Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883783 razy)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #550 dnia: Październik 14, 2023, 20:56:58 »
Strażacka S już zafundowała strażakom mnóstwo niespodzianek, bo nie ukrywasz że macie dużo do powiedzenia (i dobrze) - szkoda że S ze swoją mocą nie zadziałała w krakowskiej szkole, żeby chłopaki wyszli do ślubowania w mundurach wyjściowych a nie w koszarach. Czy to nie jest wystarczający dowód, że naprawdę brakuje pieniędzy w budżetach o czym wprost tu się pisze? Bo nie wierzę, że szwalnia się nie wyrobiła. Rozmawiamy tu o ważnych rzeczach, a tak prostej jako formacja nie byliśmy w stanie załatwić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #551 dnia: Październik 14, 2023, 21:14:58 »
S się postarała aby 44 mln na nadgodziny się znalazły... Chyba u was z 2 mln mieliście dołożyć z placówki ludzi?  S ma pryjorytety a nim są członkowie a nie stadko dziennych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #552 dnia: Październik 14, 2023, 21:35:19 »
W tym roku o wszystko się postarała, ale czy to wystarczy żeby utrzymać status quo? Bo w poprzednich latach dziwnym trafem się nie postarała i trzeba było rzeczywiście  dokładać albo odbierać godziny rolując je na następny okres - każdy się cieszy, że w tym roku kasa się znalazła, ale widzi co się dzieje, czemu w poprzednich latach tego nie zalatwiliscie? KG w ogóle ma coś jeszcze do powiedzenia? Bo z tego co czytamy tutaj to wszystko jest zasługą S, a oficjalne przekazy były, że to KG załatwił środki z rezerwy.
I mała dygresja - każdy Twój przytyk z nazywaniem kogoś kto się z Wami nie zgadza "głupkami", "ruskami", dzisiaj jak to nazwałeś "stadko dziennych" - to wszystko tacy sami ludzie jak Ty, tylko z innym zdaniem (może poza nowymi dziennymi, bo oni muszą swoje wyrobić) - i wbrew temu co myślisz świadczy to tylko o Was, że taką narrację prowadzicie - dbamy o swoich a reszta to głupki, przynajmniej się z tym nie kryjesz.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2023, 21:38:54 wysłana przez mpolskie »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #553 dnia: Październik 14, 2023, 21:45:02 »
S się postarała aby 44 mln na nadgodziny się znalazły... Chyba u was z 2 mln mieliście dołożyć z placówki ludzi?  S ma pryjorytety a nim są członkowie a nie stadko dziennych.

Chłopie jak się czyta te Twoje wpisy to komedii nie trzeba oglądać  :rofl:
Wszystko to zasługa S. Ja po ponad 10 latach służby to widzę jak tylko wiedziecie prym w nepotyzmie i kumoterstwie. Wystarczy spojrzeć na SPK, przeskok o kilka stopni w okresie roku, dwóch, itp.
Mam nadzieję, że ten Wasz „kolos” runie. Przytoczę jeszcze słowa jednego z moich trenerów sportów walki jak jeszcze startowałem w zawodach … Im większy tym głośniej upada.
Także ja sobie cierpliwie czekam i patrzę z boku, bo obecna PSP to nie jest ta PSP do której wstąpiłem… SZKODA, bo ta formacja ma mega potencjał.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #554 dnia: Październik 14, 2023, 21:48:12 »
Przecież ja zawsze mówię, że pryjorytetem dla S są jej członkowie. Gdzie byłeś rok czy dwa temu ja nie słyszałem, że u was brakuje. Na forum były tylko problemy Małopolski. KG to jeśli się nic nie zmieniło to też S i dwaj zastępcy też raczej....
PS. nie jest moja rola zbawiać szkolnictwo dzienne i zawsze pryjorytetem będą dla mnie inni ludzie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #555 dnia: Październik 14, 2023, 21:56:07 »
Dwa lata temu byłem wśród ludzi którzy tu pisali że jest źle i brakuje, rok temu byłem na spotkaniach w KW i mówiłem o tym głośno pod swoim nazwiskiem a dzisiaj mówię jeszcze głośniej, bo jest taka potrzeba, chociaż wiem że wielu osobom się to nie podoba. I ciekawi mnie, czy gdyby nie szerokie grono ludzi którzy głośno mówi o problemach te pieniądze cudownie by się w tym roku znalazły.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #556 dnia: Październik 14, 2023, 22:33:17 »
Przecież ja zawsze mówię, że pryjorytetem dla S są jej członkowie. Gdzie byłeś rok czy dwa temu ja nie słyszałem, że u was brakuje. Na forum były tylko problemy Małopolski. KG to jeśli się nic nie zmieniło to też S i dwaj zastępcy też raczej....
PS. nie jest moja rola zbawiać szkolnictwo dzienne i zawsze pryjorytetem będą dla mnie inni ludzie.

I tutaj tylko potwierdziłeś jako ortodoksyjny Solidarnościowiec, że nie trzeba sobą nic prezentować… wystarczy być w S i wiesz do czego/kogo pije  :wall:

Do Ciebie nie mam personalnie nic, bo wydajesz się być inteligentnym gościem, ale to Twoje gloryfikowanie S i kłapanie jacy to nie jesteście cudowni w*****a chyba 2/3 forumowiczów.

Z tą podwyżką o której tak gadasz 12,3% to z tego co mam jakieś tam informacje to chyba nie do końca tak jest jak mówisz, ale już niebawem zobaczymy.

Nas na każdym kroku robią w konia, a wczoraj przy piwie gadałem z kolegą wojskowym i dostali kolejne podwyżki mieszkaniówki i zaraz mają dostać podwyżkę wypłaty. Gość 5 lat służby, starszy szeregowy i po nowym roku z mieszkaniówką weźmie 6400  :fiuu:
Ja 10 lat służby, 7 grupa i mam niewiele ponad 5000 :gwiazdki: z mieszkaniówka miałbym 5200 :wall:

Pewnie zaraz mi wylecisz Ty, albo któryś z hordy żebym sobie z PIT-a policzył  :rofl:

Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #557 dnia: Październik 14, 2023, 23:51:55 »
Mam nadzieję, że to stadko dziennych jak to określiłeś nigdy nie dołączy do tego związku. I mam nadzieję, że reszta absolwentów też to zrozumie, nie tylko z tego roku, bo takimi wpisami absolutnie nie zachęcacie ludzi do wstąpienia w wasze szeregi. Zmieni się władza, komendanci, to wtedy może trochę zimnej wody na was spłynie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #558 dnia: Październik 15, 2023, 09:00:39 »
Dwa lata temu byłem wśród ludzi którzy tu pisali że jest źle i brakuje, rok temu byłem na spotkaniach w KW i mówiłem o tym głośno pod swoim nazwiskiem a dzisiaj mówię jeszcze głośniej, bo jest taka potrzeba, chociaż wiem że wielu osobom się to nie podoba. I ciekawi mnie, czy gdyby nie szerokie grono ludzi którzy głośno mówi o problemach te pieniądze cudownie by się w tym roku znalazły.
Wiesz czemu tak się stało? Bo brakowało u ludzi którzy mają coś do powiedzenia i chcieli to powiedzieć.
Mam nadzieję, że to stadko dziennych jak to określiłeś nigdy nie dołączy do tego związku. I mam nadzieję, że reszta absolwentów też to zrozumie, nie tylko z tego roku, bo takimi wpisami absolutnie nie zachęcacie ludzi do wstąpienia w wasze szeregi. Zmieni się władza, komendanci, to wtedy może trochę zimnej wody na was spłynie.
Dokładanie tak jak mówisz  :rofl: Bo ważniejszy jest gabardynowy kubraczek a nie przepis kwalifikacyjny który daje im wielkie możliwości awansu... Zmienią się tak jak zmieniają się od 40 lat istnienia Krajowej Sekcji Pożarnictwa.
I tutaj tylko potwierdziłeś jako ortodoksyjny Solidarnościowiec, że nie trzeba sobą nic prezentować… wystarczy być w S i wiesz do czego/kogo pije  :wall:
Do Ciebie nie mam personalnie nic, bo wydajesz się być inteligentnym gościem, ale to Twoje gloryfikowanie S i kłapanie jacy to nie jesteście cudowni w*****a chyba 2/3 forumowiczów.
Z tą podwyżką o której tak gadasz 12,3% to z tego co mam jakieś tam informacje to chyba nie do końca tak jest jak mówisz, ale już niebawem zobaczymy.
Dopiero to odkryłeś, że jestem ortodoksem? Z tym 2/3 to zapewne nie wiesz, że 1/3 strażaków jest w S więc suma stanowi 100% naszej firmy. Zapewne o podwyżce się dowiedziałeś na stołówce  bo jak wiadomo tam są najpewniejsze informacje natomiast ja gadałem z posłem który jest w komisji finansów publicznych ciekawe które źródło lepsze?
PS. porównaj sobie PITy  :rofl: Jak chcesz to zrobię to za ciebie bo sąsiad od 3 lat jest w MONie. Chcesz? Coś czuje, że wyjdziesz na niezłego Bolka. Dlaczego mam nie obalać debilnych argumentów gdzie wliczasz mieszkaniówkę a nie wliczasz innych świadczeń?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2023, 09:09:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #559 dnia: Październik 15, 2023, 09:10:41 »
Czyli przepis jest ważniejszy dla tych dziennych, gdzie na samym starcie "kariery" blokuje ich w awansie? Bo zamiast awawansowac często gęsto zostają po 3 latach na tej samej grupie czyli starszym ratowniku.
Sam jestem po dziennej ale teraz co zrobili czyli ograniczyli miejsca do 60 na szkole to krok w dobra stronę, bo za moich czasów to zaczęli się dostawać na szkole dosłownie wszyscy

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #560 dnia: Październik 15, 2023, 09:11:34 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #561 dnia: Październik 15, 2023, 09:25:03 »
Szanowny związkowcu. Jeżeli dla Ciebie mundur, czyli oznaka przynależności do formacji jest tylko nic nieznaczącym gabardynowym kubraczkiem, to chyba Ty już naprawdę jesteś mocno odklejony i nie szanujesz ani munduru ani ludzi, którzy nie należą do jedynego słusznego związku. Powiem tak, PKS też istniał 60 lat, a potem nastąpił wielki upadek i na Twoim miejscu bym się aż tak nie podniecal tym, że ksp tyle lat działa, bo ciekawe ilu nowych członków dołączyło do was po 2013 roku, kiedy to zaczęto przyjmować ludzi na nowych zasadach. A z tego co widzę, to właśnie ci co mają po 10 lat służby widzą, że umiecie coś załatwić tylko dla swoich, niekoniecznie kompetentnych członków. Zresztą wasza działaność jest doskonale eidocznia np. w zakresie profilaktyki nowotworowej, gdzie parę lat temu nawet nic o tym nie wspominaliscie, a teraz nagle robicie plakaty (jakby to było w tym najważniejsze, ale osoby które chciały zrobić coś więcej niż plakaty i strefy zostały wywalone z zespołu, bo nie ma kasy na wentylację itd.). Sami nie potrafiliście nic z tym zrobić przez wiele lat, dopiero trzeba się było doklejać do kogoś (chyba wszyscy tu wiedzą do kogo).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #562 dnia: Październik 15, 2023, 09:27:22 »
Czyli przepis jest ważniejszy dla tych dziennych, gdzie na samym starcie "kariery" blokuje ich w awansie? Bo zamiast awawansowac często gęsto zostają po 3 latach na tej samej grupie czyli starszym ratowniku.
Sam jestem po dziennej ale teraz co zrobili czyli ograniczyli miejsca do 60 na szkole to krok w dobra stronę, bo za moich czasów to zaczęli się dostawać na szkole dosłownie wszyscy
Czy to stanowisko st. ratownik czy absolwent od zawsze był minimalny staż na zajęcie określonych grup i to on blokuje. Obecnie jest on bardzo niski i wynosi 2 lata...
Szanowny związkowcu. Jeżeli dla Ciebie mundur, czyli oznaka przynależności do formacji jest tylko nic nieznaczącym gabardynowym kubraczkiem, to chyba Ty już naprawdę jesteś mocno odklejony i nie szanujesz ani munduru ani ludzi, którzy nie należą do jedynego słusznego związku. Powiem tak, PKS też istniał 60 lat, a potem nastąpił wielki upadek i na Twoim miejscu bym się aż tak nie podniecal tym, że ksp tyle lat działa, bo ciekawe ilu nowych członków dołączyło do was po 2013 roku, kiedy to zaczęto przyjmować ludzi na nowych zasadach. A z tego co widzę, to właśnie ci co mają po 10 lat służby widzą, że umiecie coś załatwić tylko dla swoich, niekoniecznie kompetentnych członków. Zresztą wasza działaność jest doskonale eidocznia np. w zakresie profilaktyki nowotworowej, gdzie parę lat temu nawet nic o tym nie wspominaliscie, a teraz nagle robicie plakaty (jakby to było w tym najważniejsze, ale osoby które chciały zrobić coś więcej niż plakaty i strefy zostały wywalone z zespołu, bo nie ma kasy na wentylację itd.). Sami nie potrafiliście nic z tym zrobić przez wiele lat, dopiero trzeba się było doklejać do kogoś (chyba wszyscy tu wiedzą do kogo).
Ilu członków dołaczyło? A jakieś 50%... Liczebność związku rosnie od mniej więcej 2014 r.... Opowiadaj bajki dalej i ciesz się tym.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2023, 09:32:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 376
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #563 dnia: Październik 15, 2023, 11:24:10 »
Przecież ja zawsze mówię, że pryjorytetem dla S są jej członkowie. Gdzie byłeś rok czy dwa temu ja nie słyszałem, że u was brakuje. Na forum były tylko problemy Małopolski. KG to jeśli się nic nie zmieniło to też S i dwaj zastępcy też raczej....
PS. nie jest moja rola zbawiać szkolnictwo dzienne i zawsze pryjorytetem będą dla mnie inni ludzie.

I tutaj tylko potwierdziłeś jako ortodoksyjny Solidarnościowiec, że nie trzeba sobą nic prezentować… wystarczy być w S i wiesz do czego/kogo pije  :wall:

Do Ciebie nie mam personalnie nic, bo wydajesz się być inteligentnym gościem, ale to Twoje gloryfikowanie S i kłapanie jacy to nie jesteście cudowni w*****a chyba 2/3 forumowiczów.

Z tą podwyżką o której tak gadasz 12,3% to z tego co mam jakieś tam informacje to chyba nie do końca tak jest jak mówisz, ale już niebawem zobaczymy.

Nas na każdym kroku robią w konia, a wczoraj przy piwie gadałem z kolegą wojskowym i dostali kolejne podwyżki mieszkaniówki i zaraz mają dostać podwyżkę wypłaty. Gość 5 lat służby, starszy szeregowy i po nowym roku z mieszkaniówką weźmie 6400  :fiuu:
Ja 10 lat służby, 7 grupa i mam niewiele ponad 5000 :gwiazdki: z mieszkaniówka miałbym 5200 :wall:

Pewnie zaraz mi wylecisz Ty, albo któryś z hordy żebym sobie z PIT-a policzył  :rofl:
To , że sprawiedliwie by było porównać pity już wiesz. To, że to inne ministerstwo pewnie też, a to tak jak bym napisał,  że wczoraj siedziałem przy piwie z kolegą że spółki skarbu państwa i tam to zarabiają. Zawsze możesz zapytać kolegi od piwka jak się zaciągnąć do MONu. Będziesz miał lepiej. Tylko, że zobacz jakie tam są braki kadrowe. A u nas dalej kilku kandydatów na miejsce. To chyba o czymś świadczy. Nawet spojrzeć bliżej to w policji do, której też często tu są porównania też jest mnóstwo wakatów. Te wybiórcze porównania pensji i dodatków są żałosne. Myślę,  że dzisiaj nie ma problemu ze zmianą formacji, czy munduru.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #564 dnia: Październik 15, 2023, 11:30:40 »
Wracając do tematu podwyżek - dziwne, że nie wszystkie związki są równo dopuszczone do informacji, spotkań itp, samo to pozostawia ogromne pole do przemyśleń dla ludzi. Jeśli pozbawiasz informacji to dużo łatwiej manipulować.

Resztę pozostawię bez komentarza, bo to propaganda na poziomie dwóch największych stacji telewizyjnych w Polsce 😄

A co do posta wyżej - w jednostce obok mnie na 3 miejsca sprawność przeszło 6 kandydatów, rzeczywiście ambitni walą drzwiami i oknami  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #565 dnia: Październik 15, 2023, 11:42:22 »
Wracając do tematu podwyżek - dziwne, że nie wszystkie związki są równo dopuszczone do informacji, spotkań itp, samo to pozostawia ogromne pole do przemyśleń dla ludzi. Jeśli pozbawiasz informacji to dużo łatwiej manipulować.
Resztę pozostawię bez komentarza, bo to propaganda na poziomie dwóch największych stacji telewizyjnych w Polsce 😄
A co do posta wyżej - w jednostce obok mnie na 3 miejsca sprawność przeszło 6 kandydatów, rzeczywiście ambitni walą drzwiami i oknami  :rofl:
Przecież dwa ZZ rozmawiają a trzeci protestuje... Dwa mówią wprost ile jest pieniędzy a trzeci manipuluje...
Odnosząc się do liczby kandydatów to powiem Ci, że wbrew temu co próbują przekazać wszystkie ZZ nie chodzi w dużej mierze o atrakacyjność zawodu ale głównie demografię np. w 2007 r. ludzi w latach 18-29 było 7,5 mln a teraz jest 4,9 mln. Powiem ci więcej uważam, że do roku 2037 czyli tego gdy wiek emerytalny osiągną pierwsze nowe roczniki z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością traficie do sytemu powszechnego zwanego ZUSem bo po prostu przy tej demografii państwo nie będzie miało skąd wziąć nowych mundurowych...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #566 dnia: Październik 15, 2023, 13:50:26 »
... szkoda że S ze swoją mocą nie zadziałała w krakowskiej szkole, żeby chłopaki wyszli do ślubowania w mundurach wyjściowych a nie w koszarach. Czy to nie jest wystarczający dowód, że naprawdę brakuje pieniędzy w budżetach o czym wprost tu się pisze? Bo nie wierzę, że szwalnia się nie wyrobiła. Rozmawiamy tu o ważnych rzeczach, a tak prostej jako formacja nie byliśmy w stanie załatwić.
Nie tylko w krakowskiej. Poznań i Częstochowa też. Zwróć uwagę na ilość pasków na rękawach ślubujących. Widocznie jest tak dobrze, że nawet na mundury brakuje.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #567 dnia: Październik 15, 2023, 14:21:58 »
Czyli przepis jest ważniejszy dla tych dziennych, gdzie na samym starcie "kariery" blokuje ich w awansie? Bo zamiast awawansowac często gęsto zostają po 3 latach na tej samej grupie czyli starszym ratowniku.
Sam jestem po dziennej ale teraz co zrobili czyli ograniczyli miejsca do 60 na szkole to krok w dobra stronę, bo za moich czasów to zaczęli się dostawać na szkole dosłownie wszyscy
Czy to stanowisko st. ratownik czy absolwent od zawsze był minimalny staż na zajęcie określonych grup i to on blokuje. Obecnie jest on bardzo niski i wynosi 2 lata...
Szanowny związkowcu. Jeżeli dla Ciebie mundur, czyli oznaka przynależności do formacji jest tylko nic nieznaczącym gabardynowym kubraczkiem, to chyba Ty już naprawdę jesteś mocno odklejony i nie szanujesz ani munduru ani ludzi, którzy nie należą do jedynego słusznego związku. Powiem tak, PKS też istniał 60 lat, a potem nastąpił wielki upadek i na Twoim miejscu bym się aż tak nie podniecal tym, że ksp tyle lat działa, bo ciekawe ilu nowych członków dołączyło do was po 2013 roku, kiedy to zaczęto przyjmować ludzi na nowych zasadach. A z tego co widzę, to właśnie ci co mają po 10 lat służby widzą, że umiecie coś załatwić tylko dla swoich, niekoniecznie kompetentnych członków. Zresztą wasza działaność jest doskonale eidocznia np. w zakresie profilaktyki nowotworowej, gdzie parę lat temu nawet nic o tym nie wspominaliscie, a teraz nagle robicie plakaty (jakby to było w tym najważniejsze, ale osoby które chciały zrobić coś więcej niż plakaty i strefy zostały wywalone z zespołu, bo nie ma kasy na wentylację itd.). Sami nie potrafiliście nic z tym zrobić przez wiele lat, dopiero trzeba się było doklejać do kogoś (chyba wszyscy tu wiedzą do kogo).
Ilu członków dołaczyło? A jakieś 50%... Liczebność związku rosnie od mniej więcej 2014 r.... Opowiadaj bajki dalej i ciesz się tym.

To teraz wskaż dane, ilu funkcjonariuszy przyjętych po 2013 wstąpiło w te wątłe szeregi z podziałem na korpusy. I odnieś się do reszty tego co było napisane, a w szczególności wskaż te bajki, które tu widzisz, może.ktos mnie okłamał i żyje w nieświadomości.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2023, 14:41:52 wysłana przez simek92 »

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #568 dnia: Październik 15, 2023, 15:46:53 »
Wracając do tematu podwyżek - dziwne, że nie wszystkie związki są równo dopuszczone do informacji, spotkań itp, samo to pozostawia ogromne pole do przemyśleń dla ludzi. Jeśli pozbawiasz informacji to dużo łatwiej manipulować.
Resztę pozostawię bez komentarza, bo to propaganda na poziomie dwóch największych stacji telewizyjnych w Polsce 😄
A co do posta wyżej - w jednostce obok mnie na 3 miejsca sprawność przeszło 6 kandydatów, rzeczywiście ambitni walą drzwiami i oknami  :rofl:
Przecież dwa ZZ rozmawiają a trzeci protestuje... Dwa mówią wprost ile jest pieniędzy a trzeci manipuluje...
Odnosząc się do liczby kandydatów to powiem Ci, że wbrew temu co próbują przekazać wszystkie ZZ nie chodzi w dużej mierze o atrakacyjność zawodu ale głównie demografię np. w 2007 r. ludzi w latach 18-29 było 7,5 mln a teraz jest 4,9 mln. Powiem ci więcej uważam, że do roku 2037 czyli tego gdy wiek emerytalny osiągną pierwsze nowe roczniki z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością traficie do sytemu powszechnego zwanego ZUSem bo po prostu przy tej demografii państwo nie będzie miało skąd wziąć nowych mundurowych...

Powiem tak - bardzo się tego boję, i mam nadzieję że poradzimy sobie z tym problemem w przyszłości, bo różne głosy dochodzą i uważam, że już dzisiaj trzeba się szykować na działania które zapobiegną tego rodzaju krokom...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #569 dnia: Październik 15, 2023, 16:01:48 »
To teraz wskaż dane, ilu funkcjonariuszy przyjętych po 2013 wstąpiło w te wątłe szeregi z podziałem na korpusy. I odnieś się do reszty tego co było napisane, a w szczególności wskaż te bajki, które tu widzisz, może.ktos mnie okłamał i żyje w nieświadomości.
Dane dotyczące przynależności do ZZ są danymi szczególnie wrażliwymi i sorry nie można takowych z mojego poziomu zbierać i publikować. Co do bajek to piszesz, że S tylko plakaty wydrukowała a prawda jest taka, że to członkowie S pracowali nad tym, żeby po 10 latach prac w kilka miesięcy wdrożyć piaskowe nomeksy i wpisać to do ustawy modernizacyjnej i w 3 lata wydać albo wyposażenie w pralnice to myślisz, że czyja inicjatywa?
Powiem tak - bardzo się tego boję, i mam nadzieję że poradzimy sobie z tym problemem w przyszłości, bo różne głosy dochodzą i uważam, że już dzisiaj trzeba się szykować na działania które zapobiegną tego rodzaju krokom...
Drogi są dwie i obie z punktu widzenia ludzi takich jak ty czyt. młodych służbą (bez złych konotacji) wydają się złe na pierwszy rzut oka czyli zmniejszenie liczby odejść z formacji mundurowych poprzez dawanie kolejnych dziadkowych i utrzymanie w miarę wysokich obsad w służbach... i opcja numer dwa uniemożliwię odejść przez zmiany w prawie czyt. system powszechny z być może jakąś emeryturą pomostową... Pamiętaj, że to co się może wydarzyć za 5 czy 10 lat swój początek może mieć już teraz... np. apel który jeśli okaże się skuteczny może spowodować, że do sejmu trafi ustawa enerytalna a tam jeden poseł może wrzutkę zrobić i ja zdarzę odejść bo wiem, że prezydent zawetuje a co wam zostanie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 15, 2023, 16:27:15 »
Osoby młode służbą, na nowych zasadach mają dwa wyjścia. Albo robić karierę z wizją zmienienia na lepsze tej formacji lub dla własnych korzyści (spełnienia się), albo zmienić zawód. W ostatnich latach z obecnym kierownictwem i rządzącą partią druga opcja dla większości(według moich obserwacji) wydaje się dużo lepsza. Budują swoje biznesy, rozwijają się poza strażą bo wiedzą ze tu nie ma przyszłości. Słyszymy o dodatkach dziadkowych.... czy nie są to dla typowego betonu, który nie umie się odnaleźć poza strażą, nawet nie potrafi/nie chce korzystać z czasu wolnego na emeryturze tylko jak przychodzi od 10lat do służby i robi to samo tak będzie dalej to robił i nie dopuści młodszego, świeżego spojrzenia, inicjatywy? Ile osób tak zatrzymanych jest wartościowych dla służby?
Czy przyznawanie nowych dodatków nie jest po to aby "pit się zgadzał", a do naliczania emerytury dodatki te nie są wliczane (dla osób na starych zasadach) przez co są tak naprawdę stratne osoby co mają 15-20 lat służby, bo zamiast odejść z normalnym naliczaniem emerytury to mają ją okrojoną?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 15, 2023, 17:52:56 »
Wracając do tematu podwyżek - dziwne, że nie wszystkie związki są równo dopuszczone do informacji, spotkań itp, samo to pozostawia ogromne pole do przemyśleń dla ludzi. Jeśli pozbawiasz informacji to dużo łatwiej manipulować.
Resztę pozostawię bez komentarza, bo to propaganda na poziomie dwóch największych stacji telewizyjnych w Polsce 😄
A co do posta wyżej - w jednostce obok mnie na 3 miejsca sprawność przeszło 6 kandydatów, rzeczywiście ambitni walą drzwiami i oknami  :rofl:
Przecież dwa ZZ rozmawiają a trzeci protestuje... Dwa mówią wprost ile jest pieniędzy a trzeci manipuluje...
Odnosząc się do liczby kandydatów to powiem Ci, że wbrew temu co próbują przekazać wszystkie ZZ nie chodzi w dużej mierze o atrakacyjność zawodu ale głównie demografię np. w 2007 r. ludzi w latach 18-29 było 7,5 mln a teraz jest 4,9 mln. Powiem ci więcej uważam, że do roku 2037 czyli tego gdy wiek emerytalny osiągną pierwsze nowe roczniki z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością traficie do sytemu powszechnego zwanego ZUSem bo po prostu przy tej demografii państwo nie będzie miało skąd wziąć nowych mundurowych...
A Szanowny Pan z tego się cieszy że najważniejszy związek według Pana rozmawia z KG a ten inny walczy o swoje postulaty w imieniu innych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 15, 2023, 18:23:09 »
A Szanowny Pan z tego się cieszy że najważniejszy związek według Pana rozmawia z KG a ten inny walczy o swoje postulaty w imieniu innych.
Szanowny Pan nie widzi tego, że w całym MSWiA i MS tylko jeden mały związek protestuje a wszystkie ważniejsze rozpoczęły rozmowy? Służba Wiezienna ma porozumienie więc zapewne szykują już się projekty rozporządzeń  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 15, 2023, 21:16:10 »
No i jednak będzie 20% podwyżki a nie 12,3  :rofl:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 15, 2023, 21:17:40 »
Pieniądze to nie wszystko