Autor Wątek: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??  (Przeczytany 4068 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Witam
Ostatnio w mojej JRG kwatermistrz dostał do wykonania zestawienie posiadanych przez strażaków sortów z mundurówki.
Poprostu ma napisać ile czego strażacy posiadają. Jak wiadomo mało kto ma takie informacje, bo już od kilku lat każdy strażak za otrzymana mundurówkę ma sobie sam kupować sorty. Nasuwa się pytanie po co to komu, do czego  Pan Minister Dorn , a podobno to on jest autorem zapytania potrzebuje takie informacje, czy u Was jest podobnie i czego można się spodziewać po takim zapytaniu. Zapraszam do dyskusji. Moim zdaniem nie wrózy to nic dobrego, ale obym się mylił....
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2006, 13:07:13 »
Ogniowy skąd u Ciebie przekonanie, że każdy strażak za otrzymana mundurówkę ma sobie sam kupować sorty. Równoważnik mundurowy jest za zaoszczędzone elementy emundurowania, a obowiązek wyposażenia strażaka spoczywa na jednostce organizacyjnej PSP i następnie potrącenia wartości wydanych sortów z równoważnika. Tak więc informacje mogą (choć nie muszą) być zbierane pod kątem ustalenia zapotrzebowania na sorty > tylko komu to potrzebne poza producentami?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2006, 13:31:43 »
Ogniowy skąd u Ciebie przekonanie, że każdy strażak za otrzymana mundurówkę ma sobie sam kupować sorty. Równoważnik mundurowy jest za zaoszczędzone elementy emundurowania, a obowiązek wyposażenia strażaka spoczywa na jednostce organizacyjnej PSP i następnie potrącenia wartości wydanych sortów z równoważnika. Tak więc informacje mogą (choć nie muszą) być zbierane pod kątem ustalenia zapotrzebowania na sorty > tylko komu to potrzebne poza producentami?
Jakbys tego nie nazwał, zgadam się z jednym stwierdzeniem - komu i do czego takie dane sa potrzebne???
Może jak wszyscy wszystko maja to na sorty z kilkuletnim czasem użytkowania nie bedą chcieli w przyszłym roku zapłacić, albo inna teoria spiskowa - nie wiem tego ja, nowością było to dla Przewodniczącego ZZ Solidarność, ale fakt jest faktem, że po coś to zbierają, a to jest zastanawiające. Podobno wyszło to z KG na polecenie Pana Ministra, ale nikt nie udziela informacji po co i dlaczego. A tak jak napisałeś jest to poza producentem małoważny temat. Przynajmniej w obecnym kształcie mundurówki nie widzę uzasadnienia. Stąd domysł , że może się zmienić......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2006, 17:42:05 »
 Takie informacje zbiera się zazwyczaj po to aby na czymś zaoszczędzić.
 Minister MSWiA potrzebuje te dane.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2006, 10:35:54 »
Raczej to twój przełożony to wymyślił.Parę lat temu i u nas też chcieli to zrobić dla podk... nia ludzi,ale nic z tego nie wyszło.Ważne,żeby mieć odpowiednie umundurowanie na stosowną chwilę.I nikogo nie powinno to obchodzić czy to mój czy kolegi z innej jednostki. Niech lepiej płacą za pracę.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2006, 18:04:11 »
 Nie masz racji, odpowiedznie rozporządzenie mówi, ze strażak ma miec umundurowanie (wyjściowe/służbowe) dopsowane i w nienagannym stanie.
A jak je pobrał 20 np. lat temu to może nie wyglądac zbyt ciekawie mimo, ze niektórzy zakładaja je kilka razy w życiu.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2006, 01:51:59 »
Oczywiście masz rację, jest rozporządzenie. Jednak część podchodzi do tego życiowo. Przepisy przepisami a życie życiem. A czy u ciebie wszystko idzie zgodnie z przepisami,regulaminami itp.
Przynajmiej tyle możemy zyskać, oszczędzając na umundurowaniu.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2006, 22:04:58 »
Cytuj
Nasuwa się pytanie po co to komu, do czego  Pan Minister Dorn , a podobno to on jest autorem zapytania potrzebuje takie informacje, czy u Was jest podobnie i czego można się spodziewać po takim zapytaniu.
U mnie w JRG ostatnio robiliśmy szybko ankiety nt. wykształcenia, zakresu obowiązków, posiadanych kursów oraz stażu pracy z rozdzieleniem na lata w PSP i przed PSP. Musieliśmy robić to na zmianie (dzwoniąc do nieobecnych) ponieważ termin był 3 dniowy a kadry raczej takiej ilości danych z całej komendy by raczej nie przerobiły.
Skąd taki pośpiech i na co takie dane?

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2006, 08:40:48 »
Cytuj
Nasuwa się pytanie po co to komu, do czego  Pan Minister Dorn , a podobno to on jest autorem zapytania potrzebuje takie informacje, czy u Was jest podobnie i czego można się spodziewać po takim zapytaniu.
U mnie w JRG ostatnio robiliśmy szybko ankiety nt. wykształcenia, zakresu obowiązków, posiadanych kursów oraz stażu pracy z rozdzieleniem na lata w PSP i przed PSP. Musieliśmy robić to na zmianie (dzwoniąc do nieobecnych) ponieważ termin był 3 dniowy a kadry raczej takiej ilości danych z całej komendy by raczej nie przerobiły.
Skąd taki pośpiech i na co takie dane?
U mnie było to samo i wydaję mi się , że jest to podstawa do przeanalizowania "stanu posiadania" przed reorganizacją, planowaniem awansów i skutków finansowych posunięć kadrowych i przyszłych podwyżek. Równie dobrze może to być kolejnym uzupełnianiem danych osobowych.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2006, 23:15:15 »
Nie chce byc posądzany o sianie paniki ale mój komendant stwierdził,że na pewno coś KG zabierze,najprawdopodobnie  trzynastkę.
Dlatego proszę bardziej zorientowanych - naszych dzielnych związkowców-
niech dadzą głos w tej sprawie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2006, 12:44:19 »
Również obiło mi się o uszy - zastrzegam że w formie plotki - że nagroda roczna (trzynastaka) ma zostać zlikwidowana, a zaoszczędzone środki finansowe zostaną przeznaczone na podwyżki > z jednej strony dadzą, a z drugiej zabiorą.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2006, 13:10:51 »
Póki co to nagroda roczna jest zapisana w ustawie. Zabrać to może sejm, po przejściu pełnej ścieżki legislacyjnej. Chociaż z drugiej strony to ONE skąś muszą brać środki na to TANIE PAŃSTWO...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2006, 23:18:21 »
Cytuj
Nasuwa się pytanie po co to komu, do czego  Pan Minister Dorn , a podobno to on jest autorem zapytania potrzebuje takie informacje, czy u Was jest podobnie i czego można się spodziewać po takim zapytaniu.
U mnie w JRG ostatnio robiliśmy szybko ankiety nt. wykształcenia, zakresu obowiązków, posiadanych kursów oraz stażu pracy z rozdzieleniem na lata w PSP i przed PSP. Musieliśmy robić to na zmianie (dzwoniąc do nieobecnych) ponieważ termin był 3 dniowy a kadry raczej takiej ilości danych z całej komendy by raczej nie przerobiły.
Skąd taki pośpiech i na co takie dane?
he he... słabego macie kadrowca... ja to zrobiłem w 1 dzień bez pomocy... Nio wklejaniem zakresu obowiązków zajeła się koleżanka... ja wylądowałem w szpitalu :)
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2006, 23:52:21 »
Cytuj
ja to zrobiłem w 1 dzień bez pomocy..
Ale nasza komenda ma prawie 500 osób...
Cytuj
wklejaniem zakresu obowiązków zajeła się koleżanka... ja wylądowałem w szpitalu
Z powodu wycieńczenia czy  oczopląsu...podczas robienia ankiety  ?? ;)

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Inwertaryzacja sortów mundurowych - czy coś planują z mundurówką??
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2006, 13:47:38 »
u nas w kuj-pom jest narazie cisza