Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883724 razy)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 08, 2023, 09:30:00 »
@Eginox każdy, no może z kilkoma wyjątkami, z pełniących służbę w PB, powie Ci tak "ja mam gdzieś te nadgodziny" ja chcę GODNIE zarabiać - adekwatnie do piastowanej przez siebie funkcji, dlaczego nic z tym nie robicie !?. Co odpowiesz, jako przedstawiciel związków?  :tuba:

Przypominam, nadgodziny - godziny wypracowane poza obowiązującym wymiarem czasu pracy.

Ps. GODNE wynagrodzenie za pełnioną przez nas wszystkich służbę należy się każdemu!. Bez wyjątku. Każdy ma znać poczucie swojej wartości tak, by przez pełniona przez Niego służba była na jak najwyższym poziomie! Jeżeli strażak nie będzie zarabiał GODNIE, to nie spodziewajcie się w niedługim czasie, że wszystko to .....  :fiuu: I nie chodzi tu tylko o podział bojowy ale również o tzw. biuro.

:straz:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 08, 2023, 09:52:03 »
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej. 320 nadgodzin w roku to praca przez 14 miesięcy w roku. Ktoś kto tego nie rozumie niech lepiej milczy....

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 08, 2023, 09:52:39 »
Jak można porównywać dodatek który się należy tylko za sam staż do rekompensaty za nadgodziny na które trzeba dodatkowo pracować i poświęcać wolny czas... Masakra, jak ludzie z takim myśleniem zasiadają w strukturach związku to co się dziwić że mamy co mamy... Beton

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 08, 2023, 10:53:42 »
Godne nadgodziny (rekompensata za przedłużony czas służby) powinny wynosić być większe o 50 albo 100% stawki godizniwej, wtedy ma to sens. Teraz tak naprawdę robimy za tyle samo, a tego czasu nikt nam nie zwróci.
A że związki to beton to chyba wiadomo od dawna 😉

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 09, 2023, 16:37:04 »
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej. 320 nadgodzin w roku to praca przez 14 miesięcy w roku. Ktoś kto tego nie rozumie niech lepiej milczy....
Kocham takie bajdurzenie. Rozliczam czas służby od początku odpłatności i żeby mieć nadgodziny wystarczy przyjść do pracy 7 razy w miesiącu i będzie to właśnie około 320 rocznie... Moim zdaniem strażacy w swoim narzekaniu pod tym kątem powinni milczeć i dziękować za dwie sprawy po pierwsze, że dwaj poprzedni KG zlelecili analizę przejścia na system 12/24/12/48 kompetentnym oficerom a obecny KG nawet tego nie analizuje bo zna z praktyki. A druga kwestia to interpelacja przepisów odnośnie nieprzeanego wypoczynku i innych aktów prawnych.
Godne nadgodziny (rekompensata za przedłużony czas służby) powinny wynosić być większe o 50 albo 100% stawki godizniwej, wtedy ma to sens. Teraz tak naprawdę robimy za tyle samo, a tego czasu nikt nam nie zwróci.
A że związki to beton to chyba wiadomo od dawna 😉
Daj 125% a taniej będzie zatrudnić człowieka i nikt nie będzie miał nadgodzin brawo za bezdenna głupotę. W swoim pędzie do zysku już dwa województwa zbliżają się do sytuacji, że taniej będzie zatrudnić nowych ludzi niż dodawać kolejne mln. zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 09, 2023, 17:00:47 »
Ale czego Ty tu człowieku nie rozumiesz i piszesz o bajdurzeniu ? Dziadkowe realnie zwiększa wartość Twojej pracy, a nadgodziny nie. Mając dziadkowe dostajesz 1500 złotych więcej za wykonanie tej samej pracy, w tym samym czasie. W prostszym przełożeniu, Twoja stawka godzinowa rośnie o jakieś 9,38 zł na godzinę. Przy nadgodzinach stawkę masz taką samą, po prostu pracujesz więcej niż powinieneś. Więcej nie ma sensu pisać.
Tu nie chodzi o żadne narzekania i przekrzykiwania, ale błagam nie porównuj do siebie dwóch niemiarodajnych rzeczy.
A co do zasad i przepisów zgodzę się w pełni, cieszmy się z tego co mamy ale też stąpaj twardo po ziemi - ludzie z SK czy dowódcy zmian zostają w pracy czasem godzinę dłużej ku chwale ojczyzny, szkoleniówki niepłatne bo nie miałeś 8/16 itd....o kombinacjach z mieszkaniówkami nie chce mi się nawet pisać bo już pisałem - w straży sami ludzie bezdomni, którzy po 20 latach w PSP+dorabianie muszą mieszkać "u kogoś" żeby godniej zarobić. Bo jak masz coś na siebie to tracisz w skali roku co najmniej kolejną wypłatę, więc nie warto czegokolwiek mieć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 09, 2023, 17:23:40 »
Każdy dodatek do pensji w tym największy jakim są świadczenia z tytułu "stazu" i nadgodziny zwiększają dochody strażaków. Przy czym powszechnie krytykowane rozwiązania stażowe są w zasadzie samofinasujace się dla budżetu natomiast nadgodziny rosną szybciej niż place... W tym roku to będzie około 300 mln zł. Wiesz, że analiza opracowana kilka lat tu podała ile trzeba etatów i jaki to będzie koszt aby wprowadzić system 12/24/12/48 i co zrobić zeby nie bylo nadgodzin... Szczerze nie wierzylem, że za mojej służby będzie to możliwe....A w ostatnich latach twardo zmierzamy w tym kierunku. Nie wierze aby obecny KG nawet o tym pomyślał bo to rozumie ale uważam, że jeśli pewne rzeczy się nie zmienia to duża grupa krzykaczy się zdziwi jak będzie 12-14 razy na służbę przychodzić i nie będzie 1 zł za nadgodziny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2023, 17:28:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 09, 2023, 19:04:08 »
To powiedz mi dlaczego w normalnej firmie można mieć ekstra płatne nadgodziny a ludzi dodatkowo się nie zatrudnia i nikt nikomu nie zabiera pracy.
Pracowałeś w ogóle gdzieś poza PSP, czy straż uratowała życie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 09, 2023, 19:15:35 »
To powiedz mi dlaczego w normalnej firmie można mieć ekstra płatne nadgodziny a ludzi dodatkowo się nie zatrudnia i nikt nikomu nie zabiera pracy.
Pracowałeś w ogóle gdzieś poza PSP, czy straż uratowała życie?
Normalna firma nie ponosi kosztów do końca życia pracownika tak jak MSWIA stąd coraz więcej dodatków anty emerytalnych. O jaką pracę pytasz? Etat, umowa cywilnoprawna czy zakladowka? Bo wszystko to robiłem :straz: Myślę, że okolo 100 zgod na dodatkowe zarobkowanie mamw teczce aktowej wiec trochę popracowałem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 09, 2023, 20:03:01 »
Nadgodziny jak sama nazwa wskazuje to są NADgodziny!. Co do zmiany systemu pracy żeby zlikwidować nadgodziny to nawet nie chce mi się komentować. Żadna zmiana bez zatrudnienia dodatkowych ludzi lub obniżenia stanów nic nie da.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 09, 2023, 20:09:18 »
(...)Myślę, że okolo 100 zgod na dodatkowe zarobkowanie mamw teczce aktowej wiec trochę popracowałem.
Argument z d**py. Żeby napisać artykuł do Przeglądu Pożarniczego też trzeba mieć zgodę.
To jak? Pracowałeś gdzieś przed strażą? Czy jak @simek92 pisał straż życie uratowała?
P. S. Napisanie instrukcji, to nie praca.
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 09, 2023, 20:18:13 »
I co miałeś nadgodziny, czy jak potulny pracownik powiedziałeś szefowi, że no wie szef, ja będę robił więcej godzin, ale wypłata może być taka sama, w końcu jestem w pracy 😅
W przypadku normalnego pracownika koszta też są ponoszone, tyle że nie przez MSWiA. Skądś ta emerytura musi być wypłacana. I normalna, szanująca się firma dba o pracownika, daje mu dobrze płatne nadgodziny, opiekę lekarską, karty na siłownię czy basen itd. U nas mamy się co roku cieszyć ze śmiesznej podwyżki, robić remonty, nic nie gadać, nie użalać się i robić swoje. Takim działaniem prowadzimy tylko do tego, że będzie co raz mniej chętnych do naszej służby, co zresztą już widać (miejsca zapełniamy, ale kandydatów proporcjonalnie jest co raz mniej).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 09, 2023, 20:25:17 »
To jak? Pracowałeś gdzieś przed strażą? Czy jak @simek92 pisał straż życie uratowała?
Ponad rok dla elektrowni, blisko rok w zakładowej służbie ratowniczej i jeszcze parę innych mniej lub bardziej związanych ze strażą...  Kwalifikuje się... Czy jednak straż mi życie uratowała?  :wacko:
Nadgodziny jak sama nazwa wskazuje to są NADgodziny!. Co do zmiany systemu pracy żeby zlikwidować nadgodziny to nawet nie chce mi się komentować. Żadna zmiana bez zatrudnienia dodatkowych ludzi lub obniżenia stanów nic nie da.
Nadgodziny w PSP nie istnieją i żadne przepisy dotyczące nadgodzin PSP nie dotyczą! Nie napisałem, że zmiana systemu to spowoduje napisałem, że jest opracowanie które jasno określa koszty zmiany zmiany systemu służby na 12h oraz likwidacji nadgodzin i wiąże się to z nowymi etatami. Zostało to opracowane z nie ze złośliwości ale z uwagi na uwarunkowania prawne dlatego po raz kolejny przestrzegam przed głupotami typu a bo w cywilu to mają to to i to... Bo to wszystko obecnie naprawdę jest na cienkim włosie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.466
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 09, 2023, 20:48:05 »
Z przeprowadzonej wtedy analizy ponadnormatywny czas służby nie znikał tylko z powodu dodatkowych etatów,  był brany pod uwagę jeszcze jeden bardzo istotny element.

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 09, 2023, 20:59:28 »
@Eqinox Dodatkowe obowiązki, zmiana systemu pracy, brak podwyżek, za chwilę chyba faktycznie nie będzie komu służyć, ciekawe czemu...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 09, 2023, 21:05:03 »
@Eqinox Dodatkowe obowiązki, zmiana systemu pracy, brak podwyżek, za chwilę chyba faktycznie nie będzie komu służyć, ciekawe czemu...
Uważam, że w tym wszystkim zmiana systemu była by najbardziej decydującym argumentem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 228
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 09, 2023, 21:18:35 »
@Eqinox Dodatkowe obowiązki, zmiana systemu pracy, brak podwyżek, za chwilę chyba faktycznie nie będzie komu służyć, ciekawe czemu...
wariatów zapaleńcow nie brakuje także o to spokojna głowa

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 10, 2023, 06:35:35 »
Wszędzie praktycznie na całym świecie służby są w systemie 24/48 w PB i to jest jedyny słuszny kierunek :) gdyby w PL to zmienili, to byłby to kolejny strzał w kolano. Zresztą coś takiego jak dyżury domowe przestałyby istnieć, dużo większa ilość etatów potrzebna o niezadowoleniu strażaków nie wspomnę, nie zmieniajmy czegoś co działa dobrze i czyni w jakiś sposób tą pracę atrakcyjną.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 10, 2023, 06:38:40 »
Wszędzie praktycznie na całym świecie służby są w systemie 24/48 w PB i to jest jedyny słuszny kierunek :) gdyby w PL to zmienili, to byłby to kolejny strzał w kolano. Zresztą coś takiego jak dyżury domowe przestałyby istnieć, dużo większa ilość etatów potrzebna o niezadowoleniu strażaków nie wspomnę, nie zmieniajmy czegoś co działa dobrze i czyni w jakiś sposób tą pracę atrakcyjną.
Zapytaj dwóch emerytowanych KG czemu to analizowali baaa nawet testowali i jakie były wnioski... Przecież 12/24/12/48 to wg tych dokumentów świetny system nawet lepszy of obecnego   :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 10, 2023, 08:48:48 »
@Eqinox Dodatkowe obowiązki, zmiana systemu pracy, brak podwyżek, za chwilę chyba faktycznie nie będzie komu służyć, ciekawe czemu...
wariatów zapaleńcow nie brakuje także o to spokojna głowa
pełna zgoda że wariatów i zapaleńców nie brakuję, tylko jak chwilę popracują i zobaczą od środka jak to działa to szybko się leczą ze straży :szalony:

Offline szaman man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 10, 2023, 09:16:18 »
System pracy 24/48 oraz wiek emerytalny są głównymi magnesami, które przyciągają do pracy w naszym zawodzie. Zlikwidują je to zaczną się problemy z ludźmi jak w Policji.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 10, 2023, 11:05:37 »
Wszędzie praktycznie na całym świecie służby są w systemie 24/48 w PB i to jest jedyny słuszny kierunek :) gdyby w PL to zmienili, to byłby to kolejny strzał w kolano. Zresztą coś takiego jak dyżury domowe przestałyby istnieć, dużo większa ilość etatów potrzebna o niezadowoleniu strażaków nie wspomnę, nie zmieniajmy czegoś co działa dobrze i czyni w jakiś sposób tą pracę atrakcyjną.
Zapytaj dwóch emerytowanych KG czemu to analizowali baaa nawet testowali i jakie były wnioski... Przecież 12/24/12/48 to wg tych dokumentów świetny system nawet lepszy of obecnego   :rofl:

co wg nich i Ciebie jest takiego dobrego w tym systemie ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 10, 2023, 16:18:13 »
co wg nich i Ciebie jest takiego dobrego w tym systemie ?
Wg autorów opracowania pomysł nie ma słabych stron poza jedną kosztami... Ogólnie chwalony przez stronę służbową za dwóch poprzednich KG... To, że w latach od 2009r. dwukrotnie podejmowano temat o czymś świadczy. Tak samo jak to, że gdyby nie wynik wyborów parlamentarnych w listopadzie 2015 r. to byli byśmy już pod samorządami.
Myślę, że większość użytkowników forum nie zdaje sobie sprawy ile było różnych szkodliwych pomysłów w PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 10, 2023, 16:48:46 »
co wg nich i Ciebie jest takiego dobrego w tym systemie ?
Wg autorów opracowania pomysł nie ma słabych stron poza jedną kosztami... Ogólnie chwalony przez stronę służbową za dwóch poprzednich KG... To, że w latach od 2009r. dwukrotnie podejmowano temat o czymś świadczy. Tak samo jak to, że gdyby nie wynik wyborów parlamentarnych w listopadzie 2015 r. to byli byśmy już pod samorządami.
Myślę, że większość użytkowników forum nie zdaje sobie sprawy ile było różnych szkodliwych pomysłów w PSP.

Ale i tak wyznawcy ***** *** nie zrozumieją. Może jak coś się zmieni w październiku to zobaczą jak będzie dobrze  :straz:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 376
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 10, 2023, 23:37:11 »
@Eqinox Dodatkowe obowiązki, zmiana systemu pracy, brak podwyżek, za chwilę chyba faktycznie nie będzie komu służyć, ciekawe czemu...
wariatów zapaleńcow nie brakuje także o to spokojna głowa
pełna zgoda że wariatów i zapaleńców nie brakuję, tylko jak chwilę popracują i zobaczą od środka jak to działa to szybko się leczą ze straży :szalony:
Co Ty gadasz? Ogólnie chętnych czy to na główną czy aspirantkę czy z ulicy do służby jest kilka osób na miejsce. Młodzi jak przychodzą to się cieszą z roboty. Gdzie w innej pracy zjesz dobry obiad, pykniesz na siłce, pokimasz na sypialni. Wracasz do domu i masz 48 luzu gdzie można dorobić jak ktoś chce. Wolna służba i pięć dni wolnego. To na co ci młodzi mają narzekać ?