Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408884 razy)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1875 dnia: Czerwiec 19, 2023, 23:28:15 »
Rozwiązaniem na większość bolączek jest dopuścić do naboru chłopaków z widłami na paszporcie. Wystarczy wykreślić jeden zapis w ustawie. Obecnie nie ma szans aby obsadzić wszystkie wakaty przy warunkach jakie proponują. Policja to jest w ogóle dramat.
Obyś chłopie nigdy nie był decyzyjny w tym temacie  :gwiazdki:   :wall:

Nie martw się nie będę, a post był raczej sarkazmem na dzień dzisiejszy, jestem wielkim przeciwnikiem tego ale obawiam się że prędzej czy później to nastąpi.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1876 dnia: Czerwiec 20, 2023, 00:58:19 »
https://www.money.pl/gospodarka/mialy-byc-podwyzki-sa-nagrody-ochlap-plus-6909605873830528a.html

tak sobie czytam i się zastawiam czy bardzo d... pieką nasze związkowe gwiazdy. Rząd tym razem nawet wazeliny nie użył

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1877 dnia: Czerwiec 20, 2023, 06:56:46 »
https://www.money.pl/gospodarka/mialy-byc-podwyzki-sa-nagrody-ochlap-plus-6909605873830528a.html

tak sobie czytam i się zastawiam czy bardzo d... pieką nasze związkowe gwiazdy. Rząd tym razem nawet wazeliny nie użył
Walą się dwa policyjne związki po głowach  a ty kolportujesz wersję jednej ze stron  :wacko:
https://www.facebook.com/KrajowaSekcjaPolicjaSolidarnosc/
Polecam post pod tytułem "O tym jak to koledzy z NSZZP Bohuna usiekli."
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1878 dnia: Czerwiec 20, 2023, 07:25:05 »
Kolportuje wersję jednej ze stron? Jest tam może coś przekłamanego? Wszystkie media i pierwsze komunikaty szumnie ogłaszając sukces przekazywały, że Solidarność wywalczyła podwyżki, które ostatecznie okazały się jednorazowym dodatkiem. A ja polecam na tej samej stronie którą wrzuciłeś jeden post wyżej od tego o którym mówisz, który pokazuje, że i Solidarności policjantów to porozumienie niezbyt się podoba - tak dla równowagi.
Żeby nie było - osobiście uważam, że każdy sposób na wyszarpanie kasy od rządu dla ludzi jest dobry, natomiast chodzi mi o sam sposób przekazania tego - gdyby od początku była narracja, że na rzeczy jest tylko jednorazowy dodatek to nikt dzisiaj by się nie burzył, a tu wszędzie zdążyło się rozejść po mediach o podwyżce, stąd ludzie reagują tak a nie inaczej.

Chociaż żeby być szczerym, to Ty na forum pisałeś więcej o dodatku niż o podwyżce  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2023, 07:31:04 wysłana przez mpolskie »

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1879 dnia: Czerwiec 20, 2023, 13:56:41 »
https://www.money.pl/gospodarka/mialy-byc-podwyzki-sa-nagrody-ochlap-plus-6909605873830528a.html

tak sobie czytam i się zastawiam czy bardzo d... pieką nasze związkowe gwiazdy. Rząd tym razem nawet wazeliny nie użył
Walą się dwa policyjne związki po głowach  a ty kolportujesz wersję jednej ze stron  :wacko:
https://www.facebook.com/KrajowaSekcjaPolicjaSolidarnosc/
Polecam post pod tytułem "O tym jak to koledzy z NSZZP Bohuna usiekli."

Nie krępuj się i przedstaw wersje drugiej strony. Tylko nie pisz o wojenkach w policyjnych zz (widać biorą przykład z psp i im się też w dupach poprzewracało, ale mnie to nie interesuje), napisz w odniesieniu do PSP - ile to stron/wersji mamy?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1880 dnia: Czerwiec 21, 2023, 20:14:26 »
Jeju to się porobiło że nawet bronić sukcesu nie ma komu.
Całe szczęście że nikt nie nazwał tego porażką bo winnego trzeba by było znaleźć
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2023, 20:19:05 wysłana przez pb11 »


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1882 dnia: Czerwiec 22, 2023, 06:52:04 »
https://www.money.pl/gospodarka/mialy-byc-podwyzki-sa-nagrody-ochlap-plus-6909605873830528a.html

tak sobie czytam i się zastawiam czy bardzo d... pieką nasze związkowe gwiazdy. Rząd tym razem nawet wazeliny nie użył
Walą się dwa policyjne związki po głowach  a ty kolportujesz wersję jednej ze stron  :wacko:
https://www.facebook.com/KrajowaSekcjaPolicjaSolidarnosc/
Polecam post pod tytułem "O tym jak to koledzy z NSZZP Bohuna usiekli."
I Ty się z tego cieszysz? Nasz jeden związek pod tym się podpisał..a powiem Ci że te 1100 zł nie będzie dla każdego.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1883 dnia: Sierpień 13, 2023, 21:15:09 »
Czy zwiazkinwkoncu wyrażą jakies niezadowolenie z obecnej sytuacji finansowej strażaków. Robią nas rządzący i przewodniczący związków,  znow musi wyjść iniciatywa odddolna zeby sie cos podziało. Qybory zblizaja sie wielkimi krokami, a my nie mamy nic ustalone co do przyszlorocznych podwyżek. Chcą nam dac jednorazową nagrode i uciszyc jak emerytów. Podwyzka mieszkaniówki... jak slysze mojego przewodniczacego że to sukces to cos mbie bierze. Sukcesem mozna nazwac cos co dostają wszysc, dlaczego nie upominamy sie o mundurówke, wczasy pod gruszą,  remo, przejazdy ? Bo rządzący powiedzieli naszym kolegom nie ma kasy zamydlcie im tym oczy :gwiazdki:. Czekam na zdecydowane dzialanie zwiazkow strazackich q imieniu strażaków, a nie przewodniczacych poszczegolnych województw.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1884 dnia: Sierpień 14, 2023, 09:00:55 »
Czy zwiazkinwkoncu wyrażą jakies niezadowolenie z obecnej sytuacji finansowej strażaków. Robią nas rządzący i przewodniczący związków,  znow musi wyjść iniciatywa odddolna zeby sie cos podziało. Qybory zblizaja sie wielkimi krokami, a my nie mamy nic ustalone co do przyszlorocznych podwyżek. Chcą nam dac jednorazową nagrode i uciszyc jak emerytów. Podwyzka mieszkaniówki... jak slysze mojego przewodniczacego że to sukces to cos mbie bierze. Sukcesem mozna nazwac cos co dostają wszysc, dlaczego nie upominamy sie o mundurówke, wczasy pod gruszą,  remo, przejazdy ? Bo rządzący powiedzieli naszym kolegom nie ma kasy zamydlcie im tym oczy :gwiazdki:. Czekam na zdecydowane dzialanie zwiazkow strazackich q imieniu strażaków, a nie przewodniczacych poszczegolnych województw.
Byłem w straży za lewaków, PO i jestem za PiS.  ZZ za PO niezadowolenia nie mieli nawet komu wyrazić! ( to jakby chłop pańszczyźniany się upomniał) Obecna partia nie jest moich lotów, ale strzeżcie się powrotu. Zróbcie uczciwe, proste podsumowanie czasów obecnych do minionych. Chociaż więcej już osób młodych, ale niech spytają starych, poszukają informacji w biuletynach etc.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1885 dnia: Sierpień 14, 2023, 09:21:16 »
Popieram kolegę wyżej. Widzę że niektórzy muszą się przekonać jak to było za po

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1886 dnia: Sierpień 14, 2023, 10:35:35 »
Jak było wszyscy wiedzą, ale PIS do końca świata rządzić nie będzie. Trzeba rozmawiać z innymi i mieć jakąś kartę przetargową🚒🚒

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1887 dnia: Sierpień 14, 2023, 13:01:27 »
Co mnie ineteresuje co było za Tuska. Teraz mamy 2023 r i obecne koszta życia, inflację, stopy procentowe itp.
Nasze podwyżki to śmiech na sali. Wszystkie katastrofy, pomoc przy Covid, przy ukrainie itp dostaliśmy po 3000 zł a medycy w pandemii stawki razy 2. Ogólnie mają nas gdzieś.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1888 dnia: Sierpień 14, 2023, 22:19:54 »
Co mnie ineteresuje co było za Tuska. Teraz mamy 2023 r i obecne koszta życia, inflację, stopy procentowe itp.
Nasze podwyżki to śmiech na sali. Wszystkie katastrofy, pomoc przy Covid, przy ukrainie itp dostaliśmy po 3000 zł a medycy w pandemii stawki razy 2. Ogólnie mają nas gdzieś.
No bo przecież cała PSP dostała za Tuska... 300 zł a ile rządził? Wtedy też były koszty życia, był inny kryzys i pierwsza woja na Ukrainie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1889 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:14:24 »
Facet pisze, że co go obchodzi co było za Tuska, a ty dalej dajesz argumenty jak to za Tuska było  :wall: Czasami mam wrażenie, że chorujesz na jakąś chorobę dwubiegunową, raz merytorycznie i z sensem a niestety częściej zupełnie jakbyś musiał wyartykułować "przekaz dnia"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1890 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:17:30 »
Facet pisze, że co go obchodzi co było za Tuska, a ty dalej dajesz argumenty jak to za Tuska było  :wall: Czasami mam wrażenie, że chorujesz na jakąś chorobę dwubiegunową, raz merytorycznie i z sensem a niestety częściej zupełnie jakbyś musiał wyartykułować "przekaz dnia"
W miarę zdrowy jestem...  :rofl: Bądźmy poważni i poważni rozliczajmy podwyżki... Raz mamy ustawy modernizacyjne i kilka tysięcy razem liczone raz 300 zł i nie interesuje go przyczyna sytuacji...  "Przekaz dnia" mam w nosie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1891 dnia: Sierpień 15, 2023, 07:57:44 »
Widzę że u części kolegów przekaz dnia obarczony jest amnezją.
Przypomnijmy
Pierwsza ustawa modernizacyjna 2007-2009 czyli za rządów PiS, LPR i Samoobrony
Poprzednie rządy tworzyła Lewica. - BEZ TUSKA bo był w opozycji :rofl:
Po upadku rządu PiS władzę na 8 lat przejmuje PO i PSL.
Podwyżki niewielkie ale od 2014 w Polsce jest deflacja  - BEZ TUSKA bo był wtedy w Brukseli :rofl:
Po objęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę  następuje ciągły wzrost inflacji aż do historycznych poziomów i Rząd aby utrzymać funkcjonariuszy w służbie i móc zatrudniać młodych zmuszony jest do ciągłego podnoszenia wynagrodzenia, kolejnych  ustaw modernizacyjnych. I znów BEZ TUSKA ale to i tak jego wina  :rofl:

Skoro za Tuska było tak źle to skąd to niezadowolenie funkcjonariuszy skoro dziś jest tak dobrze?  :cooo:

20 lat temu jako stażysta zarabiałem 840 zł i mówiłem że moim marzeniem jest zarabiać kiedyś 5000 aby żyć na dobrym poziomie. Dziś zarabiam tylko poziom jakoś się nie zmienił.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 08:06:18 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1892 dnia: Sierpień 15, 2023, 08:00:14 »
Ale mnie nie obchodzi przeszłość. Dzisiaj jest sierpień 2023 i wrzucaj mi porównań. Wiesz jaka będzie najniższa krajowa i średnia w przedsiębiorstwach. Skoro mamy być taką elitą to czemu nasze zarobki nie są elitarne. Gdyby nie dorabianie i system pracy w PSP byłyby braki jak w Polocji. Państwo stać (niby) na takie socjale i reformy ale nie stać na uposażenia formacji mindurowych i naiczycieli. Po co kłamać, lepiej wprost przedstawić sytuację niż siać propagandę. Właśnie łapię prawa emerytalne i z żoną liczymy czy nie lepiej aby odejść i skupić się na prywacie aby rodzinie zapewnić lepszy byt. Bo za pensję w PSP po racie kredytu, oplaceniu gazu itd zostaje na tydzień życia. Gdyby żona się pochorowala lub straciła pracę to jesteśmy bankrutami. Gdyby przenieśli mnie na 8 h to musiałbym odejść, musiał a nie chciał 😅

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1893 dnia: Sierpień 15, 2023, 08:11:30 »
Bo niektórzy żyją przeszłością i propagandą z TVP i TVN
O ile lepszy byłoby odbiór ZZ gdyby narracja była
"Walczymy aby nasz zawód był godnie opłacany bez względu na to kto jest u władzy"
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1894 dnia: Sierpień 15, 2023, 09:06:35 »
Widzę że u części kolegów przekaz dnia obarczony jest amnezją.
Przypomnijmy
Pierwsza ustawa modernizacyjna 2007-2009 czyli za rządów PiS, LPR i Samoobrony
Poprzednie rządy tworzyła Lewica. - BEZ TUSKA bo był w opozycji :rofl:
Po upadku rządu PiS władzę na 8 lat przejmuje PO i PSL.
Podwyżki niewielkie ale od 2014 w Polsce jest deflacja  - BEZ TUSKA bo był wtedy w Brukseli :rofl:
Po objęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę  następuje ciągły wzrost inflacji aż do historycznych poziomów i Rząd aby utrzymać funkcjonariuszy w służbie i móc zatrudniać młodych zmuszony jest do ciągłego podnoszenia wynagrodzenia, kolejnych  ustaw modernizacyjnych. I znów BEZ TUSKA ale to i tak jego wina  :rofl:
Skoro za Tuska było tak źle to skąd to niezadowolenie funkcjonariuszy skoro dziś jest tak dobrze?  :cooo:
20 lat temu jako stażysta zarabiałem 840 zł i mówiłem że moim marzeniem jest zarabiać kiedyś 5000 aby żyć na dobrym poziomie. Dziś zarabiam tylko poziom jakoś się nie zmienił.
No i teraz małe erraty to twojej wypowiedzi:
Dzięki pierwszej ustawie modernizacyjnej służby jako tako zaczęły zarabiać i jakoś przetrwały najdłuższy w historii okres bez podwyżek... Duży wzrost inflacji następuje w roku 2022 r. Wcześniej nawet jest deflacja (2016) oraz kreci się od 1,6 do 5,1% (w 2021) Rządy wszystkich krajów na wchód od Odry oberwały sytuacją geopolityczną:
https://twitter.com/EU_Eurostat/status/1648612407240019968?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1648612407240019968%7Ctwgr%5Ec9e5c654891cd29346c61ca6f22212769feded56%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fglos.pl%2Feurostat-najnowsze-dane-o-inflacji-w-ue-najwyzsza-na-wegrzech-polska-w-czolowce
Za Tuska było niezadowolenie i akcje protestacyjny jeśli dobrze pamiętam to 3 szt... I raz udało się dostać 300 zł bo rząd wtedy nie rozmawiał z mundurowymi w ogóle. W ramach rozwoju służb mundurowych planowano prześnienie PSP pod samorządy likwidowano posterunki policji i zmniejszano liczbę paroli na granicach.
PS. powinno się dodać, że obecnie obowiązujące stawki mundurówki i równoważników też uchwalono w larach 2005-2007

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1895 dnia: Sierpień 15, 2023, 09:38:23 »
Czy tak trudno zrozumieć, że strażaka nie interesuje kiedy i za jakiej władzy było lepiej albo gorzej? Samo "lepiej" i "gorzej" są to stwierdzenia subiektywne. To tylko polityczne mydlenie oczu, żeyb odwrócić uwagę od sytuacji bieżącej.

Obiektywne jest to, ze jest ŹLE i z wynagrodzenia strażaka nie da się obecnie utrzymać rodziny i spłacać mieszkania spełniającego chociażby minimalną normę zaludnienia.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1896 dnia: Sierpień 15, 2023, 10:29:52 »
Skończcie z tym porównywaniem do Tuska i PO!
 Oni nie rządzą 8 lat a to kupa czasu ... Mam dość propagandy i mydlenia oczy.konkrety i jeszcze raz konkrety. Chociaż z tego co pamiętam to w obliczu covidu rząd wycofał się z naszej ustawy modernizacyjnej więc też nie są wiarygodni.
Jak fla mnie jest żenadą, że trzeba pół życia robić za marne pieniądze bo stary może da na ostatni raz i odejdziesz na godna emkę. Ja mogę odejść na słabszą emeryturę ale te pieniądze dajcie zarobić teraz gdy ma się rodziny i buduje się dom lub kupuje mieszkanie.
Powiem tak, jestem oficerem z orawie 15 letnim stażem i wstyd sie przyznać o zarobkach wśród znajomych. W swoich zawodach z takim stażem zarabiają więcej i to nawet 2 razy tyle. Co lepsze maja perspektywe zmiany pracodawcy i warunków a my? Wszędzie podobne bagno

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1897 dnia: Sierpień 15, 2023, 10:45:49 »
Jak się nie ma nic do zaoferowania, to porównuję się do tego co było kiedyś. Nie można powiedzieć, że teraz mamy jakoś tragicznie pod względem zarobków, ale na to gadanie i propagandę jacy to jesteśmy najlepsi w Europie to tak naprawdę zarabiamy dość marnie. Przestańcie porównywać czasy PO do PIS bo to już tyle lat minęło, że naprawdę wstyd to porównywać. Taka elita ratownictwa, a z gołej pensji ciężko uzbierać na nowe auto, a co dopiero mówić na mieszkanie.
A wracając do władzy PO: związki nie były w stanie zrobić dobrej akcji protestacyjnej? Baliście się czy co? Jakby wszystko stanęło to ciekawe jakie wtedy byłyby podwyżki.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1898 dnia: Sierpień 15, 2023, 10:57:14 »
A wracając do władzy PO: związki nie były w stanie zrobić dobrej akcji protestacyjnej? Baliście się czy co? Jakby wszystko stanęło to ciekawe jakie wtedy byłyby podwyżki.
Ty naprawdę nie wiele pamiętasz! W tamtych czach trzeba było bronić straży i strażaków i to się w zasadzie udało... Reforma emerytalna miała objąć wszystkich łącznie z tymi będącymi w służbie i to się udało, że nie objęło tych będących wtedy w służbie... Odebrano 100% płatne L4 to się ZZ nie udało. PSP mimo wielu zabiegów nie przeszło pod samorządy to też się udało... Co by się stało jak by wszystko stanęło? Pewnie już byś salutował burmistrzowi i był w systemie powszechnym zarabiając jak urzędnik w gminie/mieście 4300 brutto.   
PS. przejrzyj programy partii opozycyjnych odnośnie samorządu i zdziwisz się jak oni to widzą bo w ramach tego PSP na 99% trafi do samorzadu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1899 dnia: Sierpień 15, 2023, 11:11:39 »
Reforma administracyjna poniekąd sama nas pcha w ręce samorządów.
MSWiA powinno od początku walczyć o wyłączenie podległych sobie służb z administracji zespolonej lub ograniczyć się do poziomu wojewody.
Pozwoliło by to utworzyć Komendy Rejonowej, które miały by własny sensowny obszar operacyjny a nie administracyjny, w którym wielokrotnie brak logiki.

Reforma emerytalna pomimo iż konieczna to bez wątpienia sukces działających wtedy ZZ i kontynuacja tych działań że zniesieniem wymogu 55 lat życia.

Natomiast największym problemem naszej formacji jest brak długofalowego pomysłu na jej funkcjonowanie. Praktycznie żyjemy od wyborów do wyborów.

Dziwicie się że ludzie porównują obecną sytuację do poprzednich lat ale skoro nie wiemy jaka czeka nas przyszłość to wielu żyje przeszłością.





« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 11:37:06 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)