Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408870 razy)

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1425 dnia: Luty 28, 2023, 10:17:36 »
No nie wierze  :rofl: nowy kalkulator i przypadkiem „podwyżki mniej”  :rofl: będzie tego z 300 netto??? :rofl: :rofl:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1426 dnia: Luty 28, 2023, 10:23:41 »
No nie wierze  :rofl: nowy kalkulator i przypadkiem „podwyżki mniej”  :rofl: będzie tego z 300 netto??? :rofl: :rofl:
U mnie czy nowy czy stary to prawie  tyle samo. Różnica paru dyszek. Nie ma co narzekać.

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1427 dnia: Luty 28, 2023, 10:30:15 »
No nie wierze  :rofl: nowy kalkulator i przypadkiem „podwyżki mniej”  :rofl: będzie tego z 300 netto??? :rofl: :rofl:

Szanowny Panie

Według projektu rozporządzenia minimalna podwyżka w grupie to 250 zł i minimalna różnica między grupami to 90 zł.
Niestety nie udało się wprowadzić minimalnego dodatku służbowego w wysokości 8%, ale będziemy dążyć do tego żeby był ustanowiony tak jak w innych służbach.

Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1428 dnia: Luty 28, 2023, 10:39:03 »
No nie wierze  :rofl: nowy kalkulator i przypadkiem „podwyżki mniej”  :rofl: będzie tego z 300 netto??? :rofl: :rofl:

Pokaż mi swój PIT to ci powiem ile będzie netto.
To zależy od wieku, dzieci darowizn, czy i ile żona zarabia itd.
Pisałem i powtórzę netto nie jest miarodajne.
Stażysta przy średnich nadgodzinach będzie miał rocznie ok 71-72 tyś przychodu minimum. A raczej 75
I na pewno zapłaci 9 procent NFZ. Reszta to kwestie indywidualne

pompierman

  • Gość
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1429 dnia: Luty 28, 2023, 10:42:22 »
No właśnie widać jak działacie. Walczycie o 20 procent. Wychodzi no dobra 14 procent Equinexowi. Wielu wydzodzi po 5 czy 8 procent. Walczyliście o rozsunięcie grup po minimum 100zl? Już zabrali 10 procent I zostało 90 zł. Nawet służbowego minimum 8 procent nie załatwiliście co chcieliście nim udobruchac swoich ludzi na niskich grupach którzy dostaną po 300 czy 400zl podwyzki.

Takie małe pytanie. Lepiej dostać podwyżkę 310 zł do 4450 czy 600 do 3000 czyli 20 procent?






Kalkulator liczy dobrze 1346 brutto. Taka wyszła różnica.
Nie rozumiem?

Paweł i Simek...
Powtórzę pytanie jesteście z  S?

A co To za różnica czy są w S czy nie są? Jak ktoś nie jest to należy mu zamknąć usta i żeby nie miał prawa napisać co sądzi i jakie ma uwagi do waszych ustawionych działań? Wychodzicie z założenia,  że tylko osoby w super ZZ S, mają prawo głosu,  a innych słychać nie potraficie tylko toczycie usyalenia w jednej szajce.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2023, 14:28:46 wysłana przez pompierman »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1430 dnia: Luty 28, 2023, 11:26:29 »
Odpowiedziałem ale ktoś mnie ostatnio mocno moderuje.
Działam w Solidarności tak jak ustalają władze Związku.
Chcesz coś zmienić w tym zakresie, to zapraszam do działalności związkowej.



Witam
Małe sprostowanie,wyjaśnienie, nie ciebie ktoś mocno moderuje tylko twoje wypowiedzi, które nadzwyczaj często mijają się z niestosowaniem Regulaminu obowiązującego na tym forum i zaakceptowanego przy rejestracji.
Pozdrawiam i życzę miłego pisania.



Nic Cię nie tłumaczy :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2023, 13:36:31 wysłana przez radca »

Offline StrazPomorskie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1431 dnia: Luty 28, 2023, 14:45:17 »
336 zł brutto 6,24%  to jest kwota wywalczona przez związki. Nie chce mi się wypisywać ile w ostatnim roku wrosło wszystko( kredyt , paliwo, czynsz , jedzenie itp). Jesli na tym forum związkowcy wypisują że walczyli negocjowali, no to wygląda to naprawde słabo, wiadomo niektórych dostaną nawet fajne kwoty lecz moja "podwyżka" jest żałosna takie jest moje zdanie. Wstyd mi nawet podać tą kwote rodzinie. Brawo WY.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1432 dnia: Luty 28, 2023, 15:56:26 »
336 zł brutto 6,24%  to jest kwota wywalczona przez związki. Nie chce mi się wypisywać ile w ostatnim roku wrosło wszystko( kredyt , paliwo, czynsz , jedzenie itp). Jesli na tym forum związkowcy wypisują że walczyli negocjowali, no to wygląda to naprawde słabo, wiadomo niektórych dostaną nawet fajne kwoty lecz moja "podwyżka" jest żałosna takie jest moje zdanie. Wstyd mi nawet podać tą kwote rodzinie. Brawo WY.

A tam wywalczyli. Trzeba gdzieś zabrać, żeby gdzieś dać, bo kasa jest jedna. Wiadomo było, że pieniądze na te 15+ muszą się z czegoś wziąć. I tu nie ma, że to inna pula i płaci koś tam. To wszystko idzie z jednego garnka - budżet państwa. Chcecie 15+ to w zamian cos trzeba oddać. No to poświecono młodych, bo oni dostali tam wcześniej. Wyższe grupy, do których i ja należę  chyba nie narzekają? Do tego 15+. Od początku twierdziłem, że nie pora na rozciąganie , naprawę siatki płac. Nie przy takiej inflacji bo ci na dole nie odczują podwyżek. Starzy maja większa wysługę, wyższe dodatki służbowe, stopnie i dostaliśmy 15+,  a na to wszystko w grupie wyżej. A młody o ile mógł się przez 5 min pocieszyć to teraz co? Dobry gospodarz umiałby to podzielić. A te naprawy płacówki to trzeba było robić jak inflacja była, a może i będzie 5-7%. I nie ma co pisać, że młody też kiedyś będzie stary. Bo wtedy my już będziemy na słusznych emeryturach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1433 dnia: Luty 28, 2023, 17:35:42 »
A tam wywalczyli. Trzeba gdzieś zabrać, żeby gdzieś dać, bo kasa jest jedna. Wiadomo było, że pieniądze na te 15+ muszą się z czegoś wziąć. I tu nie ma, że to inna pula i płaci koś tam. To wszystko idzie z jednego garnka - budżet państwa. Chcecie 15+ to w zamian cos trzeba oddać. No to poświecono młodych, bo oni dostali tam wcześniej. Wyższe grupy, do których i ja należę  chyba nie narzekają? Do tego 15+. Od początku twierdziłem, że nie pora na rozciąganie , naprawę siatki płac. Nie przy takiej inflacji bo ci na dole nie odczują podwyżek. Starzy maja większa wysługę, wyższe dodatki służbowe, stopnie i dostaliśmy 15+,  a na to wszystko w grupie wyżej. A młody o ile mógł się przez 5 min pocieszyć to teraz co? Dobry gospodarz umiałby to podzielić. A te naprawy płacówki to trzeba było robić jak inflacja była, a może i będzie 5-7%. I nie ma co pisać, że młody też kiedyś będzie stary. Bo wtedy my już będziemy na słusznych emeryturach.
Wiesz co w sumie 500+ to jedna pula bo przecież też budżet to może by całość dać strażakom... Co myślisz o tym pomyśle? Strażacy by ponad 1 000 000 rocznie zarabiali.
Nie wiem czy jesteś tylko kretynem czy kretynem i manipulatorem ale pieniędzy na +15 w obecnym kształcie nie dało MSWiA tylko premier to raz, dwa to to, że nawet nie będzie to paragraf 4050 czyli nasze uposażenia tylko 4180 czyli równoważniki i ekwiwalenty!
Pora na naprawę jest zawsze i już jednemu udowadniałem, że przewaga wynagrodzenia wyższych grup jest niwelowana przez wyższe podwyżki grup 1-8 i przeszeregowanie 2-5 (z lat poprzednich) a opowiadanie bajek, że to nie jest dobry moment dla manipulatorów każdy moment jest dobry żeby uderzyć w ZZ. Po prostu wyrównano sytuację i teraz można będzie dawać % do wynagrodzenia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1434 dnia: Luty 28, 2023, 19:10:14 »
Eqinox nie będę się zniżał do twojego poziomu i tutaj Ciebie obrażał, ale domyśl się co o Tobie myślę. Wytłumacz mi czy MSWiA czy premier zarobiło te pieniądze i nam dało? Nie. Biorą z tego samego wiadra, które napełniane jest podatkami. Jak padł projekt 15+ to MF zgłaszał że budżet nie jest na to gotowy, więc musiały się te pieniądze gdzieś znaleźć. I co premier poszedł na grzyby zarobił i nam dał? Jak Ty sobie to wyobrażasz? No, ale jak komuś brakuje argumentów to zaczyna obrażać. A jak chodzi o manipulatorów to przy ustalaniu tegorocznych podwyżek ZZ osiągnęły szczyt.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1435 dnia: Luty 28, 2023, 19:18:52 »
Ludzie…. Tymi pulami, wyliczeniem procentowym, przesuwaniem środków to jest mydlenie oczu. Przecież na logikę prostego zjadacza chleba interesuje ile będzie podwyżki netto na koncie a tu nie wiadomo w ogóle kiedy ta podwyżka będzie  :rofl: w tym momencie jak podwyżki ma być mniej niż 400 zł netto to jest jawne lekceważenie strażaków…. Przecież te pieniądze do skali inflacji(kredyt, prąd, jedzenie, paliwo) są niewspółmierne… i w straży zarabia się mniej niż kiedyś a to chyba nie tak powinno być(wszak obowiązków jest więcej).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1436 dnia: Luty 28, 2023, 19:22:27 »
Wytłumacz mi czy MSWiA czy premier zarobiło te pieniądze i nam dało? Nie. Biorą z tego samego wiadra, które napełniane jest podatkami. Jak padł projekt 15+ to MF zgłaszał że budżet nie jest na to gotowy, więc musiały się te pieniądze gdzieś znaleźć. I co premier poszedł na grzyby zarobił i nam dał? Jak Ty sobie to wyobrażasz? No, ale jak komuś brakuje argumentów to zaczyna obrażać. A jak chodzi o manipulatorów to przy ustalaniu tegorocznych podwyżek ZZ osiągnęły szczyt.
z 15+ jest taka sama sytuacja jak z 500+, 3% PKB na obronę itd... Przecież tego też premier i ministrowie na grzybach nie znajdują to czemu do cholery strażak nie zarabia 1 000 000 zł? No przecież może? Czemu akurat dodatek który ma być świadczeniem utrzymującym ludzi dłużej w służbie... Bo to się budżetowi opłaca wg opinii specjalistów ale jest @vade który wie lepiej, że bez tego dodatku i bez tego, że podwyżka będzie to strażacy by i tak to samo dostali! Otóż nie bo ten dodatek nie był robiony pod strażaków.   Dorośnij człowieku bo jesteś manipulatorem który pisze, że naliczanie przyjętych po 2013 z 10 lat jest dobre bo będą się szkolić!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1437 dnia: Luty 28, 2023, 19:39:12 »
Ludzie…. Tymi pulami, wyliczeniem procentowym, przesuwaniem środków to jest mydlenie oczu. Przecież na logikę prostego zjadacza chleba interesuje ile będzie podwyżki netto na koncie a tu nie wiadomo w ogóle kiedy ta podwyżka będzie  :rofl: w tym momencie jak podwyżki ma być mniej niż 400 zł netto to jest jawne lekceważenie strażaków…. Przecież te pieniądze do skali inflacji(kredyt, prąd, jedzenie, paliwo) są niewspółmierne… i w straży zarabia się mniej niż kiedyś a to chyba nie tak powinno być(wszak obowiązków jest więcej).
Netto nie jest miarodajne. Brutto jest jednolite.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1438 dnia: Luty 28, 2023, 19:48:50 »
Eqinox
Ok ostatnie zdanie wyciągnąłeś z kontekstu.
Skąd ta twoja pewność odnośnie dalszych podwyżek skoro twierdzisz, że " Po prostu wyrównano sytuację i teraz można będzie dawać % do wynagrodzenia". Co roku jest wielka niewiadoma z podwyżkami. Najpierw coś w rodzaju protestu potem ustalanie raz do stopnia raz do grupy, a to się wymyśli jakiś dodatek A to się dodatek podniesie, a to się nie podniesie. Nie ma pewności ile i jak. A Ty już % rozdajesz. Już nie wspomnę choć tego bym nie chciał, czy w ogóle jakieś pieniądze będą?
Druga sprawa to w tym wątku bierze udział parę osób, z czego wynika, że zainteresowanie jest tylko na jadalni i tam ludzie wylewają żale. Ja co miałem powiedzieć to napisałem. Ogólnie na swoje nie narzekam. Jasno napisałem ile. A jak się będzie coś psuć to papier i emerytura.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1439 dnia: Luty 28, 2023, 20:00:49 »
Cóż forum stało się ostatnio kolejną linią podziału (jak by istniejacych było mało) -  na całkowitych zwolenników i przeciwników obecnej ekipy rządzącej i ich decyzji i bronienia swoich racji, choć by najdurniejsze były.  Dla jednych wszystko jest idealne, dla innych zdecydowanie odwrotnie. I nie ma dyskusji merytorycznej a jedynie udowadnianie sobie nawzajem jak jest dobrze lub jak jest źle - w zależności od preferencji. Mnie to osobiście przekonuje, aby na forum milczeć a rozmawiać z ludźmi - bo akurat z forum wynika, że wiedza o funkcjonowaniu PSP - kadr, finansów - jest wiedzą tajemną przekazywaną głuchym telefonem.  :straz:
Nie zajmuje żadnej ze stron - powodzenia.
Pozdrawiam.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1440 dnia: Luty 28, 2023, 20:07:52 »
Tu chodzi o liczby.

Teraz dyskutujemy co roku o tym jak podzielić podwyżki. Kiedyś nie było o czym dyskutować.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1441 dnia: Luty 28, 2023, 20:19:14 »
Kiedyś, kiedyś. Co rok to samo, jak nie strajkujemy to mają nas w d...., taka jest prawda. Zamiast walczyć o %PKB albo coroczną waloryzację o jakiś %, to co jesień i zimę walczymy o te parę złotych, jednocześnie robiąc kolejne podziały, co widać na tym forum.
Koledzy mają rację, że najpierw było obiecane 20%, potem do grupy, dodatek taki, dodatek owaki, potem nagle weszła potrzeba ratowania grup, przyszłych emerytów, a na koniec zabrano 8% dodatku służbowego, co już niby miało być przyklepane. Zrobił się z tego cyrk, nie wiemy kiedy będą podwyżki, dla jednych będzie 20%, dla drugich 6, a jedzą z tego samego inflacyjnego gara (co przypominam było początkiem rozmów, tj. waloryzacja do wskaźnika inflacji, a nawet powyżej). Najbardziej szkoda mi chłopaków z najniższych grup, bo naprawdę jak się z niektórymi rozmawia, to mają krucho, szczególnie przy kredycie. Ja osobiście narzekać nie mogę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1442 dnia: Luty 28, 2023, 20:46:23 »
Zrobił się z tego cyrk, nie wiemy kiedy będą podwyżki, dla jednych będzie 20%, dla drugich 6, a jedzą z tego samego inflacyjnego gara (co przypominam było początkiem rozmów, tj. waloryzacja do wskaźnika inflacji, a nawet powyżej). Najbardziej szkoda mi chłopaków z najniższych grup, bo naprawdę jak się z niektórymi rozmawia, to mają krucho, szczególnie przy kredycie. Ja osobiście narzekać nie mogę.
Pieniądze będą od marca bo tak mówi ustawa. Widzisz ale jak dawali  550 do stopnia to dowódca JRG dostał 7.5% a stażysta 15% i wtedy było ok?
Nadszedł czas aby to naprawić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1443 dnia: Luty 28, 2023, 21:05:47 »
Zrobił się z tego cyrk, nie wiemy kiedy będą podwyżki, dla jednych będzie 20%, dla drugich 6, a jedzą z tego samego inflacyjnego gara (co przypominam było początkiem rozmów, tj. waloryzacja do wskaźnika inflacji, a nawet powyżej). Najbardziej szkoda mi chłopaków z najniższych grup, bo naprawdę jak się z niektórymi rozmawia, to mają krucho, szczególnie przy kredycie. Ja osobiście narzekać nie mogę.
Pieniądze będą od marca bo tak mówi ustawa. Widzisz ale jak dawali  550 do stopnia to dowódca JRG dostał 7.5% a stażysta 15% i wtedy było ok?
Nadszedł czas aby to naprawić.
Czy Ty czytasz co napiszesz? Jak można  mieszać procentowo z kwotowo i to porównywać? Procentowo dostali różnie co do swoich aktualnych uposażeń, ale różnica między ich zarobkami została ta sama. Bo od stopnia nie ma pochodnych. Im się nic nie zmieniło. Jak jeden miał 1000 a drugi 2000 to odpowiednio 1550 i 2550, a teraz co? Urosła grupa to i wysługa, d-ca JRG to przeważnie powyżej 15 lat to od tego jeszcze 15+. No nijak nie można porównywać tych dwóch podwyżek.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1444 dnia: Luty 28, 2023, 21:12:19 »
Ludzie…. Tymi pulami, wyliczeniem procentowym, przesuwaniem środków to jest mydlenie oczu. Przecież na logikę prostego zjadacza chleba interesuje ile będzie podwyżki netto na koncie a tu nie wiadomo w ogóle kiedy ta podwyżka będzie  :rofl: w tym momencie jak podwyżki ma być mniej niż 400 zł netto to jest jawne lekceważenie strażaków…. Przecież te pieniądze do skali inflacji(kredyt, prąd, jedzenie, paliwo) są niewspółmierne… i w straży zarabia się mniej niż kiedyś a to chyba nie tak powinno być(wszak obowiązków jest więcej).
Netto nie jest miarodajne. Brutto jest jednolite.


Kwota brutto jest tak miarodajna jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1445 dnia: Luty 28, 2023, 21:14:23 »
Poddaję się.  :wall: :wall: :wall:
A netto jest ok? Które zależy od wieku, ilości dzieci itd?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2023, 21:19:09 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1446 dnia: Luty 28, 2023, 21:18:35 »
Czy Ty czytasz co napiszesz? Jak można  mieszać procentowo z kwotowo i to porównywać? Procentowo dostali różnie co do swoich aktualnych uposażeń, ale różnica między ich zarobkami została ta sama. Bo od stopnia nie ma pochodnych. Im się nic nie zmieniło. Jak jeden miał 1000 a drugi 2000 to odpowiednio 1550 i 2550, a teraz co? Urosła grupa to i wysługa, d-ca JRG to przeważnie powyżej 15 lat to od tego jeszcze 15+. No nijak nie można porównywać tych dwóch podwyżek.
Dlaczego nie? Skoro raz dowódca (od 9 grupy każdy) stracił bo nie otrzymał podwyżki dla grup 1-8 potem stracił już bezwzględnie każdy bo grupy 2-5 przeszeregowano i teraz w wyniku zróżnicowania podwyżki spowodowano, że wychodzi mniej więcej po równo np. dla grupy 5 i 10 liczyłem i wychodzi, że jedni do grupy dostali 500 a drudzy 560 czyli przy 5 grupach różnicy jest 60zł różnicy i stąd ta różnica obecnie. Dodatek +15 też będzie dotyczyć innych strażaków na różnym etapie kariery. 
Kwota brutto jest tak miarodajna jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.
Kwota netto to pomiar inteligencji na podstawie długości małego palca. U mnie jest st. ogn. którego netto jest wyższe niż każdego sierżanta w moje komendzie a nie jest najstarszy ani nie ma najwyższego stanowiska ani też dodatku... Patrz cud bo jest zwolniony z PITu i ma najniższe obciążenia podatkowe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1447 dnia: Luty 28, 2023, 21:32:03 »
Czy Ty czytasz co napiszesz? Jak można  mieszać procentowo z kwotowo i to porównywać? Procentowo dostali różnie co do swoich aktualnych uposażeń, ale różnica między ich zarobkami została ta sama. Bo od stopnia nie ma pochodnych. Im się nic nie zmieniło. Jak jeden miał 1000 a drugi 2000 to odpowiednio 1550 i 2550, a teraz co? Urosła grupa to i wysługa, d-ca JRG to przeważnie powyżej 15 lat to od tego jeszcze 15+. No nijak nie można porównywać tych dwóch podwyżek.
Dlaczego nie? Skoro raz dowódca (od 9 grupy każdy) stracił bo nie otrzymał podwyżki dla grup 1-8 potem stracił już bezwzględnie każdy bo grupy 2-5 przeszeregowano i teraz w wyniku zróżnicowania podwyżki spowodowano, że wychodzi mniej więcej po równo np. dla grupy 5 i 10 liczyłem i wychodzi, że jedni do grupy dostali 500 a drudzy 560 czyli przy 5 grupach różnicy jest 60zł różnicy i stąd ta różnica obecnie. Dodatek +15 też będzie dotyczyć innych strażaków na różnym etapie kariery. 
Kwota brutto jest tak miarodajna jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.
Kwota netto to pomiar inteligencji na podstawie długości małego palca. U mnie jest st. ogn. którego netto jest wyższe niż każdego sierżanta w moje komendzie a nie jest najstarszy ani nie ma najwyższego stanowiska ani też dodatku... Patrz cud bo jest zwolniony z PITu i ma najniższe obciążenia podatkowe.

St.ogn. przed 26 rokiem życia? Serio? No to co tam można osiągnąć w wieku 36 lat?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1448 dnia: Luty 28, 2023, 21:36:34 »
St.ogn. przed 26 rokiem życia? Serio? No to co tam można osiągnąć w wieku 36 lat?
Widzisz jak mało wiesz... I próbujesz moralizować mądrzejszych od siebie.
Ma 4 córki i ulgę zwaną 4+  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1449 dnia: Luty 28, 2023, 21:42:58 »
St.ogn. przed 26 rokiem życia? Serio? No to co tam można osiągnąć w wieku 36 lat?
Widzisz jak mało wiesz... I próbujesz moralizować mądrzejszych od siebie.
Ma 4 córki i ulgę zwaną 4+  :wacko:
No tego nie brałem pod uwagę, że taki wariat.  ^_^ Faktycznie małe obciążenie podatkowe, ale inne szkoda gadać.  Zwracam honor.