Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 882288 razy)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #325 dnia: Wrzesień 08, 2023, 19:48:29 »
Myślałem że kolega Eqinox mnie zjedzie z góry na doł po moich 2 komentarzach, ale widzę że on też jest w szoku po tym komunikacie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 08, 2023, 19:55:00 »
Zastanawiam się kto tam chodzi na te spotkania. Od roku trzeba rozszerzyć siatkę płac a teraz dodatki na tym samym poziomie. :wall: :wall: :wall:
Ten pomysł przedstawił wiceprzewodniczący  NSZZP i wcale nie musi on być u nas wdrażany.

Jakie są konkretne propozycje zatrzymywania doświadczonych funkcjonariuszy w służbie? Co z ludźmi, którzy mają 10-15 lat i jakby nie patrzeć spory bagaż doświadczeń już posiadają, a może nawet i większy niż ci ze stażem 25+, wśród których większość zatrzymała się w rozwoju 10 lat temu. Znowu będą kolejne dodatki dziadkowe itd?
Strona rządowa ma policzyć co by było jak by dziadkowe zacząć od 10 roku służby 10% i tak do 25 po 1%... To jest tutaj: rozwiązań, które będą zachęcały doświadczonych funkcjonariuszy do jak najdłuższego pozostawania w służbie

Myślałem że kolega Eqinox mnie zjedzie z góry na doł po moich 2 komentarzach, ale widzę że on też jest w szoku po tym komunikacie.
Nie pochlebiaj sobie trawnik ogarniałem i korę w ogródku... A szczegóły znam od wczoraj od 17  :rofl: Szok? Dlaczego 12,3% oficjalnie potwierdzone w pismie za 3 dni... Potem przeliczenie na 10 miesięcy czyi 14,3% na ten moment zero lipy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 08, 2023, 20:01:34 »
Dodatki na poziomie min. 20% czyli jeszcze bardziej spłaszczamy siatkę płac? Bo rozumiem, że Ci co mieli załóżmy 23 nie będą mieć proporcjonalnie podwyższone?  :gwiazdki: ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #328 dnia: Wrzesień 08, 2023, 20:05:26 »
Dodatki na poziomie min. 20% czyli jeszcze bardziej spłaszczamy siatkę płac? Bo rozumiem, że Ci co mieli załóżmy 23 nie będą mieć proporcjonalnie podwyższone?  :gwiazdki: ^_^
Nie grozi nam to  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #329 dnia: Wrzesień 08, 2023, 20:05:33 »
To ze wczoraj miałeś info to mnie nie dziwi, ale może po prostu od wczoraj też jesteś w szoku😜🤪

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 08, 2023, 20:10:22 »
To ze wczoraj miałeś info to mnie nie dziwi, ale może po prostu od wczoraj też jesteś w szoku😜🤪
Zero lipy... Pomysły policjantów na mnie żadnego wrażenia nie robią... 20% dodatek jak policzą to zje całe podwyżki  :rofl: Tak ich progresywny dodatek za 2 miliardy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 08, 2023, 22:56:19 »
Jakie są konkretne propozycje zatrzymywania doświadczonych funkcjonariuszy w służbie? Co z ludźmi, którzy mają 10-15 lat i jakby nie patrzeć spory bagaż doświadczeń już posiadają, a może nawet i większy niż ci ze stażem 25+, wśród których większość zatrzymała się w rozwoju 10 lat temu. Znowu będą kolejne dodatki dziadkowe itd?
No gwarantuje Ci że się nie zatrzymałem w rozwoju i z mojej fali kumple też, nie jeden by przeskoczył tego jak piszesz z 10-15 letnim stażem. Aha do 25 to jeszcze trzy latka na m brakuje

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 09, 2023, 10:55:19 »
Napisałem że większość, a większość to nie wszyscy. Niestety na moim podwórku wszyscy zbliżający się do 25+ to już dobry beton. Nowotwory be, nowe techniki RT be, taktyka przy pożarach be, szkolenie to najlepiej na świetlicy stacjonarnie, a jak na garażu albo na zewnątrz to też be. O zrobieniu jakiejkolwiek dokumentacji już nie będę wspominał. I szanuję tych, którzy mimo upływu lat ciągle w siebie inwestują, ale niestety ci gorsi przysłaniają w tym przypadku tych lepszych. Jeżeli ciągle się rozwijasz to ode mnie masz duże brawa 😊

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 09, 2023, 11:01:08 »
Myślałem że kolega Eqinox mnie zjedzie z góry na doł po moich 2 komentarzach, ale widzę że on też jest w szoku po tym komunikacie.
...Sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik zapewnił, że policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze SOP otrzymają w przyszłym roku waloryzację uposażeń w wysokości 12,3 proc. Wiceszef MSWiA zapowiedział też, że szersze informacje nt. przyszłorocznej waloryzacji znajdą się w piśmie, które wiceminister skieruje do podległych funkcjonariuszy za pośrednictwem związków zawodowych w najbliższy poniedziałek, 11 września br....
Wowww. Ale informacja.  :gwiazdki:
Wysłuchali strony służbowej i tyle. Gdzie te zapowiedzi o dodatku progresywnym. Gdzie minimalne 20 % podwyżki. Połknęli haczyk z 12.3 procentami i są oszołomieni podwyżką.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #334 dnia: Wrzesień 09, 2023, 11:12:25 »
Dodatki na poziomie min. 20% czyli jeszcze bardziej spłaszczamy siatkę płac? Bo rozumiem, że Ci co mieli załóżmy 23 nie będą mieć proporcjonalnie podwyższone?  :gwiazdki: ^_^
Nie grozi nam to  :wacko:
nie ma najmniejszych szans na to. Min. 5% dodatku to był by sukces ale pewnie na to tez trzeba górę forsy. Czyli postulat fiction.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #335 dnia: Wrzesień 10, 2023, 21:50:16 »
Zastanawiam się kto tam chodzi na te spotkania. Od roku trzeba rozszerzyć siatkę płac a teraz dodatki na tym samym poziomie. :wall: :wall: :wall:
Ten pomysł przedstawił wiceprzewodniczący  NSZZP i wcale nie musi on być u nas wdrażany.

Jakie są konkretne propozycje zatrzymywania doświadczonych funkcjonariuszy w służbie? Co z ludźmi, którzy mają 10-15 lat i jakby nie patrzeć spory bagaż doświadczeń już posiadają, a może nawet i większy niż ci ze stażem 25+, wśród których większość zatrzymała się w rozwoju 10 lat temu. Znowu będą kolejne dodatki dziadkowe itd?
Strona rządowa ma policzyć co by było jak by dziadkowe zacząć od 10 roku służby 10% i tak do 25 po 1%... To jest tutaj: rozwiązań, które będą zachęcały doświadczonych funkcjonariuszy do jak najdłuższego pozostawania w służbie

Myślałem że kolega Eqinox mnie zjedzie z góry na doł po moich 2 komentarzach, ale widzę że on też jest w szoku po tym komunikacie.
Nie pochlebiaj sobie trawnik ogarniałem i korę w ogródku... A szczegóły znam od wczoraj od 17  :rofl: Szok? Dlaczego 12,3% oficjalnie potwierdzone w pismie za 3 dni... Potem przeliczenie na 10 miesięcy czyi 14,3% na ten moment zero lipy.

To świadczenie ma zachęcić do dalszej służby, kogo chcecie zatrzymać po 10 latach(przecież oni nie z automatu zatrzymani do 15).
Dajcie np 15 %po 15 latach i później wzrost 2 % za każdy rok do 25. Wtedy myślę że wielu by zostało.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #336 dnia: Wrzesień 10, 2023, 21:56:11 »
To świadczenie ma zachęcić do dalszej służby, kogo chcecie zatrzymać po 10 latach(przecież oni nie z automatu zatrzymani do 15).
Dajcie np 15 %po 15 latach i później wzrost 2 % za każdy rok do 25. Wtedy myślę że wielu by zostało.
A jeśli ci powiem, że plan zakłada 15% po 15 latach to co powiesz  :wacko: Szczerze to znam ustalenia ale treść dyskusji to raczej po łebkach  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #337 dnia: Wrzesień 10, 2023, 21:59:06 »
Dałem tylko przykład. Mogło by być i 20 po 15 latach i wzrost o 2 procenty co rok. To była by już suma zachęcająca.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 10, 2023, 22:01:54 »
Dałem tylko przykład. Mogło by być i 20 po 15 latach i wzrost o 2 procenty co rok. To była by już suma zachęcająca.
Co ci przeszkadza te 10 lat? To dodatek za długoletnią słuzbę  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 10, 2023, 22:06:45 »
Nic mi nie przeszkadza ale idąc tym tropem to czemu nie od 5 lat służby? Dla niektórych to też długo. Jak dla mnie to niech dają nawet stażystą. Nazwa dodatku wskazuję jaki jest jego cel. Żeby zachęcić do zostania to musi być gruby zastrzyk a nie na waciki

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 10, 2023, 22:11:20 »
Nic mi nie przeszkadza ale idąc tym tropem to czemu nie od 5 lat służby? Dla niektórych to też długo. Jak dla mnie to niech dają nawet stażystą. Nazwa dodatku wskazuję jaki jest jego cel. Żeby zachęcić do zostania to musi być gruby zastrzyk a nie na waciki
Poczekamy zobaczymy jak to się dalej potoczy obecnie koledzy z Policyjnych Związków proponują 10 lat jako początek tego dodatku... Zamknie to gęby forumowym krzykaczom, że ma dotyczyć to tylko tych w starym systemie (emerytalnym)... Wiesz ile stanowi 5% po 15 latach to 15% to 3 razy tyle drogie te waciki  :rofl:   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 10, 2023, 22:37:17 »
Nie no obecnie na waciki. Jak by było 15 no to na 3 paczki 😉. Zobaczymy jak będą konkrety. Najlepie by było jak najwięcej do grupy i stopnia bo to skutkuje na całe życie i każdy skorzysta w miarę upływu lat. Czas pokaże

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 10, 2023, 22:42:15 »
Nie no obecnie na waciki. Jak by było 15 no to na 3 paczki 😉. Zobaczymy jak będą konkrety. Najlepie by było jak najwięcej do grupy i stopnia bo to skutkuje na całe życie i każdy skorzysta w miarę upływu lat. Czas pokaże
Obecnie milion koncepcji się wałkuje...  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 10, 2023, 23:17:22 »
Mam tylko nadzieję że te propozycje to nie w ramach tych 12,3%...

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 11, 2023, 07:06:33 »
Na dziś to trochę takie dzielenie skóry na niedźwiedziu  U mnie znacząca większość nie tylko w komendzie ale i w środowisku (miejsko-wiejskie)masowo rezygnuje z poparcia dotychczasowej opcji na rzecz opzycji. W wielu rejonach dzieje się to samo. Za chwilę może kazać się  ze te 12,3 % wyląduje bardzo szybko w koszu

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 11, 2023, 07:53:33 »
O której dziś te "szersze" propozycje ?

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 11, 2023, 09:15:49 »
Na dziś to trochę takie dzielenie skóry na niedźwiedziu  U mnie znacząca większość nie tylko w komendzie ale i w środowisku (miejsko-wiejskie)masowo rezygnuje z poparcia dotychczasowej opcji na rzecz opzycji. W wielu rejonach dzieje się to samo. Za chwilę może kazać się  ze te 12,3 % wyląduje bardzo szybko w koszu
Bo opozycja gwarantuje lepsze warunki.. chcecie powrotu nieudaczników, którzy dali jednorazowo 300zl?

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 11, 2023, 09:26:13 »
Na dziś to trochę takie dzielenie skóry na niedźwiedziu  U mnie znacząca większość nie tylko w komendzie ale i w środowisku (miejsko-wiejskie)masowo rezygnuje z poparcia dotychczasowej opcji na rzecz opzycji. W wielu rejonach dzieje się to samo. Za chwilę może kazać się  ze te 12,3 % wyląduje bardzo szybko w koszu
Bo opozycja gwarantuje lepsze warunki.. chcecie powrotu nieudaczników, którzy dali jednorazowo 300zl?
Młodzi tego nie pamiętają. Pamiętają za to jak są traktowani teraz i chcą zmian a przy obietnicach opozycji jest ich coraz więcej

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 11, 2023, 10:13:16 »
skoro jest tyle wałkowane na temat 10% po 10 latach, 15% po 15 latach itp. czy nie możemy użyć narzędzi, które już mamy w postaci zwiększenia % za wysługę? Czy nasza pensja musi się składać z tylu dziwnych składowych? Czy nie może być dodatek za stopień strażak 20 zł, a generał np. 1500 zł z odpowiednimi skokami na stałe? Najprzejrzyściej byłoby zawsze podnosić kwotę bazową i podwyżki będą wymierne dla wszystkich, przecież posiadamy mnożniki grup. Do tego wynegocjować od rządu stałą waloryzację i byłby spokój z pseudo podwyżkami na lata. Bo jak narazie to walczymy o inflacyjne, nie podwyżki.