Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883449 razy)

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 28, 2023, 21:50:30 »
Jeśli będzie tak jak piszesz to dla st ogn zrobienie aspirantki dalej będzie oznaczać niewielką podwyżkę, nie podniesiesz przecież między stopniami do 50 zł i dodatkowo między korpusami o 200-300 bo oficerom wyszłoby ok 1000 zł podwyżki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 28, 2023, 21:54:44 »
Jeśli będzie tak jak piszesz to dla st ogn zrobienie aspirantki dalej będzie oznaczać niewielką podwyżkę, nie podniesiesz przecież między stopniami do 50 zł i dodatkowo między korpusami o 200-300 bo oficerom wyszłoby ok 1000 zł podwyżki.
dlatego najpierw zroznicujmy stopnie a korpusy w kolejnym etapie... Bo niestety ale to się sumuje i nie wolno szaleć kosztem innych strażaków
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 28, 2023, 22:05:06 »
Jeśli będzie tak jak piszesz to dla st ogn zrobienie aspirantki dalej będzie oznaczać niewielką podwyżkę, nie podniesiesz przecież między stopniami do 50 zł i dodatkowo między korpusami o 200-300 bo oficerom wyszłoby ok 1000 zł podwyżki.
dlatego najpierw zroznicujmy stopnie a korpusy w kolejnym etapie... Bo niestety ale to się sumuje i nie wolno szaleć kosztem innych strażaków
To jakby to należało zrobić? Teraz miedzy stopniami dorzucić po te 30 zł a zostawić między korpusami? To jeszcze bardziej się spłaszcza stopnie
Edit teraz nawet między aspirantem a oficerem jest coś koło 100 zl
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2023, 22:10:05 wysłana przez luksi12 »

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 28, 2023, 22:09:40 »
Różnicowanie samych stopnii spowoduje że kolejny raz najwięcej dostaną najstarsi, mamy już wysługę, 15+, 25+ czy dodatki służbowe które najczęściej najwyższe mają najstarsi, chyba czas w końcu docenić tych którzy chcą się uczyć... W mojej ocenie lepiej byłoby wprowadzić różnicę między st. str. - sekc 100 zł, później st. ogn - mł. asp 250 zł i asp. sztab - mł. kpt. 350 zł. A między stopniami zostawić jak jest, ewentualnie zwiększyć minimalnie. Myślę że realna propozycja, względem stanu obecnego podoficerowie dostaliby ok 60 zł, aspiranci 260 a oficerowie 550.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 28, 2023, 22:13:01 »
Różnicowanie samych stopnii spowoduje że kolejny raz najwięcej dostaną najstarsi, mamy już wysługę, 15+, 25+ czy dodatki służbowe które najczęściej najwyższe mają najstarsi, chyba czas w końcu docenić tych którzy chcą się uczyć... W mojej ocenie lepiej byłoby wprowadzić różnicę między st. str. - sekc 100 zł, później st. ogn - mł. asp 250 zł i asp. sztab - mł. kpt. 350 zł. A między stopniami zostawić jak jest, ewentualnie zwiększyć minimalnie. Myślę że realna propozycja, względem stanu obecnego podoficerowie dostaliby ok 60 zł, aspiranci 260 a oficerowie 550.
Wiesz ilu jest aspirantów i oficerów w PSP? Wiesz ile trzeba zabrać szeregowcom i podoficerom? To już szaleństwo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2023, 22:16:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 28, 2023, 22:20:45 »
Po lewej Twoja propozycja, po prawej moja. Kosztowo wychodzi bardzo podobnie a nie pogłębia dalej patologii.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 28, 2023, 22:38:02 »
Po lewej Twoja propozycja, po prawej moja. Kosztowo wychodzi bardzo podobnie a nie pogłębia dalej patologii.
No i co z tego ma wynikać zostawiłeś 20 zł między stopniami więc po co awansować gdzie tu zróżnicowanie? A  to że ml asp dostanie mniej niż generał brygadier to już szaleństwo. PS. koszty zależą od ludzi w korpusie i w w stopniu i twoje są znacznie wyższe obstawiam, że od 30 do nawet 50%
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2023, 22:42:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 28, 2023, 22:47:40 »
Po lewej Twoja propozycja, po prawej moja. Kosztowo wychodzi bardzo podobnie a nie pogłębia dalej patologii.
Bardziej racjonalna jest ta tabelka po lewej, bo to po prawej spłaszcza siatkę płac od tzw. "oficerów starszych"

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 28, 2023, 22:55:09 »
Awans w korpusie nalezy się za samo bycie i nie wymaga żadnego zaangażowania, między korpusami trzeba się uczyć, więc chyba większą patologią jest to że za szkołę dostaje się grosze. I chyba większość przyzna że najpierw trzeba się nad tym problemem pochylić.
Nie wiem jak mogło ci wyjść 30-50% jak w pierwszej opcji podoficer średnio dostanie 70 zł, aspirant 220 zł, oficer 570 zł. Kwoty bardzo podobne żeby wyszły takie różnice to większość strażaków w danych korpusach musiałaby być na najniższych stopniach.

A co do najwyższych stopni to jest tam tak mało osób że zmiany kwot nie miałby większego wpływu na budżet, to tylko wstępna wersja...

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 28, 2023, 23:35:50 »
Awans w korpusie nalezy się za samo bycie i nie wymaga żadnego zaangażowania, między korpusami trzeba się uczyć, więc chyba większą patologią jest to że za szkołę dostaje się grosze.

Myśle ze rozwój to nie tylko nauka w szkołach PSP ale inne przydatne kierunki na innych uczelniach również czy tez uprawnienia które zdobywasz poza służba. Niestety nie każdy zmieni korpus pomimo jego chęci, samodoskonalenia, nauki czy dobrze wykonywanej pracy znamy  obecne realia. Czy modyfikacja siatki płac mogła by być związana z nowa wizja ścieżki rozwoju w PSP ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2023, 00:08:51 wysłana przez KurtWagner »
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 29, 2023, 11:08:09 »
Dzisaj w MSWIA odbyło się spotkanie w sprawie podwyżki 2024 komunikat z tego będzie. PSP repezentowala S I Pracownicy Pożarnictwa  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpień 29, 2023, 11:14:55 »
Po lewej Twoja propozycja, po prawej moja. Kosztowo wychodzi bardzo podobnie a nie pogłębia dalej patologii.
super propozycja jedni 0 inni 500, zapewne jesteś w tej wyższej półce, tak wiem szeregowi już swoją podwyżkę dostali i następnej to bym im się w d.... po przewracało

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpień 29, 2023, 11:50:20 »
Dzisaj w MSWIA odbyło się spotkanie w sprawie podwyżki 2024 komunikat z tego będzie. PSP repezentowala S I Pracownicy Pożarnictwa  :wacko:
[/quote
Jak nic nie piszesz, to szału nie będzie😜

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpień 29, 2023, 11:53:48 »
Dzisaj w MSWIA odbyło się spotkanie w sprawie podwyżki 2024 komunikat z tego będzie. PSP repezentowala S I Pracownicy Pożarnictwa  :wacko:
[/quote
Jak nic nie piszesz, to szału nie będzie😜

Napisać może, obiecywać tez mogą. Na dzień dzisiejszy w ustawie masz podwyżkę 6.6% koniec kropka.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 29, 2023, 12:00:43 »
Dzisaj w MSWIA odbyło się spotkanie w sprawie podwyżki 2024 komunikat z tego będzie. PSP repezentowala S I Pracownicy Pożarnictwa  :wacko:
Jak nic nie piszesz, to szału nie będzie😜

Jest wszystko zgodnie z ustaleniami. 31 sierpnia MF przedstawi projekt budżetu na RDS i będzie tam przewodniczący S.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpień 29, 2023, 13:32:39 »
Po lewej Twoja propozycja, po prawej moja. Kosztowo wychodzi bardzo podobnie a nie pogłębia dalej patologii.
super propozycja jedni 0 inni 500, zapewne jesteś w tej wyższej półce, tak wiem szeregowi już swoją podwyżkę dostali i następnej to bym im się w d.... po przewracało

Czyli lepiej to odwrócić i niech wszyscy mają jednakowy dodatek za stopień i żadnej podwyżki za awans...

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpień 29, 2023, 14:11:51 »
Po lewej Twoja propozycja, po prawej moja. Kosztowo wychodzi bardzo podobnie a nie pogłębia dalej patologii.
super propozycja jedni 0 inni 500, zapewne jesteś w tej wyższej półce, tak wiem szeregowi już swoją podwyżkę dostali i następnej to bym im się w d.... po przewracało

Czyli lepiej to odwrócić i niech wszyscy mają jednakowy dodatek za stopień i żadnej podwyżki za awans...
piszesz awanse za naukę, tylko że 90% załogi która obsługuje sprzęt na jednostkach to szeregowi i podoficerowie, oni też uczestniczą w szkoleniach i w podnoszeniu kwalifikacji nie otrzymując za to ani grosza.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpień 29, 2023, 14:34:00 »
Nie ma sposobu aby wynagrodzić tych którzy jeżdżą na jakieś szkolenia dodatkowe itp bo niby jak? I co to ma wspólnego z dodatkiem za stopień? No chyba że masz na myśli doskonalenie zawodowe które jest obowiązkowe...
Za to fakt że za zrobienie sa lub sgsp można dostać nawet jedynie 55 zł jest śmieszny i nad tym należy się pochylić w pierwszej kolejności, a różnicowanie dodatku za stopień w każdym przypadku spowoduje że wyższe stopnie dostaną więcej. Oczywiście nie chodzi o to żeby całą podwyżkę wpakować w stopień i kolejny raz stworzyć dysproporcje tylko kilka % (powiedzmy 3-4%) a resztę procentowo do grupy

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpień 29, 2023, 18:27:06 »
Awans w korpusie nalezy się za samo bycie i nie wymaga żadnego zaangażowania, między korpusami trzeba się uczyć, więc chyba większą patologią jest to że za szkołę dostaje się grosze. I chyba większość przyzna że najpierw trzeba się nad tym problemem pochylić.
Nie wiem jak mogło ci wyjść 30-50% jak w pierwszej opcji podoficer średnio dostanie 70 zł, aspirant 220 zł, oficer 570 zł. Kwoty bardzo podobne żeby wyszły takie różnice to większość strażaków w danych korpusach musiałaby być na najniższych stopniach.

A co do najwyższych stopni to jest tam tak mało osób że zmiany kwot nie miałby większego wpływu na budżet, to tylko wstępna wersja...
Dopiero teraz mam chwile aby się odnieść merytorycznie otóż twojej wywody na temat tego, że koszty są podobne nie uwzględniają tego, że mł. aspirantów jest 3100 a aspirantów 2925 natomiast razem starszych i sztabowych jest razem około 2300... Koszt twojego pomysłu niczego nie prostuje a daje wysokie koszty.... Bo różnice robi ilość ludzi w danym stopniu. No wiec proste liczenie twój to 2116 tys zł miesięcznie a mój 1640 tys zł miesięcznie... Na oficerach jest podobnie mł. kpt. i kpt. jest około 2800 a st. bryg. i bryg. jest dokładnie 1163.  Wiec uśrednienie tego co ja podałem jest obarczone sporym błędem obliczeniowym bo tylko na korpusie aspirantów różnica wynosi ponad 20%... Suma przekracza ponad 30% i to gruuubo...
No i moim zdaniem dla wieszości ludzi bedzie nieakceptowalna w tym dla mnie.

PS. Na początku wrzesnia bedzie kolejne spotkanie w MSWiA w sprawie szczegółów podwyżki natomiast wiemy już, że ta 1/5 co teraz dostajemy co miesiąc w związku z tym, że podwyżka w służbach była od marca wejdzie do mnożnika czyli do grupy :mellow:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2023, 18:30:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpień 29, 2023, 19:05:54 »
Rozumiem że proponujesz tak jak w wyliczeniach, przeskoki między korpusami takie same jak między stopniami w korpusach? Odpowiednio 50 - 70 -100 zł? Według ciebie to jest zdrowa propozycja?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpień 29, 2023, 19:14:18 »
Rozumiem że proponujesz tak jak w wyliczeniach, przeskoki między korpusami takie same jak między stopniami w korpusach? Odpowiednio 50 - 70 -100 zł? Według ciebie to jest zdrowa propozycja?
Przykro mi ale wszystko trzeba robić etapami...  Sorry ale twój skok kosztuje 5 mln miesięcznie na które składało by się 10 tyś strażaków czyli zabrał byś prosto licząc 1/3 strażaków 500 zł z podwyżki a to gruba przesada. Na to zgody S nie będzie.... Propozycja która przedstawiłem jest wyłącznie moja ale przedstawię ja na początku września na prezydium... Całościowo widzę to tak, że strażacy otrzymają 82% podwyżki do grupy I pochodnych a 18 na zróżnicowanie stopni
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpień 29, 2023, 19:31:23 »
Rozumiem że proponujesz tak jak w wyliczeniach, przeskoki między korpusami takie same jak między stopniami w korpusach? Odpowiednio 50 - 70 -100 zł? Według ciebie to jest zdrowa propozycja?
Przykro mi ale wszystko trzeba robić etapami...  Sorry ale twój skok kosztuje 5 mln miesięcznie na które składało by się 10 tyś strażaków czyli zabrał byś prosto licząc 1/3 strażaków 500 zł z podwyżki a to gruba przesada. Na to zgody S nie będzie.... Propozycja która przedstawiłem jest wyłącznie moja ale przedstawię ja na początku września na prezydium... Całościowo widzę to tak, że strażacy otrzymają 82% podwyżki do grupy I pochodnych a 18 na zróżnicowanie stopni

I to będzie dobry podział pod warunkiem rozciągnięcia siatki płac i różnicy w stopniach :fiuu:

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpień 29, 2023, 19:52:10 »
Rozumiem że proponujesz tak jak w wyliczeniach, przeskoki między korpusami takie same jak między stopniami w korpusach? Odpowiednio 50 - 70 -100 zł? Według ciebie to jest zdrowa propozycja?
Przykro mi ale wszystko trzeba robić etapami...  Sorry ale twój skok kosztuje 5 mln miesięcznie na które składało by się 10 tyś strażaków czyli zabrał byś prosto licząc 1/3 strażaków 500 zł z podwyżki a to gruba przesada. Na to zgody S nie będzie.... Propozycja która przedstawiłem jest wyłącznie moja ale przedstawię ja na początku września na prezydium... Całościowo widzę to tak, że strażacy otrzymają 82% podwyżki do grupy I pochodnych a 18 na zróżnicowanie stopni

Żadne kwoty nie są sztywne, można je dostosować do ilości środków, chodzi o to żeby przeskok był między korpusem a nie stopniem w korpusie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpień 29, 2023, 19:56:56 »
I to będzie dobry podział pod warunkiem rozciągnięcia siatki płac i różnicy w stopniach :fiuu:
Myślę, że damy radę opracować rozsądna propozycje tak aby każdy % otrzymal tyle samo do grupy (kwotowo będzie to zróżnicowane) natomiast w stopniu coś podobnego co zarysowałem oczywiście o ile rada KSP się zgodzi to propozycja zostanie przedstawiona.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #274 dnia: Sierpień 29, 2023, 20:34:31 »
Ustalcie to jak najszybciej, bo jak podwyżka będzie korzystniejsza od waloryzacji to jest szansa że zostanę w służbie😉😛🤨