Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883796 razy)

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #800 dnia: Grudzień 21, 2023, 10:10:21 »
A kiedy jakiś kalkulator żeby każdy mógł sobie wyliczyc ?

zaraz podadzą na tacy  -_-
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2023, 10:42:12 wysłana przez BOTmod »

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #801 dnia: Grudzień 21, 2023, 10:49:33 »

Mimo szczerych chęci nie mam pojęcia co się zadzieje ale jako S mamy policzony projekt dużego rozstrzelenia stopni...
Gdzie obecne różnice są bardzo mocno zwiększone co ma mobilizować ludzi do awansu.
Co za brednie piszesz, to może niech S walczy aby szkoły zostały odblokowane i każdy miał możliwość uczenia się i co się z tym wiąże awansowania. Bo obecnie to słabo wygląda

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #802 dnia: Grudzień 21, 2023, 11:45:20 »
Co za brednie piszesz, to może niech S walczy aby szkoły zostały odblokowane i każdy miał możliwość uczenia się i co się z tym wiąże awansowania. Bo obecnie to słabo wygląda

Odblokowanie szkół niewiele da, jeżeli w komendach są "poblokowane" stanowiska i brak perspektyw, że szybko się uwolnią (przeniesienia, emerytury). Nikt rozsądny nie wyśle Cię na szkołę, wiedząc, że w najbliższej przyszłości (powiedzmy 3-5 lat) nie dostaniesz stanowiska aspiranckiego/oficerskiego.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #803 dnia: Grudzień 21, 2023, 11:55:00 »
W mojej Jednostce gdzie jest zlokalizowana w centrum jednego z największych miast  posiadamy dwie specjalizacje ale od 8 lat nikt z podziału nie poszedł na aspirantke więc śmiesznie brzmi argument o rozwijaniu się ... Nawet zauważam zwiększone zainteresowanie przenosinami się na jednostki powiatowe. Ale nie ma się co dziwić tam mieszkanie kosztuje 400000tys a u Nas 800000 i to wcale nie złote tarasy a pensja ta sama...

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #804 dnia: Grudzień 21, 2023, 12:05:05 »
Co za brednie piszesz, to może niech S walczy aby szkoły zostały odblokowane i każdy miał możliwość uczenia się i co się z tym wiąże awansowania. Bo obecnie to słabo wygląda

Odblokowanie szkół niewiele da, jeżeli w komendach są "poblokowane" stanowiska i brak perspektyw, że szybko się uwolnią (przeniesienia, emerytury). Nikt rozsądny nie wyśle Cię na szkołę, wiedząc, że w najbliższej przyszłości (powiedzmy 3-5 lat) nie dostaniesz stanowiska aspiranckiego/oficerskiego.
i koło jest zamknięte podwyżki sensownej dostać  nie możesz bo trzeba robić szkolę, na szkolę pójść nie możesz bo jest tylko dla swoich. eh  :gwiazdki:

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #805 dnia: Grudzień 21, 2023, 12:24:52 »
Pętla która się sama zaciska... Teraz obniżają wymagania, poczawszy od podoficerowie i tak tracą aspiranci i w gore

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 835
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #806 dnia: Grudzień 21, 2023, 14:26:40 »
Rozdział po równo w naszej aktualnej sytuacji nigdy nie będzie moim zdaniem dobrym rozwiązaniem.
Na dzień dzisiejszy fakty są takie, że na stole leży większa kasa niż proponował poprzedni rząd i że podwyżka na 99.99% od 1 marca. Związki oficjalnie przypominają się również z tematem 1,56%z tegorocznej podwyżki, żeby nikt o tym nie zapomniał. Nie sądzę żebyśmy przed świętami mieli więcej faktów do debatowania.
E to super  :szalony: podwyżka o inflację której wszyscy jesteśmy po równo ofiarami , nie będzie po równo ?  :zamknij: Znowu oszukani  :stop:

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #807 dnia: Grudzień 21, 2023, 14:59:24 »
I oficjalnie:

https://www.gov.pl/web/finanse/projekt-przekazany-do-sejmu-rp-w-xii

Kwota bazowa na poziomie 2088 zł  :fiuu:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 835
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #808 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:18:06 »
I oficjalnie:

https://www.gov.pl/web/finanse/projekt-przekazany-do-sejmu-rp-w-xii

Kwota bazowa na poziomie 2088 zł  :fiuu:
Czyli jednak Wszyscy po równo napisane jak byk 
Cytuj
- wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych, o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy (z wyłączeniem osób, które zajmują kierownicze stanowiska państwowe),

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #809 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:25:11 »
I oficjalnie:

https://www.gov.pl/web/finanse/projekt-przekazany-do-sejmu-rp-w-xii

Kwota bazowa na poziomie 2088 zł  :fiuu:
Czyli jednak Wszyscy po równo napisane jak byk 
Cytuj
- wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych, o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy (z wyłączeniem osób, które zajmują kierownicze stanowiska państwowe),

Taaa… każdy młody by chciał po równo  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #810 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:25:21 »
Czyli jednak Wszyscy po równo napisane jak byk 
Cytuj
- wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych, o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy (z wyłączeniem osób, które zajmują kierownicze stanowiska państwowe),
Ty tak poważnie? Czytanie ze zrozumieniem się kłania ale spróbuje ci to rozpisać:
Ty zarabiasz 5000 zł twój komendant 10000 zł i obaj dostajecie 20% czy to oznacza, że dostajecie tyle samo? Bo moim zdaniem ty dostajesz 1000 zł a on 2000 zł...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 835
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #811 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:28:57 »
Czyli jednak Wszyscy po równo napisane jak byk 
Cytuj
- wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych, o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy (z wyłączeniem osób, które zajmują kierownicze stanowiska państwowe),
Ty tak poważnie? Czytanie ze zrozumieniem się kłania ale spróbuje ci to rozpisać:
Ty zarabiasz 5000 zł twój komendant 10000 zł i obaj dostajecie 20% czy to oznacza, że dostajecie tyle samo? Bo moim zdaniem ty dostajesz 1000 zł a on 2000 zł...
Mi to pasuje 👍 pozdrawiam

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:31:49 »
Ja wg mojego obliczenia na 4gr z wysluga 14% dostanę jakieś 660zl brutto. Brakuje trochę do 1500...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:35:59 »
Ja wg mojego obliczenia na 4gr z wysluga 14% dostanę jakieś 660zl brutto. Brakuje trochę do 1500...
Skąd wziąłeś 1500 zł...
Moim zdaniem dostaniesz 741 zł.  Obecnie masz podstawę 3280 zł a będziesz  miał 3930 zł co oznacza 650 zł bez wysługi a do tego dochodzi 14% razem 741 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:42:44 »
Kolego..raz piszesz mądrze raz brniesz. Napisałeś 12,3 to kwota ponad 900 złotych i że wasz guru razem z p. Dudą już dali 20. Woww. Skąd taka kwota bo ja myślę że teraz to nawet o te 12,3 będziemy się przypominać.
No co w tym dziwnego, że oczekują spełnienia obietnicy wyborczej?
Skąd ta kwota a to bardzo proste w przybliżeniu 20% z kwoty 7260 zł (średnia dla PSP) to blisko 1500 zł.
Czekaj czy ja dobrze zrozumiałem uważasz, że nawet 12,3% możemy nie dostać?

Stąd wziął 1500 zł

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 21, 2023, 16:45:45 »
@Eqinox
Wychodzi Twoja obłuda... Wcześniej uporczywie twierdziłeś że bronisz pisu bo dają w przeciwieństwie do poprzedników. Jak chcieli w taki sam sposób wprowadzić podwyżkę 6,6% i był krzyk że to tylko od podstawy, to uporczywie broniłeś że to od całej pensji. Teraz podwyżki daje druga strona to przyjmujesz odwrotną optykę i sugerujesz ludziom że dostaną tylko od podstawy :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:06:15 »
No co w tym dziwnego, że oczekują spełnienia obietnicy wyborczej?
Skąd ta kwota a to bardzo proste w przybliżeniu 20% z kwoty 7260 zł (średnia dla PSP) to blisko 1500 zł.
Czekaj czy ja dobrze zrozumiałem uważasz, że nawet 12,3% możemy nie dostać?
Stąd wziął 1500 zł
Czyli wzrost średniej w PSP twoim zdaniem oznacza kwotę do dyspozycji na podwyżki na tym samy poziomie? A gdzie kilka stałych zależnych od kwoty bazowej?
@Eqinox
Wychodzi Twoja obłuda... Wcześniej uporczywie twierdziłeś że bronisz pisu bo dają w przeciwieństwie do poprzedników. Jak chcieli w taki sam sposób wprowadzić podwyżkę 6,6% i był krzyk że to tylko od podstawy, to uporczywie broniłeś że to od całej pensji. Teraz podwyżki daje druga strona to przyjmujesz odwrotną optykę i sugerujesz ludziom że dostaną tylko od podstawy :rofl:
Wychodzi twoje ekonomiczne dyletanctwo w kwestii konstrukcji budżetu uposażeń w PSP z kwoty około 1500 zł dyspozycyjnej będzie na uposażenia miedzy 1000 a 1100 zł z czego około 800 jest rozdysponowane bo wzrost kwoty bazowej podniesie z automatu grupy i wysługę... Pozostałe 400-450 zł trafi na tzw. 13, 15+, dodatek stołeczny (też rośnie o 20%) i na wzrost minimalnego funkcyjnego... Jeśli te 20% było by podzielone tak jak podwyżka 12,3% na dwie części to możliwości regulacji by były znacznie większe a tak są małe. 
Aby obrazowo pokazać dowódca JRG lat służby 25 podwyżka wynikająca z mnożnika grupy 810 zł do tego wysługa 202,5 do tego 1/12 tzw. 13 - 84,37 do tego świadczenie 15+ 151,87 czyli w momencie przegłosowania ustawy budżetowej ten cżłowiek ma już pewne 1250 zł podwyżki. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2023, 17:14:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:14:43 »
No co w tym dziwnego, że oczekują spełnienia obietnicy wyborczej?
Skąd ta kwota a to bardzo proste w przybliżeniu 20% z kwoty 7260 zł (średnia dla PSP) to blisko 1500 zł.
Czekaj czy ja dobrze zrozumiałem uważasz, że nawet 12,3% możemy nie dostać?
Stąd wziął 1500 zł
Czyli wzrost średniej w PSP twoim zdaniem oznacza kwotę do dyspozycji na podwyżki na tym samy poziomie? A gdzie kilka stałych zależnych od kwoty bazowej?
@Eqinox
Wychodzi Twoja obłuda... Wcześniej uporczywie twierdziłeś że bronisz pisu bo dają w przeciwieństwie do poprzedników. Jak chcieli w taki sam sposób wprowadzić podwyżkę 6,6% i był krzyk że to tylko od podstawy, to uporczywie broniłeś że to od całej pensji. Teraz podwyżki daje druga strona to przyjmujesz odwrotną optykę i sugerujesz ludziom że dostaną tylko od podstawy :rofl:
Wychodzi twoje ekonomiczne dyletanctwo w kwestii konstrukcji budżetu uposażeń w PSP z kwoty około 1500 zł dyspozycyjnej będzie na uposażenia miedzy 1000 a 1100 zł z czego około 800 jest rozdysponowane bo wzrost kwoty bazowej podniesie z automatu grupy i wysługę... Pozostałe 400-450 zł trafi na tzw. 13, 15+, dodatek stołeczny (też rośnie o 20%) i na wzrost minimalnego funkcyjnego... Jeśli te 20% było by podzielone tak jak podwyżka 12,3% na dwie części to możliwości regulacji by były znacznie większe a tak są małe.

Tylko poczatkowo była mowa o 6,6% do kwoty bazowej, czemu wtedy rugałeś tych którzy przeliczali tylko z podstawy? Teraz nagle sam to robisz. Wypominam ci brak konsekwencji, a ty mi wylatujesz znowu z wyliczeniami i próbujesz insynuować niewiedzę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:16:59 »
Tylko poczatkowo była mowa o 6,6% do kwoty bazowej, czemu wtedy rugałeś tych którzy przeliczali tylko z podstawy? Teraz nagle sam to robisz. Wypominam ci brak konsekwencji, a ty mi wylatujesz znowu z wylcizeniami i próbujesz insynuować niewiedzę.
Bo ani 20% ani 6,6% nie jest do podstawy! Ty naprawdę nie kumasz!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:32:44 »
Jezu człowieku nie wytrzymam za chwilę z tobą. Ja o zupie ty o du*ie... Doskonale wiem od czego to jest i wcześniej już o tym pisałem... Obie te podwyżki miały być wprowadzone w taki sam sposób, ale twoja optyka na nie jest diametralnie inna w zależności od tego kto je przyznaje. Jesteś politycznym agitatorem, chociaż strasznie nie chcesz się do tego przynać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:38:21 »
Jezu człowieku nie wytrzymam za chwilę z tobą. Ja o zupie ty o du*ie... Doskonale wiem od czego to jest i wcześniej już o tym pisałem... Obie te podwyżki miały być wprowadzone w taki sam sposób, ale twoja optyka na nie jest diametralnie inna w zależności od tego kto je przyznaje. Jesteś politycznym agitatorem, chociaż strasznie nie chcesz się do tego przynać.
Jezu dyletancie i synu kurzu i wiatru to samo 20% w dwóch wariantach dla dowódcy JRG lat służby 25:
1. wariant wzrost kwoty bazowej o 20% czyli wzrost średniej w PSP blisko 1500 zł  daje mu obligatoryjną podwyżkę 1250 zł i praktycznie brak środków na regulację,
2. wariant wzrostu kwoty bazowej o 10% i mnożnika o kolejne 10% średnia też rośnie w PSP o blisko 1500 zł ale obligatoryjna podwyżka to trochę ponad 600 zł a kolejne 600-700 na regulację...
Widzisz różnice? Ta sama kwota ten sam % tylko inaczej zapisany.
Ja jestem żeby pisać prawdę a ty żeby obrażać mnie swoją niekompetencją.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:41:56 »
Pytam po raz kolejny czemu gdy ludzie pisali że 6,6% do kwoty bazowej to jakieś śmieszne 100-200 zł brutto to robiłeś z nich głupków którzy nie mają pojęcia jak działa system i ze to nie prawda, a teraz sam im sugerujesz że dostaną 700 zł?!

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 835
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #822 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:42:26 »
Jezu człowieku nie wytrzymam za chwilę z tobą. Ja o zupie ty o du*ie... Doskonale wiem od czego to jest i wcześniej już o tym pisałem... Obie te podwyżki miały być wprowadzone w taki sam sposób, ale twoja optyka na nie jest diametralnie inna w zależności od tego kto je przyznaje. Jesteś politycznym agitatorem, chociaż strasznie nie chcesz się do tego przynać.
Jezu dyletancie i synu kurzu i wiatru to samo 20% w dwóch wariantach dla dowódcy JRG lat służby 25:
1. wariant wzrost kwoty bazowej o 20% czyli wzrost średniej w PSP blisko 1500 zł  daje mu obligatoryjną podwyżkę 1250 zł i praktycznie brak środków na regulację,
2. wariant wzrostu kwoty bazowej o 10% i mnożnika o kolejne 10% średnia też rośnie w PSP o blisko 1500 zł ale obligatoryjna podwyżka to trochę ponad 600 zł a kolejne 600-700 na regulację...
Widzisz różnice? Ta sama kwota ten sam % tylko inaczej zapisany.
Ja jestem żeby pisać prawdę a ty żeby obrażać mnie swoją niekompetencją.
a to nie od całości uposażenia te 20 proc . ?  :stop: 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #823 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:48:10 »
Pytam po raz kolejny czemu gdy ludzie pisali że 6,6% do kwoty bazowej to jakieś śmieszne 100-200 zł brutto to robiłeś z nich głupków którzy nie mają pojęcia jak działa system i ze to nie prawda, a teraz sam im sugerujesz że dostaną 700 zł?!
6,6% wzrostu kwoty bazowej to blisko 500 zł... a nie 100 czy 200... Skoro 20% to 1500 to 1/3 z tego to ile?
Podwyżka 12,3% miała konstrukcję łączoną czyli wzrost mnożnika i kwoty bazowej a obecna ma inną czyli sam wzrost kwoty bazowej co powoduje znacznie większy wzrost pochodnych... 
a to nie od całości uposażenia te 20 proc . ?  :stop: 
No nie... Obligatoryjnie urośnie ci tzw. uposażenie zasadnicze (grupa i wysługa) do tego 13 i ewentualnie jeśli masz dodatek funkcyjny (na pozimie minimalnym) dodatek stołeczny i świadczenie 15+
Resztę środków jeśli takowe będą mogą ZZ wsplnie ze stroną służbową podzielić...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2023, 17:51:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #824 dnia: Grudzień 21, 2023, 17:52:34 »
Pytam po raz kolejny czemu gdy ludzie pisali że 6,6% do kwoty bazowej to jakieś śmieszne 100-200 zł brutto to robiłeś z nich głupków którzy nie mają pojęcia jak działa system i ze to nie prawda, a teraz sam im sugerujesz że dostaną 700 zł?!
6,6% wzrostu kwoty bazowej to blisko 500 zł... a nie 100 czy 200... Skoro 20% to 1500 to 1/3 z tego to ile?
Podwyżka 12,3% miała konstrukcję łączoną czyli wzrost mnożnika i kwoty bazowej a obecna ma inną czyli sam wzrost kwoty bazowej co powoduje znacznie większy wzrost pochodnych... 
a to nie od całości uposażenia te 20 proc . ?  :stop: 
No nie... Obligatoryjnie urośnie ci tzw. uposażenie zasadnicze (grupa i wysługa) do tego 13 i ewentualnie jeśli masz dodatek funkcyjny i świadczenie 15+
Resztę środków jeśli takowe będą mogą ZZ wsplnie ze stroną służbową podzielić...

No właśnie, to czemu teraz nie piejesz z zachwytu że dostaniemy 1500 tak jak wtedy o tych 500 tylko siejesz defetyzm i sugerujesz ludziom że dostaną po 700 zł. Prawda jest taka że 700 zł może komuś wyjść jeśli byłby przyjęty bardzo niekorzystny podział pozostałej kwoty, bo pochodne nie pochłoną całej reszty, zostanie kwota do podziału i między innymi wasza w tym rola żeby nie było takich przypadków.
Pisanie obecnie że ktoś dostanie 700 zł jest oparte na takich samych wyliczeniach jak wtedy te 200 zł.