Autor Wątek: niedlugo zaczynam to .osp  (Przeczytany 5214 razy)

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
niedlugo zaczynam to .osp
« dnia: Listopad 05, 2006, 20:38:06 »
witam


Niedługo zaczynam swoja przygode ze strazą pozarna dokladnie osp .Macie jakiej rady dla początkującego strazaka .prosze pisszcie

Offline sonka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2006, 15:02:45 »
wytrwalosci:)
"Ten jest wiekszy między ludźmi, kto umie służyć i kto poświęca siebie dla innych"

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2006, 15:16:09 »
I sluchaj sie starszych i doswiadczonych
Pozdro

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2006, 17:25:36 »
i staraj sie jak mozesz zeby cos osiagnac.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2006, 21:53:15 »
nie ryzykuj zycia jak nie jest to wymagane, mądrości życiowej, słuchania się rozkazów i powodzenia
karola998

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2006, 22:55:58 »
zdrowego rozsądku, zdrowego rozsądku i jeszcze raz zdrowego rozsądku i myślenia myślenia myślenia i tego wszystkiego co poprzednicy

Offline edu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • OSP Narol
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2006, 17:18:20 »
nie ryzuj dla materialności - ryzykuj dla życia innych - takie cudo mi się stworzyło ogólnie, Ja jakoś zawsze lubiłem uczestniczyć w akcjach, czy to pożarach czy innych, no wiadomo trochę mniej w wypadkach, ale też gdy można było pomóc. Więc rób wszystko z głową
www.osp-narol.prv.pl - zapraszam !!!

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2006, 22:00:28 »
Słuchaj się przełożonych i przede wszystkim kieruj się w działaniach rozsądkiem.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2006, 22:35:43 »
dziekuje za wasze opinie na pewno sie przydadzą
piszcie piszcie

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2006, 19:04:08 »
Martwy ratownik to żaden ratownik. Podczas akcji trzeba myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć, nawet podczas wydawało by się łatwego pożaru trawy.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2006, 12:51:05 »
Dodam że jak chcesz być strażakiem to tylko z powołania jak nie czujesz powołania to oni to wyczują i klapa. No poprę wszystkich w tym co powiedzieli. I dodam że są wyjazdy do wypadków a czasem zdarza się że zobaczysz zmasakrowaną osobę nie dopoznania gorzej niż w filmach więc musisz mieć terz dobrą psychikę

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2006, 14:31:46 »
Nie przejmuj się tym gdy ktoś w nerwach bedzie sie drzeć na Ciebie, co sie zdarza. Obserwuj co robią inni. Rób wszystko z sercem w sensie nie obijaj się.
Życzę powodzenia.
Przyda sie mocna psychika, rozwaga i pomysłowość.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2006, 16:56:58 »
Może to co napisze jest oczywiste, ale zawsze... korzystaj ze wszystkich proponowanych Ci kursów.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2006, 21:23:13 »
No i przede wszystkim bezpieczeństwo ratownika chyba że dowódca rozkaże inaczej...

Offline Madzia998

  • Maguś998
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • To JEsT nAsZa ReMiZa:-)
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2007, 20:57:38 »
Dobre pytanie?! Sama już niedługo zaczynam, jako strażak. i co moglibyście mi doradzić, jako początkującej.pozdrawiam i czekam na wasze rady -_- -_- -_-

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2007, 22:36:03 »
Witam!
"Madzia 998" radzę tak jak było wcześniej napisane korzystaj z wszystkich możliwych kursów jakie będą organizowane przez PSP dla ochotników, one sporo dają wiem to sam po sobie. Gdy wstąpiłem do OSP jako młody odrazu skierowali mne na kurs szeregowca oraz obsługę motopompy. Do chwili obecnej ukończone mam wszystkie kursy jakie były w nazej komendzie PSP.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w szeregach OSP
Komendant Gminy
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2007, 12:49:00 »
Juz jest w  osp ok 8 miesiecy wasze rady sie sprawdziły dzieki bardzo

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2007, 14:36:50 »
Napisz coś - w końcu dużo czasu minęło i się martwimy ^_^
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 22:08:05 wysłana przez Pedros »

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:21:51 »
Dziękuje wszystkim za rady sprawdzily sie,W grudniu minie juz 3 lata od kąd jestem w osp,bardzo mi sie to podoba;)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:36:03 »
No... Fajnie!  -_-
Napisz może jednak nieco coś więcej niż tylko:
Cytuj
W grudniu minie juz 3 lata od kąd jestem w osp,bardzo mi sie to podoba;)
Na pewno wielu się przyda - na przyszłość, zamiast <TU> pytać.  :kwit: Prawie 3 lata to już nieco czasu..
Powodzenia!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:07:48 »
Widzę, że padło tu sporo rad... hmm a co doradzilibyście mnie? Na razie jestem w MDP, ale za 2 lata będę miała 18lat no i wiadomo, kurs i spełnienie marzenia pomocy ludziom. :rolleyes: Ale mam spory kłopot: odległość do remizy.  :-\ Często mi się zdarza, że jest alarm gdy jestem w mieście i po prostu nawet teraz sygnał syreny oznacza jedno: pod remizę. Tak jak np. wczoraj, wychodzę ze szkoły i dosłownie minęłam szkolne drzwi i syrena wyje, jadę skuterkiem pod straż, koledzy prawie wchodzą do remizy, potem pan zastępca naczelnika mi mówi, że wypadek na skrzyżowaniu, auto na dachu. Tym razem wiedziałam co i gdzie się stało, ale często jestem w domu i słyszę syrenę i potem cały czas myślę co się stało. :cooo:

Czyli jak wiadomo nie jestem raczej dyspozycyjna w ciągu kilku minut do każdego wezwania, ale czy w waszych OSP są tacy co rzadko jeżdżą na akcje, bo mieszkają gdzieś dalej? Jak sie na nich zapatrujecie?

Czytaj m.in.
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13232.0.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 22:26:04 wysłana przez Ajax »
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:51:40 »
Ja życzę wytrwałości no i słuchania doświadczonych kolegów bo tylko od nich można czegoś się dowiedzieć. A do PatiMDP to powiem ci że ja mam najdalej z wszyskich w mojej OSP czyli jakis kilos i powiem ci że jakoś jeszcze się nie zdarzyło żebym przyjechał pod remize i nie jechał. Przepis na sukcesywne dotarcie :

-sprawny fiat 126 P  i ogień z tyłka !!!

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2009, 08:21:42 »
Oj nie ma to jak maluch;d i jazda pełen gaz plus ssanie;D skąd ja to znam ;)
a co do Ciebie Pati MDP to staraj się angażować w życie remizy<jakieś porządki w strażnicy,czy przy remoncie> I w miarę możliwości staraj się podpatrywać działania starszych kolegów na akcji ;) a i jedno jak jedziesz na strażnicę słysząc alarm to nie jedź z klapkami na oczach tylko jedź uważnie na tym skuterze!;)
Xyz

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 25, 2009, 17:45:28 »
Bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie na drodze, im większa prędkość tym szybsza reakcja potrzebna.  -_-

Co do pojazdów to jeszcze droga musi być odpowiednia, niestety z domu pod remizę mam takie dziurska, że motorek na pół można połamać. :gwiazdki: Myślę, że zdążą chociaż pozasypywać te ubytki.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 25, 2009, 17:50:09 »
a i jedno jak jedziesz na strażnicę słysząc alarm to nie jedź z klapkami na oczach tylko jedź uważnie na tym skuterze!;)

PatiMDP nie jedz z klapkami na oczach ani szybko bo i tak do niczego sie tam nikomu nie przydasz [a mozesz zawadzać sterta swoich pytan], a spytać "co sie stało"  mozna rowniez po akcji .. Nie czuj sie urazona, ani czasem dyskryminowana jako kobieta [jesli juz to wiekowo = nie potrzebna jestes w "remizie" podczas wycia syreny, sorry] iiiiiiiii pamietaj - maniactwo - jest bardzo niezdrowe, a o tym "aucie na dachu" piszesz z wielkim podnieceniem, ze az opisujesz ze wszystkimi szczegołami, po co Ci widziec "tym razem" gdzie to sie stało? a nastepnym razem nie bedziesz wiedziec i co? - i nico,   joł!  :mellow: Znałem wielu maniaków ktorzy na ogien patrzyli jak na przyjaciela, a wypadek samochody ogladali z usmiechem na twarzy.. nie szufladkuje Cie z tymi grupami aczkolwiek radze by nie przerodziło sie to w cos zlego u Ciebie, po drugie czas afiszowania sie to czas zmarnowany, kiedy tak na prawde mozemy coś zrobic .. Znam rowniez wielu ludzi ktorzy na prawde DZIAŁAJA i oni wcale nie mowia o tym głosno, robia co robia, szczegoły trzymaja dla siebie, nie potrzebuja byc wyzej niz inni ani nosić głowy w chmurach.. to jest prawidłowa postawa! Zaplata za zycie tutaj, postepowanie i tak bedzie gdzies indziej i nie beda oceniac nas ludzie ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 18:12:34 wysłana przez Vendetta »

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: niedlugo zaczynam to .osp
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 25, 2009, 19:09:19 »
Ani ogień ani wypadek nie jest moim przyjacielem, ognia jako dziecko bałam się panicznie, przez pewne zdarzenie, a właściwie zdarzenia i widziałam też scenę wypadku, którą pamiętam do dziś, :-\ widząc wypadek wcale nie jest mi do śmiechu. :-\ W żadnym wypadku swoją wypowiedzią mnie nie uraziłeś, wiem, że fascynacja pożarem bywa niezdrowa, na przyszłość wiem, żeby za dużo emocji nie przekazywać pisemnie, bo są nieco wyolbrzymione. :rolleyes:
Dzięki za troskę.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30