Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883485 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #950 dnia: Styczeń 05, 2024, 13:17:52 »
To jest chyba tylko te 20% do podstawy . Do tego jeszcze 15+ trzeba doliczyć jeśli się nie mylę
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #951 dnia: Styczeń 05, 2024, 13:22:23 »
Zastanawia mnie jedno mieliśmy dostać trochę ponad 12procent i było to około 900zl średnio. Teraz mamy 20 procent a wychodzi około 700... I jest sukces. Nie mogę tego zrozumieć i na zmianie zastanawiam się gdzie ten sukces...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #952 dnia: Styczeń 05, 2024, 13:24:13 »
To są tabele przy obecnych przelicznikach na grupach. Nie było jeszcze spotkania więc nie wiemy co zrobią. Jest 1500 na etat.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #953 dnia: Styczeń 05, 2024, 13:25:39 »
To są tabele przy obecnych przelicznikach na grupach. Nie było jeszcze spotkania więc nie wiemy co zrobią. Jest 1500 na etat.
Dzięki za odpowiedź   -_- pozostaje czekać i mieć nadzieję

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #954 dnia: Styczeń 05, 2024, 13:32:16 »
Kwoty po 20 latach stażu pracy są błędnie liczone. Bo przecież stażowe wtedy wzrasta o 2 procent co dwa lata. Mając 23 lata dostajemy tyle co za 22.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #955 dnia: Styczeń 05, 2024, 15:50:23 »
2024... podwyżki miały być, a przelew na koncie mniejszy niż za grudzień, listopad i październik.....

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #956 dnia: Styczeń 05, 2024, 16:33:58 »
Podziękuj poprzednikom za niezabezpieczenie prawne tego, co przecież miało być na 100% pewne i włączone do wynagrodzenia.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #957 dnia: Styczeń 05, 2024, 18:41:48 »
Podziękuj poprzednikom za niezabezpieczenie prawne tego, co przecież miało być na 100% pewne i włączone do wynagrodzenia.
Nie można zapomnieć też propagatorom sukcesu z S

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #958 dnia: Styczeń 05, 2024, 23:48:20 »
Przepraszam, masz rację, aż mi głupio. Jak mogłem o nich zapomnieć. Pewnie poczuli się pominięci, a przecież tyle serca włożyli dla dobra sprawy.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 692
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #959 dnia: Styczeń 06, 2024, 09:38:32 »
Podziękuj poprzednikom za niezabezpieczenie prawne tego, co przecież miało być na 100% pewne i włączone do wynagrodzenia.
Nie można zapomnieć też propagatorom sukcesu z S

Oni tylko potrafili sobie załatwić przyspieszone awanse listopadowe,  o 1/5 zapomnieli  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #960 dnia: Styczeń 06, 2024, 11:30:49 »
Spokojnie teraz nie będziecie wiedzieć nic co się dzieje i będzie na pewno 100% lepsza sytuacja. Pożyjecie zobaczycie i ocenicie. 
My jako formacja mieliśmy zapisane w uzasadnieniu rozporządzenia sytuację z 1/5 i w liście od MSWiA co wydawało się odpowiednią gwarancją.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #961 dnia: Styczeń 06, 2024, 12:58:27 »
Nie no Eqinox proszę cię, kto jak kto, ale ty wziąłeś za odpowiednią gwarancję list MSWiA?? Wiedząc, że po drodze są wybory?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #962 dnia: Styczeń 06, 2024, 13:19:44 »
Nie no Eqinox proszę cię, kto jak kto, ale ty wziąłeś za odpowiednią gwarancję list MSWiA?? Wiedząc, że po drodze są wybory?
Powiedz mi proszę jakie inne rodzaje zapewnienia mógłbyś otrzymać?  Było zapisane w uzasadnienieniu aktu prawnego i w liście od MSWIA.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #963 dnia: Styczeń 06, 2024, 13:27:07 »
Nie no Eqinox proszę cię, kto jak kto, ale ty wziąłeś za odpowiednią gwarancję list MSWiA?? Wiedząc, że po drodze są wybory?
Powiedz mi proszę jakie inne rodzaje zapewnienia mógłbyś otrzymać?  Było zapisane w uzasadnienieniu aktu prawnego i w liście od MSWIA.

Zabrakło tylko listu do św. Mikołaja. Gdybyście go wysłali nikt by wam niczego nie mógł zarzucić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #964 dnia: Styczeń 06, 2024, 13:28:43 »
Nie no Eqinox proszę cię, kto jak kto, ale ty wziąłeś za odpowiednią gwarancję list MSWiA?? Wiedząc, że po drodze są wybory?
Powiedz mi proszę jakie inne rodzaje zapewnienia mógłbyś otrzymać?  Było zapisane w uzasadnienieniu aktu prawnego i w liście od MSWIA.

Zabrakło tylko listu do św. Mikołaja. Gdybyście go wysłali nikt by wam niczego nie mógł zarzucić.
Zadałem proste pytanie a ty nie umiesz odpowiedzieć... Jakiego innego zapewnienia można oczekiwać? Proste pytanie prosta odpowiedź.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #965 dnia: Styczeń 06, 2024, 13:32:03 »
A więc prosta odpowiedź: zmiana mnożników w rozporządzeniu po wyborach. Wystarczająco prosto?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #966 dnia: Styczeń 06, 2024, 13:34:35 »
A więc prosta odpowiedź: zmiana mnożników w rozporządzeniu po wyborach. Wystarczająco prosto?
Brak środków w budżecie ministerstwa co oznacza jedno proste słowo przestępstwo. Dlatego np. wszystkie rozporządzenia odnośnie podwyżek powstajà po nowym roku....
Myślisz, że to nie było dyskutowane? Po wejściu ustawy okołobudżetowej 2023 za dużo rozwiązań nie było.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #967 dnia: Styczeń 06, 2024, 13:44:58 »
Może najpierw sprawdź ile razy ustawa okolobudzetowa była nowelizowana. Da się to zrobić, a ostatnia zmiana miała miejsce 21.12. Czyli jak się chce to się da. Inna sprawa że wystarczyło nie pie... głupot że sprawa jest dograna i nikt nie mógłby słowa powiedzieć. Osobiście słyszałem od wielkiego AB i działaczy s że to pewnik. Więc czego oczekujecie? Spieprzyliscie i tyle.
Dla jasności - ja nie jestem zaskoczony, bo byłem w pełni świadomy że tak to się skończy, szczególnie po wynikach z 15.10. Ja nawet nie mam pretensji o to że pensja jest mniejsza - jedyna nieakceptowana sprawa, to okłamywanie z premedytacją funkcjonariuszy, którzy, jak to często niestety widać na tym forum, nie mają elementarnej wiedzy na temat aktów prawnych ich dotyczących i zasad stanowownia prawa w naszym kraju i niestety bezkrytycznie wierzą takim osobom jak ty i tobie podobni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2024, 14:00:46 wysłana przez ww112 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #968 dnia: Styczeń 06, 2024, 14:09:12 »
Widzisz  a ja pretensji do funkcjonariuszy nie mam, latają z roboty do roboty i co usłyszą na stołówce to im się w głowach odłoży.  Jak do tego, to samo powtórzy 01 i związkowiec  z tego samego rozdania to już na milion procent prawda.
A jak się okaże że jednak nieprawda to się wskaże winnego,   mitycznego wroga, który zawsze wsadza kij w szprychy. Gdyby tylko nie ten wróg który ciągle przeszkadza to już byśmy mieli mleko i miód.
Jedyne co mnie ciekawi to ile razy trzeba się wy....bać aby wreszcie zacząć patrzeć pod nogi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #969 dnia: Styczeń 06, 2024, 14:50:44 »
Widzisz  a ja pretensji do funkcjonariuszy nie mam, latają z roboty do roboty i co usłyszą na stołówce to im się w głowach odłoży.  Jak do tego, to samo powtórzy 01 i związkowiec  z tego samego rozdania to już na milion procent prawda.
A jak się okaże że jednak nieprawda to się wskaże winnego,   mitycznego wroga, który zawsze wsadza kij w szprychy. Gdyby tylko nie ten wróg który ciągle przeszkadza to już byśmy mieli mleko i miód.
Jedyne co mnie ciekawi to ile razy trzeba się wy....bać aby wreszcie zacząć patrzeć pod nogi.
Tyle mi piszesz o tym, że nie na temat a sam klniesz i walisz nie na temat  :rofl:
Tam gdzie ty widzisz upadek inni widzą wzloty a to, że przysłowiowa stołówka w ciągu ostatnich ponad 10 latach dostała taki strzał do góry niech świadczą problemy ze znalezieniem chętnych do biura. Wiesz popatrz na to z perspektywy szerszej... Są beneficjenci pewnych rozwiązań których inne komórki organizacyjne PSP nie mają tylko przysłowiowa "stołówka".
Edit: w sumie to może dzieki temu, że jako pierwsza formacja najlepiej zadbaliśmy o "stołówkę" nie mamy nadal, dużych problemów z naborem z ulicy. Może przypadkiem wygraliśmy wyścig nie wiedząc, że bierzemy w nim udział
Może najpierw sprawdź ile razy ustawa okolobudzetowa była nowelizowana. Da się to zrobić, a ostatnia zmiana miała miejsce 21.12. Czyli jak się chce to się da. Inna sprawa że wystarczyło nie pie... głupot że sprawa jest dograna i nikt nie mógłby słowa powiedzieć. Osobiście słyszałem od wielkiego AB i działaczy s że to pewnik. Więc czego oczekujecie? Spieprzyliscie i tyle.
Dla jasności - ja nie jestem zaskoczony, bo byłem w pełni świadomy że tak to się skończy, szczególnie po wynikach z 15.10. Ja nawet nie mam pretensji o to że pensja jest mniejsza - jedyna nieakceptowana sprawa, to okłamywanie z premedytacją funkcjonariuszy, którzy, jak to często niestety widać na tym forum, nie mają elementarnej wiedzy na temat aktów prawnych ich dotyczących i zasad stanowownia prawa w naszym kraju i niestety bezkrytycznie wierzą takim osobom jak ty i tobie podobni.
Pogrubiłem co uważam w twojej wypowiedzi za kluczowe... Sam uważałeś podobnie do mnie  :wacko: Żeby nie było chodzi o to, że jak zmienia się minister zmienia się wizja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2024, 15:08:53 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #970 dnia: Styczeń 06, 2024, 15:19:19 »

@pb11
Nigdzie nie napisałem że mam pretensje do funkcjonariuszy. Pretensje mam wyłącznie do kierownictwa i piewcow sukcesu, o czym wyraźnie napisałem.


Może najpierw sprawdź ile razy ustawa okolobudzetowa była nowelizowana. Da się to zrobić, a ostatnia zmiana miała miejsce 21.12. Czyli jak się chce to się da. Inna sprawa że wystarczyło nie pie... głupot że sprawa jest dograna i nikt nie mógłby słowa powiedzieć. Osobiście słyszałem od wielkiego AB i działaczy s że to pewnik. Więc czego oczekujecie? Spieprzyliscie i tyle.
Pogrubiłem co uważam w twojej wypowiedzi za kluczowe... Sam uważałeś podobnie do mnie  :wacko: Żeby nie było chodzi o to, że jak zmienia się minister zmienia się wizja.

A ja pogrubiłem to co jest kluczowe w mojej wypowiedzi, co raczyłeś pominąć, wyłapując nic nie wnoszący do sprawy opis mojego podejścia.
Jak nie masz nic do powiedzenia to po prostu zamilcz a nie rozpaczliwie próbuj odwracać kota ogonem. Zaraz się dowiemy że wasze zaniechania sprzed kilku miesięcy to "wina Tuska” – prawda?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2024, 16:25:24 wysłana przez BOTmod »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #971 dnia: Styczeń 06, 2024, 16:23:16 »
A ja pogrubiłem to co jest kluczowe w mojej wypowiedzi, co raczyłeś pominąć, wyłapując nic nie wnoszący do sprawy opis mojego podejścia.
Jak nie masz nic do powiedzenia to po prostu zamilcz a nie rozpaczliwie próbuj odwracać kota ogonem. Zaraz się dowiemy że wasze zaniechania sprzed kilku miesięcy to "wina Tuska” – prawda?
W żadnym wypadku niestety ale nie można tak zrzucać winny na kogoś jak ty piszesz i nie ma dobrej odpowiedzi ale skoro uważasz mnie za osobę niewiarygodną to posłuchaj ogólpolskiego radia i szefa ZZ Policjantów z Dolnego Śląska:
https://player.radiozet.pl/Podcasty/Wiadomosci/Wiadomosci-z-godz.-15-001024/(offset)/1
Około 2:50
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #972 dnia: Styczeń 06, 2024, 16:48:45 »
A na kogo zrzucać winę, kto przez lata opowiadał o najlepszej najcudowniejszej współpracy. Czemu mam interesować się policją i ich związkami jak to Wy a nie Oni mieli wpływ na wszystko co działo się w tej formacji przez ostatnie 8 lat.

I odnoszę się do podwyżek to że Ty jak zwykle próbujesz skierować rozmowę na wygodne Ci tory to twój problem nie mój.
Piszesz że tyle zrobiliście dla stołówki, zapytam co?. Może jakiś jasny i klarowny przepis związany z awansami, kierowaniem na szkoły,  rozdziałem dodatków służbowych itd.
Jedyne co zrobiliście dla stołówki to wyciągnęliście z niej wszystkich   swoich najbardziej wiernych żołnierzy pchając ich gdzie tylko to było możliwe. Nadal na starcie zarabiamy najmniej ze służb,  nadal młody który nie ma pleców dojdzie na maksa do 6 grupy i nadal  o wszystkim co go spotka w służbie będzie decydował przełożony, który nie musi się w żaden sposób tłumaczyć ze swoich decyzji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2024, 17:34:37 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #973 dnia: Styczeń 06, 2024, 17:40:39 »
A na kogo zrzucać winę, kto przez lata opowiadał o najlepszej najcudowniejszej współpracy. Czemu mam interesować się policją i ich związkami jak to Wy a nie Oni mieli wpływ na wszystko co działo się w tej formacji przez ostatnie 8 lat.
Policja drogi kolego @pb11 została tu dodana dla kontekstu tylko w jednym celu aby pokazać, że nie tylko w stosunku do PSP nie wywiązano się z obietnicy i nie tylko ZZ PSP takową otrzymały i wierzyły w dobre intencje.
I odnoszę się do podwyżek to że Ty jak zwykle próbujesz skierować rozmowę na wygodne Ci tory to twój problem nie mój.
Piszesz że tyle zrobiliście dla stołówki, zapytam co?. Może jakiś jasny i klarowny przepis związany z awansami, kierowaniem na szkoły,  rozdziałem dodatków służbowych itd.
Jedyne co zrobiliście dla stołówki to wyciągnęliście z niej wszystkich   swoich najbardziej wiernych żołnierzy pchając ich gdzie tylko to było możliwe. Nadal na starcie zarabiamy najmniej ze służb,  nadal młody który nie ma pleców dojdzie na maksa do 6 grupy i nadal  o wszystkim co go spotka w służbie będzie decydował przełożony, który nie musi się w żaden sposób tłumaczyć ze swoich decyzji.
Nie wiem pierwsze z brzegu przepis kwalifikacyjny wcześnie maksymalnie aspirant mógł zając grupę 7 (w JRG gdzie był dowódca sekcji grupę 8) a obecnie? 13 (nie w każdej JRG oczywiście) U podoficerów w zasadzie z 5 na 7. Kolejne 100% płatne nadgodziny na które tylko 2023 poszło ponad 250 000 000 zł co oznacza chyba wiesz ile średnio na głowę. Co do zarobków przesłuchaj jeszcze raz linka z radia ZET bo tam padają ciekawe słowa tego przewodniczącego Policji dotyczące ich zarobków w porówaniu do innych służb... Ciekawe skąd oni to wzieli.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #974 dnia: Styczeń 06, 2024, 18:33:28 »
Wiesz ile kosztuje nadgodzina?, jeżeli już takiego określenia użyłeś bo przecież oczywiste że termin ponadnormatywny czas służby został ukuty tylko w jednym celu. Tych pieniążków nikt ludziom za darmo nie daje oni muszą ten czas odsłużyć. Dla państwa jest to czysty zysk żadnej łaski nikt strażakom tu nie robi. Widziałeś wyrok w sprawie nadgodzin u pograniczników?.

Co do przepisu to kto ciągle zmienia ten przepis?  Ja pamiętam jak asp byli komendantami a podoficer po zawodówce dowódcą zmiany. Jak aspiranta można było zrobić na kilku zjazdach a był też krótszy kurs dla stanowisk adm. Jak na określonych stanowiskach  podoficer mógł zostać oficerem po studiach cywilnych i krótkim przeszkoleniu. Kto ciągle miesza w tym kociołku, i kto z każdą nową wersją przepisu obwieszcza światu sukces.

I czego nie rozumiesz w medialnym wystąpieniu związkowca. Robi co do niego należy, płacze na cały głos że jest źle niezależnie od tego czy jest dobrze, taka jego rola. Tylko wy ze stroną służbową krzyczeliście że jest blisko 100% "poziomu satysfakcji KG"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2024, 19:08:33 wysłana przez pb11 »