Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 882842 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #625 dnia: Październik 20, 2023, 16:36:20 »
Tak tylko to ma być na piśmie i to najlepiej w listopadzie bo faktycznie może być fala odejść 😉
Ona będzie tylko pozostaje kwestia skali bo moim zdaniem to, że rekord z 2007 i z 2009 zostanie pobity to bardziej jak pewne w wyniku naturalnych odejść i reorganizacji odeszło  1891 i 2084 osób.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #626 dnia: Październik 20, 2023, 18:48:59 »
20% podwyżki dostaniemy, tak samo jak dzień po wyborach odblokowali KPO. Młodzi jeszcze nie wiedzą co znaczy Pan Premier Tusk. Jak mawiała moja mama "a po śmiechu, przyjdzie płacz".
"Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach, po zwycięstwie pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy" - zadeklarował.
Zdaje się, że wygrało ugrupowanie dotychczas rządzące.
Ale tak, było ujowo za jego rządów.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #627 dnia: Październik 20, 2023, 19:13:39 »
Wygrać wybory % to jedno, a przegrać ale wygrać władzę to drugie. Tak naprawdę to.opozycja wygrała wybory, bo mają większość w sejmie z a tłumaczenia obecnie rządzącej partii są przynajmniej śmieszne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #628 dnia: Październik 20, 2023, 19:14:33 »
Wygrać wybory % to jedno, a przegrać ale wygrać władzę to drugie. Tak naprawdę to.opozycja wygrała wybory, bo mają większość w sejmie z a tłumaczenia obecnie rządzącej partii są przynajmniej śmieszne.
Jak to się ma do naszych podwyżek?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 376
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #629 dnia: Październik 20, 2023, 21:46:26 »
Tylko wtedy nie było żadnego protestu, ktoś wie dlaczego??
No właśnie to jest bardzo dobre pytanie, szczególnie skierowane do S.
@Tomala7777 i @simek92 ile macie lat służby bo słabo u was z pamięcią  :wacko:
No ale jako miły i uczynny użytkownik to przypomnę wam jak było otóż dlaczego zaraz po wyborach 2007 nie było żadnych protestów otóż do 2009 podwyżki szły z tzw. pierwszej ustawy modernizacyjnej a potem to już były i manifestacje i miasteczka mundurowe... W latach 2011-2015 były co najmniej 3 akcje co prawda nawet wtedy nikt nie wspominał o akcjach jak z 2018  :rofl:
Jeśli w najbliższym czasie nie pojawi się pisemne zapewnienie, że podwyżka 2024 będzie co najmniej 12,3% to spodziewam się kadrowego Armagedonu z którego będziemy wychodzić dwa lata.   
Tak tylko to ma być na piśmie i to najlepiej w listopadzie bo faktycznie może być fala odejść 😉
Armagedonem odejść może straszyć policja , wojsko. Bo tam już braki kadrowe spore. U nas na szczęście odejścia jednostkowe, a i tak na jedno miejsce kilku kandydatów. Może nie tylu co w ubiegłych latach, ale wakaty zapełnią. 

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #630 dnia: Październik 20, 2023, 21:53:40 »
Myśle, że warto byłoby zacząć od faktu, że na chwilę obecną rząd jest w rękach pisu. Dlaczego? Odpowiedź jest prozaicznie prosta, a mianowicie nie odbyło się jeszcze posiedzenie sejmu, na którym wybrany bedzie miedzy innymi marszałek sejmu, a prezydent powierzy role formowania rządu. No i pytanie rodzi się komu i kiedy? Bo na zwołanie obrad sejmu ma 30 dni, wiec do 14 listopada możemy czekac na posiedzenie, potem kwestia powołania rządu itd.
Smieszy mnie wyciąganie wypowiedzi polityków jak np. odblokowanie Tuska dzień po objeciu władzy i wypominanie ze minelo. Ludzie najwidoczniej nie macie pojecia o ustroju tego państwa.

Wracając do tematu, uważam, że ciężko będzie o uchwalenie podwyżek nawet do końca listopada, bo może być tak, że rząd sformuje sie dopiero przed Bożym Narodzeniem. I również uwazam, że trzeba wymagać spełnienia tych obietnic i 20% podwyżek.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #631 dnia: Październik 21, 2023, 08:21:02 »
Będzie jak z darmowymi akademikami przed wyborami I dobrowolnym Zusem  :rofl: :rofl: 20% podwyżki? Mieliśmy na myśli 2% od marca co daje 20% w skali roku :rofl: a wogóle to się cieszcie że dostaliscie bo inne zawody nie dostały a budżet jest w katastrofalnym stanie.....tak będzie  :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #632 dnia: Październik 21, 2023, 08:48:24 »
A mnie się wydaje że te 20% będzie a to dlatego że w marcu sá kolejne wybory do samorządu i muszą być wiarygodni żeby je odbić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #633 dnia: Październik 21, 2023, 09:07:13 »
A mnie się wydaje że te 20% będzie a to dlatego że w marcu sá kolejne wybory do samorządu i muszą być wiarygodni żeby je odbić.
Obyś miał rację.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #634 dnia: Październik 21, 2023, 09:16:45 »


Smieszy mnie wyciąganie wypowiedzi polityków jak np. odblokowanie Tuska dzień po objeciu władzy i wypominanie ze minelo. Ludzie najwidoczniej nie macie pojecia o ustroju tego państwa.
Mnie nie śmieszy. Bo to Tusk powiedział, i jest to nagrane, że "odblokuje kasę DZIEŃ PO WYBORACH". Czyli to on albo nie wie co mówi, albo celowo manipuluje. Widać od razu ile to warte. Nie powiedział "dzień po objęciu stanowiska premiera", czy "dzień po objęciu wladzy", czy chociażby "dzień po utworzeniu rządu". On powiedział "DZIEŃ PO WYBORACH". Nie wiem jak to można zrozumieć inaczej... tzn wiem że jego wyznawcy sobie wszystko wytłumaczą. Człowiek z takim doświadczeniem politycznym nie zrobił tego przypadkowo. Celowo grał na emocjach i zrobił ludzi w c#$a jeszcze nie przejmując władzy - to co będzie dalej?
Kosiniak to samo... całą kampanię w TV słyszałem "DOBROWOLNY ZUS". Zapytaj proszę 100 wybranych losowo na ulicy osób co dla niego oznacza "DOBROWOLNY ZUS"... Szybko się okazało co to znaczy dla Kosiniaka.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #635 dnia: Październik 21, 2023, 10:05:17 »
Nasza rola jest w tym, żeby umieć schować dumę do kieszeni i stanąć jako trzy silne związki do rozmów, wypracować wspólne stanowisko opcji "minimum" i walczyć o spełnienie obiecanych podwyżek kiedy nowy rząd już się ukonstytuuje. Wszystko wskazuje na to, że czasu jeszcze trochę jest. Dla niektórych utopia, ale skoro ktoś próbuje do tego przekonać, to może wreszcie trafi na podatny grunt - bo sprawa jest słuszna.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 469
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #636 dnia: Październik 21, 2023, 12:07:09 »
Nasza rola jest w tym, żeby umieć schować dumę do kieszeni i stanąć jako trzy silne związki do rozmów, wypracować wspólne stanowisko opcji "minimum" i walczyć o spełnienie obiecanych podwyżek kiedy nowy rząd już się ukonstytuuje. Wszystko wskazuje na to, że czasu jeszcze trochę jest. Dla niektórych utopia, ale skoro ktoś próbuje do tego przekonać, to może wreszcie trafi na podatny grunt - bo sprawa jest słuszna.
tj. rola ZK, które są ze sobą skonfliktowane, ale nic tak nie jednoczy jak wspólny...cel.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #637 dnia: Październik 22, 2023, 13:03:53 »
Bo to Tusk powiedział, i jest to nagrane, że "odblokuje kasę DZIEŃ PO WYBORACH".
Nie jestem jego wyznawcą, jestem przeciwnikiem. Jednak tak nie powiedział i śmieszy mnie jak przekręcają jego wypowiedź.

Dosłownie powiedział tak:
 "Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach, po zwycięstwie pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy" - zadeklarował.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #638 dnia: Październik 22, 2023, 13:35:47 »
Bo to Tusk powiedział, i jest to nagrane, że "odblokuje kasę DZIEŃ PO WYBORACH".
Nie jestem jego wyznawcą, jestem przeciwnikiem. Jednak tak nie powiedział i śmieszy mnie jak przekręcają jego wypowiedź.

Dosłownie powiedział tak:
 "Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach, po zwycięstwie pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy" - zadeklarował.

Niestety w wielu aspektach strażacy lubią działać wybiórczo i słyszeć tylko to co chcieli usłyszeć. Wiec postanowiliśmy sobie wyciąć część zdania, do pasującej narracji. Osobny temat jest taki, że chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzył, że można odblokować te pieniądze dzień po wyborach (gdzie nawet jeszcze nie było oficjalnych wynikow  :rofl:), nie mając jakiejkolwiek władzy, a tą dopiero będzie miał przyszły rząd.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #639 dnia: Październik 22, 2023, 13:39:38 »
Wystarczyło powiedzieć: gdy zostanę premierem pieniądze odblokuję. Kłamca zawsze będzie kłamca wystarczy sięgnąć głębiej do pamięci.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #640 dnia: Październik 22, 2023, 13:54:11 »


Bo to Tusk powiedział, i jest to nagrane, że "odblokuje kasę DZIEŃ PO WYBORACH".
Nie jestem jego wyznawcą, jestem przeciwnikiem. Jednak tak nie powiedział i śmieszy mnie jak przekręcają jego wypowiedź.

Dosłownie powiedział tak:
 "Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach, po zwycięstwie pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy" - zadeklarował.

No i kiedy to jest "dzień po wyborach, po zwycięstwie"? Moim zdaniem typowa manipulacja i teraz dorabianie ideologii.

Skoro nikt przy zdrowych zmysłach w to nie wierzy (w tym ja), to NIKT PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE POWINIEN TAKICH DEKLARACJI SKŁADAĆ.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #641 dnia: Październik 22, 2023, 13:56:10 »
Bo to Tusk powiedział, i jest to nagrane, że "odblokuje kasę DZIEŃ PO WYBORACH".
Nie jestem jego wyznawcą, jestem przeciwnikiem. Jednak tak nie powiedział i śmieszy mnie jak przekręcają jego wypowiedź.

Dosłownie powiedział tak:
 "Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach, po zwycięstwie pojadę i te pieniądze odblokuję, i wszyscy to odczujemy" - zadeklarował.

Zwycięstwo ogłosili w niedzielę, dzień po wyborach był w poniedziałek. No kurde, jakby nie patrzeć to wychodzi ten poniedziałek jak nic  :rofl:

Offline jarcio01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #642 dnia: Październik 22, 2023, 15:02:57 »
Jest tylko jeden problem. On nie wygrał wyborów :mellow:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #643 dnia: Październik 22, 2023, 15:06:08 »
Wyborów nie wygrał, ale mają większość w sejmie, zresztą sami mówią że zwyciężyli, więc w czym tu niektórzy widzą jakiś problem?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #644 dnia: Październik 22, 2023, 15:17:00 »
Cholera żebym ja musiał tłumaczyć, że z tym dniem po wyborach to taka przenośnia jak z dobrowolnym ZUSem ale mam nadzieję, że 20% dla budżetówki to nie była przenosnia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #645 dnia: Październik 22, 2023, 20:38:21 »
Ostatecznie i tak się okaże, że wszystko było tylko przenośnią.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #646 dnia: Październik 22, 2023, 21:21:55 »
Ostatecznie i tak się okaże, że wszystko było tylko przenośnią.
To wtedy będzie bardzo wiele odejść które mogła powstrzymać podwyżki na przyzwoitym poziomie. Druga sprawa to ile przenośni strawi naród  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 376
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #647 dnia: Październik 23, 2023, 07:27:53 »
Ostatecznie i tak się okaże, że wszystko było tylko przenośnią.
To wtedy będzie bardzo wiele odejść które mogła powstrzymać podwyżki na przyzwoitym poziomie. Druga sprawa to ile przenośni strawi naród  :wacko:
Co Ty masz z tymi odejsciami?  Kto tak będzie uciekał?  W tym roku Wąsik podkręcił temat odejść,  a dotyczyło to w szczególności policję, wojsko. Ale były ku temu warunki, bo waloryzacja emerytur była wysoka.  Potem okazało się, że odejścia były na  przecietnym poziomie. W przyszłym roku też ma być  waloryzacja , ale już niższa. Waloryzację pensji dla odchodzących przeniesiono ze stycznia na marzec. Jedyne formacje, które straszą odejsciami to policja i wojsko, bo tam już brakuje ludzi, a chętnych brak. U nas na całe szczęście ludzi nie brakuje.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #648 dnia: Październik 23, 2023, 18:17:02 »
Ostatecznie i tak się okaże, że wszystko było tylko przenośnią.
To wtedy będzie bardzo wiele odejść które mogła powstrzymać podwyżki na przyzwoitym poziomie. Druga sprawa to ile przenośni strawi naród  :wacko:
Naród pokazał że ma pamięć złotej rybki. Ostatnie 2 lata i poprzednie lata rządów po-pisu nic nie nauczyły ludzi.  Jak ktoś mnie miesza z błotem to raczej nie daje mu mandatu by mógł to nadal robić A tu proszę... Trochę obietnic, fantazji i cyk mamy powtórkę... czas pokaże co to będzie choć wątpię że zobaczymy 20% . Kasa pusta więc nikt nie naleje z pustego .
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #649 dnia: Październik 23, 2023, 18:58:28 »
Ostatecznie i tak się okaże, że wszystko było tylko przenośnią.
To wtedy będzie bardzo wiele odejść które mogła powstrzymać podwyżki na przyzwoitym poziomie. Druga sprawa to ile przenośni strawi naród  :wacko:
Naród pokazał że ma pamięć złotej rybki. Ostatnie 2 lata i poprzednie lata rządów po-pisu nic nie nauczyły ludzi.  Jak ktoś mnie miesza z błotem to raczej nie daje mu mandatu by mógł to nadal robić A tu proszę... Trochę obietnic, fantazji i cyk mamy powtórkę... czas pokaże co to będzie choć wątpię że zobaczymy 20% . Kasa pusta więc nikt nie naleje z pustego .

Kurde najgorsze jest to że za opozycja zawsze kasa jest pusta.. teraz już się mówi o Vacie 25%, zabraniu 0% dla młodych podatkui cały socjal pod znakiem zapytania. :rofl: