Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 882748 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1075 dnia: Styczeń 26, 2024, 20:42:37 »
Naprawianie sadki plac  stopniami ma sensy tylko i wyłącznie jak stopień będzie przypisany do stanowiska! (Przykład z-ca d-czy zmiany oficer vs d-ca jednostki aspirant)
Dzisiaj jestem dowódcą zmiany mam przyjmijmy kapitana jutro komendantem powiatowym i jestem brygadierem a następnie obejmuje etat generalski ale jestem młody niechce odejść na emkę lub nie mogę bo nie mam 25 lat... I co zabieramy stopień wraz z odwołaniem?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1076 dnia: Styczeń 26, 2024, 20:50:22 »
Naprawianie sadki plac  stopniami ma sensy tylko i wyłącznie jak stopień będzie przypisany do stanowiska! (Przykład z-ca d-czy zmiany oficer vs d-ca jednostki aspirant)
Dzisiaj jestem dowódcą zmiany mam przyjmijmy kapitana jutro komendantem powiatowym i jestem brygadierem a następnie obejmuje etat generalski ale jestem młody niechce odejść na emkę lub nie mogę bo nie mam 25 lat... I co zabieramy stopień wraz z odwołaniem?
Przypisać stopień do stanowiska to nie wykonalne chyba. Koledze chodził bardziej o patologi w nawiasie i faktycznie racja ale może jakaś aspirant był taki ambitny i wszedł w 13 to niech teraz dostanie mniej niż oficer zast Dow zm

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1077 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:07:25 »
Tyko oficer na stanowisku z-cy czy d-cy zmiany nie chce awansować na 8 h bo to się nie opłaca, a jak będzie miał zwyżkę za stopień to co ma go zachęcić do przejścia na 8 h!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1078 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:09:28 »
Tyko oficer na stanowisku z-cy czy d-cy zmiany nie chce awansować do 8 h bo to się nie opłaca, a jak będzie miał zwyżkę za stopień to co ma go zachęcić do przejścia na 8 h!
A jak będzie miał wyższą grupę to nie? Np. z obecnej 12 może być 13 :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1079 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:18:41 »
Tyko oficer na stanowisku z-cy czy d-cy zmiany nie chce awansować do 8 h bo to się nie opłaca, a jak będzie miał zwyżkę za stopień to co ma go zachęcić do przejścia na 8 h!
A jak będzie miał wyższą grupę to nie? Np. z obecnej 12 może być 13 :straz:
I 100 zł ma go zachęcić ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1080 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:19:59 »
Tyko oficer na stanowisku z-cy czy d-cy zmiany nie chce awansować do 8 h bo to się nie opłaca, a jak będzie miał zwyżkę za stopień to co ma go zachęcić do przejścia na 8 h!
A jak będzie miał wyższą grupę to nie? Np. z obecnej 12 może być 13 :straz:
I 100 zł ma go zachęcić ?
To musi być systemowe rozwiązanie... Krok pierwszy był w 2023 a teraz może być kolejny....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1081 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:20:35 »
Z 10 na 13 teraz tj. Niecałe 300 żart. Między każda grupa 300 i problemy z przechodzenie na 8h się kończą. Oczywiście począwszy od 1gr.
Na PB tez problemy bo dowódca sekcji nie chce dowódcy zmiany bo się to nie opłaca, odpowiedzialność ochhh
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2024, 21:25:29 wysłana przez bombaj998 »

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1082 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:23:59 »
300 na każdej grupie to chyba za 100 lat😂🤣

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1083 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:37:49 »
To ogólnie nas wyruchali. Wymyślili dodatek na który my się teraz zrzucamy, zamiast dostać więcej do grupy. A tak naprawdę mało kto z niego skorzysta, bo musi przerobić te 32 lata. Jak zrobili 1500+ i 2500 to nie trzeba było dokładać z podwyżek.
Ciężko mówić o wyr... skoro to naprawdę spoko kasa... 
Pozostaje kwestia 348 zł... Myślę, że wkrótce będą jakieś informacje.

Panowie związkowcy, czy otrzymaliście dokładne wyliczenia z KG, bo te 348 zł brutto wolnych środków wydaje się być mocno zaniżone?
Hipotetycznie przyjmując jako najczęstszą pensję (medianę) - podoficera na 7 grupie z 20 letnim stażem podwyżka wygląda tak:
Wzrost w grupie: 710 zł brutto
Wzrost w wysłudze : 142 zł brutto
Wzrost 15+: 85,20 zł brutto (dlaczego nie jest to finansowane z ZERu jak inne dziadkowe?! :gwiazdki:)
Suma: 937,20 zł brutto
Przeciętna podwyżka 1460 zł brutto
odliczenie przeciętnej 13tki: 121,67 zł brutto
odliczenie dodatku stołecznego przeciętnie na etat: 7,33 zł
odliczenie na min 20% dodatek funkcyjny: 5 zł (hipotetycznie, bo nie mam dokładnych danych)
1460 zł - 937 - 121,67 - 7,33 - 5 zł = 388,80 zł brutto wolnych środków

Czy jest szansa przedstawienia dokładnych wyliczeń przez stronę służbową lub związkową? (w mojej ocenie w swoich założeniach zawyżyłem średni staż, tym bardziej, że mamy tyle odejść z pełną wysługą)
Dlaczego dodatek za długoletnią służbę nie jest finansowany z ZERu, bo takie były wstępne założenia?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1084 dnia: Styczeń 26, 2024, 21:56:33 »
Też mi to nie pasuje :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: To samo ze 15+ my się składamy na to żeby zostać w służbie😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2024, 22:01:05 wysłana przez Tomala7777 »

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1085 dnia: Styczeń 26, 2024, 22:02:06 »
Ale przeciętna podwyżka w PSP ma wynieś 1340 zł

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 692
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1086 dnia: Styczeń 26, 2024, 22:10:55 »
Ale przeciętna podwyżka w PSP ma wynieś 1340 zł

Bez 13, u góry kolega podaje 1460 z 13 co się zgadza.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1087 dnia: Styczeń 26, 2024, 22:34:09 »
Panowie związkowcy, czy otrzymaliście dokładne wyliczenia z KG, bo te 348 zł brutto wolnych środków wydaje się być mocno zaniżone?
Hipotetycznie przyjmując jako najczęstszą pensję (medianę) - podoficera na 7 grupie z 20 letnim stażem podwyżka wygląda tak:
Wzrost w grupie: 710 zł brutto
Wzrost w wysłudze : 142 zł brutto
Wzrost 15+: 85,20 zł brutto (dlaczego nie jest to finansowane z ZERu jak inne dziadkowe?! :gwiazdki:)
Suma: 937,20 zł brutto
Przeciętna podwyżka 1460 zł brutto
odliczenie przeciętnej 13tki: 121,67 zł brutto
odliczenie dodatku stołecznego przeciętnie na etat: 7,33 zł
odliczenie na min 20% dodatek funkcyjny: 5 zł (hipotetycznie, bo nie mam dokładnych danych)
1460 zł - 937 - 121,67 - 7,33 - 5 zł = 388,80 zł brutto wolnych środków
Czy jest szansa przedstawienia dokładnych wyliczeń przez stronę służbową lub związkową? (w mojej ocenie w swoich założeniach zawyżyłem średni staż, tym bardziej, że mamy tyle odejść z pełną wysługą)
Dlaczego dodatek za długoletnią służbę nie jest finansowany z ZERu, bo takie były wstępne założenia?

Poproś swojego przewodniczącego ZZ aby temat poruszył... Jeśli jesteś członkiem  S to ma spotkanie 12 lutego i jeśli jakiś przewodniczący województwa nie poruszy twojego wniosku to napisz mi PM na forum a obiecuje, że srogo dostanie po uszach. Ale jeśli myślisz, że wyliczeniami z kategorii "ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi i czemu mi w życiu się nie zgadza" zainteresujesz mnie to sorry wyliczenia z czapy... Kwotę podwyżki bez 13 podałem dawno temu w tym wątku i wiem ile mniej więcej ma wyjść a wyliczenia 15+ są oparte na błędnych założeniach ale nie masz prawa mieć prawidłowych...  :wacko: Do tego zanosi się, że blisko 500 oficerów odejdzie tylko w tym roku co jeszcze bardziej zmieni wyliczenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2024, 22:37:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1088 dnia: Styczeń 26, 2024, 23:22:33 »
To w przyszłym roku jak podwyżka inflacyjna bydzie w granicach 8 % to wszystko pudzie na dodatek stołeczny , 15 + i funkcyjne bo trzeba to zabezpieczyć.Reszta dostanie 50 brutto :gwiazdki: Ktoś wymyślił te dodatki żeby funkcjonariusze z podwyżek się na to zrzucali. Czy może ja to źle rozumia😱😱😱😱😱😱

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1089 dnia: Styczeń 26, 2024, 23:42:00 »
Panowie związkowcy, czy otrzymaliście dokładne wyliczenia z KG, bo te 348 zł brutto wolnych środków wydaje się być mocno zaniżone?
Hipotetycznie przyjmując jako najczęstszą pensję (medianę) - podoficera na 7 grupie z 20 letnim stażem podwyżka wygląda tak:
Wzrost w grupie: 710 zł brutto
Wzrost w wysłudze : 142 zł brutto
Wzrost 15+: 85,20 zł brutto (dlaczego nie jest to finansowane z ZERu jak inne dziadkowe?! :gwiazdki:)
Suma: 937,20 zł brutto
Przeciętna podwyżka 1460 zł brutto
odliczenie przeciętnej 13tki: 121,67 zł brutto
odliczenie dodatku stołecznego przeciętnie na etat: 7,33 zł
odliczenie na min 20% dodatek funkcyjny: 5 zł (hipotetycznie, bo nie mam dokładnych danych)
1460 zł - 937 - 121,67 - 7,33 - 5 zł = 388,80 zł brutto wolnych środków
Czy jest szansa przedstawienia dokładnych wyliczeń przez stronę służbową lub związkową? (w mojej ocenie w swoich założeniach zawyżyłem średni staż, tym bardziej, że mamy tyle odejść z pełną wysługą)
Dlaczego dodatek za długoletnią służbę nie jest finansowany z ZERu, bo takie były wstępne założenia?

Poproś swojego przewodniczącego ZZ aby temat poruszył... Jeśli jesteś członkiem  S to ma spotkanie 12 lutego i jeśli jakiś przewodniczący województwa nie poruszy twojego wniosku to napisz mi PM na forum a obiecuje, że srogo dostanie po uszach. Ale jeśli myślisz, że wyliczeniami z kategorii "ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi i czemu mi w życiu się nie zgadza" zainteresujesz mnie to sorry wyliczenia z czapy... Kwotę podwyżki bez 13 podałem dawno temu w tym wątku i wiem ile mniej więcej ma wyjść a wyliczenia 15+ są oparte na błędnych założeniach ale nie masz prawa mieć prawidłowych...  :wacko: Do tego zanosi się, że blisko 500 oficerów odejdzie tylko w tym roku co jeszcze bardziej zmieni wyliczenia.

No to teraz bez psa i trzech nóg. A dokładne rozbicie przeciętnego uposażenia.
Przeciętne uposażenie strażaka w 2023 -7264 zł brutto (bez 13 - 6706 zł brutto)
Przeciętne uposażenie pobiera obecnie st. ogn na 7 grupie z dodatkiem 694 zł brutto.
Grupa: 3550 zł brutto
Wysługa: 710 zł brutto
Stopień 1792 zł brutto
Łącznie  6706 zł brutto
Taki przeciętny strażak otrzyma obligatoryjną podwyżkę wynikającą ze wsrostu kwoty bazowej równą 852 zł brutto.
Wolne środki: 1340 zł brutto - 852 zł brutto - 12,33 zł brutto (stołeczne i min. funkcyjny)= 475 zł brutto
Ponowię więc pytanie dlaczego wzrost świadczenia 15+,które obecnie jest finansowane z innych środków (rezerwa celowa lub ZER, bo takie było założenie) i nie wpływa na przeciętne uposażenie w PSP, bo idzie z innego budżetu, ma być finansowany ze wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w tym roku?
Panowie związkowcy złapcie się za kalkulatory, bo gdzieś Wam wyparowało ok. 120 zł brutto.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1090 dnia: Styczeń 27, 2024, 09:28:27 »
To w przyszłym roku jak podwyżka inflacyjna bydzie w granicach 8 % to wszystko pudzie na dodatek stołeczny , 15 + i funkcyjne bo trzeba to zabezpieczyć.Reszta dostanie 50 brutto :gwiazdki: Ktoś wymyślił te dodatki żeby funkcjonariusze z podwyżek się na to zrzucali. Czy może ja to źle rozumia😱😱😱😱😱😱
Jeśli podwyżka nie będzie związana z podniesieniem kwoty bazowej to nie pójdzie w dodatek stołeczny i 15+ a jedynie w minimalny funkcyjny (obligatoryjnie) ale to działa na zasadzie proporcjonalności więc zabrało by to poniżej 1% i to sporo poniżej. Nawet jeśli by była to raczej mocno nie będzie oddziaływać... 
@zurasluk tak jak ci pisałem wcześniej kogo poinformuj bo ja się nie czuje poinformowany i naprawdę nie mam pojęcia jak policzyłeś minimalny wzrost funkcyjnego bo dla mnie podałeś kwotę abstrakcyjną i nie ująłeś 15+ co może stanowić około 100 zł.
Do tego każdy akt prawny dotyczący pieniędzy musi posiadać stosowne wyliczenia w ocenie skutków regulacji (OSR) więc będziesz dokładnie mógł przeczytać co na co ba nawet będzie tam wskazana osoba z KG odpowiedzialna za dokument i będzie kontakt do niej to zadzwonisz zapytasz. Jak się ZZ w te sprawie spotykają ze stroną służbową to idzie to na protokół a na papierze to się nie kłąmie bo to ma stosowne reprekusje.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1091 dnia: Styczeń 27, 2024, 09:48:56 »
To w przyszłym roku jak podwyżka inflacyjna bydzie w granicach 8 % to wszystko pudzie na dodatek stołeczny , 15 + i funkcyjne bo trzeba to zabezpieczyć.Reszta dostanie 50 brutto :gwiazdki: Ktoś wymyślił te dodatki żeby funkcjonariusze z podwyżek się na to zrzucali. Czy może ja to źle rozumia😱😱😱😱😱😱
Jeśli podwyżka nie będzie związana z podniesieniem kwoty bazowej to nie pójdzie w dodatek stołeczny i 15+ a jedynie w minimalny funkcyjny (obligatoryjnie) ale to działa na zasadzie proporcjonalności więc zabrało by to poniżej 1% i to sporo poniżej. Nawet jeśli by była to raczej mocno nie będzie oddziaływać... 
@zurasluk tak jak ci pisałem wcześniej kogo poinformuj bo ja się nie czuje poinformowany i naprawdę nie mam pojęcia jak policzyłeś minimalny wzrost funkcyjnego bo dla mnie podałeś kwotę abstrakcyjną i nie ująłeś 15+ co może stanowić około 100 zł.
Do tego każdy akt prawny dotyczący pieniędzy musi posiadać stosowne wyliczenia w ocenie skutków regulacji (OSR) więc będziesz dokładnie mógł przeczytać co na co ba nawet będzie tam wskazana osoba z KG odpowiedzialna za dokument i będzie kontakt do niej to zadzwonisz zapytasz. Jak się ZZ w te sprawie spotykają ze stroną służbową to idzie to na protokół a na papierze to się nie kłąmie bo to ma stosowne reprekusje.
Do funkcyjnego być może podszedłem zbyt optymistycznie, nie mam też dokładnych danych. Na przykładzie mojej KM, mogę przytoczyć, że na 240 etatów nie ma nikogo z minimalnym funkcyjnym. Myślę, że w skali kraju będzie to znikoma liczba funkcjonariuszy. Na funkcyjnym są głównie Komendanci, Dyrektorzy, Naczelnicy wydziałów, Kierownicy sekcji, rzadziej dowódcy JRG, a wysokość tego dodatku w ich przepadku jest znacznie wyższa niż minimum (20%).
 
Podwyżka wpływa na wzrost 15+, tak samo jak wpłynie proporcjonalnie na wzrost stawek rekompensaty za ponadnormatywny czas służby. Jednak nie może być to finansowane z tych pieniędzy, bo finansowanie odbywa się z innych środków.
Ponadto 15+ jak i nadgodziny nie wpływają na przeciętne wynagrodzenie w PSP analogicznie nie wpływają na wysokość  13tki, więc jak mogłyby być finansowane z tych środków?
Jest to obecnie niezgodne z prawem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2024, 10:18:22 wysłana przez zurasluk »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1092 dnia: Styczeń 27, 2024, 10:09:06 »
Podwyżka wpływa na wzrost 15+, tak samo jak wpłynie proporcjonalnie na wzrost stawek rekompensaty za ponadnormatywny czas służby. Jednak nie może być to finansowane z tych pieniędzy, bo finansowanie odbywa się z innych środków.
Ponadto 15+ jak i nadgodziny nie wpływają na przeciętne wynagrodzenie w PSP analogicznie nie wpływają na wysokość  13tki, więc jak mogłyby być finansowane z tych środków?
Jest to obecnie niezgodne z prawem.
W 2023 r. +15 było finansowane z rezerwy nie z uposażenia strażaków. Natomiast jak będzie obecnie nie wiem zresztą nadgodziny we wrześniu też w dużej mierze były z rezerwy bo ponad 40 mln zł pochodziło z rezerwy.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1093 dnia: Styczeń 27, 2024, 11:19:11 »
Już jesteśmy średnio 100 zł w plecy za 1/5, a teraz jeszcze średnio 120 zł trzeba oddać na 15+.Może trzeba przed pierwszymi wyborami ogłosić protest, bo nie może być na to zgody.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1094 dnia: Styczeń 27, 2024, 12:16:21 »
Tyle ochów i achów poszło od solidarności w stronę rządu a nagle zdziwienie bo okazuje się że kolejny raz mamy majstersztyk propagandy - damy wam podwyżkę na którą sami się złożycie a wszystkim wciśniemy wielki sukces.
Zastanawia mnie kiedy w końcu ludzie przejrzą na oczy i uświadomią sobie że ta organizacja działa na korzyść byłego rządu a nie strażaków.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 835
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1095 dnia: Styczeń 27, 2024, 12:44:41 »
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inspektor-policji-i-sprzataczka-zarobia-tyle-samo-Na-komendzie-w-Radomiu-to-mozliwe-8685002.html?fbclid=IwAR2kPPhxKLEwCdDx-9nwPbjBESCjUXGsLoGiaYJsJlFq9-AO4VS24ug2tC8
 Dziwne czasy , z całym szacunkiem dla pracy sprzątaczki  -_-
Cytuj
Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu poszukuje kandydatów m.in. na stanowisko starszego inspektora i sprzątaczki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie oferowane na tych stanowiskach wynagrodzenia. Są identyczne. I to nie pomyłka.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1096 dnia: Styczeń 27, 2024, 13:38:21 »
Tyle ochów i achów poszło od solidarności w stronę rządu a nagle zdziwienie bo okazuje się że kolejny raz mamy majstersztyk propagandy - damy wam podwyżkę na którą sami się złożycie a wszystkim wciśniemy wielki sukces.
Zastanawia mnie kiedy w końcu ludzie przejrzą na oczy i uświadomią sobie że ta organizacja działa na korzyść byłego rządu a nie strażaków.
Poprzedni rząd nie finansował +15 z uposażenia strażaków a co zrobi obecny to  się okażę a twoim zdaniem winna jest Solidarności? Przecież to absurdalne! W sumie Solidarność winna wszystkiego  :rofl:
Już jesteśmy średnio 100 zł w plecy za 1/5, a teraz jeszcze średnio 120 zł trzeba oddać na 15+.Może trzeba przed pierwszymi wyborami ogłosić protest, bo nie może być na to zgody.
Zdajesz sobie sprawę, że to się jeszcze  nie wydarzyło i gdybamy sobie w kontekście 15+
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1097 dnia: Styczeń 27, 2024, 13:52:43 »
Może sobie gdybamy ale podali że jest do dyspozycji 348 zł, więc chyba trochę mało. :gwiazdki: :gwiazdki:Gdzieś ta kasa jest rozdysponowana.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1098 dnia: Styczeń 27, 2024, 13:54:50 »
Może sobie gdybamy ale podali że jest do dyspozycji 348 zł, więc chyba trochę mało. :gwiazdki: :gwiazdki:Gdzieś ta kasa jest rozdysponowana.
Póki co to podali na forum strazak.pl i w komunikacie jednego z przewodniczących (zapewne to na forum pojawiło się z tego komunikatu)... A to moim zdaniem nie są źródła informacji o 100% wiarygodności. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1099 dnia: Styczeń 27, 2024, 14:51:21 »
Tyle ochów i achów poszło od solidarności w stronę rządu a nagle zdziwienie bo okazuje się że kolejny raz mamy majstersztyk propagandy - damy wam podwyżkę na którą sami się złożycie a wszystkim wciśniemy wielki sukces.
Zastanawia mnie kiedy w końcu ludzie przejrzą na oczy i uświadomią sobie że ta organizacja działa na korzyść byłego rządu a nie strażaków.
Poprzedni rząd nie finansował +15 z uposażenia strażaków a co zrobi obecny to  się okażę a twoim zdaniem winna jest Solidarności? Przecież to absurdalne! W sumie Solidarność winna wszystkiego  :rofl:

Jakie to było trudne do przewidzenia że ewentualny rząd po będzie się migał od spełniania obietnic, zwłaszcza tych pis'u... Zamiast utrwalić środki z 1/5 od razu (nie pisz że ustawa budżetowa była klepnięta i się nie dało, bo choćby przed wyborami ją nowelizowali) to lepiej było obiecać na słowo żeby mieć teraz powody do atakowania przeciwników. A interes strażaków obie strony miały w poważaniu... Całe to wasze zamieszanie swpowodowało jedynie tyle że emeryci nie dostali waloryzacji a strażacy miele bardziej zagmatwane wypłaty przez 9 miesięcy. Nawet nie próbuj jakkolwiek bronić tych waszych posunięć bo to jest jakaś kpina. Tak odtrąbialiście te 9,36% jako sukces niesamowity, a wyszło tak jak pisałem praktycznie od początku że skończyło się na 7,8% które rząd proponował od samego początku. Tak zadziałaliście że rząd oszczędził na emerytach, a strażacy nie dostali nic. Więc na czyją korzyść były skierowane te działania?!