Autor Wątek: Badanie wysiłkowe Ekg  (Przeczytany 3020 razy)

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Badanie wysiłkowe Ekg
« dnia: Listopad 05, 2006, 11:09:12 »
       Serdecznie witam wszystkich. Chciałbym poruszyć temat badań wysiłkowych EKG. Czy u was też tak mocno przesiewają na tych badaniach? Czy nie dopuszczają również do badania z powodu podwyższonego ciśnienia, które bądź co bądź często się podwyższa, jeśli ma się świadomość tego, iż warunkiem zakwalifikowania do tego badania jest pewna graniczna wartość ciśnienia (max 140/90)? Proszę o wasze spostrzeżenia i przemyślenia w tej sprawie. A może ktoś z was wie, jak można skutecznie obniżyć ciśnienie przed badaniem, bo w moim przypadku w przeddzień badania miałem ciśnienie 120/80, a w dniu badania 160/110 i rzecz jasna nie zostałem do niego dopuszczony. Nadmieniam, że od dłuższego czasu przyjmuję leki nadciśnieniowe, a ostatnio nawet zwiększyłem ich dawkę. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam wszystkich.

                                                                                                                                                                           Jotes

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2006, 21:31:51 »
Z badaniami to jest tak w MSW w łodzi teraz odsiewają na bilirubine teraz oczko w głowie

Offline spike

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2006, 14:19:03 »
Przed badaniem miałem 115/90 po 2,50min miałem 140/90 po 5,5 min miałem 150/85 po 8,5 min  miałem 160/80 po 12 min miałem 130/80 i test został przerwany z powodu niskiego ciśnienie ale wznowiony został dalej. Po 13 min miałem 120/60 po 14,5 min miałem 150/75 a po teście miałem 125/80. A interpretacja testu była taka: Brak typowego bólu wieńcowego i istotnych zmian odcinka ST w EKG, nieprawidłowa reakcja RR. Do dalszej diagnostyki, musiałem wykonać echo serca. Po badaniu echa serca lekarz nie stwierdził wad serca, powiedział że nie widzi w tym badaniu wysiłkowym podstaw do przeprowadzenia echa serca. Może stawiają teraz na młodych nie mam pojęcia.

dragon

  • Gość
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2006, 14:48:02 »
czy mowa jest o rocznych badaniach okresowych czy przyjęciach do straży?? jak okresowe to w jakich województwach to jest stosowane?

Offline spike

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2006, 15:05:45 »
Mowa jest o rocznych badaniach okresowych facetom po 40-tce. Robione są na podziale w biurze nie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2006, 19:53:35 wysłana przez spike »

Offline bleve

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2006, 19:38:27 »
EKG wysiłkowe  przeprowadzane jest co dwa lata, w ramach badań okresowych, tylko dla strażaków systemu zmianowego mających ukończone 40 lat. Strażacy pracujący w systemie codziennym, nie  są poddawani badaniu EKG wysiłkowemu. I co ciekawe, ci ostatni mogą jeździć na obsadzie wozu gaśniczego. Niech się dowódca o nich martwi aby nie dostali zawału podczas akcji. :angry:

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2006, 21:12:49 »
Pytałem osoby wykonującej to badanie. Dopuszczenie, to ciśnienie w normie.Na maszynie chodzi się do do momentu uzyskania tętna 160/min, w miedzyczasie jest mierzone ciśnienie (miałem 220/80). Ponowny pomiar ciśnienia w czasie odpoczynku (coś podobnego jak przy próbie harwardzkiej).
Pytałem o cel tego badania, otrzymałem odpowiedź,że jest to sprawdzenie czy nie ma choroby wieńcowej.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2006, 23:21:20 »
Witam!
Faktycznie badanie to, co dwa lata i u mnie przechodzili /dzą/ wszyscy pracujący na podziale, bez względu na wiek. Zdarzają się nieraz pewne problemy...
Cytuj
Strażacy pracujący w systemie codziennym, nie  są poddawani badaniu EKG wysiłkowemu. I co ciekawe, ci ostatni mogą jeździć na obsadzie wozu gaśniczego
To już jakieś kolejne nieporozumienie -_- Nie przechodzą również np. badań wyskościowych oraz komory dym. Wpisywani są często w zastępstwach na podział lub pełnią służbę  ofic. w dyspoz.
Zdarza się, że nie posiadają świadectwa kwalifikacji do kierowania poj. uprzywilejowanym ^_^ Więc chyba, coś jakby nie tak :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

dragon

  • Gość
Odp: Badanie wysiłkowe Ekg
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2006, 13:06:46 »
Ajax mam pytanie, na czym polegają badania wysokościowe ?


Masz odp. na priv. Ajax
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2006, 14:17:07 wysłana przez Ajax »