Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883748 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1375 dnia: Marzec 05, 2024, 16:47:53 »
Lepiej było u nas awansować w stopniu...patrz poprzednicy aniżeli dawać dodatki? Czy coś było inaczej?
Nie mam pojęcia jaką myśl chciałeś przekazać więc nie wiem co ci odpowiedzieć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1376 dnia: Marzec 05, 2024, 16:55:56 »
Dobrze rozumiem??? Wolicie w stopień niż w podstawę???

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1377 dnia: Marzec 05, 2024, 16:59:52 »
Źle rozumiesz...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1378 dnia: Marzec 05, 2024, 17:11:14 »
Lepiej było u nas awansować w stopniu...patrz poprzednicy aniżeli dawać dodatki? Czy coś było inaczej?
Nie mam pojęcia jaką myśl chciałeś przekazać więc nie wiem co ci odpowiedzieć.
Zapytam inaczej..czy zwykli strażacy mogli awansować z przyspieszenia? Czy komendy były skłonne składać wnioski na awanse z przyspieszenia?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1379 dnia: Marzec 05, 2024, 17:20:00 »
Czekajcie czy ja was dobrze rozumiem (@bomabaj998 i HanySAnimal) uznaliście, że rozwiązanie zastosowane przez Policjantów jest lepsze od tego zastosowanego w PSP?
Przejrzyste na przyszłość, wzrost kwoty bazowej to wzrost grupy i dodatku za stopień. Jak w sumie jest 20 % podwyżki to w czym problem

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1380 dnia: Marzec 05, 2024, 17:34:41 »
Cała podwyżka powinna iść w stopień, może wreszcie zacząłby mieć jakieś znaczenie i ilość przedterminowych awansów może by zmalała. A u nas... geniusze zarządzania po zdalnym MBA w Collegium Tumanum wprowadzają  kolejne podziały: nadnaczelnicy, w komendach. Gratulować związkom że to klepnęły. TAk ... wiem to 2 złote, ale w tym przypadku robi różnicę.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1381 dnia: Marzec 05, 2024, 17:45:55 »
Cała podwyżka powinna iść w stopień, może wreszcie zacząłby mieć jakieś znaczenie i ilość przedterminowych awansów może by zmalała. A u nas... geniusze zarządzania po zdalnym MBA w Collegium Tumanum wprowadzają  kolejne podziały: nadnaczelnicy, w komendach. Gratulować związkom że to klepnęły. TAk ... wiem to 2 złote, ale w tym przypadku robi różnicę.
Mylisz się Kolego.. związki w momencie podpisywania..patrz na daty nic o tym nie wiedziały. I apropo policyjne ZZ dały komendantom 90 zł na pochodne a z ust kilku kolegów nie wiem z jakiej opcji popłynęły słowa że F był hojny. Przypomnę tylko że stołeczny pojdzie ad konto KM Warszawa a te przeszeregowania to raptem 200 osób w Polsce. Ponadto gdy były przeszeregowania pomiędzy grupami 2 do bodajże 8 nikt nie grzmiał i nawet dowódcy zmian mieli gowno do powiedzenia.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1382 dnia: Marzec 05, 2024, 17:47:38 »
ZZ powinny walczyć o zniesienie dodatków: za stopień, służbowych, funkcyjnych, staż służby a wszystkie te składniki wynagrodzenia powinny wejść w skład mnożnika. No i koniecznie zmniejszenie ilości grup zaszeregowania.
Obecna podwyżka nie naprawi lat błędów w zarządzaniu wynagrodzeniami naszej formacji bo to wymaga radykalnych posunięć.

Natomiast osoby, które tutaj krzyczą jak to PB ma dobrze bo maja płatne nadgodziny, nie zdają sobie sprawy że w większości przypadków nadgodziny wynikają z błędów w zarządzaniu kadrą i złą organizacją pracy.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1383 dnia: Marzec 05, 2024, 17:58:48 »
ZZ powinny walczyć o zniesienie dodatków: za stopień, służbowych, funkcyjnych, staż służby a wszystkie te składniki wynagrodzenia powinny wejść w skład mnożnika. No i koniecznie zmniejszenie ilości grup zaszeregowania.
Obecna podwyżka nie naprawi lat błędów w zarządzaniu wynagrodzeniami naszej formacji bo to wymaga radykalnych posunięć.

Natomiast osoby, które tutaj krzyczą jak to PB ma dobrze bo maja płatne nadgodziny, nie zdają sobie sprawy że w większości przypadków nadgodziny wynikają z błędów w zarządzaniu kadrą i złą organizacją pracy.
Wszystko ok...tylko dlaczego tak się dzieje kiedy mamy kolejną podwyżkę tej wysokości.  Co będzie za rok? Otóż NIE będzie n8c...podwyżek..dodatków...maksów..itp.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1384 dnia: Marzec 05, 2024, 18:08:28 »
Kolego SIUSIEK
Czy były potrzebne te przeszeregowania  i tworzenie lepszych naczelników?
Chyba nie tak miały działać związki-dzieląc naczelników na lepszych i gorszych?

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1385 dnia: Marzec 05, 2024, 18:41:37 »
Cytuj
I apropo policyjne ZZ dały komendantom 90 zł na pochodne a z ust kilku kolegów nie wiem z jakiej opcji popłynęły słowa że F był hojny.
no jak czytam takie słowa to mnie ....... no krew zalewa;
związek dał komendantom na pochodne - w tych słowach mieści się cała degręgolada ruchu związkowego, słabość "strony służbowej" i braku poszanowania prawa (bo gdzie i w jakim akcie prawnym związek "daje" albo łaskawie "wyraża zgodę");
O tempora, o mores! 
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2024, 18:45:55 wysłana przez j.o.blush »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1386 dnia: Marzec 05, 2024, 19:02:24 »
no jak czytam takie słowa to mnie ....... no krew zalewa;
związek dał komendantom na pochodne - w tych słowach mieści się cała degręgolada ruchu związkowego, słabość "strony służbowej" i braku poszanowania prawa (bo gdzie i w jakim akcie prawnym związek "daje" albo łaskawie "wyraża zgodę");
O tempora, o mores!
Prawo nakazuje w sprawie wynagrodzeń uzgodnienia ze stroną społeczną... Sorry takie prawo a dokładnie ustawa o ZZ  :wacko:  Jak chcesz bardziej szczegółowo to art. 27 ust. 3 jeszcze jakieś wynurzenia masz?
I apropo policyjne ZZ dały komendantom 90 zł na pochodne a z ust kilku kolegów nie wiem z jakiej opcji popłynęły słowa że F był hojny. Przypomnę tylko że stołeczny pojdzie ad konto KM Warszawa a te przeszeregowania to raptem 200 osób w Polsce. Ponadto gdy były przeszeregowania pomiędzy grupami 2 do bodajże 8 nikt nie grzmiał i nawet dowódcy zmian mieli gowno do powiedzenia.
Zarówno u nich jak i u nas to są "wolne środki w dyspozycji komendantów"... Na pochodne poszło w PSP 201,87 zł natomiast kwota wolna przed manewrem z naczelnikami 61,86 zł... Moim zdaniem można było lepiej zagospodarować tą kwotę a nie dawać ja jako wolną uznaniową...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1387 dnia: Marzec 05, 2024, 19:19:44 »
Cytuj
Prawo nakazuje w sprawie wynagrodzeń uzgodnienia ze stroną społeczną... Sorry takie prawo a dokładnie ustawa o ZZ  :wacko:  Jak chcesz bardziej szczegółowo to art. 27 ust. 3 jeszcze jakieś wynurzenia masz?
po pierwsze  - przytoczyłeś przepis dotyczący uprawnień zakładowych organizacji związkowych;
po drugie - uzgodnienie jest postępowaniem zmierzającym do wypracowania wspólnego stanowiska a nie spełnieniem woli organizacji związkowej - "związki dały" "związki pozwoliły" i dalej w patologię - tak mam jak to napisałeś "wynurzenia";
 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1388 dnia: Marzec 05, 2024, 19:30:44 »
po pierwsze  - przytoczyłeś przepis dotyczący uprawnień zakładowych organizacji związkowych;
po drugie - uzgodnienie jest postępowaniem zmierzającym do wypracowania wspólnego stanowiska a nie spełnieniem woli organizacji związkowej - "związki dały" "związki pozwoliły" i dalej w patologię - tak mam jak to napisałeś "wynurzenia";
Po pierwsze ustawa o ZZ jest krótka i zobacz sobie jakie są uprawniania wyższych struktur bo są identyczne w tym temacie... 
Po drugie trzeba tak długo rozmawiać aż się wszyscy zgodzą... Natomiast z uwagi na parcie na stronę służbową ich przełożonych i na stronę społeczną ich organizacji niższego szczebla to zwykle się szybko kończy... Ogólnie formuła nie powinna być "związki dały" bo to przekłamie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1389 dnia: Marzec 05, 2024, 19:42:51 »
Cytuj
Ogólnie formuła nie powinna być "związki dały" bo to przekłamie.
O... i to jest kolego Eqinox z Twojej strony krok w strone "uzgodnienia" naszych stanowisk :-)
dla przykładu fajny fragment z jednego wyroku WSA:
„formułując sposób współdziałania związków zawodowych w procesie tworzenia prawa, ustawodawca kładł nacisk nie tyle na efekt uzgodnień w postaci osiągnięcia zgody, ile przede wszystkim na sam fakt uzgadniania, na proces dochodzenia do zgody, ujednolicania, zbliżania się czy też wzajemnego dostosowywania stanowisk. Oznacza to, że najistotniejsze jest samo poddanie projektu procedurze uzgodnieniowej, a tym samym uspołecznienie procesu tworzenia prawa, nie zaś skutek w postaci jednolitego, w pełni zgodnego zapatrywania się na daną sprawę” (wyrok z dnia 16 lipca 2009 roku, II SA/Op 140/09)


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1390 dnia: Marzec 05, 2024, 19:47:10 »
O... i to jest kolego Eqinox z Twojej strony krok w strone "uzgodnienia" naszych stanowisk :-)
dla przykładu fajny fragment z jednego wyroku WSA:
„formułując sposób współdziałania związków zawodowych w procesie tworzenia prawa, ustawodawca kładł nacisk nie tyle na efekt uzgodnień w postaci osiągnięcia zgody, ile przede wszystkim na sam fakt uzgadniania, na proces dochodzenia do zgody, ujednolicania, zbliżania się czy też wzajemnego dostosowywania stanowisk. Oznacza to, że najistotniejsze jest samo poddanie projektu procedurze uzgodnieniowej, a tym samym uspołecznienie procesu tworzenia prawa, nie zaś skutek w postaci jednolitego, w pełni zgodnego zapatrywania się na daną sprawę” (wyrok z dnia 16 lipca 2009 roku, II SA/Op 140/09)
Przypominam Ci, że w polskim systemie prawnym nie ma systemu precedensowego... W takiej samej sprawie 2 sędziów może wydać dwa różne wyroki... Poza tym zwróć uwagę, że tu mowa o współdziałaniu kilku ZZ a nie relacji ZZ strona służbowa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1391 dnia: Marzec 05, 2024, 19:53:54 »
Zobaczymy jak to zadziała wkrótce na poziomie województw i powiatów. Tu możemy wszystko a tam może się zadziać...

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1392 dnia: Marzec 05, 2024, 20:02:06 »
Cytuj
nie ma systemu precedensowego
ok, zgoda - to dla odmiany fragment innego wyroku dotyczący co prawda systemu oświaty ale pasuje jak ulał:

wymóg uzgadniania regulaminu (...) nie może być rozumiany jako wymóg całkowitej zgody, zacierałby bowiem różnicę między współuczestniczeniem w procesie stanowienia prawa, a współstanowieniem” (wyrok z dnia 17 listopada 2005 roku, I OSK 917/05)

chciałbym również przypomnieć o zastosowaniu art. 30 ust 6 o czym strona służbowa chyba stara się zapominać :-)

Cytuj
Tu możemy wszystko
uderz w stół....... :-)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1393 dnia: Marzec 05, 2024, 20:09:50 »
ok, zgoda - to dla odmiany fragment innego wyroku dotyczący co prawda systemu oświaty ale pasuje jak ulał:
wymóg uzgadniania regulaminu (...) nie może być rozumiany jako wymóg całkowitej zgody, zacierałby bowiem różnicę między współuczestniczeniem w procesie stanowienia prawa, a współstanowieniem” (wyrok z dnia 17 listopada 2005 roku, I OSK 917/05)
chciałbym również przypomnieć o zastosowaniu art. 30 ust 6 o czym strona służbowa chyba stara się zapominać :-)
Zwykle to stronie służbowej się też spieszy... I dlatego woli 3 razy się spotkać... Niż czekać 30 dni... Potem 30 dni na opiniowanie aktu prawnego czyli razem minimum 2 miesiące... Powód ten sam co wcześniej podałem.
Zobaczymy jak to zadziała wkrótce na poziomie województw i powiatów. Tu możemy wszystko a tam może się zadziać...
Zrozumiesz dlaczego jestem przeciwnikiem kwoty wolnej... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1394 dnia: Marzec 05, 2024, 21:14:11 »
Ja się mogę nie znać bo jestem tylko zwykłym robolem na samym końcu drabiny Ale z tego co wiem to dodatek za stopień to jest całe 20zl brutto co 2 lata. I żadna podwyżka nie zmieniła chyba tej kwestii. Więc skoro w Policji będzie stopień powiązany z kwota bazową to chyba lepiej na tym wyjdą czy nie ? Tak jak mówię ja się mogę nie znać...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1395 dnia: Marzec 05, 2024, 21:29:41 »
W załączeniu tabelka z projektu rozporządzenia policjantów. Różnice między stopniami to 0.05 przy tych posterunkowych. Potem po 0.01 albo 0.02. I najwyżej przy generale jest 0.06.

Kwota bazowa to 2088.77 więc różnica w stopniu o 0.01 to całe 20zl.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1396 dnia: Marzec 06, 2024, 05:41:07 »
Takie ciekawe rzeczy można znaleźć w internecie:
https://biznes.trojmiasto.pl/Podwyzki-w-budzetowce-utrudnia-walke-z-inflacja-n186986.html

Nie wszystkim, jak widać, pasują podwyżki.
Si vis pacem, para bellum

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1397 dnia: Marzec 06, 2024, 07:48:49 »
Takie ciekawe rzeczy można znaleźć w internecie:
https://biznes.trojmiasto.pl/Podwyzki-w-budzetowce-utrudnia-walke-z-inflacja-n186986.html

Nie wszystkim, jak widać, pasują podwyżki.

Fajnie jakby uwzględnili w tym artykule, że innym pensje rosły ładnie, a nam jednak nie. Może stąd te 20 procent

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 445
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1398 dnia: Marzec 07, 2024, 05:54:14 »
Takie ciekawe rzeczy można znaleźć w internecie:
https://biznes.trojmiasto.pl/Podwyzki-w-budzetowce-utrudnia-walke-z-inflacja-n186986.html

Nie wszystkim, jak widać, pasują podwyżki.

Fajnie jakby uwzględnili w tym artykule, że innym pensje rosły ładnie, a nam jednak nie. Może stąd te 20 procent
Dokładnie 8 lat mrożenia przez PO niczego już nie zwróci ....

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1399 dnia: Marzec 07, 2024, 09:02:26 »
Takie ciekawe rzeczy można znaleźć w internecie:
https://biznes.trojmiasto.pl/Podwyzki-w-budzetowce-utrudnia-walke-z-inflacja-n186986.html

Nie wszystkim, jak widać, pasują podwyżki.

Fajnie jakby uwzględnili w tym artykule, że innym pensje rosły ładnie, a nam jednak nie. Może stąd te 20 procent
Dokładnie 8 lat mrożenia przez PO niczego już nie zwróci ....

Twój post jest taki jak wczorajszy protest strażackiej części solidarności. Jednak za PiS odwołali.