Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883369 razy)

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 24, 2023, 19:22:15 »
No fajnie byłoby w końcu zrobić faktyczny przeskok między grupą 8 a 9 i 10, a szczególnie 11 i 12. Tylko jak w tym ugryźć stanowiska biurowe na niższych grupach

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 24, 2023, 19:35:25 »
Znowu polityka to powiedz mi ile było inflacji w tych latach ?? W latach twojego cudownego rządu ?? Głupie gadanie,  bo mimo tak słonych podwyżek jakoś kie czuje się bogaty dlaczego ?? Rozmowa z tobą to jak plucie w twarz a ty mówisz,  że deszxz pada. Niema sensu rozmowa z osobą która tylko powiela propagande. Mówisz o grupach jeden trzy właśnie oni tez nie dosrali średniej więc oco chodzi ?? Niema sensu z tobą rozmowa wszystko wina Tuska ... propaganda pełna gębą. Pogadaj z kolegami że służby z innych komend posłuchaj co mówią,  czy tak dobrze im się żyje?? Bo żyjesz w jakiejś bańce,  może kolejny dodatek dziadkowy bo za mała różnica w zarobkach .
Polityka mówisz a ja mówię matematyka... Inflacja 2016-minus 0,6%, 2017 - 2%,  2018 - 1,6 %, 2019 - 2,3% 2020 - 3,4%, 2021 - 5,1 %, 2022 - 14,4% i w 2023 szacowana 12%. To potwierdzenie inflacji (razem około 40%):
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/roczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych/
Twoje podwyżki nawet przy założeniu że byłeś cały czas na 4 grupie (na niższych były % wyższe) w 2016 miałeś 2840 (bez wysługi i dodatku służbowego) a w 2023 masz 5012 zł (bez wysługi i dodatku służbowego) różnica 76,48%. Związki oszukały ludzi na niskich grupach! Dostali więcej niż inni ale oszuści... Ty mówisz o rekompensacie gdy dostałeś ponad 30% podwyżki ponad inflację. Z jakimś Tuskiem i propagandą i innymi bzdurami mi tutaj wyjeżdżasz! Pokaż mi liczbowo ile straciłeś...
No fajnie byłoby w końcu zrobić faktyczny przeskok między grupą 8 a 9 i 10, a szczególnie 11 i 12. Tylko jak w tym ugryźć stanowiska biurowe na niższych grupach
Natchnął mnie @pb11 i przyznaje zrobiliśmy błąd i zamiast wdzięczności tych którzy zyskali mamy oplute plecy... To trochę skomplikowane liczenie i na szybko nie powiem czy to realne na wszystkich 5 grupach wymienionych przez ciebie ale na 11 i 12 na pewno bo mamy zapas pomiędzy 14 a 15 i wyżej. Co do 8,9 i 10 też jest możliwość ale to musi być wsparcie terenu nie obojętność.   
Jak ugryźć stanowiska biurowe z niższych grup? Zlikwidować je i przeszeregować wyżej ludzi. W związku z brakiem chętnych do biura trzeba podjąc drastyczne działania i to jeden z pomysłów.       
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 19:50:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 24, 2023, 20:03:51 »
Nie pamiętasz jaka była sytuacja w okolicach 2016 - 18 roku? Jak ludzie byli wukrr... Wtedy gdybyśmy nie dostali tych podwyżek to raczej nie skończyłoby się tylko na "psiej grypie". Po podwyżkach zaczęliśmy w końcu przyzwoicie zarabiać, aż przyszedł 22 r i okazuje się że wracamy do punktu wyjścia... Czemu nie porównasz inflacji i podwyżek z lat 21-23?! Czemu dziwisz się ludziom że są zirytowani jeśli okazuje się że znowu wracamy do sytuacji z okolic 2016 roku, gdy zarabialiśmy marne pieniądze w porwónaniu z cywliem, a ty próbujesz to przedstawić jako sukces? Nie dziw się że ludzie nie traktują cię poważnie.. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 20:07:25 wysłana przez koreks »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 24, 2023, 20:11:33 »
Nie pamiętasz jaka była sytuacja w okolicach 2016 - 18 roku? Jak ludzie byli wukrr... Wtedy gdybyśmy nie dostali tych podwyżek to raczej nie skończyłoby się tylko na "psiej grypie". Po podwyżkach zaczęliśmy w końcu przyzowicie zarabiać, aż przyszedł 22 r i okazuje się że wracamy do punktu wyjścia... Czemu nie porównasz inflacji i podwyżek z lat 21-23?! Czemu dziwisz się ludziom że są zirytowani jeśli okazuje się że znowu wracamy do sytuacji z okolic 2016 roku, wtedy zarabialiśmy marne pieniądze w porwónaniu z cywliem, teraz wracamy do tego poziomu i ty próbujesz to przedstawić jako sukces? Nie dziw się że ludzie nie traktują cię poważnie..
Niepoważne jest takie stawianie sprawy... Ludzie pięknie chodzili jak w latach 2009-2015 dostali 300 brutto do stopni... A dla przykładu taki @krzysiek478 w latach 2016-2020 dostał (192+180+520+380) 1272 a w latach 2021-23 dostał (100+550+250) 900 zł na 4 grupie wyprzedzili inflację i to mocno...   
To nie jest punkt wyjścia punkt wyjścia to 2015 r... I pobory stażysty grupa 1450 zł i stopień 890 zł i dodatek służbowy 1 zł...
Tak było. Tylko wszyscy zapominają...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Dawidek07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 24, 2023, 20:12:40 »
Osoby, które służą mam pytanie duża jest różnica miedzy strażakiem z ulicy a Aspirantem bo nie wiem czy chce marnować 2 lata aby mieć tylko szacunek na wsi  ^_^ oczywiście to są żarty ale czy jest sens czy lepiej iść z ulicy, jak mam pewną drugą prace ?   

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 24, 2023, 20:20:40 »
@Eqinox
Ale czego ty nie rozumiesz... W 2015 było bardzo źle, później sytuacja się poprawiła, ale zamiast utrzymywać tą dobrą sytuacje to znowu zaczeliśmy tracić i zbliżamy się do poziomu z 2015 r... A ty usilnie próbujesz pokazać że trochę wyprzedziliśmy inflację od 2015... Czyli de facto zarabiamy prawie tyle co wtedy! Czy to ma być sukces?! Że wracamy do punktu wyjścia i tej tragicznej sytuacji? Jak mam chwalić ten rząd to niech sprawi że będę miał pensję wartą więcej niż w 2015, ale w rzeczywistej wartości a nie tylko nominalnej...

Offline Fireman112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 24, 2023, 20:29:35 »
Te 12,3 % podwyżki co Morawiecki obiecuje to na waciki? Czy na papier toaletowy do jednostki? Szczerze to zastanawiam się czy dobrze zrobiłem idąc do Straży. Wymagań sporo, ryzyko duże a pieniądze prawie najniższa krajowa. Do tego weekendy i święta w pracy. Co z tego, że inflacja teoretycznie spada jak nie widać tego w sklepach. Zdolność kredytowa to 170000zl więc co można kupić za to? Budę dla psa na wsi? W mieście kupisz może kawalerkę, ale mając dwójkę dzieci to nie jest rozwiązanie. Masakra, ja się nie dziwię, że ludzie uciekają na eme. Zawód który nie daje poczucia bezpieczeństwa dla rodziny, żadnej przyszłości nie zapewni. Listonosze chcą 1000zl netto i pewnie dostaną, a Strażaków mają za psów Ci wielmożni.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 376
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:26:08 »
Te 12,3 % podwyżki co Morawiecki obiecuje to na waciki? Czy na papier toaletowy do jednostki? Szczerze to zastanawiam się czy dobrze zrobiłem idąc do Straży. Wymagań sporo, ryzyko duże a pieniądze prawie najniższa krajowa. Do tego weekendy i święta w pracy. Co z tego, że inflacja teoretycznie spada jak nie widać tego w sklepach. Zdolność kredytowa to 170000zl więc co można kupić za to? Budę dla psa na wsi? W mieście kupisz może kawalerkę, ale mając dwójkę dzieci to nie jest rozwiązanie. Masakra, ja się nie dziwię, że ludzie uciekają na eme. Zawód który nie daje poczucia bezpieczeństwa dla rodziny, żadnej przyszłości nie zapewni. Listonosze chcą 1000zl netto i pewnie dostaną, a Strażaków mają za psów Ci wielmożni.
Pisz raport I pa pa. Szukaj kasy na wolnym rynku

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 24, 2023, 21:30:06 »
Te 12,3 % podwyżki co Morawiecki obiecuje to na waciki?
900 zł miesięcznie to waciki!! Odejdź bo jak nie doceniasz najwyższej w historii podwyżki w PSP to nie zasługujesz na nią...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 24, 2023, 22:05:57 »
Te 12,3 % podwyżki co Morawiecki obiecuje to na waciki?
900 zł miesięcznie to waciki!! Odejdź bo jak nie doceniasz najwyższej w historii podwyżki w PSP to nie zasługujesz na nią...
Tylko ze te 900 zł wyjdzie że nie dla wszystkich, w sensie że tak jak teraz niektórzy 250 brutto a niektórzy z 15+ 1000 zł brutto

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 24, 2023, 22:08:00 »

No fajnie byłoby w końcu zrobić faktyczny przeskok między grupą 8 a 9 i 10, a szczególnie 11 i 12. Tylko jak w tym ugryźć stanowiska biurowe na niższych grupach
Natchnął mnie @pb11 i przyznaje zrobiliśmy błąd i zamiast wdzięczności tych którzy zyskali mamy oplute plecy... To trochę skomplikowane liczenie i na szybko nie powiem czy to realne na wszystkich 5 grupach wymienionych przez ciebie ale na 11 i 12 na pewno bo mamy zapas pomiędzy 14 a 15 i wyżej. Co do 8,9 i 10 też jest możliwość ale to musi być wsparcie terenu nie obojętność.   
Jak ugryźć stanowiska biurowe z niższych grup? Zlikwidować je i przeszeregować wyżej ludzi. W związku z brakiem chętnych do biura trzeba podjąc drastyczne działania i to jeden z pomysłów.     

Co masz na myśli pisząc o likwidacji stanowisk biurowych na niższych grupach? Zlikwidować np. starszego inspektora (7gr.) i zostawić starszego inspektora sztabowego (9gr.) - korpus aspirancki i w oficerskim np. likwidacja młodszego specjalisty i specjalisty i pozostawić starszego specjalistę?
Niższe grupy dostały procentowo o wiele więcej niż wyższe grupy, a płaczą i robią lament jakby im się krzywda działa. Przecież zyskali najwięcej. Nie ma chętnych do awansu nawet przed odejściem na emę, bo różnica przy odejściu też jest znikoma. Trzeba nadal moim zwiększać różnicę między grupami wzorem poprzedniej podwyżki. Choć były już w propozycjach już większe różnice, ale niestety nie przeszły i się wycofano. I tego się obawiam, że teraz też przy postawie narzekania może dojść do tego, iż znowu będzie po równo. Zwiększenie różnic między stopniami też krok w dobrą stronę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 24, 2023, 22:14:20 »
Tylko ze te 900 zł wyjdzie że nie dla wszystkich, w sensie że tak jak teraz niektórzy 250 brutto a niektórzy z 15+ 1000 zł brutto
Nie rozumiesz świadczenie +15 nie było finansowane z podwyżki 9,36% ale z rezerwy premiera i dalej takie będzie co mi zresztą na forum wypominano... Co by się nie działo to średnio statystyczny strażak w ramach uposażenia zasadniczego dodatku za stopień, służbowego i funkcyjnego otrzyma 900 zł. I to ustali strona służbowa i społeczna czyli ZZ. A świadzenia to inna para kaloszy i negocjacji... Ale nie z kasy na uposażenia.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 24, 2023, 22:26:04 »
Kiedy wy wreszcie zrozumiecie że po równo kwotowo to nie jest i nigdy nie było uczciwie. Zdecydowano się na taki krok bo taka była potrzeba chwili,  zrodziło to masę destrukcyjnych dla formacji konsekwencji z którymi będziecie się borykać latami (wy młodzi nie ja)
Czasami mam wrażenie że wprowadzenie nieproporcjonalnie wysokich podwyżek dla pewnych grup dało ten sam efekt co niektóre transfery socjalne. Zamiast zrozumienia że aby komuś dać trzeba komuś zabrać i odrobiny umiaru następuje eskalacja żądań.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 25, 2023, 08:05:25 »
"Podczas konferencji prasowej, na której przedstawiano budżetowe założenia szef rządu zapowiedział podwyżki dla budżetówki o 12,3 proc. Taka kwota została zabezpieczona w budżecie na wzrost wynagrodzeń dla m.in. strażaków, policjantów czy nauczycieli. Płace mają zostać podniesione już 1 stycznia 2023 r. W przypadku podwyżek dla służb mundurowych podwyżki wejdą w życie w pierwszych miesiącach roku."


"Zapowiedzi te nie oznaczają jednak, że rząd na ostatniej prostej zdecydował się na dosypanie dodatkowych pieniędzy na podwyżki. Nadal, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, pensje w budżetówce wzrosną o 6,6 proc. (to tzw. podwyżka jednym wskaźnikiem). Taką podwyżkę dostanie każdy pracownik sfery budżetowej. Poza tym — zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami — wynagrodzenia wzrosną dodatkowo poprzez wzrost funduszu wynagrodzeń, m.in. na a wyrównanie skutków wzrostu płacy minimalnej. Rząd wskazał dziś, że w ten sposób pensje będą wyższe o dodatkowe 5,7 proc. (czyli łącznie o 12,3 proc.). Te dodatkowe środki — w przeciwieństwie do podwyżki jednym wskaźnikiem — nie są jednak rozdzielane "po równo" dla wszystkich grup zawodowych. Nie każdy pracownik sfery budżetowej dostanie więc w przyszłym roku pensję wyższą o 12,3 proc."  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2023, 08:09:58 wysłana przez Tadzik987 »

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 25, 2023, 09:19:58 »
Robi się ciekawe, chyba trzeba czekać na spotkanie z MSWiA i wtedy będą konkrety.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 25, 2023, 09:30:26 »
Tylko ze te 900 zł wyjdzie że nie dla wszystkich, w sensie że tak jak teraz niektórzy 250 brutto a niektórzy z 15+ 1000 zł brutto
Nie rozumiesz świadczenie +15 nie było finansowane z podwyżki 9,36% ale z rezerwy premiera i dalej takie będzie co mi zresztą na forum wypominano... Co by się nie działo to średnio statystyczny strażak w ramach uposażenia zasadniczego dodatku za stopień, służbowego i funkcyjnego otrzyma 900 zł. I to ustali strona służbowa i społeczna czyli ZZ. A świadzenia to inna para kaloszy i negocjacji... Ale nie z kasy na uposażenia.   
Tu masz rację te 15+ było z innej puli ale każdy strazak patrzy na całość czyli mlody jak ja 200 parę zeta, stary prawie tysiac.
Noi teraz wychodzi ze jednak 6,6% pewne czyli dla każdego a pozostałe 5,7% już niekoniecznie. Czyli nie jest pewne stwierdzenie "900 zł dla kazdego"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 25, 2023, 09:38:49 »
Tu masz rację te 15+ było z innej puli ale każdy strazak patrzy na całość czyli mlody jak ja 200 parę zeta, stary prawie tysiac.
Noi teraz wychodzi ze jednak 6,6% pewne czyli dla każdego a pozostałe 5,7% już niekoniecznie. Czyli nie jest pewne stwierdzenie "900 zł dla kazdego"
Jakiś cytat z czapy a ty już wnioski wyciągasz... I ja uważam, że nie będzie 900 zł dla każdego i będzie zróżnicowane bo dla mnie 12,3% to inna kwota niż dla @krzysiek478
https://nszzp.pl/aktualnosci/premier-zapowiada-podwyzki-wynagrodzen-w-sluzbach-od-stycznia-2024r/
http://kspnszz.org/index.php/2023/08/24/wynagrodzenia-w-szeroko-rozumianej-budzetowce-wzrosna-o-123/
https://nszzfsg.pl/podwyzki-dla-mundurowych-dwa-razy-wyzsze-niz-zakladano/
Masz linki do 3 największych i najlepiej poinformowanych ZZ w służbach mundurowych a bajki o tym, że najniższa też wejdzie do tego no to bez przesady nikt w mundurze nie ma najniższej.
Ja uważam, że 10% powinno trafić do grupy wraz z pochodnymi a 2.3% do regulacji dodatku za stopień tak aby różnice zwiększyć i żadnych wolnych środków.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 25, 2023, 09:44:01 »
Ja bym nawet więcej widział % do stopnia bo trzeba to w końcu jakoś sensownie rozciągać... Tak samo jak i grupy...

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 25, 2023, 11:11:24 »
A ja bym poczekał do 15.10.2023 roku co będzie po wyborach :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 25, 2023, 13:30:40 »
Ja bym nawet więcej widział % do stopnia bo trzeba to w końcu jakoś sensownie rozciągać... Tak samo jak i grupy...
W przypadku S to zdecyduje rada KSP jaka będzie nasza propozycja. Zawsze można kogoś z rady przekonać aby przedstawił twoją wersję.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 25, 2023, 13:47:36 »
Ja mam apel do decydentów 3 central związkowych, żeby spotkali się wcześniej i wypracowali razem wspólne, satysfakcjonujące środowisko propozycje, żebyśmy mieli silną pozycję do negocjacji. Oczywiście jeśli będzie to zbieżne z oczekiwaniami członków wszystkich organizacji.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 25, 2023, 14:46:35 »
A ja bym poczekał do 15.10.2023 roku co będzie po wyborach :)

Jedyna sensowna wypowiedź na temat tych podwyżek

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 25, 2023, 23:33:50 »
Najlepiej by było, aby około połowa z proponowanej podwyżki trafiła do grupy lub stopnia wraz z pochodnymi, a reszta do regulacji  różnic między grupami lub stopniami, aby zwiększyć różnice i zachęcić ludzi do awansów. To by było sensowne i logiczne. Ale czas pokaże czy tak się uda. A do tego potrzeba trudnych decyzji. Bo z pewnością wielu to się nie spodoba. Ale z czasem osoby awansując zrozumieją, iż to dobre rozwiązanie.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 27, 2023, 12:31:02 »
Podwyżki zostają po staremu czyli 6.6%.

https://www.gov.pl/web/premier/premier-mateusz-morawiecki-o-budzecie-na-2024-r-to-bezpieczny-budzet-w-trudnych-czasach

„ Na podwyżki wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, czyli m.in. dla strażaków, policjantów, nauczycieli czy pracowników uczelni dodatkowo przeznaczamy środki w wysokości 6,6 proc. oraz dodatkowe środki do funduszu wynagrodzeń m.in. na wyrównanie skutków wzrostu płacy minimalnej – 5,7 proc.”

U nas żaden strażak nie zarabia najniżej krajowej, wiec dodatkowe 5,7 % owszem trafi, ale tylko do cywili.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 27, 2023, 13:03:04 »
A ile na rewaloryzację rent i emerytur w 2024?? Minimum  12,3%. To z pewnością dalekie jest od prawicy. Wnioski nasuwają się same. Pozdrawiam serdecznie myślących.