Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 882759 razy)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1200 dnia: Luty 02, 2024, 10:19:07 »
Dokładnie ja po podwyżce będę miał 12 %dodatku, oszaleje ze szczęścia. Cała służbę dymają nas na dodatkach a później łaske robią że coś dadzą na odchodne. Żenada

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 445
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1201 dnia: Luty 02, 2024, 10:41:24 »
Dokładnie ja po podwyżce będę miał 12 %dodatku, oszaleje ze szczęścia. Cała służbę dymają nas na dodatkach a później łaske robią że coś dadzą na odchodne. Żenada
No dokładnie ale wiele osób tego nie widzi ...

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1202 dnia: Luty 02, 2024, 10:49:50 »
Dokładnie ja po podwyżce będę miał 12 %dodatku, oszaleje ze szczęścia. Cała służbę dymają nas na dodatkach a później łaske robią że coś dadzą na odchodne. Żenada

Raczej większości dodatki tak wyglądają, też mogły by być na minimalnym poziomie przynajmniej 20%

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1203 dnia: Luty 02, 2024, 11:19:19 »
Nadbryg. Józef Galica podkreślił natomiast potrzebę niezwłocznego rozpoczęcia prac nad ustawą o ochronie ludności. Zgodził się w tej sprawie z sugestią związkowców, że ustawa nie może wiązać się jedynie z nałożeniem na PSP dodatkowych zadań, ale również z dodatkowym finansowaniem i etatami.

Dobrze, że coś nowe kierownictwo mówi o dodatkowym finansowaniu w zamian za dodatkowe obowiązki. Komendant Bartkowiak pytany o dodatkową kasę za służbę na amulansach odpowiadał, że udzielanie pomocy medycznej jest od lat w obowiązkach strażaków. Nie widział różnicy między założenia kołnierza czy opatrunku od podania leków.

Offline fajermarek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1204 dnia: Luty 02, 2024, 14:41:17 »
„Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli prawdopodobnie nie przyjdą tak, jak zakładaliśmy, od marca z wyrównaniem od stycznia” – poinformowała minister edukacji Barbara Nowacka. – Może się tak zdarzyć, że to będzie dopiero od kwietnia – przekazała.
To teraz oczekujemy na niusy z naszej formacji.
Już jest z wczoraj  :wacko:
Komendant Główny podziękował za szybkie i merytoryczne podejście do tematu tegorocznej podwyżki. Dzięki wspólnemu stanowisku zwiększenie uposażeń powinno trafić do strażaków już w marcu. Jednocześnie zapowiedział niezwłoczne przystąpienie, wspólnie ze stroną związkową, do prac mających na celu określenie priorytetów do regulacji uposażeń w przyszłości.
https://kspnszz.org/index.php/2024/02/02/5778/

I to niby Wasza zasługa? Nawet Łozowski nie wydukał jednego zdania, a potem nakłamał na temat Pana Darka. Żenada... Milcz Waść, wstydu oszczędź. Waszą zasługą jest bałagan z ostatnich lat, bez dwóch zdań!

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 445
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1205 dnia: Luty 02, 2024, 15:47:27 »
Nadbryg. Józef Galica podkreślił natomiast potrzebę niezwłocznego rozpoczęcia prac nad ustawą o ochronie ludności. Zgodził się w tej sprawie z sugestią związkowców, że ustawa nie może wiązać się jedynie z nałożeniem na PSP dodatkowych zadań, ale również z dodatkowym finansowaniem i etatami.

Dobrze, że coś nowe kierownictwo mówi o dodatkowym finansowaniu w zamian za dodatkowe obowiązki. Komendant Bartkowiak pytany o dodatkową kasę za służbę na amulansach odpowiadał, że udzielanie pomocy medycznej jest od lat w obowiązkach strażaków. Nie widział różnicy między założenia kołnierza czy opatrunku od podania leków.
Hahahahahaha wszystko zrobimy strażo .....nie lepiej żeby te kompetencje przejęło WOT z wojskiem tylko jak zwykle dokładać i dokładać ...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1206 dnia: Luty 02, 2024, 15:59:45 »
"Nadbryg. Józef Galica podkreślił natomiast potrzebę niezwłocznego rozpoczęcia prac nad ustawą o ochronie ludności. Zgodził się w tej sprawie z sugestią związkowców, że ustawa nie może wiązać się jedynie z nałożeniem na PSP dodatkowych zadań, ale również z dodatkowym finansowaniem i etatami."
Dodatkowe zadania tzn? Zawsze te informacje związkowe są ze tak powiem: delikatnie uogólnione beż konkretow
Powiem Ci nawet dlaczego tak jest przynajmniej w komunikatach S bo sprawa dotyczy czasów odległych i wiązała się min. z forum strazak. Gdy związek pisał, że na spotkaniu ustalono, że ma być "XYZ" sprawa załatwiona a się okazywało, że np. MSWiA czy biuro prawne mówiło, że się nie da i musi być "ZYX" to od razu były zarzuty typu sprzedali się itp. 
Nawet w temacie podwyżki patrz w 2023 r. był proponowany minimalny dodatek służbowy i zostało o tym napisane w komunikacie a teraz prześledź wątek o tych podwyżkach ile było pretensji najpierw, że ma być ten dodatek minimalny a potem ile, że go nie będzie normalnie sen wariata.
I to niby Wasza zasługa? Nawet Łozowski nie wydukał jednego zdania, a potem nakłamał na temat Pana Darka. Żenada... Milcz Waść, wstydu oszczędź. Waszą zasługą jest bałagan z ostatnich lat, bez dwóch zdań!
Ja tego nigdzie nie napisałem, tylko wasz przewodniczący zapytał wszem i wobec, że oczekujemy na niusa z naszej formacji to mu dałem cytat i link skąd pochodzi... A resztę to już sam sobie dopowiedziałeś...
Widzisz milczenie jest złotem a mowa srebrem i milczący członek S nie wkurzył całego garnizonu straży miasta Warszawa (przypomnijmy wszystkim, że tam jest KG PSP i KW a także Apoż i oni wszyscy biorą ten dodatek a z uwagi na liczbę świadków do mnie z kilku źródeł dotarła wersja, że jednak wasz emeryt powiedział to co powiedział  :rofl: )
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2024, 16:12:20 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1207 dnia: Luty 02, 2024, 16:27:50 »
„Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli prawdopodobnie nie przyjdą tak, jak zakładaliśmy, od marca z wyrównaniem od stycznia” – poinformowała minister edukacji Barbara Nowacka. – Może się tak zdarzyć, że to będzie dopiero od kwietnia – przekazała.
To teraz oczekujemy na niusy z naszej formacji.
Już jest z wczoraj  :wacko:
Komendant Główny podziękował za szybkie i merytoryczne podejście do tematu tegorocznej podwyżki. Dzięki wspólnemu stanowisku zwiększenie uposażeń powinno trafić do strażaków już w marcu. Jednocześnie zapowiedział niezwłoczne przystąpienie, wspólnie ze stroną związkową, do prac mających na celu określenie priorytetów do regulacji uposażeń w przyszłości.
https://kspnszz.org/index.php/2024/02/02/5778/

I to niby Wasza zasługa? Nawet Łozowski nie wydukał jednego zdania, a potem nakłamał na temat Pana Darka. Żenada... Milcz Waść, wstydu oszczędź. Waszą zasługą jest bałagan z ostatnich lat, bez dwóch zdań!
Pań Łozowski jak i drugi Pan z Ski nie byli przygotowani merytorycznie do jakichkolwiek rozmów.  Teraz szczycą się niusami na swoich podwórkach jakie to uczynili cuda. Cieszy mnie to bo ludzie w mojej jednostce trochę opętani przez cudotwórców zobaczyli koniec tunelu. Posypały się deklaracje zwolnień z czlonkowstwa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1208 dnia: Luty 02, 2024, 16:34:00 »
Pań Łozowski jak i drugi Pan z Ski nie byli przygotowani merytorycznie do jakichkolwiek rozmów.  Teraz szczycą się niusami na swoich podwórkach jakie to uczynili cuda. Cieszy mnie to bo ludzie w mojej jednostce trochę opętani przez cudotwórców zobaczyli koniec tunelu. Posypały się deklaracje zwolnień z czlonkowstwa.
A gdzie ty coś takiego wyczytałeś? Od nie wiem kiedy piszesz o tych deklaracjach a ja widziałem ostatnią ankietę KSP i wychodzi ok. 10 tyś strażaków. I nie tak ja u was w niektórych województwach gdzie blisko 1/4 to emeryci... Was jest w ogóle w czynnej służbie 4000 ludzi?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1209 dnia: Luty 02, 2024, 17:04:16 »
Panie Siusiek, Panie Eqinox.
Te Wasze przyjemności to powinien być całkiem nowy wątek na forum pt. " dwaj zgryźliwy związkowcy ".
 Zamiast razem iść do przodu i walczyć o dobro straży, strażaków skaczecie jak dwa  koguty.
Ile razem te dwa związki mogły by zrobić dobrego, to tylko Wy wiecie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1210 dnia: Luty 02, 2024, 17:07:44 »
Panie Siusiek, Panie Eqinox.
Te Wasze przyjemności to powinien być całkiem nowy wątek na forum pt. " dwaj zgryźliwy związkowcy ".
 Zamiast razem iść do przodu i walczyć o dobro straży, strażaków skaczecie jak dwa  koguty.
Ile razem te dwa związki mogły by zrobić dobrego, to tylko Wy wiecie.
Te dwa związki wiele lat współpracowały tylko ostatnio jednemu coś odbiło  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1211 dnia: Luty 03, 2024, 00:42:23 »
Panie Siusiek, Panie Eqinox.
Te Wasze przyjemności to powinien być całkiem nowy wątek na forum pt. " dwaj zgryźliwy związkowcy ".
 Zamiast razem iść do przodu i walczyć o dobro straży, strażaków skaczecie jak dwa  koguty.
Ile razem te dwa związki mogły by zrobić dobrego, to tylko Wy wiecie.
Te dwa związki wiele lat współpracowały tylko ostatnio jednemu coś odbiło  :rofl:

Eqinox, personalnie nic do Ciebie nie mam, nawet wiem kim jesteś 😊
Zawsze byłem anty związki, ale przez to co się działo przez ostatnie czasy dołączyłem do „F”, bo to jaki prywatny folwark stworzyliście, jaką propagandę sukcesu to jest po prostu jakiś dramat…
Cały czas piszesz, że coś wiesz, że zobaczycie…. Jednak ostatnio wszystko Ci się rozjeżdża…

Bądźcie chociaż obiektywni w tym co piszecie. W mojej opinii trochę Wam się wszystko rozjeżdża 😊
Odnośnie współpracy pomiędzy związkami  … Nie da się współpracować dalej ramię w ramię ? Da się … tylko odsuńcie świnie od żłoba … JA, jak i wielu funkcjonariuszy jesteśmy za połączeniem sił i działaniem ramię w ramię …

DUŻO ZDROWIA ŻYCZĘ <3

Ciebie to i tak podziwiam, że pomimo posiadanego stanowiska Ci się jeszcze chce tu ciągnąć gadk…
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1212 dnia: Luty 03, 2024, 06:42:43 »
Eqinox, personalnie nic do Ciebie nie mam, nawet wiem kim jesteś 😊
Zawsze byłem anty związki, ale przez to co się działo przez ostatnie czasy dołączyłem do „F”, bo to jaki prywatny folwark stworzyliście, jaką propagandę sukcesu to jest po prostu jakiś dramat…
Cały czas piszesz, że coś wiesz, że zobaczycie…. Jednak ostatnio wszystko Ci się rozjeżdża…

Bądźcie chociaż obiektywni w tym co piszecie. W mojej opinii trochę Wam się wszystko rozjeżdża 😊
Odnośnie współpracy pomiędzy związkami  … Nie da się współpracować dalej ramię w ramię ? Da się … tylko odsuńcie świnie od żłoba … JA, jak i wielu funkcjonariuszy jesteśmy za połączeniem sił i działaniem ramię w ramię …

DUŻO ZDROWIA ŻYCZĘ <3

Ciebie to i tak podziwiam, że pomimo posiadanego stanowiska Ci się jeszcze chce tu ciągnąć gadk…
Dziękuję za wyrazy uznania... Widzisz jeden jedzie na noc strzelić dzika, drugi rano złowić rybkę a ja piszę bo to lubię już tak się przyzwyczaiłem, że potrafię zleceń odmawiać z braku czasu a tu zawsze znajdę. Co do rozjeżdżania się różnych spraw to kiedyś jedenemu z waszych młodszych przewodniczących wyjaśniłem, że miarą tego co się robi nie jest to co słyszy i widzi ale to czego nie słyszy i nie rozumie czyli skuteczność w działaniu. Nie sztuka jest napisać komunikat po spotkaniu w którym zawrze się 10 punktów i mamić swoich członków. Sztuka jest pójść i po cichu pomóc jednemu z nich. A i jeszcze jedno czemu nikt mi nie zarzuca, że stanowisko czy szkole ma dzięki działalności w ZZ? Bo przez 8 ostatnich lat dostałem 100 zł dodatku i jedna grupę.... Myślę, że to jeden z gorszych wyników spośród 30 tyś strażaków.
ps. Dużo zdrowia życzę i serduszko to trzeba opatentować bo to fajne jest a skoro Michael Buffer mógł opatentować "Let's get ready to rumble" to i to mozna :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fajermarek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1213 dnia: Luty 05, 2024, 19:38:35 »
No tak to jest, jedni strzelają, drudzy piszą, a ja po prostu jestem pamiętliwy.... I nie dają mi spokoju żale które w grudniu 2023 r. były wylewane na Przewodniczącego Floriana z powodu jego nieobecności na komisji MSWiA. Idąc tym tokiem rozumowania mimowolnie nasuwa mi się pytanie gdzie w takim razie był przewodniczący s-ki podczas narady w KG gdy ważyły się losy rozdziału środków na podwyżki? Ktoś coś wie?   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1214 dnia: Luty 05, 2024, 19:53:49 »
No tak to jest, jedni strzelają, drudzy piszą, a ja po prostu jestem pamiętliwy.... I nie dają mi spokoju żale które w grudniu 2023 r. były wylewane na Przewodniczącego Floriana z powodu jego nieobecności na komisji MSWiA. Idąc tym tokiem rozumowania mimowolnie nasuwa mi się pytanie gdzie w takim razie był przewodniczący s-ki podczas narady w KG gdy ważyły się losy rozdziału środków na podwyżki? Ktoś coś wie?   
U Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej bo od połowy tego roku Solidarność przejmuje przewodniczenie Radzie Dialogu Społecznego która współdecyduje o wszystkich aspektach budżetowych w tym waloryzacji na 2025  :wacko: I patrz wiesz kto będzie przewodniczył "zespołowi usług publicznych" pod który podlega "zespół do spraw służb mundurowych" ten właśnie przewodniczący Ski   :straz:
Swoją drogą chyba warto rozróżnić nieobecność całkowitą czyli brak jakiekolwiek przedstawiciela od wysłania dwóch wiceprzewodniczących.
edit: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/spotkanie-prezydenta-rp-z-komisja-krajowa-nszz-solidarnosc,80466
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2024, 20:56:57 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pismak02

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1215 dnia: Luty 07, 2024, 09:59:52 »
 :pyt: Cały czas gadamy o podwyżkach 2024. A czy ktoś coś wie co będzie na przyszły rok? Czy już są prowadzone rozmowy w tej sprawie? Bo jak na razie to chyba nie ma informacji jakie są przewidywania na najbliższe lata...

Offline Mały998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1216 dnia: Luty 07, 2024, 10:09:01 »
:pyt: Cały czas gadamy o podwyżkach 2024. A czy ktoś coś wie co będzie na przyszły rok? Czy już są prowadzone rozmowy w tej sprawie? Bo jak na razie to chyba nie ma informacji jakie są przewidywania na najbliższe lata...
Bardzo dobre pytanie 👍

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1217 dnia: Luty 07, 2024, 13:04:59 »
:pyt: Cały czas gadamy o podwyżkach 2024. A czy ktoś coś wie co będzie na przyszły rok? Czy już są prowadzone rozmowy w tej sprawie? Bo jak na razie to chyba nie ma informacji jakie są przewidywania na najbliższe lata...
Pytanie może i dobre ale nawet nie wiesz ile dostaniesz w tym roku a już pytasz o 2025. Oby było jak w tym aczkolwiek trzeba poczekać.

Offline Pismak02

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1218 dnia: Luty 08, 2024, 09:18:18 »
Wystąpienie P. z Prezydium ZK w poniższym nagraniu o podwyżkach i kwocie jaką chcieli z ZK "F" ( 90 zł) zostawić dla Komendantów. Warto obejrzeć :
https://www.sejm.gov.pl/sejm10.nsf/transmisje.xsp?unid=CEA6F080A2B62B5BC1258AB6003D475E#
3 godź. 7 min.

A co do pytania o przyszłe podwyżki:
W związku z tym, że nadal trwa protest ZZS "Florian" ( nikt nie wie na chwile obecną - 08.02.2024- przeciwko komu, czemu i dla jakich wartości protestuje "F") więc się dopytuję:
czy ktoś ma jakąś informację jakie i czy w ogóle są prowadzone rozmowy co do przyszłości uposażeń dla strażaków?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2024, 09:39:16 wysłana przez Pismak02 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1219 dnia: Luty 08, 2024, 11:03:53 »
  Ostatnie wiadomości poleciały do kosza.
Szanownych forumowiczów informuje iż jest cały oddzielny dział w którym można poruszać problemy związane z funkcjonowaniem ZZ.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1220 dnia: Luty 08, 2024, 13:02:02 »
Dla przypomnienia!

REGULAMIN
4.   Każdy użytkownik tego forum, przez fakt skorzystania z możliwości wypowiedzenia się w tym miejscu, zobowiązuje się do nie publikowania fałszywych informacji lub niedopowiedzeń oraz sformułowań obraźliwych, nieprzyzwoitych, poniżających, wyrażających nienawiść, naruszających cudzą prywatność oraz gróźb i treści z innych względów prawnie niedopuszczalnych w miejscach publicznych.
5.   Zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.
6.   Nikt nie odpowiada za szkody, które mogą wyrządzić informacje zawarte na tej stronie! Jeżeli masz obawy przed ewentualnymi szkodami wynikłymi wskutek korzystania z forum – nie korzystaj z niego.

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kamtom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1222 dnia: Luty 09, 2024, 12:29:58 »
Pojawił się kalkulator, ma ktoś pomysł jak go dodać ??

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1223 dnia: Luty 09, 2024, 15:56:11 »
Odpowiedź i załącznik dodaj

Offline stazysta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1224 dnia: Luty 09, 2024, 16:06:41 »
Jeśli ktoś ma to mógłby wrzucić? Bo na stronie S, nie działa. dziękuję