Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408866 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1975 dnia: Sierpień 20, 2023, 22:27:29 »
Czemu nie bierzesz pod uwagę tego że za 4 miesiące minimalna zwiększy się do 4250, a uposażenie stażysty o 6%... Więc te twoje liczby prawie się dogonią. Ciekawe jak wtedy będziesz kombinował żeby pokazać jak super rząd o nas dba. Pytasz jak wywalczyć powiązanie uposażenia z jakimś wybranym wskaźnikiem? - Przestać się układać z rządem bo jedyne co jak dotąd z tego wynikło to być może 1,56% wiecej i 1000 zł jednorazowo... Omamili S żebyście im czasem czegoś przed wyborami nie wykręcili a później wypną się na was jak na wszystkich innych.
Czy ty naprawdę nie rozumiesz jak działa podwyżka w PSP czy celowo wprowadzasz ludzi w błąd? TO nie jest tak, że dostanie stażysta 6.6% podwyżki tylko pieniądze przychodzą na etat wg tzw. średniej i w pierwszej propozycji rządu jest to 6,6% z kwoty 7264 czyli ok 480 zł. To jak to zostanie podzielone zależy od strony służbowej i 3 central ZZ. Co więcej coraz częściej się słyszy, że waloryzacja może wzrosnąć do dwucyfrowej więc spokojnie porównam też w 2024  :kwit:   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1976 dnia: Sierpień 20, 2023, 22:37:08 »
Tu masz rację waloryzacja emerytur ma być dwucyfrowa 😉😂

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1977 dnia: Sierpień 21, 2023, 07:41:03 »
Zamiast odnieść się do sedna tego co poruszyłem to czepiasz się oczywistego skrótu myślowego żeby kogoś zdyskredytować, czemu mnie to nie dziwi...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1978 dnia: Sierpień 21, 2023, 10:45:18 »
A czy ZZ negocjują podwyżkę od stycznia?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1979 dnia: Sierpień 21, 2023, 16:57:18 »
Zamiast odnieść się do sedna tego co poruszyłem to czepiasz się oczywistego skrótu myślowego żeby kogoś zdyskredytować, czemu mnie to nie dziwi...
Jedyne do czego się nie odniosłem to słowa o omamieniu S przez rząd... Wiesz jakoś nie lubię mieszać do naszej dyskusji innych ZZ służb mundurowych więc zadam ci proste pytanie marsz gniewu zwołany na 15 września przez centralne OPZZ i Forum nie jest promowany na stronach NSZZP i NSZZ FSG ciekawe czemu? Ich też omamili... W ich przypadku komunikacja internetowa jest na wysokim poziomie natomiast nasze FloRuski to po prostu przez niekompetencję zatracił niewątpliwą zdolność do działalności internetowej i zapomnieli o promowaniu tego wydarzenia  :milcz: (ostatni wpis na facebooku to 2 sierpnia)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1980 dnia: Sierpień 21, 2023, 17:09:17 »
Rozwiniesz sens określenia "FloRuski"? Czyżbyś wzorem swoich politycznych prowodyrów wszystkich przeciwników wyzywał od ruskich?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1981 dnia: Sierpień 21, 2023, 17:41:08 »
Rozwiniesz sens określenia "FloRuski"? Czyżbyś wzorem swoich politycznych prowodyrów wszystkich przeciwników wyzywał od ruskich?
Ej no z całej wypowiedzi wyłapałeś tylko tą grę słów? Nawet nie odniesiesz się do podstawowych argumentów.
No ale w sumie to może siekniemy porównanie Flo (za obecnych władz) i Ruskich czyli działania 2022/23 otóż każdy w 2022 zaczął kampanie jedni mieli zdenazyfikować Ukrainę a drudzy desolidaryzować straż (zapowiedź z WZD  :rofl: ) i oba zaczęły z hukiem bo po kilku dniach na Ukrainie był taki bałagan, że głowa mała natomiast Fanpage Flo po jedynym dniu poszedł w pyskówkę z najważniejszym organem w PSP i złapał bana  :rofl: I nawet dalej było podobnie bo Flo i Ruski do pewnego momentu miał jakich sojuszników no ale jak nie idzie to nie idzie czyli największy potencjał Ruskich pominę ale Flo opisze gdyż cała federacja protest zawiesiła a jeden człon nie  :rofl: A to dopiero początek 2023 mogę dalej porównywać...
Np. taka ciekawostka zasłyszana pokątnie otóż podczas posiedzenia z okazji 30 lecia w Żninie miało być kontynuowane WZD które miało wprowadzić min. zmiany w statucie no ale z uwagi na to, że delegaci w znacznej większości przejrzeli na oczy (że konflikt ze wszystkimi to droga donikąd) to WZD nie będzie bo mogło by władze odwołać  :rofl: No dobra w Ruskie robią wybory  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1982 dnia: Sierpień 21, 2023, 18:52:02 »
I ty jesteś dorosłym, pewnie uważającym się za mądrego człowiekiem i wypisujesz takie bzdurne porównania?
Nie odniosłem się bo niby do czego... Jeśli podwyżka nie zostanie podzielona tak że niskie grupy dostaną dużo, a  reszta mniej to stażysta zbliży się do minimalnej i to jest fakt. Cały czas wypisujesz że dawanie niskim grupom powoduje patologię więc chyba teraz nie zmienicie zdania...
Taka ciekawostka odnośnie tego 1 mld = 1% podwyżki jak pisałeś. Media pisu podały że 14 wzrośnie do 2200 bruto, no ale jak kaczyński powiedział że będzie 2200 netto to będzie netto. Koszt różnicy między brutto a netto dla budżetu - bagatela 2 mld zł. Znalezione od tak, a my nie możemy się doprosić nawet o jakieś ochłapy, tyle jesteście warci dla tego rządu...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1983 dnia: Sierpień 21, 2023, 19:06:35 »
Zrobi człowiek coś dla żartu i odrazu przytyki  :rofl:
Kto ile dostanie to się przekonamy bo to naprawdę ZZ I strona służbowa zdecydują. Np. Ja uważam, źe pora po mału dotknac dodatku za stopień i jego zróżnicowania.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2023, 19:10:59 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1984 dnia: Sierpień 21, 2023, 20:43:39 »
Panowie...
Na spokojnie.
Nie wdawajcie się w dyskusje z przedstawicielem "S". Jest takie stare powiedzenie: "Nie dyskutuj z idiotą, gdyż sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem".
Dyskusja z moim przedmówcą, to jak dyskusja z użytkownikiem Radca - czasami mam wrażenie, że to jedna i ta sama osoba.
To są wypowiedzi w stylu: "Moja racja jest mojsza niż twojsza". Ślepa obrona strony rządowej w wykonaniu Solidarności wręcz poraża - ale ja tam się nie znam, do żadnej organizacji związkowej nie należę, więc na temat ZZ nie mogę się wypowiadać.  :rofl: :rofl: :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1985 dnia: Sierpień 21, 2023, 21:25:29 »
https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/31006-strazacy-dziekowali-za-20-tysiecy-bo-nie-maja-nawet-na-tasme.html?fbclid=IwAR2z1vKBpfkrjKVjpa1_H10J4ykwUJGA5fd0khlfobukHJyXpAEGby2grB8
Nasze realia - tak PB nie interesuje skąd 01 ma brać kasę - ona ma być. Niedługo nastąpi schyłek PSP. Ale cóż nie słyszałem aby kogoś tu interesowały budżety KP/KM tylko pensje strażaków. Pozdrawiam.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1986 dnia: Sierpień 21, 2023, 21:36:28 »
No i powyższy wpis (oraz komentarze poniżej) idealnie odzwierciedla stan kolosa na glinianych nogach...
Ale przedstawiciele Solidarności będą mówili Wam jak jest z...., tzn, fajnie  :kwit:
Nawet dodatek 15+ do końca roku jest z rezerwy budżetowej i w przyszłym roku nie jest uwzględniony w budżecie - też z rezerwy budżetowej będzie.   :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1987 dnia: Sierpień 21, 2023, 21:52:37 »
Ale przedstawiciele Solidarności będą mówili Wam jak jest z...., tzn, fajnie  :kwit:
Nawet dodatek 15+ do końca roku jest z rezerwy budżetowej i w przyszłym roku nie jest uwzględniony w budżecie - też z rezerwy budżetowej będzie.   :cooo:
A jak mówiłem, że pieniądze na "świadczenia za długoletnią służbę" nie są z MSWiA to od czci i wiary mnie odsądzano na forum bo przecież wszystko można no i?
Mi jest bez różnicy skąd to będzie płacone ale płacone będzie bo jest wpisane w ustawie.
PS. Ja i @radca to dwie różne osoby i on jest większym radykałem  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1988 dnia: Sierpień 21, 2023, 22:11:11 »
Służba mundurowa XXI wieku, najlepsza  :straz: w europie a nie ma na taśmę i to nie tylko ostrzegawczą

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1989 dnia: Sierpień 21, 2023, 22:19:15 »
https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/31006-strazacy-dziekowali-za-20-tysiecy-bo-nie-maja-nawet-na-tasme.html?fbclid=IwAR2z1vKBpfkrjKVjpa1_H10J4ykwUJGA5fd0khlfobukHJyXpAEGby2grB8
Nasze realia - tak PB nie interesuje skąd 01 ma brać kasę - ona ma być. Niedługo nastąpi schyłek PSP. Ale cóż nie słyszałem aby kogoś tu interesowały budżety KP/KM tylko pensje strażaków. Pozdrawiam.

Chyba se jaja robisz.  PSP nigdy nie upadnie. Już był taki co krzyczał,  że pozamyka najdroższe hotele. Do naszej formacji nadal jest więcej chętnych niż miejsc. Zobacz na dzienną SA. Bez poparcia nie ma szans. A i ci z ulicy to też selekcja  już przeselekcjonowanych. PSP to aktualnie najlepsza opcja w MSWiA.  Zarobki też są ok w stosunku do służby, a w stosunku di innych służb.  A wisienką na torcie są dodatki na odchodne. Tak, że PSP była jest o będzie.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1990 dnia: Sierpień 21, 2023, 22:20:37 »
I ty jesteś dorosłym, pewnie uważającym się za mądrego człowiekiem i wypisujesz takie bzdurne porównania?
Nie odniosłem się bo niby do czego... Jeśli podwyżka nie zostanie podzielona tak że niskie grupy dostaną dużo, a  reszta mniej to stażysta zbliży się do minimalnej i to jest fakt. Cały czas wypisujesz że dawanie niskim grupom powoduje patologię więc chyba teraz nie zmienicie zdania...
Taka ciekawostka odnośnie tego 1 mld = 1% podwyżki jak pisałeś. Media pisu podały że 14 wzrośnie do 2200 bruto, no ale jak kaczyński powiedział że będzie 2200 netto to będzie netto. Koszt różnicy między brutto a netto dla budżetu - bagatela 2 mld zł. Znalezione od tak, a my nie możemy się doprosić nawet o jakieś ochłapy, tyle jesteście warci dla tego rządu...

Jeśli znowu damy niższym grupom więcej to będzie to totalna porażka. I znowu brak chętnych do biura. Powinno się iść wzorem poprzedniej podwyżki i zwiększyć różnicę między grupami i najlepiej jeszcze między stopniami. To będzie dobrze obrana droga.

Offline Filip)03

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1991 dnia: Sierpień 21, 2023, 22:41:24 »
https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/31006-strazacy-dziekowali-za-20-tysiecy-bo-nie-maja-nawet-na-tasme.html?fbclid=IwAR2z1vKBpfkrjKVjpa1_H10J4ykwUJGA5fd0khlfobukHJyXpAEGby2grB8
Nasze realia - tak PB nie interesuje skąd 01 ma brać kasę - ona ma być. Niedługo nastąpi schyłek PSP. Ale cóż nie słyszałem aby kogoś tu interesowały budżety KP/KM tylko pensje strażaków. Pozdrawiam.

Chyba se jaja robisz.  PSP nigdy nie upadnie. Już był taki co krzyczał,  że pozamyka najdroższe hotele. Do naszej formacji nadal jest więcej chętnych niż miejsc. Zobacz na dzienną SA. Bez poparcia nie ma szans. A i ci z ulicy to też selekcja  już przeselekcjonowanych. PSP to aktualnie najlepsza opcja w MSWiA.  Zarobki też są ok w stosunku do służby, a w stosunku di innych służb.  A wisienką na torcie są dodatki na odchodne. Tak, że PSP była jest o będzie.
Dokładnie. Tak jeszcze dodam od siebie, że jeżeli ktoś będzie sie wahać między SGSP (AP) a np.  WAT, AWL to nasza formacja decydowanie wygrywa biorąc pod uwagę system służby i zarobki, które na ten moment są już zbliżone biorąc pod uwagę rozliczenie roczne. Jeszcze mam kilku znajomych w MONIE to przenosiny, granicą, poligony. Inna specyfika zupełnie. Był kiedyś taki wątek szkoła strazacka czy wojskowa bodajże i sporo malkontentów pisało że wojsko. Tak samo jak tutaj ktoś napisał że zarobki w PSP są daleko w tyle za WP to generalnie należy się uśmiechnąć na korzyść PSP bo są już zbliżone.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1992 dnia: Sierpień 21, 2023, 22:50:39 »
Pytanie jest podstawowe, czy pokażemy w najblizszym czasie nasze niezadowolenie ? Ktoś organizuje jakiś protest w wrześniu. Nie wazne kto ro zorganizuje będzie wielu chętnych z kazdego związku nie patrzac na hamulcowych czyli przewodniczących. Pięknym przykladem było odwołanie protestu niby z powodu rakiety, zglosiło się jak nigdy tylu strażaków, ze juz mowione ... panowie na spokojnie vo nie mamy tylu autobusów zamówionych :gwiazdki:
Widze że pojawiaja się obrońcy jedynej słusznej... oj jak my mamy dobrze w Straży  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1993 dnia: Sierpień 22, 2023, 10:02:54 »
https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/31006-strazacy-dziekowali-za-20-tysiecy-bo-nie-maja-nawet-na-tasme.html?fbclid=IwAR2z1vKBpfkrjKVjpa1_H10J4ykwUJGA5fd0khlfobukHJyXpAEGby2grB8
Nasze realia - tak PB nie interesuje skąd 01 ma brać kasę - ona ma być. Niedługo nastąpi schyłek PSP. Ale cóż nie słyszałem aby kogoś tu interesowały budżety KP/KM tylko pensje strażaków. Pozdrawiam.
20 tyś to w 3 dni traci moje województwo przez opóźnienia w szkołach z realizacją kursów podstawowych... W skali PSP 20 tyś tracimy w kilka godzin. Może dysponenci budżetów z poziomu KM/KP i KW zajęli by się tym tematem dodając do tego ile szkoły kosztują...
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1994 dnia: Sierpień 22, 2023, 10:10:06 »
https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/31006-strazacy-dziekowali-za-20-tysiecy-bo-nie-maja-nawet-na-tasme.html?fbclid=IwAR2z1vKBpfkrjKVjpa1_H10J4ykwUJGA5fd0khlfobukHJyXpAEGby2grB8
Nasze realia - tak PB nie interesuje skąd 01 ma brać kasę - ona ma być. Niedługo nastąpi schyłek PSP. Ale cóż nie słyszałem aby kogoś tu interesowały budżety KP/KM tylko pensje strażaków. Pozdrawiam.

Chyba se jaja robisz.  PSP nigdy nie upadnie. Już był taki co krzyczał,  że pozamyka najdroższe hotele. Do naszej formacji nadal jest więcej chętnych niż miejsc. Zobacz na dzienną SA. Bez poparcia nie ma szans. A i ci z ulicy to też selekcja  już przeselekcjonowanych. PSP to aktualnie najlepsza opcja w MSWiA.  Zarobki też są ok w stosunku do służby, a w stosunku di innych służb.  A wisienką na torcie są dodatki na odchodne. Tak, że PSP była jest o będzie.
Dokładnie. Tak jeszcze dodam od siebie, że jeżeli ktoś będzie sie wahać między SGSP (AP) a np.  WAT, AWL to nasza formacja decydowanie wygrywa biorąc pod uwagę system służby i zarobki, które na ten moment są już zbliżone biorąc pod uwagę rozliczenie roczne. Jeszcze mam kilku znajomych w MONIE to przenosiny, granicą, poligony. Inna specyfika zupełnie. Był kiedyś taki wątek szkoła strazacka czy wojskowa bodajże i sporo malkontentów pisało że wojsko. Tak samo jak tutaj ktoś napisał że zarobki w PSP są daleko w tyle za WP to generalnie należy się uśmiechnąć na korzyść PSP bo są już zbliżone.

Kolego jak piłeś to nie pisz jakie zbliżone zarobki....? Przykład pierwszy z brzegu my się cieszymy że w tym roku za brak lokalu będzie 230 na osobę za małżeństwo jest 465 bo chyba tyle mi wpłynęło. Natomiast w wojsku kumpel narzeka że ma 900 od lat na osobę ale teraz mają im podnieść. Chodzę z kilkoma też do szkoły i naprawdę jesteśmy daleko za nimi. Oczywiście inną kwestią to są ich ćwiczenia poligony i tak dalej natomiast zarabiają duzo lepiej i kropka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2023, 10:15:40 wysłana przez zegpaw »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1995 dnia: Sierpień 22, 2023, 10:12:32 »
https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/31006-strazacy-dziekowali-za-20-tysiecy-bo-nie-maja-nawet-na-tasme.html?fbclid=IwAR2z1vKBpfkrjKVjpa1_H10J4ykwUJGA5fd0khlfobukHJyXpAEGby2grB8
Nasze realia - tak PB nie interesuje skąd 01 ma brać kasę - ona ma być. Niedługo nastąpi schyłek PSP. Ale cóż nie słyszałem aby kogoś tu interesowały budżety KP/KM tylko pensje strażaków. Pozdrawiam.

Chyba se jaja robisz.  PSP nigdy nie upadnie. Już był taki co krzyczał,  że pozamyka najdroższe hotele. Do naszej formacji nadal jest więcej chętnych niż miejsc. Zobacz na dzienną SA. Bez poparcia nie ma szans. A i ci z ulicy to też selekcja  już przeselekcjonowanych. PSP to aktualnie najlepsza opcja w MSWiA.  Zarobki też są ok w stosunku do służby, a w stosunku di innych służb.  A wisienką na torcie są dodatki na odchodne. Tak, że PSP była jest o będzie.
Dokładnie. Tak jeszcze dodam od siebie, że jeżeli ktoś będzie sie wahać między SGSP (AP) a np.  WAT, AWL to nasza formacja decydowanie wygrywa biorąc pod uwagę system służby i zarobki, które na ten moment są już zbliżone biorąc pod uwagę rozliczenie roczne. Jeszcze mam kilku znajomych w MONIE to przenosiny, granicą, poligony. Inna specyfika zupełnie. Był kiedyś taki wątek szkoła strazacka czy wojskowa bodajże i sporo malkontentów pisało że wojsko. Tak samo jak tutaj ktoś napisał że zarobki w PSP są daleko w tyle za WP to generalnie należy się uśmiechnąć na korzyść PSP bo są już zbliżone.

Jeśli uważasz, że w MON zarabiają podobnie jak u nas to żyjesz w bance informacyjnej, albo jestes przedstawicielem obecnej władzy  albo przedstawicielem związków.

No chyba, ze porównujesz jakiegoś st. Operatora,  który ma 30 lat służby i wymaksowane dodatki.

Generalnie nie wprowadzajmy dezinformacji.

Odnośnie protestów, to byłem w zeszłym roku na jednym i uważam, że była to pokazowka kiepska. Jeśli chodzi o s to nawet nie warto z nimi wchodzić w polemikę. Niech myślą co myślą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1996 dnia: Sierpień 22, 2023, 11:18:55 »
Kolego jak piłeś to nie pisz jakie zbliżone zarobki....? Przykład pierwszy z brzegu my się cieszymy że w tym roku za brak lokalu będzie 230 na osobę za małżeństwo jest 465 bo chyba tyle mi wpłynęło. Natomiast w wojsku kumpel narzeka że ma 900 od lat na osobę ale teraz mają im podnieść. Chodzę z kilkoma też do szkoły i naprawdę jesteśmy daleko za nimi. Oczywiście inną kwestią to są ich ćwiczenia poligony i tak dalej natomiast zarabiają duzo lepiej i kropka.
Bo kolega koledze powiedział a wiesz, że w wojsku możesz mieć też niższy RZBL?
https://amw.com.pl/pl/dla-zolnierza/swiadczenia-mieszkaniowe/wysokosc-swiadczenia
Bo tak to wygląda oficjalnie...
Jeśli uważasz, że w MON zarabiają podobnie jak u nas to żyjesz w bance informacyjnej, albo jestes przedstawicielem obecnej władzy  albo przedstawicielem związków.
No chyba, ze porównujesz jakiegoś st. Operatora,  który ma 30 lat służby i wymaksowane dodatki.
Generalnie nie wprowadzajmy dezinformacji.
Dezinformacją jest mówienie o kolosalnych różnicach... Są sporę różnice na niskich grupach ale coś kosztem czegoś... Oni również otrzymują swoją średnią i wynosi ona 7484,75 zł...
Owszem odchodny dodatek mieszkaniowy mają wielki ale uposażenie osoby odpowiedzialnej za drużynę czyli moim zdaniem odpowiednik naszej zmiany jest niższe...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline monek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1997 dnia: Sierpień 22, 2023, 13:08:03 »
Kolego jak piłeś to nie pisz jakie zbliżone zarobki....? Przykład pierwszy z brzegu my się cieszymy że w tym roku za brak lokalu będzie 230 na osobę za małżeństwo jest 465 bo chyba tyle mi wpłynęło. Natomiast w wojsku kumpel narzeka że ma 900 od lat na osobę ale teraz mają im podnieść. Chodzę z kilkoma też do szkoły i naprawdę jesteśmy daleko za nimi. Oczywiście inną kwestią to są ich ćwiczenia poligony i tak dalej natomiast zarabiają duzo lepiej i kropka.
Bo kolega koledze powiedział a wiesz, że w wojsku możesz mieć też niższy RZBL?
https://amw.com.pl/pl/dla-zolnierza/swiadczenia-mieszkaniowe/wysokosc-swiadczenia
Bo tak to wygląda oficjalnie...
Jeśli uważasz, że w MON zarabiają podobnie jak u nas to żyjesz w bance informacyjnej, albo jestes przedstawicielem obecnej władzy  albo przedstawicielem związków.
No chyba, ze porównujesz jakiegoś st. Operatora,  który ma 30 lat służby i wymaksowane dodatki.
Generalnie nie wprowadzajmy dezinformacji.
Dezinformacją jest mówienie o kolosalnych różnicach... Są sporę różnice na niskich grupach ale coś kosztem czegoś... Oni również otrzymują swoją średnią i wynosi ona 7484,75 zł...
Owszem odchodny dodatek mieszkaniowy mają wielki ale uposażenie osoby odpowiedzialnej za drużynę czyli moim zdaniem odpowiednik naszej zmiany jest niższe...
Odpowiednikiem dowódcy zmiany raczej będzie dowódca plutonu. I jak w tym przypadku wypadaporównanie?

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1998 dnia: Sierpień 22, 2023, 14:09:12 »
Kolego jak piłeś to nie pisz jakie zbliżone zarobki....? Przykład pierwszy z brzegu my się cieszymy że w tym roku za brak lokalu będzie 230 na osobę za małżeństwo jest 465 bo chyba tyle mi wpłynęło. Natomiast w wojsku kumpel narzeka że ma 900 od lat na osobę ale teraz mają im podnieść. Chodzę z kilkoma też do szkoły i naprawdę jesteśmy daleko za nimi. Oczywiście inną kwestią to są ich ćwiczenia poligony i tak dalej natomiast zarabiają duzo lepiej i kropka.
Bo kolega koledze powiedział a wiesz, że w wojsku możesz mieć też niższy RZBL?
https://amw.com.pl/pl/dla-zolnierza/swiadczenia-mieszkaniowe/wysokosc-swiadczenia
Bo tak to wygląda oficjalnie...
Jeśli uważasz, że w MON zarabiają podobnie jak u nas to żyjesz w bance informacyjnej, albo jestes przedstawicielem obecnej władzy  albo przedstawicielem związków.
No chyba, ze porównujesz jakiegoś st. Operatora,  który ma 30 lat służby i wymaksowane dodatki.
Generalnie nie wprowadzajmy dezinformacji.
Dezinformacją jest mówienie o kolosalnych różnicach... Są sporę różnice na niskich grupach ale coś kosztem czegoś... Oni również otrzymują swoją średnią i wynosi ona 7484,75 zł...
Owszem odchodny dodatek mieszkaniowy mają wielki ale uposażenie osoby odpowiedzialnej za drużynę czyli moim zdaniem odpowiednik naszej zmiany jest niższe...
Odpowiednikiem dowódcy zmiany raczej będzie dowódca plutonu. I jak w tym przypadku wypadaporównanie?
Dowódca plutonu czyli ppor to już oficer w wojsku, pensja 7k min

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1999 dnia: Sierpień 22, 2023, 14:13:43 »
A u nas ile zarobi mł. kpt. na 8 godzin? Powyżej 6k zł na pewno. A jak ma możliwość jeszcze zrobić nadgodziny to prawie to samo wychodzi. Tak więc jak ktoś chce za niewiele większe pieniądze być w wojsku zamiast w straży to jego wybór.