Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 882209 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #975 dnia: Styczeń 06, 2024, 19:56:07 »
Wiesz ile kosztuje nadgodzina?, jeżeli już takiego określenia użyłeś bo przecież oczywiste że termin ponadnormatywny czas służby został ukuty tylko w jednym celu. Tych pieniążków nikt ludziom za darmo nie daje oni muszą ten czas odsłużyć. Dla państwa jest to czysty zysk żadnej łaski nikt strażakom tu nie robi. Widziałeś wyrok w sprawie nadgodzin u pograniczników?.
Wiesz kiedy do SG/Policji weszły płatne "nadgodziny" ile lat po PSP? Wiesz ile "nadgodzin" trafiło do "archiwum" zanim zaczęto płacić...  Tak widziałem ten wyrok.
Co do przepisu to kto ciągle zmienia ten przepis?  Ja pamiętam jak asp byli komendantami a podoficer po zawodówce dowódcą zmiany. Jak aspiranta można było zrobić na kilku zjazdach a był też krótszy kurs dla stanowisk adm. Jak na określonych stanowiskach  podoficer mógł zostać oficerem po studiach cywilnych i krótkim przeszkoleniu. Kto ciągle miesza w tym kociołku, i kto z każdą nową wersją przepisu obwieszcza światu sukces.
Przepis się zmienia co jakiś czas to za każdym razem jest to dwa etapy jedna stron zaostrza mocno wymagania a druga strona je luzuje. I sukcesem związku jest luzowanie wymagań jakolwiek by to nie zabrzmiało.
I czego nie rozumiesz w medialnym wystąpieniu związkowca. Robi co do niego należy, płacze na cały głos że jest źle niezależnie od tego czy jest dobrze, taka jego rola. Tylko wy ze stroną służbową krzyczeliście że jest blisko 100% "poziomu satysfakcji KG"
Chyba po całym kraju latało zdjęcie ich szefa z poprzednim kierownictwem MSWiA i medalami wiec chyba podobny poziom satysfakcji :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #976 dnia: Styczeń 07, 2024, 00:58:58 »
Pytanie skoro Florian był na spotkaniu jako przedstawiciele wszystkich f-szy dlaczego temat o 1/5 jest nadal nieruszony? Policjanci średnio -130 zł w plecy i nie są zbyt zadowoleni, będziecie teraz zganiac że Ska się nie dogadała? Proszę o konkrety. Dla Pana Eq szacun że będąc jak rozumiem w prezydium czy cos w ten deseń jakkolwiek się wypowiadasz, a tutaj cisza od Florków. Panowie nie idźcie tą drogą..

Offline aspirancik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #977 dnia: Styczeń 07, 2024, 15:42:38 »
Co do nadgodzin to może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie jak są ustalane średnie nadgodzin na komendach ? Bo u mnie jest średnia X i jak dana zmiana ją przekroczy to urlopy są zamieniane na WS i urlopy zostają zwracane. Niektóre osoby wchodzą w nowy rok z całym urlopem za rok 2023 …

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #978 dnia: Styczeń 07, 2024, 15:56:42 »
Co do nadgodzin to może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie jak są ustalane średnie nadgodzin na komendach ? Bo u mnie jest średnia X i jak dana zmiana ją przekroczy to urlopy są zamieniane na WS i urlopy zostają zwracane. Niektóre osoby wchodzą w nowy rok z całym urlopem za rok 2023 …
Działanie niezgodne z prawem nie ma czegoś takiego jak zwrot urlopu. Nie ma też średnich nadgodzin.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirancik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #979 dnia: Styczeń 07, 2024, 17:31:18 »
Brak kart urlopowych … listy obecności podpisane a inaczej w systemie …

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #980 dnia: Styczeń 07, 2024, 18:11:52 »
Brak kart urlopowych … listy obecności podpisane a inaczej w systemie …
Zapytaj mecenasa jeśli jesteś w S to mogę dać Ci namiary jeśli nie to sorry ale nie rozumiesz ty wnioski o swój urlop składasz i jeśli zostało zaakceptowane to sorry. Do tego jest rozkaz, jest książka podziału bojowego gdzie też jest to zapisane i ty mi mówisz, że nagle ktoś ot tak sobie to zmienia i jeszcze na niekorzyść ludzi? Chłopie to są paragrafy na dowódcę JRG i to z kategorii out ze służby.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2024, 18:26:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #981 dnia: Styczeń 07, 2024, 21:26:14 »
Eqinox, a dlaczego zakładasz, że to 11 zmienia? Może dzieje się to poza nim, np. w kadrach?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #982 dnia: Styczeń 07, 2024, 21:28:34 »
Kiedy spotkanie S-ki z kierownictwem MSWiA w sprawie podwyżek ?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #983 dnia: Styczeń 07, 2024, 21:31:17 »
Eqinox, a dlaczego zakładasz, że to 11 zmienia? Może dzieje się to poza nim, np. w kadrach?
Przecież czas pracy ma wykropkowane u góry (strona gdzie jest harmonogram i wykonanie dla każdego miesiąca) i to zatwierdza 11 (kto to zmienia bez znaczenia ważne kto poświadcza nieprawdę)... Przynajmniej w przypadku ECS z exela.
Ten wpis dla mnie to ewidentne fałszerstwo jeśli listy obecności (KPB i rozkazy) wyglądają inaczej a dane wprowadzone do systemu są celem obniżenia liczby "nadgodzin":
listy obecności podpisane a inaczej w systemie …


Kiedy spotkanie S-ki z kierownictwem MSWiA w sprawie podwyżek ?
Jak podasz mi numer legitymacji członkowskiej to ci powiem... W innym przypadku zapytaj kogoś innego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2024, 21:57:02 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #984 dnia: Styczeń 08, 2024, 00:29:34 »
A ja pogrubiłem to co jest kluczowe w mojej wypowiedzi, co raczyłeś pominąć, wyłapując nic nie wnoszący do sprawy opis mojego podejścia.
Jak nie masz nic do powiedzenia to po prostu zamilcz a nie rozpaczliwie próbuj odwracać kota ogonem. Zaraz się dowiemy że wasze zaniechania sprzed kilku miesięcy to "wina Tuska” – prawda?
W żadnym wypadku niestety ale nie można tak zrzucać winny na kogoś jak ty piszesz i nie ma dobrej odpowiedzi ale skoro uważasz mnie za osobę niewiarygodną to posłuchaj ogólpolskiego radia i szefa ZZ Policjantów z Dolnego Śląska:
https://player.radiozet.pl/Podcasty/Wiadomosci/Wiadomosci-z-godz.-15-001024/(offset)/1
Około 2:50
Policję zostawmy policjantom, ich związki - ich problem.
Nie mam problemu z twoją wiarygodnością. Problemem jest twoja, i nie tylko twoja „polityka komunikacyjna” – nie potrafisz przyjmować żadnej krytyki i zawsze starasz się atakować każdego z kim się nie zgadzasz lub kto zarzuca ci cokolwiek. Na fakty których nie jesteś w stanie obalić - albo nie odpowiadasz albo próbujesz zejść z tematu czepiaj się nieistotnych wątków, plus oczywiście próbujesz dyskredytować oponenta. Odnośnie 1/5 napisałem wyraźnie co mogliście zrobić – przemilczałeś, ok. rozumiem. Może i ty czujesz się oszukany, w co wątpię. Na pewno natomiast wmawialiście strażakom coś, czego nie można było wmawiać – że temat jest pewny, a nie był, o czym doskonale wiedzieliście. Bezkrytycznie podpisywaliście się pod kłamstwami i nadinterpretacjami kierownictwa KG (bo to nie tylko AB jeździł i pie… głupoty – osobiście słyszałem to również od innego 0x) i to was obciąża.
Dalej, ty i twoi kumple z s przez lata prowadziliście destrukcję w naszej służbie promując miernoty (nie odnosi się to do wszystkich), zapewniając im ekspresowe szkoły/awanse/stanowiska. Najlepiej to teraz widać czytając biografie odchodzących – momentami szok i niedowierzanie. To w jakim zakresie ingerowaliście w politykę kadrową to skandal - o ile się orientuję nie jest to przedmiotem działania zz? Kończąc, bo nie ma co się nakręcać, mam nadzieję że nowy KG nie pozwoli na to, aby zz (wszystkie bez wyjątku) panoszyły się jak wy dotychczas.
Wracając do podwyżek – one będą,  to jest pewne. Co więcej mam nadzieję że będą dla nas pozytywnym zaskoczeniem (obym się nie zawiódł), ale nie dlatego że ktoś je wynegocjuje, ale dlatego że mamy rok, w którym nowa władza musi pokazać że jest wiarygodna i lepsza od poprzedników – podwójne wybory robią swoje, tym bardziej, że o samorządy będzie ostra walka, czyli metodą sprawdzaną "przez 8 ostatnich lat" trzeba trochę głosów kupić.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #985 dnia: Styczeń 08, 2024, 08:43:30 »
Panie i Panowie,
Warto chwilę odczekać bo mniej do pisania.
1 Komisja budżetowa średnia w PSP jest o 1,5 proc niższa niż policji bodajże 8880 do 9040. Płacówka rośnie ponad 20 proc tu i tu.
2 1/5 miała być utrwalona w tym roku. Żeby coś utrwalić w 2024 r musisz mieć albo środki przechodzące z 2023 albo  budżet na 2024.
3 podwyżka kwoty bazowej nie konsumuje więcej niż 10-15 proc
4 czy nowy rząd dotrzyma ustaleń starego rządu - to pytanie do nowego rządu. Czy powinien? Tak. Czy w pierwotnym budżecie były na to środki - prawie na pewno tak w takiej dużej rezerwie MSW - mówię prawie bo nie znam pierwotnej struktury rezerwy
5 Jak mądrze utrwalić tę 1/5 z 2023 to ciekawe pytanie i pomysły są ale bez decyzji politycznej szkoda czasu na liczenie i symulacje.

Podsumowując:
Jeśli nowy rząd gra uczciwie to:
Dostaniemy średnio 20 proc podwyżki (realnie to wyrównanie braku podwyżek z lat 2008-2015 ale lepiej późno niż wcale)
plus
Utrwalenie 1/5 z 2023 r

Co będzie to zobaczymy



Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #986 dnia: Styczeń 09, 2024, 22:12:28 »
Do przetestowania, nieoficjalny kalkulator 2024 (przy założonej 20% podwyżce) na bazie tego z ubiegłego roku, póki co nie uwzględnia ewentualnego wyrównania (1/5 z 2023 r.).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2024, 21:11:29 wysłana przez Fireman81r »

Offline Beta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #987 dnia: Styczeń 09, 2024, 22:13:50 »
W mediach mało piszą że straż dostanie podwyżkę wszystko policja służba celna i wojsko. Mam nadzieję że nie mogą nas ominąć?

Offline rush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #988 dnia: Styczeń 09, 2024, 22:57:48 »
Do przetestowania, nieoficjalny kalkulator 2024 (przy założonej 20% podwyżce) na bazie tego z ubiegłego roku, póki co nie uwzględnia ewentualnego wyrównania (1/5 z 2023 r.).

Można prosić o hasło aby nie chronić arkusza - (w celach szkoleniowych :) )

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #989 dnia: Styczeń 09, 2024, 23:00:46 »
Do przetestowania, nieoficjalny kalkulator 2024 (przy założonej 20% podwyżce) na bazie tego z ubiegłego roku, póki co nie uwzględnia ewentualnego wyrównania (1/5 z 2023 r.).

Biedne te kwoty, biedneee😅

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #990 dnia: Styczeń 09, 2024, 23:09:49 »
Do przetestowania, nieoficjalny kalkulator 2024 (przy założonej 20% podwyżce) na bazie tego z ubiegłego roku, póki co nie uwzględnia ewentualnego wyrównania (1/5 z 2023 r.).

Można prosić o hasło aby nie chronić arkusza - (w celach szkoleniowych :) )
Jutro wyślę niechroniony arkusz.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #991 dnia: Styczeń 09, 2024, 23:21:34 »
Do przetestowania, nieoficjalny kalkulator 2024 (przy założonej 20% podwyżce) na bazie tego z ubiegłego roku, póki co nie uwzględnia ewentualnego wyrównania (1/5 z 2023 r.).

Biedne te kwoty, biedneee😅

Musicie Panowie wziąć pod uwagę, że kalkulator nie uwzględnia rozdziału kwoty ok 450-500 zł brutto, która pozostanie przeciętnie na etat w PSP. Będzie to zapewne przedmiotem pierwszych uzgodnień nowego kierownictwa KG PSP i ZZ. Liczymy na wspólne stanowisko naszego trio ponad przyziemnymi podziałami. Myślę, że każdy już przeliczył, że wrzucenie tego również w uposażenie zasadnicze przyniesie (prędzej czy później) najkorzystnjesze skutki dla każdego funkcjonariusza.

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #992 dnia: Styczeń 10, 2024, 08:35:56 »
Do przetestowania, nieoficjalny kalkulator 2024 (przy założonej 20% podwyżce) na bazie tego z ubiegłego roku, póki co nie uwzględnia ewentualnego wyrównania (1/5 z 2023 r.).

Można prosić o hasło aby nie chronić arkusza - (w celach szkoleniowych :) )
Kalkulator - arkusze bez hasła.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2024, 21:10:39 wysłana przez Fireman81r »

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #993 dnia: Styczeń 10, 2024, 12:46:08 »
Kalkulator nie bierze też pod uwagę przypadku, kiedy ktoś jest teraz na minimalnym dodatku funkcyjnym - ten siłą rzeczy również się zmieni i trzeba to sobie samemu uwzględnić.
Fajnie, że komuś chciało się to przygotować, pokazuje wokół czego się poruszamy - ale wciąż wiemy za mało konkretów, żeby móc policzyć ile komu ostatecznie wyjdzie - nie wiadomo co z kwotą, o której pisze zurasluk (a trzeba pamiętać np wzroście funkcyjnego, stołecznego).

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #994 dnia: Styczeń 10, 2024, 21:31:13 »
W mediach mało piszą że straż dostanie podwyżkę wszystko policja służba celna i wojsko. Mam nadzieję że nie mogą nas ominąć?
Nie, jesteśmy uwzglednieni środki na. Płace w górę ok 20 proc

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #995 dnia: Styczeń 10, 2024, 22:30:30 »
A kiedy będzie coś dogadane?

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #996 dnia: Styczeń 10, 2024, 22:47:25 »
W mediach mało piszą że straż dostanie podwyżkę wszystko policja służba celna i wojsko. Mam nadzieję że nie mogą nas ominąć?
Nie, jesteśmy uwzglednieni środki na. Płace w górę ok 20 proc
Dobrze że wstawiłeś ten przecinek, mala rzecz a robi różnicę  :rofl:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 835
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #997 dnia: Styczeń 11, 2024, 09:46:21 »
W mediach mało piszą że straż dostanie podwyżkę wszystko policja służba celna i wojsko. Mam nadzieję że nie mogą nas ominąć?
Nie, jesteśmy uwzglednieni środki na. Płace w górę ok 20 proc
Sami robimy sobie wrogą robotę pisząc takie głupoty . 20 proc. od podstawy   :krzyk:

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #998 dnia: Styczeń 11, 2024, 10:39:39 »
W mediach mało piszą że straż dostanie podwyżkę wszystko policja służba celna i wojsko. Mam nadzieję że nie mogą nas ominąć?
Nie, jesteśmy uwzglednieni środki na. Płace w górę ok 20 proc
Sami robimy sobie wrogą robotę pisząc takie głupoty . 20 proc. od podstawy   :krzyk:
młody13, nie do końca twój post jest prawdą i wprowadza forumowiczów w błąd. Wzrost kwoty bazowej o 20% wpływa bezpośrednio na wzrost przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy
Państwowej Straży Pożarnej. Wysokość przeciętnego uposażenia wynika z rozporządzenia: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000537/O/D20220537.pdf
W związku z tym przeciętne uposażenie wzrośnie o około 1453 zł. Część tej podwyżki automatycznie wpłynie na wzrost uposażenia zasadniczego strażaków (tzw. podstawy), natomiast pozostanie kwota około 450-500 zł brutto na etat, której rozdział będzie podlegał uzgodnieniu.
Jednak najpierw prezydent musi podpisać ustawę budżetową, a przy obecnej wojnie polsko-polskiej może różnie się to potoczyć...

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #999 dnia: Styczeń 11, 2024, 15:04:51 »
W mediach mało piszą że straż dostanie podwyżkę wszystko policja służba celna i wojsko. Mam nadzieję że nie mogą nas ominąć?
Nie, jesteśmy uwzglednieni środki na. Płace w górę ok 20 proc
Sami robimy sobie wrogą robotę pisząc takie głupoty . 20 proc. od podstawy   :krzyk:
Najpierw sprawdź później pisz.
W PSP  ma być wzrost kwoty bazowej o 20% co powinno dać 10 proc każdemu.
Natomiast fundusz plac wzrasta o 21 proc.
Średnia w PSP to będzie niecałe 8900 miesięcznie z nagrodą roczną.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2024, 15:14:46 wysłana przez radca »