Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883256 razy)

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 17, 2023, 17:43:38 »
Chyba głownie chodzi o to że płaca minimalna kolejny rok idzie 20 % do góry, a nasze podwyżki od paru lat są dużo mniejsze procentowo. To że strażak na początku swojej kariery zarabia te 500-1000zł więcej od minimalnej krajowej to chyba nie ma się czym chwalić dla tak prestiżowego zawodu.A raczej straż takim jest, chyba to wszyscy potwierdzą🚒🚒🚒🚒
Przychodząc do służby każdy chyba wie na co się pisze

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 228
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 17, 2023, 18:52:05 »
Chyba głownie chodzi o to że płaca minimalna kolejny rok idzie 20 % do góry, a nasze podwyżki od paru lat są dużo mniejsze procentowo. To że strażak na początku swojej kariery zarabia te 500-1000zł więcej od minimalnej krajowej to chyba nie ma się czym chwalić dla tak prestiżowego zawodu.A raczej straż takim jest, chyba to wszyscy potwierdzą🚒🚒🚒🚒
Przychodząc do służby każdy chyba wie na co się pisze
ale to nie znaczy że mamy wiecznie dokładać pod koniec miesiąca albo prosić rodziców że by pożyczyli 500-800 zł do końca miesiąca. Mówię ile że to służba i zaszczyt czy też powołanie to już nie te czasy. Każdy realnie patrzy na życie codzienne. Pamiętajmy powołanie i zaszczyt służby nie wyżywi nas, nie spłaci kredytów, nie zapewni normalnego życia.  :cooo:

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 17, 2023, 20:21:10 »
Chyba głownie chodzi o to że płaca minimalna kolejny rok idzie 20 % do góry, a nasze podwyżki od paru lat są dużo mniejsze procentowo. To że strażak na początku swojej kariery zarabia te 500-1000zł więcej od minimalnej krajowej to chyba nie ma się czym chwalić dla tak prestiżowego zawodu.A raczej straż takim jest, chyba to wszyscy potwierdzą🚒🚒🚒🚒
Przychodząc do służby każdy chyba wie na co się pisze

No właśnie to jest najważniejsze. Każdy wie na co się pisze.... dlatego dawniej było 1300 kandydatów do szkół, a teraz nawet 1/3 nie ma.... Coraz gorsze osoby przychodzą do służby, albo świadome swoich praw gdzie tylko zrobi co do niego należy po najmniejszej linii oporu, nic od siebie, bo nie ma motywacji w postaci zarobków..... jak ktoś nie widzi powiązania między płacą, a jakością wykonywanych przez nas usług to jest ślepy. Obowiązków coraz więcej, a siły nabywczej w PIT naszych zarobków coraz mniej.....

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 17, 2023, 20:29:36 »
Chyba głownie chodzi o to że płaca minimalna kolejny rok idzie 20 % do góry, a nasze podwyżki od paru lat są dużo mniejsze procentowo. To że strażak na początku swojej kariery zarabia te 500-1000zł więcej od minimalnej krajowej to chyba nie ma się czym chwalić dla tak prestiżowego zawodu.A raczej straż takim jest, chyba to wszyscy potwierdzą🚒🚒🚒🚒
Przychodząc do służby każdy chyba wie na co się pisze
ale to nie znaczy że mamy wiecznie dokładać pod koniec miesiąca albo prosić rodziców że by pożyczyli 500-800 zł do końca miesiąca. Mówię ile że to służba i zaszczyt czy też powołanie to już nie te czasy. Każdy realnie patrzy na życie codzienne. Pamiętajmy powołanie i zaszczyt służby nie wyżywi nas, nie spłaci kredytów, nie zapewni normalnego życia.  :cooo:
Kolego skoro Ty dokładasz do interesu to popatrz w lustro i zastanów sie gdzie popełniłeś błąd. Ja kilkanasćie lat temu miałem w mundurze  500zl więcej niż najniższa krajowa a licząc darmowe nadgodziny to wychodziło pewnie poniżej najniższej i mi nie miał kto dać żeby starczyło. Sam zapieprzałem po służbie i do nikogo nie miałem pretensji o swój los. Radze zastanowić sie nad odejściem z zawodowej służby poszukać innej lepiej płatej pracy a tej ponoć w brud jest. Jako strażak możesz spałniac się w OSP. Wtedy będzie wilk syty i owca cała. Strasznie pozmienialy się czasy.... kiedyś to była straż. Bardzo duża grupa uważa że jest coraz gorzej tylko zapominają o tym że ten cały bałagan zaczyna się dziś od dołu a nie od góry. Nie chce tutaj cukrować ani bronić Bartasa 2 ale takiego komendanta już nie będziecie mieli a docenić nie potraficie - błędów nie popełnia ten co nic nie robi . Ilekroć chłop chce dobrze to i tak spotyka się betonem :wall:.  Pozdrawiam

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 17, 2023, 21:16:49 »
Chyba głownie chodzi o to że płaca minimalna kolejny rok idzie 20 % do góry, a nasze podwyżki od paru lat są dużo mniejsze procentowo. To że strażak na początku swojej kariery zarabia te 500-1000zł więcej od minimalnej krajowej to chyba nie ma się czym chwalić dla tak prestiżowego zawodu.A raczej straż takim jest, chyba to wszyscy potwierdzą🚒🚒🚒🚒
Przychodząc do służby każdy chyba wie na co się pisze
ale to nie znaczy że mamy wiecznie dokładać pod koniec miesiąca albo prosić rodziców że by pożyczyli 500-800 zł do końca miesiąca. Mówię ile że to służba i zaszczyt czy też powołanie to już nie te czasy. Każdy realnie patrzy na życie codzienne. Pamiętajmy powołanie i zaszczyt służby nie wyżywi nas, nie spłaci kredytów, nie zapewni normalnego życia.  :cooo:
Kolego skoro Ty dokładasz do interesu to popatrz w lustro i zastanów sie gdzie popełniłeś błąd. Ja kilkanasćie lat temu miałem w mundurze  500zl więcej niż najniższa krajowa a licząc darmowe nadgodziny to wychodziło pewnie poniżej najniższej i mi nie miał kto dać żeby starczyło. Sam zapieprzałem po służbie i do nikogo nie miałem pretensji o swój los. Radze zastanowić sie nad odejściem z zawodowej służby poszukać innej lepiej płatej pracy a tej ponoć w brud jest. Jako strażak możesz spałniac się w OSP. Wtedy będzie wilk syty i owca cała. Strasznie pozmienialy się czasy.... kiedyś to była straż. Bardzo duża grupa uważa że jest coraz gorzej tylko zapominają o tym że ten cały bałagan zaczyna się dziś od dołu a nie od góry. Nie chce tutaj cukrować ani bronić Bartasa 2 ale takiego komendanta już nie będziecie mieli a docenić nie potraficie - błędów nie popełnia ten co nic nie robi . Ilekroć chłop chce dobrze to i tak spotyka się betonem :wall:.  Pozdrawiam

Brawo dla kolegi  :straz:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 17, 2023, 22:40:37 »
Przyjmuję, że mówisz o czasach kilka lat przed płatnymi nadgodzinami. Przyjmijmy podobnie jak u mnie  rok 2003. Najniższa krajowa w 2003 to była na poziomie 800zl. 800 + twoje 500 to daje 1300zł. Najniższa krajowa 2023 to 3600zł. Z proporcji „na krzyż” wychodzi, że w tych czasach musiałbyś mieć 3600*1300/800=5850zł rozumiem że jako stażysta?. Czy zgadzasz się? :)

Online simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 17, 2023, 23:25:51 »
No kiedyś to była straż rzeczywiście. Przypomnieć co się robiło jak nie było wyjazdów? Jaki był wachlarz zagrożeń, a jaki jest teraz? Betonem to trąci Twoja wypowiedź, a nie to że KG się z nim zderza. I tak, ludzie są co raz bardziej świadomi swoich kwalifikacji i dotyczy to praktycznie każdego zawodu. Podam kolejny raz ten przykład z że kierowca tira zarabia więcej niż dowódca JRG z wyższym wykształceniem, a jaka jest specyfika jednego i drugiego zawodu? Nie rozumiem po co porównywać to co było kiedyś kiedyś, skoro dzisiaj rynek pracy jest calkowicie inny. Ludzie w końcu zaczeli się cenić, a że nas wychwalają na każdym kroku, zbijają piątki itd, ale no sory dla młodych osób straż pod względem finansowym zaczyna bardzo odstawać od reszty i z brakiem chętnych możemy się spotkać i to już niedługo.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 18, 2023, 06:52:59 »
KG ma dobre pomysły ale i nie dobre to nie jest takie zero jedynkowe. Pamiętam jak oglądałem komisję medyczną w sprawie karetek w PSP to było widać kto ma argumenty a kto gra na emocjach. Też chcę nam dołożyć czynności medycznych a w Q&A mówi że dodatkowe pieniążki się nie należą za to że będziemy mieli dużo więcej roboty i znacznie większą odpowiedzialność. Jako strażak chce by nasza formacja zarabiała jak najlepiej a nasz zakres obowiązków już jest olbrzymi od kota na drzewie po akcje poszukiwawczą chemiczną czy nurkową. Marzy mi się by osoby ze specjalizacją były za to wynagradzane. Może warto nad tym się pochylić związku z tą podwyżką. :straz:

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 18, 2023, 13:03:43 »
OPZZ twierdzi że jest źle w budżetówce. RDS oraz konfederacja lewiatan twierdzi to samo. Około 1,5 miliona ludzi pracujących w budżetówce też to potwierdza.A 10 strażaków na forum pisze że jest pięknie i kolorowo :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 18, 2023, 15:49:50 »
OPZZ twierdzi że jest źle w budżetówce. RDS oraz konfederacja lewiatan twierdzi to samo. Około 1,5 miliona ludzi pracujących w budżetówce też to potwierdza.A 10 strażaków na forum pisze że jest pięknie i kolorowo :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Idź do cywila w naszej formacji! Robią takie same zadania jak funkcjonariusze tylko zobacz ile zarabiają.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #435 dnia: Wrzesień 18, 2023, 16:09:36 »
Lubię takie merytoryczne argumenty idzdo cywila, zwolnij się i tak dalej... Dam przykład pielęgniarek bo znam to środowisko aktualnie zarabiają naprawdę dobrze więcej od nas  na umówię około 2tys na dzień dobry i jeszcze często dorabiają na kontrakcie. Ale nigdy w życiu żadna mi nie powiedziała że jest dobrze społeczeństwo ubolewa bo nie mają pieniędzy jak protestuja to im przyklaskują ludzie. Dlatego wysyłanie tabel zarobków i mówienie dokoła że jest dobrze może jedynie doprowadzić do tego że nikt poważnie nie potraktuje naszych problemów bo w końcu jest u nas tak dobrze a tak w ogóle to jest służba więc milczeć i robić bo płacimy podatki na Was. Do tego to doprowadzi jak nie będzie wspólnego przekazu

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #436 dnia: Wrzesień 18, 2023, 16:25:39 »
Tadzik987 robię 18 lat w straży i nie widziałem na aucie wyjazdowym cywila w naszej formacji. :wall: :wall: :wall:a piszesz że robią to samo co funkcjonariusze.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #437 dnia: Wrzesień 18, 2023, 16:55:15 »
Tadzik987 robię 18 lat w straży i nie widziałem na aucie wyjazdowym cywila w naszej formacji. :wall: :wall: :wall:a piszesz że robią to samo co funkcjonariusze.

Jakbyś odrobine pomyślał to byś wiedział ze chodzi o system codzienny.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 18, 2023, 17:05:38 »
 Tadzik a czy nasi pracownicy cywilni są pracownikami budżetówki ?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #439 dnia: Wrzesień 18, 2023, 17:43:43 »
Tadzik a czy nasi pracownicy cywilni są pracownikami budżetówki ?

Oczywiście

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 18, 2023, 18:43:01 »
No to w końcu dobrze zarabiają w tej budżetówce czy nie :gwiazdki:Bo jak piszemy że % podwyżki były za niskie przez ostatnie lata, to ty piszesz że jest ok.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 228
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 18, 2023, 20:50:26 »
. I wszystko w temacie kolegi dawniej była wolna co 10 służba i też się żyło pamiętam. Piszesz że do drugiej roboty leciałeś to gratulacje że się zarzynałeś  własnie po to że wiązać koniec z końcem a powinno dać to jeden etat w straży a nie milion robót na głowie a na służbie zgon i spanie bo się narobiłeś na wolnym. Porażka beton Panowie. Beton
Chyba głownie chodzi o to że płaca minimalna kolejny rok idzie 20 % do góry, a nasze podwyżki od paru lat są dużo mniejsze procentowo. To że strażak na początku swojej kariery zarabia te 500-1000zł więcej od minimalnej krajowej to chyba nie ma się czym chwalić dla tak prestiżowego zawodu.A raczej straż takim jest, chyba to wszyscy potwierdzą🚒🚒🚒🚒
Przychodząc do służby każdy chyba wie na co się pisze
ale to nie znaczy że mamy wiecznie dokładać pod koniec miesiąca albo prosić rodziców że by pożyczyli 500-800 zł do końca miesiąca. Mówię ile że to służba i zaszczyt czy też powołanie to już nie te czasy. Każdy realnie patrzy na życie codzienne. Pamiętajmy powołanie i zaszczyt służby nie wyżywi nas, nie spłaci kredytów, nie zapewni normalnego życia.  :cooo:
Kolego skoro Ty dokładasz do interesu to popatrz w lustro i zastanów sie gdzie popełniłeś błąd. Ja kilkanasćie lat temu miałem w mundurze  500zl więcej niż najniższa krajowa a licząc darmowe nadgodziny to wychodziło pewnie poniżej najniższej i mi nie miał kto dać żeby starczyło. Sam zapieprzałem po służbie i do nikogo nie miałem pretensji o swój los. Radze zastanowić sie nad odejściem z zawodowej służby poszukać innej lepiej płatej pracy a tej ponoć w brud jest. Jako strażak możesz spałniac się w OSP. Wtedy będzie wilk syty i owca cała. Strasznie pozmienialy się czasy.... kiedyś to była straż. Bardzo duża grupa uważa że jest coraz gorzej tylko zapominają o tym że ten cały bałagan zaczyna się dziś od dołu a nie od góry. Nie chce tutaj cukrować ani bronić Bartasa 2 ale takiego komendanta już nie będziecie mieli a docenić nie potraficie - błędów nie popełnia ten co nic nie robi . Ilekroć chłop chce dobrze to i tak spotyka się betonem :wall:.  Pozdrawiam

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 18, 2023, 23:03:51 »
Naprawdę nie rozumiem waszego podejścia do tego co się teraz dzieje. Szkoda nerwów i energii – przecież te obietnice są całkowicie na wodzie pisane. Jest kampania wyborcza, czyli festiwal kłamstw, niedopowiedzeń i obietnic wszelkiej maści, w dużej mierze bez pokrycia. Poczekajmy do 15.10 i wtedy będzie wiadomo z kim konkrety ustalać  – czy to ze „starymi-nowymi” czy z innymi decydentami. Obawiam się tylko, że niezależnie kto wygra, to już takich propozycji jak w kampanii na stole nie będzie. Obym się mylił.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 22, 2023, 20:29:52 »

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 22, 2023, 20:35:05 »
"Czyli reasumując, 12,3 proc. waloryzacja uposażenia dla każdego funkcjonariusza od marca, plus rekompensata za styczeń i luty?

Dokładnie tak. "

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 22, 2023, 21:06:23 »
Gubisz się Kolego.. widzę że dołożyłeś od siebie lub całej Ski 2 procent...dobre.
Ciebie na bank wybrali do Zarządu Krajowego Floriana bo taki nie ogar to tylko tam...
@luksi12 moment wyłapał a ty @SIUSIAK ile byś nie czytał to nie skumasz jak ten Stefan z "Poranku Kojota"  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 22, 2023, 21:06:42 »
A ja bym poczekał z deklaracjami od kiedy podwyżki po wyborach bo może się okazać że Pan Wąsik już nie będzie Panem V-ce ministrem i co wtedy ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 22, 2023, 21:09:27 »
A ja bym poczekał z deklaracjami od kiedy podwyżki po wyborach bo może się okazać że Pan Wąsik już nie będzie Panem V-ce ministrem i co wtedy ?
No przecież opozycja obiecuje 20% to będzie więcej a, że jest wiarygodna jak list żelazny do Putina dla Pirgożyna to inna sprawa. Wiec mamy albo 14,3% pewne albo 20% w chmurze z różowymi kucykami...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.