Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408915 razy)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2050 dnia: Sierpień 24, 2023, 08:47:25 »
Ja absolutnie nie przeczę idei, żeby każdy dostał ten dodatek w jednakowej wysokości - skoro jest jednorazowy, to w niczym to nie przeszkadza, że jest po równo i mnie to satysfakcjonuje, nie ukrywam tego. Natomiast dostałem sygnały, że mogą być komendy, które będą musiały z tego tytułu dopłacić nawet ok. 200zł na głowę z własnego budżetu - ale nadmieniam że nie zweryfikowałem tej informacji, więc na razie biorę ją jako plotkę - ale jeśli by się potwierdziła to by była farsa.
I ponawiam pytanie - czy inne instytucje i służby również dokładają ze swoich budżetów? Bo jeśli tak - to ok, ale jeśli będziemy jedyni, którzy sami dofinansujemy sobie nagrodę obiecaną przez rząd to bardzo słaby PR.
Chociaż nic mnie już nie zdziwi - skoro pomimo posiadania przez decydentów przez długi czas wiedzy, o ile wzrośnie minimalna cywili nie byli w stanie zabezpieczyć na to środków na czas i związki na poziomie KW były naciskane na zgodę na przesunięcie środków z płac funkcjonariuszy KW na place dla cywili w KP/KM, to o czym my rozmawiamy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2051 dnia: Sierpień 24, 2023, 10:24:36 »
Ja absolutnie nie przeczę idei, żeby każdy dostał ten dodatek w jednakowej wysokości - skoro jest jednorazowy, to w niczym to nie przeszkadza, że jest po równo i mnie to satysfakcjonuje, nie ukrywam tego. Natomiast dostałem sygnały, że mogą być komendy, które będą musiały z tego tytułu dopłacić nawet ok. 200zł na głowę z własnego budżetu - ale nadmieniam że nie zweryfikowałem tej informacji, więc na razie biorę ją jako plotkę - ale jeśli by się potwierdziła to by była farsa.
Dobra to inaczej aby dać wszystkim po równo możliwe są dwa warianty:
1. Równamy do najwyższego wtedy strażacy w większości dostają wyższe dodatki specjalne...
2. Równamy do najniższego wtedy strażacy dostają w większości niższe dodatki specjalne...
Z tym, że w wariancie pierwszym trzeba dołożyć ze swoich a w wariancie drugim pieniądze zostaną w dyspozycji 01. No a teraz u ciebie skoro  ktoś ma dołozyć 200 zł na etat to znaczy, że skoro najniższa u was miała wynieść 1060 to otrzymacie 1260.
I ponawiam pytanie - czy inne instytucje i służby również dokładają ze swoich budżetów? Bo jeśli tak - to ok, ale jeśli będziemy jedyni, którzy sami dofinansujemy sobie nagrodę obiecaną przez rząd to bardzo słaby PR.
Na 100% robi to wojsko (stąd 2x1000 przy czym tylko 1000 jest dla wszystkich  :wacko: ) i na 50% zrobią to policjanci.
Chociaż nic mnie już nie zdziwi - skoro pomimo posiadania przez decydentów przez długi czas wiedzy, o ile wzrośnie minimalna cywili nie byli w stanie zabezpieczyć na to środków na czas i związki na poziomie KW były naciskane na zgodę na przesunięcie środków z płac funkcjonariuszy KW na place dla cywili w KP/KM, to o czym my rozmawiamy...
A udostępnił wasz przewodniczący krajowy protokół z ustaleń z dnia 13 czerwca br. i wytłumaczył o co chodzi? Bo wcale to nie jest tak jak wygląda  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2052 dnia: Sierpień 24, 2023, 10:46:35 »
Nie mam takiej wiedzy.Drażni mnie kreatywna ksiegowość.Jeśli w roku x zabrakło y pieniędzy to w następnym powinno się zwiększyć budżet , a nie łatać w trakcie roku i wmawiać , że nie brakuje.Teraz już nic nie piszę bo polecę na dywan.😀

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2053 dnia: Sierpień 24, 2023, 14:47:25 »
Jest jeszcze trzecia opcja - skoro wszyscy widzą tutaj przekaz Komendanta Głównego że jest z czego wypłacić, to walka o dodatkowe środki i pokrycie kosztów KP/KM z innego źródła.
Od kiedy było wiadomo że minimalna rośnie z dniem 1 lipca, że dopiero 13 czerwca były protokoły ustaleń? Naprawdę było tak mało czasu, że nie było kiedy zorganizować tego tak, żeby było zrobione rzetelnie, merytorycznie, jasno i bez wątpliwości? Ja się nie boję zadawać takich pytań, bo przekazuję tylko to, z czym przychodzą do nas ludzie - bo my ich nie wyciszamy, tylko poruszamy wyżej problemy, z którymi do nas przychodzą - i te wszystko wątpliwości, pytania, niejasności i zarzuty, to jest głos ludzi, bo tutaj jeszcze można się merytorycznie wypowiedzieć bez obaw o konsekwencje dyscyplinarne. Chociaż może nie ma czego się obawiać, skoro na wideokonferencji z Komendy Głównej padają słowa, żeby nie bać się kontroli NIKu, bo i tak będzie pozytywna - a że takie słowa padły słyszałem od kilku Komendantów, choć zaznaczam, że sam ich nie słyszałem... Miód w tej straży, więcej obowiązków za pochwały wzrokowe i przenosiny na stanowiska, gdzie po awansie człowiek na PIT ma mniej niż na poprzednim stanowisku, czekamy na ambulanse, obronę cywilną, już sam nie wiem co więcej będzie nam można dołożyć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2054 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:07:03 »
Miód w tej straży, więcej obowiązków za pochwały wzrokowe i przenosiny na stanowiska, gdzie po awansie człowiek na PIT ma mniej niż na poprzednim stanowisku, czekamy na ambulanse, obronę cywilną, już sam nie wiem co więcej będzie nam można dołożyć.
Ej no nie po to szkoły się robi aby cały czas węże kulać w końcu trzeba dostać kierownicze stanowisko a przecież tu wszyscy wrzeszczą, że nadgodziny to nie jest dochód strażaka  :rofl: Punkt widzenia się zmienia jak ich nie ma  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2055 dnia: Sierpień 25, 2023, 08:00:56 »
Widzę, że wyciągnąłeś clou mojej wypowiedzi, gratulacje.
Wyobraź sobie taką sytuację - obiecujesz dziecku, że dasz mu 1000zł w nagrodę za naukę, po czym przychodzisz do niego, dajesz z portfela 800zł i na jego oczach wyciągasz z jego skarbonki 300zł, dokładasz  do tych ośmiu stówek i mówisz, że masz tyle pieniedzy, że dostanie od Ciebie 1100zł! Jak ktoś obiecuje, że coś mi da, to ja liczę, że to dostanę. A jeśli ktoś chce mi dać więcej, to zawsze przyjmę, ale niech robi to z własnych pieniędzy, a nie moich. Słyszałem, że to Komendant Powiatowy odpowiada za budżet, komendanci raczej nie mieli w planach takich dopłat, jak w takim razie planować realnie budżet widząc, że w każdej chwili może pojawić się taka sytuacja?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2023, 08:54:50 wysłana przez mpolskie »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2056 dnia: Sierpień 25, 2023, 09:45:12 »
Widzę, że wyciągnąłeś clou mojej wypowiedzi, gratulacje.
Wyobraź sobie taką sytuację - obiecujesz dziecku, że dasz mu 1000zł w nagrodę za naukę, po czym przychodzisz do niego, dajesz z portfela 800zł i na jego oczach wyciągasz z jego skarbonki 300zł, dokładasz  do tych ośmiu stówek i mówisz, że masz tyle pieniedzy, że dostanie od Ciebie 1100zł! Jak ktoś obiecuje, że coś mi da, to ja liczę, że to dostanę. A jeśli ktoś chce mi dać więcej, to zawsze przyjmę, ale niech robi to z własnych pieniędzy, a nie moich. Słyszałem, że to Komendant Powiatowy odpowiada za budżet, komendanci raczej nie mieli w planach takich dopłat, jak w takim razie planować realnie budżet widząc, że w każdej chwili może pojawić się taka sytuacja?
Ty ale nikt tu kwoty nie obiecywał to działania ZZ spowodowały, że wszyscy równo dostaną. To żaden rząd czy strona służbowa to S się uprała aby wszyscy po równo dostali i koniec kropka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2057 dnia: Sierpień 25, 2023, 10:20:14 »
Witam. Oczy przecieram ze zdumienia … to jest wręcz nie słychane, że ludzie maja pretensje o to że dostaną więcej …. Najmniej będzie blisko po 1300 zł. Dla funkcjonariuszy. Nagle wyskakuje jakiś specjalista od planowania budżetu i pisze, że komendanci tego nie planowali…. Serio ? Fundusz nagród plus wakaty to ma trafić do ludzi … i trafia. Może ktoś tęskni żeby trafiło na rzeczowke zamiast do kieszeni strażaka. Ludzie co jest z wami nie tak co się z wami dzieje???? Pozdrawiam i życzę spokoju

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2058 dnia: Sierpień 25, 2023, 11:12:58 »
Szanowny Panie Komendancie - bardzo dziękuję za odpowiedź i podjęcie trudnego tematu. Nie wyskakuje tutaj specjalista od planowania budżetu, tylko zwykły strażak, który przekazuje to co mówią ludzie - nie jest to moja personalna opinia, tylko wielu strażaków. Zawsze rozmawiam merytorycznie - widzę dużo dobrych zmian i kierunków w PSP, ale jeśli wobec czegoś są wątpliwości to nie można bać się poruszyć merytorycznie tematu.
Nikt nie ma absolutnie pretensji, że dostanie więcej i nigdzie tego nie napisał - to byłby absurd. Ludziom którzy podnoszą ten temat chodzi o zasady - pomysł wyższej nagrody jest świetny i to ukłon w stronę funkcjonariuszy, tylko wszystko przyćmiewa fakt, że trzeba dołożyć z własnych pieniędzy po to, żeby można było powiedzieć że rządowa nagroda jest wyższa. Patrząc szerzej pieniądze z tego paragrafu i tak trafiłyby do ludzi.

Ja doskonale rozumiem że to są bardzo trudne tematy do załatwienia, ale gdyby udało się znaleźć źródło finansowania z innych środków niż z budżetów komend do podniesienia tej kwoty do najwyższej w województwie to by rozwiązało wszystkie problemy i niejasności a do tego wyraźnie poprawiło postrzeganie pozycji KG wśród strażaków. Chociaż wiem jak ciężko jest znaleźć dodatkowe środki i domyślam się, że jest to nierealne - a szkoda, stąd mamy to co mamy - chociaż ciekawe czy w ogóle był taki pomysł.

@Eqinox
Wszyscy wiedzą, że to S rządzi w straży i dobrze że piszesz, że to "S się uparła i koniec kropka". Populistycznie temat załatwiliście po mistrzowsku - chcecie dać więcej, nieważne że to więcej jest z tych pieniędzy, które i tak trafiłyby do kieszeni strażaków - najważniejsze, że przekaz propagandowy jest utrzymany, a jeśli zły Florian zareaguje na kreatywną księgowość, to ludziom teraz da się mniej, zrzuci się na Floriana, później pieniądze z tych paragrafów i tak trafiłyby do ludzi, ale to Wy wyjdziecie cali na biało - moje gratulacje. Ja dziękuję już za dyskusję w tym temacie, zdanie swoje i wszystkich innych, którzy mnie o to prosili przekazałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2023, 11:25:23 wysłana przez mpolskie »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2059 dnia: Sierpień 25, 2023, 11:31:03 »
@Eqinox
Wszyscy wiedzą, że to S rządzi w straży i dobrze że piszesz, że to "S się uparła i koniec kropka". Populistycznie temat załatwiliście po mistrzowsku - chcecie dać więcej, nieważne że to więcej jest z tych pieniędzy, które i tak trafiłyby do kieszeni strażaków - najważniejsze, że przekaz propagandowy jest utrzymany, a jeśli zły Florian zareaguje na kreatywną księgowość, to ludziom teraz da się mniej, zrzuci się na Floriana, później pieniądze z tych paragrafów i tak trafiłyby do ludzi, ale to Wy wyjdziecie cali na biało - moje gratulacje. Ja dziękuję już za dyskusję w tym temacie, zdanie swoje i wszystkich innych, którzy mnie o to prosili przekazałem.
Przecież te pieniądze będące w dyspozycji KM/KP nie musiały trafić po równo do strażaków a teraz trafią do ludzi po równo... Negujesz rozdział po równo więc zły Florian.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2060 dnia: Sierpień 25, 2023, 11:38:46 »
Ja absolutnie nie przeczę idei, żeby każdy dostał ten dodatek w jednakowej wysokości - skoro jest jednorazowy, to w niczym to nie przeszkadza, że jest po równo i mnie to satysfakcjonuje, nie ukrywam tego.
Polecam czytanie ze zrozumieniem. Łopatologicznie - "góra" chce dać wszystkim więcej w jednakowej wysokości? - Ekstra pomysł, niech da ze swoich pieniędzy, a środki na nagrody UZNANIOWE pozostawi na nagrody uznaniowe.
Ja dziękuję za dyskusję z Tobą na razie, bo jak na merytoryczne uwagi ktoś nazywa drugą stronę "FloRuski" to pokazuje tylko swój poziom. Ja nie nazywam uszczypliwie członków Solidarności domniemanym pseudonimem prezydenta Lecha Wałęsy bo mam swój honor i szacunek do drugiego człowieka. Bez odbioru.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2061 dnia: Sierpień 25, 2023, 12:01:31 »
Polecam czytanie ze zrozumieniem. Łopatologicznie - "góra" chce dać wszystkim więcej w jednakowej wysokości? - Ekstra pomysł, niech da ze swoich pieniędzy, a środki na nagrody UZNANIOWE pozostawi na nagrody uznaniowe.
Ja dziękuję za dyskusję z Tobą na razie, bo jak na merytoryczne uwagi ktoś nazywa drugą stronę "FloRuski" to pokazuje tylko swój poziom. Ja nie nazywam uszczypliwie członków Solidarności domniemanym pseudonimem prezydenta Lecha Wałęsy bo mam swój honor i szacunek do drugiego człowieka. Bez odbioru.
Ludzie dostają na konto pieniądze które są ludzi gdzie tu widzisz problem? Że po równo? Gdzie jest słaby punkt tej sytuacji?
Cześci ludzi w twoim województwie dostała by 1060 zł a dostanie każdy ponad 1200... Normalnie krzywda ludzka... Więcej pieniędzy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2062 dnia: Sierpień 25, 2023, 12:10:40 »
Jeśli z moich poprzednich wypowiedzi nie jesteś w stanie zrozumieć gdzie jest słaby punkt tej sytuacji to ja potwierdzam swoje bez odbioru, a Ty dalej swoje: :tuba: :tuba: :tuba:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2023, 12:16:22 wysłana przez mpolskie »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2063 dnia: Sierpień 25, 2023, 12:23:33 »
Chłopie ogarnij sie, jak dają to bierz a jak biją to spierdal..... 😉😂Tak poważnie to dołożyć jeszcze z wakatów, z funduszu nagród i dać wszystkim po równo np 3000 🙂

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2064 dnia: Sierpień 25, 2023, 13:12:30 »
Chłopie ogarnij sie, jak dają to bierz a jak biją to spierdal..... 😉😂Tak poważnie to dołożyć jeszcze z wakatów, z funduszu nagród i dać wszystkim po równo np 3000 🙂
No i takie podejście do tematu to szanuje  :straz: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2065 dnia: Sierpień 25, 2023, 17:29:52 »
Przepchnji mój pomysł a do solidarności się zapisze 😉

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2066 dnia: Sierpień 26, 2023, 10:15:16 »
Jak czytam ten wątek, to odnoszę wrażenie, że niepotrzebnie uczyłem się matematyki. Trzeba było studiować dzieła wczesnoradzieckich rewolucjonistów.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2067 dnia: Sierpień 26, 2023, 10:41:24 »
Mpolskie mówi trafnie ale to tylko pokazuje jaka jest w tym polityka i problem z budżetami w straży, ostatnio to same problemy gdzie nie powinno ich być bo przecież pijendzów w straży dostatek. Wysokość nagród jednych czy drugich, ogółem wszystkich są na niskim poziomie. Nie będę przedstawiał przykładów bo to nie ma sensu ale wypadamy bladziutko a są komendy że nagrody to abstrakcja a no i jest wielu turbo strażaków co powiedzą że mam się cieszyć że są 😉 więc się cieszę 🙃

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2068 dnia: Sierpień 26, 2023, 12:13:40 »
Jak czytam ten wątek, to odnoszę wrażenie, że niepotrzebnie uczyłem się matematyki. Trzeba było studiować dzieła wczesnoradzieckich rewolucjonistów.
Bo matematyka jest przereklamowana  :rofl:
A twórcami najgrubszych "idei" w Europie zawsze byli Niemcy więc jak już XIX wiecznych niemieckich filozofów  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2069 dnia: Sierpień 26, 2023, 12:39:44 »
Urawniłowka czy Gleichschaltung... wszystko jedno :). I to nie tylko w ekonomicznym wymiarze.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2070 dnia: Sierpień 26, 2023, 12:44:58 »
Urawniłowka czy Gleichschaltung... wszystko jedno :). I to nie tylko w ekonomicznym wymiarze.
Cos tam studiowałeś  :wacko: Wspaniałe jest to podejście... Podwyżki brak SUPER... Urawniłowka ale podwyżka ZLĘ  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2071 dnia: Sierpień 26, 2023, 12:59:07 »
Nie upraszczaj, bo pomyślę, że naprawdę nie wiesz o co chodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2072 dnia: Sierpień 26, 2023, 13:16:03 »
Nie upraszczaj, bo pomyślę, że naprawdę nie wiesz o co chodzi.
Proste sprawy należy pokazywać w prosty sposób. Strasznie nie lubię jak ktoś proste sprawy przedstawia w skomplikowany sposób...
Z tym dodatkiem prosta sprawa, żeby nie zrobić pożaru postanowiono aby dać każdemu po równo a, że był to % z funduszu płac to wyszła sieczka taka, że  :fiuu: Jedni dosypią grosze inni 200 zł ale to z płacówki idzie na konta strażaków więc nie kumam co tam się niektórym nie zgadza?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2073 dnia: Sierpień 26, 2023, 15:36:38 »
Nie upraszczaj, bo pomyślę, że naprawdę nie wiesz o co chodzi.
Proste sprawy należy pokazywać w prosty sposób. Strasznie nie lubię jak ktoś proste sprawy przedstawia w skomplikowany sposób...
Z tym dodatkiem prosta sprawa, żeby nie zrobić pożaru postanowiono aby dać każdemu po równo a, że był to % z funduszu płac to wyszła sieczka taka, że  :fiuu: Jedni dosypią grosze inni 200 zł ale to z płacówki idzie na konta strażaków więc nie kumam co tam się niektórym nie zgadza?

Wyjątkowo się zgadzam i nie szukajcie dziury w całym.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #2074 dnia: Sierpień 30, 2023, 19:38:25 »
Wiec kolego jaki jest komentarz w sprawie rozdziału specjalnego dodatku który mają otrzymać strażacy w twoim województwie? 1350 zł dla każdego dobrze słyszałem?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.