424 dnia: Marzec 12, 2024, 20:48:13 »
Zajrzyj do innego wątku, tam jest opisane jak są naliczane emerytury po nowemu.
Wracajmy do tematu.
Liczyłem sobie podwyżkę na podstawie tego projektu rozporządzenia to wzrost wyniósł mi w wypłacie około 20%.
Ogólnie to trochę słabo że trzeba czekać i jakby to nie poszło 1 kwietnia. Niestety zajmują się teraz kolejną kampanią wyborczą, a nie robotą do której zostali wybrani. Są również tarcia wewnątrz rządzących, a poprzednia zmiana nie miała takich problemów wewnętrznych i różne frakcje nie musiały się dogadywać.
Ale ja to napisałem w tym innym wątku, żeby nie pletli głupot o inflacji i waloryzacji... Bo liczy się stosunek uposażenia do średniej...
Relanie do sprawy podchodząc dlaczego uważam, że 1 kwietnia jest zagrożony bo MSWiA musi odpisać do tych co złożyli zastrzeżenia w terminie... Potem ZZ i jeszcze zapewne ze dwa szczeble więc realnie w 18 dni ciężki temat ale żeby nie było wykonalny...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.