Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408977 razy)

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1500 dnia: Marzec 02, 2023, 16:20:34 »
Panowie jak traktować 18 miesięcy zastępczej służby wojskowej którą odrabiałem w PSP, czy wlicza się  do 15+ i czy wlicza się do emerytury z PSP. Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ sprawa dotyczy mnie jak i kilkuset osób w skali całego kraju.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1501 dnia: Marzec 02, 2023, 16:27:27 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadać dodatkowe przelewy "1/5".

Edit: jest i wyrównanie i "1/5".
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2023, 19:15:35 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1502 dnia: Marzec 02, 2023, 17:18:22 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadsć dodatkowe przelewy "1/5".
Niczego nie brakuje. 1/5 i 15 + jest płacone odrębnymi przelewami. I tak będzie do końca roku

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1503 dnia: Marzec 02, 2023, 17:50:44 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadsć dodatkowe przelewy "1/5".
Niczego nie brakuje. 1/5 i 15 + jest płacone odrębnymi przelewami. I tak będzie do końca roku
Panowie naprawdę szacunek że są takie komendy, gdzie każdy przelew idzie osobno i w miarę możliwości w terminie.. u mnie ani podwyżki ani 1/5 ani 15+ wszystko w następnym miesiącu i to jeszcze wszystko wrzucają w jeden przelew.. jak nie masz kartki to się nie doliczysz

Offline Jaro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1504 dnia: Marzec 02, 2023, 18:01:13 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadsć dodatkowe przelewy "1/5".
Niczego nie brakuje. 1/5 i 15 + jest płacone odrębnymi przelewami. I tak będzie do końca roku
Panowie naprawdę szacunek że są takie komendy, gdzie każdy przelew idzie osobno i w miarę możliwości w terminie.. u mnie ani podwyżki ani 1/5 ani 15+ wszystko w następnym miesiącu i to jeszcze wszystko wrzucają w jeden przelew.. jak nie masz kartki to się nie doliczysz
Polecenie dotyczyło sporządzania oddzielnych list dla 1/5 czy 15+ ale z racji opłat bankowych większość komend zapewne sumuje przelewy i wysyła jednym przelewem kilka list. Zgodnie z poleceniem wyrównanie będzie w marcu (może dzień może dwa dni później czasem względy braku środku na koncie i potrzeba zapotrzebowania dodatkowych środków, obróbka kadrowa tego i nalicznie) a nie w kwietniu.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1505 dnia: Marzec 02, 2023, 18:08:35 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadsć dodatkowe przelewy "1/5".
Niczego nie brakuje. 1/5 i 15 + jest płacone odrębnymi przelewami. I tak będzie do końca roku
Panowie naprawdę szacunek że są takie komendy, gdzie każdy przelew idzie osobno i w miarę możliwości w terminie.. u mnie ani podwyżki ani 1/5 ani 15+ wszystko w następnym miesiącu i to jeszcze wszystko wrzucają w jeden przelew.. jak nie masz kartki to się nie doliczysz
Niezrozumienie - niczego Tobie nie brakuje - czekaj na jeszcze jeden przelew

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1506 dnia: Marzec 02, 2023, 19:33:40 »
To tyle tej podwyżki? :rofl: :wacko:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1507 dnia: Marzec 02, 2023, 19:47:32 »
A to Wy dostaliście na Konto w ogóle jakieś podwyżki?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1508 dnia: Marzec 02, 2023, 19:49:20 »
No takiej to jeszcze nigdy nie dostałem 😉😀

Offline Beta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1509 dnia: Marzec 02, 2023, 19:55:03 »
Jak czytam niektóre komentarze, to napiszę tak czy wydaje wam się że podwyżka na 4 grupie jest w porządku do reszty to nawet nie będzie 300 zł a jak słusznie piszą niektórzy miała być walka z inflacja która dopadła wszystkich. A dodatki na większości komendach na tych grupach są 150zl, jedyne co nas ratowało to podniesienie dodatku.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1510 dnia: Marzec 02, 2023, 20:42:12 »
Zrozumiecie wkoncu że jak 4 grupa dostawała podwyżki dwa razy to ja nic  nie dostałem i siedziałem cicho . Pytam dlaczego? skoro w tamtych czasach brak inflacji dotyczył wszystkich

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1511 dnia: Marzec 02, 2023, 20:44:08 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadsć dodatkowe przelewy "1/5".
Niczego nie brakuje. 1/5 i 15 + jest płacone odrębnymi przelewami. I tak będzie do końca roku
Panowie naprawdę szacunek że są takie komendy, gdzie każdy przelew idzie osobno i w miarę możliwości w terminie.. u mnie ani podwyżki ani 1/5 ani 15+ wszystko w następnym miesiącu i to jeszcze wszystko wrzucają w jeden przelew.. jak nie masz kartki to się nie doliczysz

Witam
A gdzie maja płacić dopiero w przyszłym miesiącu?? Nie chce mi się w to wierzyć. Może być kilka dni różnicy ale nie miesiąc.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1512 dnia: Marzec 02, 2023, 20:53:33 »
Jak czytam niektóre komentarze, to napiszę tak czy wydaje wam się że podwyżka na 4 grupie jest w porządku do reszty to nawet nie będzie 300 zł a jak słusznie piszą niektórzy miała być walka z inflacja która dopadła wszystkich. A dodatki na większości komendach na tych grupach są 150zl, jedyne co nas ratowało to podniesienie dodatku.

Powiedz to ludziom którzy dostali 140 brutto cywilne.
Albo takim co przez ostatnie 4 lata dostali 300 zł brutto.
A znam takich. Nawet z tytułami doktora czy profesora.

Ile dostałeś podwyżek od rozpoczęcia służby?!

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1513 dnia: Marzec 02, 2023, 22:12:19 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadsć dodatkowe przelewy "1/5".
Niczego nie brakuje. 1/5 i 15 + jest płacone odrębnymi przelewami. I tak będzie do końca roku
Panowie naprawdę szacunek że są takie komendy, gdzie każdy przelew idzie osobno i w miarę możliwości w terminie.. u mnie ani podwyżki ani 1/5 ani 15+ wszystko w następnym miesiącu i to jeszcze wszystko wrzucają w jeden przelew.. jak nie masz kartki to się nie doliczysz

Przecież nikt Cię nie oszuka bo wszystko liczy program z automatu ludzie… a to jakaś różnica czy dostaniesz 1 czy 15? Przecież i tak Ci wyrównają … :wall:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1514 dnia: Marzec 02, 2023, 22:29:06 »
Wygląda to tak, jakby wyrównanie weszło bez tej 1/5 więcej w grupie (tej kwoty z kalkulatora "brakuje" w przelewie z wyrownaniem).

Edit: wieść zmianowa niesie, że zaczynają wpadsć dodatkowe przelewy "1/5".
Niczego nie brakuje. 1/5 i 15 + jest płacone odrębnymi przelewami. I tak będzie do końca roku
Panowie naprawdę szacunek że są takie komendy, gdzie każdy przelew idzie osobno i w miarę możliwości w terminie.. u mnie ani podwyżki ani 1/5 ani 15+ wszystko w następnym miesiącu i to jeszcze wszystko wrzucają w jeden przelew.. jak nie masz kartki to się nie doliczysz

Przecież nikt Cię nie oszuka bo wszystko liczy program z automatu ludzie… a to jakaś różnica czy dostaniesz 1 czy 15? Przecież i tak Ci wyrównają … :wall:

Bo nie życzę sobie żeby ktoś przetrzymywał należne mi pieniądze.

A jakby tobie wypłacili pensje wszystkie za 25 lat to chciałbyś tak? No przecież ci wyrównają.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1515 dnia: Marzec 02, 2023, 22:34:43 »
Kiedyś w marcu dostawałeś wyrównanie od stycznia i było ok. Roszczeniowe towarzystwo problem bo wypłacą z dwu dniowym opóźnieniem. Masakra. Jak by to ode nie zależało to jako jedyny nie dostał byś nic

pompierman

  • Gość
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1516 dnia: Marzec 02, 2023, 23:22:47 »
Zrozumiecie wkoncu że jak 4 grupa dostawała podwyżki dwa razy to ja nic  nie dostałem i siedziałem cicho . Pytam dlaczego? skoro w tamtych czasach brak inflacji dotyczył wszystkich
A choćby dlatego, że sektor prywatny przerósł atrakcyjnością m.in. PSP i żeby zachęcić kogoś do służby musieli częściowo zwiększyć zarobki i powiem Ci więcej.... że będzie to częstszy widok, bo porównując zarobki poza służbą, a w PSP czy innej mundurówce i przywileje , to zaczyna i zacznie brakować chętnych. A jeśli ktoś napalony popracuje i zobaczy dokładnie z czym ma doczynienia to odejdzie do cywila, gdzie zarobi więcej, co już w skali kraju widać, że osoby po kilkulatach odpuszczają etos strażaka.


A dla podsumowania naszych ZZ warto przypomnieć sobie jak bardzo  :rofl: o nas walczyły
http://kspnszz.org/index.php/2022/12/01/kolejne-formy-protestu-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc/
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2023, 23:32:10 wysłana przez pompierman »

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1517 dnia: Marzec 02, 2023, 23:37:52 »
Nadinterpretujesz.. nie ma tylu odejść młodych strażaków, odejście wzbudza poruszenie, na pewno będzie się zdarzać.. ale kolega wyżej mówił o podwyżkach na grupach niższych i wyższych.. a nie czy atrakcyjny zawód.
Jeżeli ktoś stwierdził ze będzie mu lepiej w prywatnym sektorze to chwala mu za to ze miał tyle odwagi żeby nie wykonywać zawodu strazaka byle jak. Zawsze są plusy służby i prywatnego sektora.. każdy się na coś godzi .. tutaj fakt podwyżka dla kogoś. 200 zł nie jest podwyżka bo z aldiego nie wyjedzie z koszykiem.. coś zawiodło w tej akcji protestacyjnej :)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1518 dnia: Marzec 03, 2023, 11:28:32 »
Zrozumiecie wkoncu że jak 4 grupa dostawała podwyżki dwa razy to ja nic  nie dostałem i siedziałem cicho . Pytam dlaczego? skoro w tamtych czasach brak inflacji dotyczył wszystkich
A choćby dlatego, że sektor prywatny przerósł atrakcyjnością m.in. PSP i żeby zachęcić kogoś do służby musieli częściowo zwiększyć zarobki i powiem Ci więcej.... że będzie to częstszy widok, bo porównując zarobki poza służbą, a w PSP czy innej mundurówce i przywileje , to zaczyna i zacznie brakować chętnych. A jeśli ktoś napalony popracuje i zobaczy dokładnie z czym ma doczynienia to odejdzie do cywila, gdzie zarobi więcej, co już w skali kraju widać, że osoby po kilkulatach odpuszczają etos strażaka.


A dla podsumowania naszych ZZ warto przypomnieć sobie jak bardzo  :rofl: o nas walczyły
http://kspnszz.org/index.php/2022/12/01/kolejne-formy-protestu-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc/

Przeczytaj co ja na pisałem a później co ty. Jak nie pomoże to jeszcze raz. Jeżeli już ruszasz temat atrakcyjności to zgoda tylko idąc twoim tokiem rozumowania stażysta będzie zarabiał więcej od np dowódcy zmiany? Bo przecież młody roszczeniowy może odejść do cywila a dowódca zmiany nie? Ponawiam pytanie czemu ja nie dostałem jak inni dostawali.  Inflacja nie dotykała nikogo jak dostawały grupy 2 - 5 i 1- 8

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1519 dnia: Marzec 03, 2023, 11:32:16 »
Kiedyś w marcu dostawałeś wyrównanie od stycznia i było ok. Roszczeniowe towarzystwo problem bo wypłacą z dwu dniowym opóźnieniem. Masakra. Jak by to ode nie zależało to jako jedyny nie dostał byś nic
Nie roszczeniowe towarzystwo, tylko dziwnym trafem prawie wszystkie 13, mundurówki, nadgodziny! otrzymujemy na kilka ostatnich dni przed upływem terminu wypłaty. To przestaje być śmieszne, bo czasem bywa tak że wiemy że komenda obok pieniądze wypłaciła już miesiąc temu, a ty nadal czekasz na swoje ciężko zarobione pieniądze.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1520 dnia: Marzec 03, 2023, 11:42:34 »
Tak tylko to też nie jest do końca wina Komendy. Pewnie nie wiesz ze pieniądze do nas idą okrężną drogo przez urząd Miasta itp. Na to kiedy przyjdą komendant nie ma wpływu

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1521 dnia: Marzec 03, 2023, 11:44:25 »
Bombaj powiedz mi jak mogła nie dotknąć inflacja przy podwyżkach dla niższych grup .. tych na wyższych.. inflacja była tylko ze niższa a i tym samym wartość podwyżki dla niższych grup miała większą wartość ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2023, 11:52:44 wysłana przez Giermek »

Offline Pabson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1522 dnia: Marzec 03, 2023, 11:49:42 »
323 zł podwyżki,  jest ktoś bardziej wydymany niż ja? 

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1523 dnia: Marzec 03, 2023, 11:56:18 »
Ja to rozumiem tylko chce to uzmysłowić tym co chyba nie wiedzą co to inflacja. Kiedyś była niższa teraz wyższa ale czy jest czy jej niema dotyczy wszystkich więc pomińmy ją w dyskusjach. Zawsze podwyżki powinni dostawać wszyscy do grupy a indywidualna wysługa zróznicuje wypłatę. Nigdy nie powinno się dawać wybranym grupą bo prowadzi to do patologi jaka do tej pory była. 20 zł za awans na zastępcę dowódcy zmiany z d sekcji. Szok

Offline NurasPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1524 dnia: Marzec 03, 2023, 12:01:13 »
323 zł podwyżki,  jest ktoś bardziej wydymany niż ja? 

276 zł, 5,5 % wzrost.
Są tacy co mają jeszcze mniej niż ja.
Pozdrawiam