Autor Wątek: Prądnica trójfazowa  (Przeczytany 2322 razy)

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Prądnica trójfazowa
« dnia: Listopad 08, 2006, 10:16:25 »
Witam. Niedawno zakupiliśmy magirusa i potrzebujemy agregat trójfazowy. Jako że ceny agregatów są dla nas zaporowe padła idea montażu prądnicy na stałe. Miejsce jest ale mamay problem z napędem bo przydałaby sie jakaś przekładnia która będzie umożliwiała przełanczanie napędu pomiędzy autopompą a prądnicą. Czy ktoś już robił coś takiego? I z kąt wytrzasnąć taką przekładnie??? Dzwoniłem już po firmach które zajmują się karosacją i nikt nie może mi pomóc.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Prądnica trójfazowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2006, 18:09:05 »
Coś mi się wydaje że taka przeróbka też cenowo może być zaporowa, więc chyba lepiej zakupic nową prądnice.

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Prądnica trójfazowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2006, 10:09:14 »
Mysłe że nie będzie tak zle bo prądnice można kupić za około 1000zł przekłednia jakieś 500zł osprzęt też około 500zł czyli mamy jakieś 2000zł a agregat to wydatek 7000zł

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Prądnica trójfazowa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2006, 17:00:40 »
Wydaje mi sie ze to nie ma wiekszego sensu, bo albo bedziesz mial wlaczona pradnice albo autopompe, poza tym pozostaje jeszcze problem ustawienia obrotow - od tego bedzie zalezala czestotliwosc wytwarzanego pradu oraz wysokosc wytwarzanego napiecia.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Prądnica trójfazowa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2006, 18:15:02 »
 Macie uprawnienia do takich przeróbek?

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Prądnica trójfazowa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2006, 11:50:52 »
Zaglądnij może na strony AMW. Na przetargu od wojska można trafić porządny agregat za "grosze".

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Prądnica trójfazowa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2006, 19:08:43 »
Macie uprawnienia do takich przeróbek?
Myśle że takowe nie sąpotrzebne
Zaglądnij może na strony AMW. Na przetargu od wojska można trafić porządny agregat za "grosze".
Agregaty z wojska są gabarytowo duże a mocy z nich niewiele no i jeszcze ten silnik z "zaporożca"
Dowiedziałem się że można założyć podwujną przystawke mocy i odpadł by nam problem z przekładnią. Narazie jestem na etapie poszukiwania takiej przystawki.