Autor Wątek: Praca w sobotę  (Przeczytany 3022 razy)

Offline Skyo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Praca w sobotę
« dnia: Czerwiec 13, 2023, 22:04:06 »
Witam. Jestem na stażu, póki co 8h, docelowo podział bojowy. Pracuję od pon-pt, natomiast co jeśli z powodu jakiegoś wydarzenia komenda nakazuje, rozkazuje, prosi (jak zwał tak zwał) aby stawić się w sobotę. Ten dzień liczony jest jako nadgodziny czy z racji że stazysta to można mu tam kazać bo i tak za bardzo stawiać się nie może.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Praca w sobotę
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2023, 13:19:59 »
A to na zawody w sobotę czy niedzielę to jeżdżą sami stażyści, że niby ich się wykorzystuje? Wszyscy jeżdżą. Po prostu nadgodziny i już. A nie ze stażysta to niewolnik.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Praca w sobotę
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2023, 18:01:03 »
Witam. Jestem na stażu, póki co 8h, docelowo podział bojowy. Pracuję od pon-pt, natomiast co jeśli z powodu jakiegoś wydarzenia komenda nakazuje, rozkazuje, prosi (jak zwał tak zwał) aby stawić się w sobotę. Ten dzień liczony jest jako nadgodziny czy z racji że stazysta to można mu tam kazać bo i tak za bardzo stawiać się nie może.
Zostałeś przyjęty na etat w systemie zmianowym? Bo jeśli tak kolego to nie ma ma dla ciebie pon-pt. równie dobrze można ci planować np. sob. - nd. potem wt. - sr. potem pt. - sob. i tak wkoło... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Skyo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Praca w sobotę
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2023, 18:18:03 »
Zostałeś przyjęty na etat w systemie zmianowym? Bo jeśli tak kolego to nie ma ma dla ciebie pon-pt. równie dobrze można ci planować np. sob. - nd. potem wt. - sr. potem pt. - sob. i tak wkoło... 
Docelowo ma być etat zmianowy, ale do czasu pójścia na szkołe jestem od pon-pt na 8h, tak jak biurowi

Napisz która Komenda i ewentualnie jednostka - żeby kadra mogła od razu przy pierwszych opiniowaniach zwrócić na Ciebie uwagę.
A, czyli wg Ciebie jako stażysta całe życie mam podporządkować pracy? Gratuluje myślenia

A to na zawody w sobotę czy niedzielę to jeżdżą sami stażyści, że niby ich się wykorzystuje? Wszyscy jeżdżą. Po prostu nadgodziny i już. A nie ze stażysta to niewolnik.
Nigdzie nie napisałem że tylko stażystów się wykorzystuje, natomiast tutaj jest trochę inna sytuacja, bo chodzi bardziej o obsługiwanie na takich zawodach anizeli branie udziału w nich

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Praca w sobotę
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2023, 18:46:46 »
@skyo to nie jest tak jak Ci się wydaje ponieważ jeśli masz zakres czynności to zerknij co tam jest napisane i jeśli etat docelowy np. st. rat. to masz kolego harmonogram zmianowy i naprawdę dowódca JRG ma duża dowolność w planowaniu twojego czasu służby.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Praca w sobotę
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2023, 21:56:10 »
Przypominam, tutaj odpowiadamy tylko na pytania. Wpisy nie zawierające odpowiedzi usuwam. :straz:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Praca w sobotę
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2023, 22:09:53 »
Nie ma znaczenia w jakim systemie pełnisz służbę. 
Jeśli w harmonogramie miałeś zaplanowane wolne to wypracowujesz nadgodziny.
Odrębnym tematem jest w jakim trybie zostałeś zadysponowany do pełnienia służby w dniu wolnym.

 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)