Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408861 razy)

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1900 dnia: Sierpień 15, 2023, 19:28:33 »
Tak jak powyzej nie interesuje mnie jak bylo i ktora partia co dała.  LicY sie tu i teraz, zwiazki nie przekazują niezadowolenia ludzi na dole, nasze niezadowolenie jest tłumione, a nawet wysmiewane rak jak tu niektorzy próbują rozmyć temat. Proponuję referendum na forum czy chcesz wyrazuc swoje niezadowolenie z warunkow placowych w strazy pożarnej, bo jak inaczej mamy zobligowac zwiazki do działania. Zarabiamy gorzej od policji, duzo mniej od ratownictwa medycznego, a robimy robote swoją i ich. Ja osobiscie rzadam protestu jak najszybciej tak jak 80% mojej załogi, a powodem jest ro że rzadzacy robia z nas debili.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1901 dnia: Sierpień 15, 2023, 19:37:51 »
Tak jak powyzej nie interesuje mnie jak bylo i ktora partia co dała.  LicY sie tu i teraz, zwiazki nie przekazują niezadowolenia ludzi na dole, nasze niezadowolenie jest tłumione, a nawet wysmiewane rak jak tu niektorzy próbują rozmyć temat. Proponuję referendum na forum czy chcesz wyrazuc swoje niezadowolenie z warunkow placowych w strazy pożarnej, bo jak inaczej mamy zobligowac zwiazki do działania. Zarabiamy gorzej od policji, duzo mniej od ratownictwa medycznego, a robimy robote swoją i ich. Ja osobiscie rzadam protestu jak najszybciej tak jak 80% mojej załogi, a powodem jest ro że rzadzacy robia z nas debili.
Żądam znajomości ortografii :rofl: Jeśli należysz do ZZ to jakieś działania możesz podjąć jeśli nie to dalej pisz na forum  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1902 dnia: Sierpień 15, 2023, 19:55:23 »
Tak jak powyzej nie interesuje mnie jak bylo i ktora partia co dała.  LicY sie tu i teraz, zwiazki nie przekazują niezadowolenia ludzi na dole, nasze niezadowolenie jest tłumione, a nawet wysmiewane rak jak tu niektorzy próbują rozmyć temat. Proponuję referendum na forum czy chcesz wyrazuc swoje niezadowolenie z warunkow placowych w strazy pożarnej, bo jak inaczej mamy zobligowac zwiazki do działania. Zarabiamy gorzej od policji, duzo mniej od ratownictwa medycznego, a robimy robote swoją i ich. Ja osobiscie rzadam protestu jak najszybciej tak jak 80% mojej załogi, a powodem jest ro że rzadzacy robia z nas debili.
Żądam znajomości ortografii :rofl: Jeśli należysz do ZZ to jakieś działania możesz podjąć jeśli nie to dalej pisz na forum  :rofl:
To jest odpowiedź godna tej władzy. Niewygdnych, stawiających się tłumić pogardą i szykanowaniem.
Eqinox jesteś strasznie upolityczniony i to świadczy o Twojej krótkowzroczności. Przypomnijmy jaka jest oferta waloryzacji na przyszły rok?
Co z ustawą modernizacyjną z której Twoi rządzący się wycofali?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1903 dnia: Sierpień 15, 2023, 20:02:52 »
To jest odpowiedź godna tej władzy. Niewygdnych, stawiających się tłumić pogardą i szykanowaniem.
Eqinox jesteś strasznie upolityczniony i to świadczy o Twojej krótkowzroczności. Przypomnijmy jaka jest oferta waloryzacji na przyszły rok?
Co z ustawą modernizacyjną z której Twoi rządzący się wycofali?
No bo przecież niezrzeszeni mogą od ZZ wymagać określonych zachowań no litości! Tylko członkowie mogą decydować o tym co robią ich ZZ!  Ta moja krótkowzroczność to już 3 kadencja na szczeblu krajowym ZZ (na koniec obecnej kadencji to będzie 14 lat). Skąd ty wziąłeś informację o tym, że ktoś się z jakiejś ustawy modernizacyjnej wycofał?
Obecnie na RDS leży propozycja 6,6% co nie oznacza, że na tym się zakończy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1904 dnia: Sierpień 15, 2023, 20:39:44 »
To wlasnie kolego pisze jako zwiazkowiec, że nie mają ludzie w komendach przebicia wyżej, szeregowi czlonkowie chca wyrażać niezadowolenie 50% zali zostaje uciete w województwie, a na krajowce nie chcą wiezyc że  ludzie sa nie zadowoleni i próbują ucinac tematy politcznie tak jak wlasnie ty kolego E. Mnie nie obchodzi polityka mnie interesuje tylko wypłata moja i moich kolegów, ktorzy nie udzieleaja się w krajówce. Za bledy przepraszam pisze na telefonie, wzrok nie ten, aiterki bardzo małe.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 20:46:42 wysłana przez adam.pul »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1905 dnia: Sierpień 15, 2023, 20:56:30 »
To wlasnie kolego pisze jako zwiazkowiec, że nie mają ludzie w komendach przebicia wyżej, szeregowi czlonkowie chca wyrażać niezadowolenie 50% zali zostaje uciete w województwie, a na krajowce nie chcą wiezyc że  ludzie sa nie zadowoleni i próbują ucinac tematy politcznie tak jak wlasnie ty kolego E. Mnie nie obchodzi polityka mnie interesuje tylko wypłata moja i moich kolegów, ktorzy nie udzieleaja się w krajówce. Za bledy przepraszam pisze na telefonie, wzrok nie ten, aiterki bardzo małe.
Podejmiecie stanowisko na poziomie Organizacji Zakładowej i wyślijcie do wiadomości krajówki. Tak to się robi formalnie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1906 dnia: Sierpień 17, 2023, 20:06:19 »
Chcesz mi powiedziec,  że ludzie z twoich kręgów sa zadowoleni z sytuacji finansowej strażaków. Jestesmy grubo za policją, za wojskiem, a o ratownikach juz nie wspomnę bo po podwyżkach w tym miesiącu zarabiaja 100% więcej niż my. Czy podejmiemy jakieś działania przed wyborami czy bedziemy cicho, uciszani przez naszych rządzących związkowców. Naprawdę z niecierpliwością czekam na najbliższe zebranie delegatów w województwie i ciekawi mnie czy znów rada krajówki bedzie przyjeżdżać do wojewodztw ratować przewodniczących wojewódzkich i studzić zapał do pokazywania jak jest źle. Może by tak zwrócić na konto nagrodę która ma sie pojawic jako kielbasa wyborcza, którą tak naprawde nas obrażają.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1907 dnia: Sierpień 17, 2023, 21:47:17 »
Chcesz mi powiedziec,  że ludzie z twoich kręgów sa zadowoleni z sytuacji finansowej strażaków. Jestesmy grubo za policją, za wojskiem, a o ratownikach juz nie wspomnę bo po podwyżkach w tym miesiącu zarabiaja 100% więcej niż my. Czy podejmiemy jakieś działania przed wyborami czy bedziemy cicho, uciszani przez naszych rządzących związkowców. Naprawdę z niecierpliwością czekam na najbliższe zebranie delegatów w województwie i ciekawi mnie czy znów rada krajówki bedzie przyjeżdżać do wojewodztw ratować przewodniczących wojewódzkich i studzić zapał do pokazywania jak jest źle. Może by tak zwrócić na konto nagrodę która ma sie pojawic jako kielbasa wyborcza, którą tak naprawde nas obrażają.
My grubo za policją? Żartujesz sobie... Realnie w PSP zarabia się o około 8% więcej niż w policji... Patrząc na system zmianowy i możliwości dorabiania to porównywanie się z jakąś inną służbą mundurową to zakrawa na żart... Nie wiem ile ma ratownik medyczny na etacie (nie mylić z kontraktem) bo wg. ciebie mają 14 tyś (nasze brutto jest inne niż cywili) ale jutro się dowiem bo dzisiaj jest w PSP u mnie.  Zebranie delegatów można zwołać na wniosek...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2023, 21:51:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1908 dnia: Sierpień 18, 2023, 06:37:10 »
Chcesz mi powiedziec,  że ludzie z twoich kręgów sa zadowoleni z sytuacji finansowej strażaków. Jestesmy grubo za policją, za wojskiem, a o ratownikach juz nie wspomnę bo po podwyżkach w tym miesiącu zarabiaja 100% więcej niż my. Czy podejmiemy jakieś działania przed wyborami czy bedziemy cicho, uciszani przez naszych rządzących związkowców. Naprawdę z niecierpliwością czekam na najbliższe zebranie delegatów w województwie i ciekawi mnie czy znów rada krajówki bedzie przyjeżdżać do wojewodztw ratować przewodniczących wojewódzkich i studzić zapał do pokazywania jak jest źle. Może by tak zwrócić na konto nagrodę która ma sie pojawic jako kielbasa wyborcza, którą tak naprawde nas obrażają.
My grubo za policją? Żartujesz sobie... Realnie w PSP zarabia się o około 8% więcej niż w policji... Patrząc na system zmianowy i możliwości dorabiania to porównywanie się z jakąś inną służbą mundurową to zakrawa na żart... Nie wiem ile ma ratownik medyczny na etacie (nie mylić z kontraktem) bo wg. ciebie mają 14 tyś (nasze brutto jest inne niż cywili) ale jutro się dowiem bo dzisiaj jest w PSP u mnie.  Zebranie delegatów można zwołać na wniosek...
Co do wynagrodzeń RM, zależy gdzie zatrudniony (nie mylić jak). Dużo zleży np. od kondycji finansowej Stacji Pogotowia. polityki Dyrektor-a, dodatkowych obowiązkach - uprawnieniach etc.  Wracając do tematu - jesteśmy małą grupą (czytaj niewielkie obciążenie dla budżetu) do tego jedyną służbą która działa w tak szerokim spektrum interwencji, zadań. Posiada ludzi z wykształceniem w  różnych dziedzinach ratowniczych, więc tym samym podkreślam, że SŁABE TE NASZE ZAROBKI.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1909 dnia: Sierpień 18, 2023, 07:31:58 »
Chcesz mi powiedziec,  że ludzie z twoich kręgów sa zadowoleni z sytuacji finansowej strażaków. Jestesmy grubo za policją, za wojskiem, a o ratownikach juz nie wspomnę bo po podwyżkach w tym miesiącu zarabiaja 100% więcej niż my. Czy podejmiemy jakieś działania przed wyborami czy bedziemy cicho, uciszani przez naszych rządzących związkowców. Naprawdę z niecierpliwością czekam na najbliższe zebranie delegatów w województwie i ciekawi mnie czy znów rada krajówki bedzie przyjeżdżać do wojewodztw ratować przewodniczących wojewódzkich i studzić zapał do pokazywania jak jest źle. Może by tak zwrócić na konto nagrodę która ma sie pojawic jako kielbasa wyborcza, którą tak naprawde nas obrażają.

My jesteśmy grubo za policją? Nie wiem skąd i po co to porównanie. Obecnie  finansowo przeskoczyliśmy policję. O warunkach służby nie wspomnę. Zapytaj policjantów to ci powiedzą jak jest. Jakie warunki, jaki, system pracy. U nas w nocy jak nic się nie dzieje przekimasz na sypialce,  a u nich w nocy robić trzeba. System 24/48 ogromny plus Różnica w ilości interwencji. Zapytaj jakie kokosy dostają przy odejściu na emeryturę. 2, 3 stówki dodatku i pa. U nas wiadomo jak jest . Dlatego u nas jest po kilku chętnych na miejsce , a w policji brakuje kilka tysięcy . Tak , że nie ma co porównywać. Obecnie PSP to najlepszy wybór jak chodzi o formacje w MSWiA. Co nie znaczy , że podwyżki nam się nie należą. 

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1910 dnia: Sierpień 18, 2023, 11:18:16 »
Czy wy macie znajomych policjantów kto tu pisze d-cy jrg, komendanci, my zarabiamy 7000 zł, kto gdzie  :gwiazdki:. Nie zalamujcie mnie argumentami że można zarabiać dodatkowo :gwiazdki:. Mam brata w policji podobna wysluga, podobne srednie zaszeregowanie i ma 2000 zł więcej. A wy co piszecie ze zarabiacie 7000zł zejdzcie na ziemie i dowiedzcie się ile zarabiaja wasi koledzy :wall :wall:. To forum fajnie odwzorowuje uciszanie szeregowych związkowców przez władze, właśnienie o tym pisze przez pare postów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2023, 11:21:29 wysłana przez adam.pul »

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1911 dnia: Sierpień 18, 2023, 11:27:56 »
Szczerze nie chciałbym się zamienić z policjantem nawet za  1000. Nie wydaje mi się żeby był taki przeskok 2 tys. bo mam wielu znajomych w policji na szeregowych stanowiskach i nie ma tam takiego miodu. Nie ma co ukrywać w naszej robocie dużo robi system pracy i nawet przy tych samych zarobkach albo trochę mniejszych jest to jeden z największych plusów co pokazują braki chętnych do biur :)

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1912 dnia: Sierpień 18, 2023, 12:56:50 »
Jak tak czytam to komentarze to wychodzę z założenia , że w sumie jest dobrze i zarabiamy dużo ?? Kilka osób na forum coś tam mówi o słabych zarobkach ale widzę, tutaj samych obrońców obecnej władzy i związkowców na usługach władzy i propagandzistów  jedynej słusznej telewizji, którzy uważają , że jest super zarabiamy lepiej niż na zachodzie czego chcieć więcej?? Idę zaraz do salony po nowy samochód ... a może w sumie zrobię przelew do dewelopera i kupie mieszkanie za gotówkę. z oszczędnościowego.
Czy wy Panowie nie widzicie jakie są koszty Życia ??, to że zarabiamy więcej cyfr na koncie to nie zmienia faktu , że wcale więcej kupić nie możemy... pieniądz to tylko cyfry za które możemy kupić zamiast coraz więcej to coraz mniej (zaraz usłyszę , że nie pamiętam jak było poprzedniej władzy... nie interesuje mnie polityka i żadna poprzednia władza żyje ti i teraz i ten argument jest z dup... , podobno się rozwijamy jako kraj więc powinno być lepiej) aaaa i system pracy czy ktoś słyszał aby strażak w Niemczech Holandii czy Finlandii musiał dorabiać ?? Chcę żyć godnie z jednego etatu i zapewnić byt rodzinie mieć własne mieszkanie ,dom nawet na kredyt czy też wynajmować ale z etatu  , a możliwość dorabiania mnie nie interesuje to jest indywidualna sprawa. Jest źle bardzo źle .... a kto tego nie widzie ten jest imbec...m.  Ja CHCĘ ŻYĆ GODNIE Z JEDNEJ PENSJI , A NIE WEGETOWAĆ MAMY 2023 r. Tak 2023r. a nie 1990 r.
PS. Co do zarobków w Policji są wyższe i to dużo można pobrać kalkulator i sobie sprawdzić jak ktoś nie wierzy, również mam brata w Policji i to potwierdzenie mam z pierwszej ręki (ale nie chciałbym tam pracować nawet za wyższe wynagrodzenie)
Czekam teraz na fale hejtu od super turbo związkowców i propagandzistów .... śmiało.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1913 dnia: Sierpień 18, 2023, 13:53:23 »
Nie jestem d-cą jrg zawiązkowcem itp. Tak się składa,  że i żona i szwagier oraz szwagierka pracują w policji. Wiem to lekko poje...Ne,  ale tak już jest. Wiem na czym ta praca polega i wierzcie mi , że nie ma miodu. Ogólna atmosfera, mają być wyniki  statystyki itp. Kasa jak ktoś pisze , że 2 koła więcej to jakiś bajkopisarz. Ja jeszcze raz podkreślę nasze warunki każdy wie jak jest , a ich. Mam też porównanie jak początkiem tego roku odchodzili na emerytury u nas , a w policji. W służbie zarobki podobne , a emerytury to jednak spora różnica na nasza korzyść. Strażacy w Europie Ok. Widzimy ich zarobki. Ale zobaczcie na przywilej odejścia na emeryturę i sposoby naliczania. Nie ma ideału. A podwyżki jak najbardziej nam się należą

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1914 dnia: Sierpień 18, 2023, 14:08:13 »
Nie jestem d-cą jrg zawiązkowcem itp. Tak się składa,  że i żona i szwagier oraz szwagierka pracują w policji. Wiem to lekko poje...Ne,  ale tak już jest. Wiem na czym ta praca polega i wierzcie mi , że nie ma miodu. Ogólna atmosfera, mają być wyniki  statystyki itp. Kasa jak ktoś pisze , że 2 koła więcej to jakiś bajkopisarz. Ja jeszcze raz podkreślę nasze warunki każdy wie jak jest , a ich. Mam też porównanie jak początkiem tego roku odchodzili na emerytury u nas , a w policji. W służbie zarobki podobne , a emerytury to jednak spora różnica na nasza korzyść. Strażacy w Europie Ok. Widzimy ich zarobki. Ale zobaczcie na przywilej odejścia na emeryturę i sposoby naliczania. Nie ma ideału. A podwyżki jak najbardziej nam się należą

Oczywiście nie pisałem tego w twoim kierunk
dlatego napisałem , że są wyższe jasne , że nie o 2 tys. , również uważam , że akurat oni mają bardzo przesrane i nie poszedł bym tam do roboty. Zresztą tu nie chodzi o Policję, mają co mają niema czwego zazdrościć , bo za ich robotę to też wcale miodu nie mają,a nie o ich zarobkach jest to forum , a o naszych, Natomiast owszem przywileje itp . ale weź pod uwagę , że u nas też zmieniły się zasady więc przy odejściu ci na nowych zasadach już nie będą mieli miodu z ostatniego uposażenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2023, 14:12:37 wysłana przez krzysiek478 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1915 dnia: Sierpień 18, 2023, 16:55:39 »
Moim zdaniem strażacy zarabiają nie adekwatnie do swoich zadań ale nie lubię przekręcania faktów:
Po kolei zgodnie z obietnicą kolego @adam.pul sprawdziłem ile zarabiają ratownicy medyczni w stacji RM u mnie w mieście i w jednym z miast na Mazowszu a więc u mnie początkujący (na umowę o pracę) 5900-6400 netto ale bez żadnych ekstrasów typu 13 czy mundurówka itp.
Jestesmy grubo za policją, za wojskiem, a o ratownikach juz nie wspomnę bo po podwyżkach w tym miesiącu zarabiaja 100% więcej niż my.
Więc bajka numer jeden obalona. Różnica wynosi na poziomie 600 do 1000 zł przy czym teraz ciekawostka z Mazowsza likwidują zespoły 3 osobowe i będą jeździć w dwuosobowych i stawki mają wzrosnąć.
Mam brata w policji podobna wysluga, podobne srednie zaszeregowanie i ma 2000 zł więcej. A wy co piszecie ze zarabiacie 7000zł zejdzcie na ziemie i dowiedzcie się ile zarabiaja wasi koledzy :wall :wall:.
Ja w PSP i mój kolega policjant mamy tą samą grupę 13 ja jestem dowódcą JRG a on zastępcą KGP  :rofl: No i cholera obaj mamy 13 grupę a on zarabia 3 razy tyle jak to możliwe :rofl: Porównanie grup 1 do 1 podczas gdy w policji jest 14 a w PSP 20 to głupota. Policjanci nie mogą więcej zarabiać skoro mają pratycznie tyle samo na paragrafie płacowym na etat a w świadczeniach mają mniej... Normalnie cuda się dzieją z mniejszej kasy większe wypłaty  :rofl:
PS. jak ktoś chce porównywać pobory strażaka i policjanta poprzez kalkulatory to naszej 7 grupie odpowiada ich 3 a ich 7 nasza 12 lub 13. Dodatkowo zwrócicie proszę uwagę, że każdy od 7 grupy w PSP może znacznie więcej zarabiać niż jego odpowiednik w policji wystarczy, że zdecyduje się na funkcyjny który w PSP jest najpowszechniej dostępny ze wszystkich służb. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2023, 16:59:12 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1916 dnia: Sierpień 18, 2023, 17:46:17 »
Moim zdaniem strażacy zarabiają nie adekwatnie do swoich zadań ale nie lubię przekręcania faktów:
Po kolei zgodnie z obietnicą kolego @adam.pul sprawdziłem ile zarabiają ratownicy medyczni w stacji RM u mnie w mieście i w jednym z miast na Mazowszu a więc u mnie początkujący (na umowę o pracę) 5900-6400 netto ale bez żadnych ekstrasów typu 13 czy mundurówka itp.
Jestesmy grubo za policją, za wojskiem, a o ratownikach juz nie wspomnę bo po podwyżkach w tym miesiącu zarabiaja 100% więcej niż my.
Więc bajka numer jeden obalona. Różnica wynosi na poziomie 600 do 1000 zł przy czym teraz ciekawostka z Mazowsza likwidują zespoły 3 osobowe i będą jeździć w dwuosobowych i stawki mają wzrosnąć.
Mam brata w policji podobna wysluga, podobne srednie zaszeregowanie i ma 2000 zł więcej. A wy co piszecie ze zarabiacie 7000zł zejdzcie na ziemie i dowiedzcie się ile zarabiaja wasi koledzy :wall :wall:.
Ja w PSP i mój kolega policjant mamy tą samą grupę 13 ja jestem dowódcą JRG a on zastępcą KGP  :rofl: No i cholera obaj mamy 13 grupę a on zarabia 3 razy tyle jak to możliwe :rofl: Porównanie grup 1 do 1 podczas gdy w policji jest 14 a w PSP 20 to głupota. Policjanci nie mogą więcej zarabiać skoro mają pratycznie tyle samo na paragrafie płacowym na etat a w świadczeniach mają mniej... Normalnie cuda się dzieją z mniejszej kasy większe wypłaty  :rofl:
PS. jak ktoś chce porównywać pobory strażaka i policjanta poprzez kalkulatory to naszej 7 grupie odpowiada ich 3 a ich 7 nasza 12 lub 13. Dodatkowo zwrócicie proszę uwagę, że każdy od 7 grupy w PSP może znacznie więcej zarabiać niż jego odpowiednik w policji wystarczy, że zdecyduje się na funkcyjny który w PSP jest najpowszechniej dostępny ze wszystkich służb.

Co do ratowników - to skoro młody ratownik medyczny zarabia około 6k a stażysta w PSP jakieś 3,5k to tak Ci wyszło 600-1000zł różnicy? Przy czym nie mają może "ekstrasów" w postaci mundurówki czy 13 ale mają dodatki wyjazdowe oraz pracę na nockach i świętach.

Offline Wiktor89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1917 dnia: Sierpień 18, 2023, 18:50:04 »
No i mają za sobą 3 letnie studia, a w przypadku stażysty wykształcenie wyższe nie jest wymagane.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1918 dnia: Sierpień 18, 2023, 19:12:04 »
Co do ratowników - to skoro młody ratownik medyczny zarabia około 6k a stażysta w PSP jakieś 3,5k to tak Ci wyszło 600-1000zł różnicy? Przy czym nie mają może "ekstrasów" w postaci mundurówki czy 13 ale mają dodatki wyjazdowe oraz pracę na nockach i świętach.
Stażysta jakieś 3,5? Sorry nie da się.
Na potrzeby obliczeń przyjęto sekcyjnego kawalera na najniższej grupie podoficerskiej ze stażem w PSP 3 lata z dodatkiem służbowym 100 zł w wieku 27 lat więc płacącego wszystkie podatki.
Uposażenie netto 4220 do tego 1/12 - 13 - 350 zł, 1/12 mundurówki - 180 zł, brak lokalu 230 zł inne - 100 zł razem 5100. Nie ma w tym nadgodzin...
No i mają za sobą 3 letnie studia, a w przypadku stażysty wykształcenie wyższe nie jest wymagane.
W przypadku dowódcy zmiany nie jest wymagane  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1919 dnia: Sierpień 18, 2023, 19:17:17 »
Co do ratowników - to skoro młody ratownik medyczny zarabia około 6k a stażysta w PSP jakieś 3,5k to tak Ci wyszło 600-1000zł różnicy? Przy czym nie mają może "ekstrasów" w postaci mundurówki czy 13 ale mają dodatki wyjazdowe oraz pracę na nockach i świętach.
Stażysta jakieś 3,5? Sorry nie da się.
Na potrzeby obliczeń przyjęto sekcyjnego kawalera na najniższej grupie podoficerskiej ze stażem w PSP 3 lata z dodatkiem służbowym 100 zł w wieku 27 lat więc płacącego wszystkie podatki.
Uposażenie netto 4220 do tego 1/12 - 13 - 350 zł, 1/12 mundurówki - 180 zł, brak lokalu 230 zł inne - 100 zł razem 5100. Nie ma w tym nadgodzin...
No i mają za sobą 3 letnie studia, a w przypadku stażysty wykształcenie wyższe nie jest wymagane.
W przypadku dowódcy zmiany nie jest wymagane  :wacko:
Może i nie jest wymagane... przepis się zmienił lecz wszyscy aspiranci nie będą dowódcami zmian, znaczna większość może się zatrzymać na 7,8 bądź 9 grupie przez 3/4 swojej służby.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1920 dnia: Sierpień 18, 2023, 19:30:34 »
Co do ratowników - to skoro młody ratownik medyczny zarabia około 6k a stażysta w PSP jakieś 3,5k to tak Ci wyszło 600-1000zł różnicy? Przy czym nie mają może "ekstrasów" w postaci mundurówki czy 13 ale mają dodatki wyjazdowe oraz pracę na nockach i świętach.
Stażysta jakieś 3,5? Sorry nie da się.
Na potrzeby obliczeń przyjęto sekcyjnego kawalera na najniższej grupie podoficerskiej ze stażem w PSP 3 lata z dodatkiem służbowym 100 zł w wieku 27 lat więc płacącego wszystkie podatki.
Uposażenie netto 4220 do tego 1/12 - 13 - 350 zł, 1/12 mundurówki - 180 zł, brak lokalu 230 zł inne - 100 zł razem 5100. Nie ma w tym nadgodzin...
No i mają za sobą 3 letnie studia, a w przypadku stażysty wykształcenie wyższe nie jest wymagane.
W przypadku dowódcy zmiany nie jest wymagane  :wacko:

Jak już tak ładnie doliczasz wszystko strażakowi PSP to teraz dolicz ratownikowi to co dostaje a nie gołą wypłate. Dopytaj w swojej stacji ile dostają za noce i święta, a ile dodatku za wyjazdy w systemie. W moim rejonie jest to 20% + do godzinówki za same wyjazdy do wypłaty.

Dodam jeszcze, że mam takiego jednego Pana który przyjął się do straży a oprócz tego ma pół etatu w stacji pogotowia. Mimo tego, że ma pół etatu to i tak ma większą wypłatę niż ze straży. Coś jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2023, 19:34:22 wysłana przez kapec »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1921 dnia: Sierpień 18, 2023, 20:04:43 »
Może i nie jest wymagane... przepis się zmienił lecz wszyscy aspiranci nie będą dowódcami zmian, znaczna większość może się zatrzymać na 7,8 bądź 9 grupie przez 3/4 swojej służby.
Grup 7,9 i 10 jest w PSP najwięcej w regulaminach...  Wiec szanse są duże.
Jak już tak ładnie doliczasz wszystko strażakowi PSP to teraz dolicz ratownikowi to co dostaje a nie gołą wypłate. Dopytaj w swojej stacji ile dostają za noce i święta, a ile dodatku za wyjazdy w systemie. W moim rejonie jest to 20% + do godzinówki za same wyjazdy do wypłaty.
Dodam jeszcze, że mam takiego jednego Pana który przyjął się do straży a oprócz tego ma pół etatu w stacji pogotowia. Mimo tego, że ma pół etatu to i tak ma większą wypłatę niż ze straży. Coś jeszcze?
To przelewy na konto z dodatkami... Może zestawić dowódcę zmiany i kierownika zespołu albo kierowcę i st. operatora 20 lat służby... 
Zainteresuje się tym tematem bardziej a nawet aby się upewnić dzwoniłem do jednego rat med...
Wracając do klu dyskusji czy ratownik medyczny zarabia 2 razy tyle co strażak?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1922 dnia: Sierpień 18, 2023, 20:39:07 »
Nie wydaje Wam się ,że zapędziliście się z tymi porównaniami? Nasza pensja powinna zapewniać normalne życie bez dorabiania.Kto ma umiejętności i chęci niech robi cokolwiek, ale generalizowanie, że wszyscy sobie dorobią to nadużycie grube.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1923 dnia: Sierpień 18, 2023, 20:50:39 »
Może i nie jest wymagane... przepis się zmienił lecz wszyscy aspiranci nie będą dowódcami zmian, znaczna większość może się zatrzymać na 7,8 bądź 9 grupie przez 3/4 swojej służby.
Grup 7,9 i 10 jest w PSP najwięcej w regulaminach...  Wiec szanse są duże.
Jak już tak ładnie doliczasz wszystko strażakowi PSP to teraz dolicz ratownikowi to co dostaje a nie gołą wypłate. Dopytaj w swojej stacji ile dostają za noce i święta, a ile dodatku za wyjazdy w systemie. W moim rejonie jest to 20% + do godzinówki za same wyjazdy do wypłaty.
Dodam jeszcze, że mam takiego jednego Pana który przyjął się do straży a oprócz tego ma pół etatu w stacji pogotowia. Mimo tego, że ma pół etatu to i tak ma większą wypłatę niż ze straży. Coś jeszcze?
To przelewy na konto z dodatkami... Może zestawić dowódcę zmiany i kierownika zespołu albo kierowcę i st. operatora 20 lat służby... 
Zainteresuje się tym tematem bardziej a nawet aby się upewnić dzwoniłem do jednego rat med...
Wracając do klu dyskusji czy ratownik medyczny zarabia 2 razy tyle co strażak?

Odpowiadając na pytanie, biorąc pod uwagę moje okolice, zestawiając młodego strażaka i młodego ratownika medycznego, to tak, wypłata będzie dwa razy wyższa.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1924 dnia: Sierpień 18, 2023, 21:05:55 »
Na tych dwóch ostatnich stronach widać odzwierciedlenie jak związki tłumią ludzi. Właśnie o to mi chodziło żeby do jak najwekszej liczby ludzi doszło co dzieje sie na spotkaniach w województwach, jak glos za pokazaniem tragedi w strazy jest tłumiony. Czytając dwie ostatnie strony mamy caly oglad obecnej sytuacji, co uposażeń ciągle podtrzymuje to co napisałem o zarobkach i nie porównuję jakosci pracy porownuje etet do etatu. Dopytaj lepiej twoich znajomych ratowników o dodatki do podstawowej pensji, bo jedyną prawdę jaką napisales to, że poczatkujacy ratownik zarabia okolo 6000 zł na początek ( czyli coś okolo d-cy JRG,  tak pisze jakby ktoś jeszcze próbował wyskoczyćz wyższym wykształceniem,  bo zatrzymal sie na czasach jak w strażywystarczyło podstawowe). Ich dodatki nawet nam sie nie śnią... dopytaj o 13 pense, dodatki nocne, świąteczne,  wyjazdowe, podział zysków i nagrody uznaniowe. Pisze tu o ratownikach na etacie!!! a nie wspomne o kontraktach. I nie zapomnij spytac o emerytury bo tez odchodza 5 lat wcześniej na nie małe. Nie zazdrosze, pytam tylko gdzie my jesteśmy i dlaczego nie pokazujemy jak jest źle robiąc robote strazaka, ratownika,policjanta,gazownika,hydraulika,budowlanca,chemika,nurka i co tam jeszcze sie spodoba naszym rządzącym. Normalnie nie moge uwierzyć w to co czytam, w którym roku pozostali niektórzy i jakie mają klapki na oczach  :gwiazdki: Proszę nie zjeżdżacie tematem na politykę patrzcie na nasze zarobki, a zarobki innych służb. Wiadomosci czy Fakty każdy może zobaczyć, ale nie musimy w wszsytko wierzyć. Jesteśmy na tyle myślącą, widzącą życie formacją, że wiemy co jest prawdą, a co manipulacją.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2023, 21:12:07 wysłana przez adam.pul »