Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408915 razy)

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1325 dnia: Luty 22, 2023, 18:13:52 »
Ale jak wszystkie ? Rozwiniesz?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1326 dnia: Luty 22, 2023, 18:17:43 »
Ale jak wszystkie ? Rozwiniesz?
Najlatwiej na przykładzie weźmy tego st. ogn. Hejka st. operatora który dostał w 2013 awans na 7 grupę tez dostanie 8 grupę I tak wszyscy awansowani do 2018  :wacko:
Ale to dalej dyskusja o pomyślę. Bo równie dobrze można zacząć liczyć od 2023 :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1327 dnia: Luty 22, 2023, 18:24:32 »
Już rozumiem, ale właśnie od pomysłu do realizacji długa droga.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1328 dnia: Luty 22, 2023, 18:25:14 »
Już rozumiem, ale właśnie od pomysłu do realizacji długa droga.
Powiedz proszę co myślisz
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1329 dnia: Luty 22, 2023, 18:35:30 »
Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się ciekawy. Jeśli w przyszłości różnice między grupami by wzrosły, mógłby być to jakiś mały krok do zachęcenia do przechodzenia na 8 godz., gdzie tych wyższych grup jest ciut więcej. Przy założeniu, że byłby to awans o 2 grupy maksymalnie to i tak dobrze. Spłaszczenia siatki płac ten pomysł też nie spowoduje. Jeśli maks to 14 grupa, to z czasem naczelnik operacyjnej zrówna się grupą z dca JRG, czy to źle? Nie wiem. Ale pytanie czy nie zatrze to różnic w grupach między kierownictwem wydziałów w km/kp a kw. Ale ogólnie wydaje mi się, że więcej plusów niż minusów ma ten pomysł

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1330 dnia: Luty 22, 2023, 20:05:43 »
Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się ciekawy. Jeśli w przyszłości różnice między grupami by wzrosły, mógłby być to jakiś mały krok do zachęcenia do przechodzenia na 8 godz., gdzie tych wyższych grup jest ciut więcej. Przy założeniu, że byłby to awans o 2 grupy maksymalnie to i tak dobrze. Spłaszczenia siatki płac ten pomysł też nie spowoduje. Jeśli maks to 14 grupa, to z czasem naczelnik operacyjnej zrówna się grupą z dca JRG, czy to źle? Nie wiem. Ale pytanie czy nie zatrze to różnic w grupach między kierownictwem wydziałów w km/kp a kw. Ale ogólnie wydaje mi się, że więcej plusów niż minusów ma ten pomysł
Z czasem zastępca dowódcy JRG zrówna się z dowódcą skoro 14 to sufit a maks o 2 można będzie do góry.
U nas naczelnik MR jest równy dowódcy JRG już teraz.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1331 dnia: Luty 22, 2023, 20:26:45 »
Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się ciekawy. Jeśli w przyszłości różnice między grupami by wzrosły, mógłby być to jakiś mały krok do zachęcenia do przechodzenia na 8 godz., gdzie tych wyższych grup jest ciut więcej. Przy założeniu, że byłby to awans o 2 grupy maksymalnie to i tak dobrze. Spłaszczenia siatki płac ten pomysł też nie spowoduje. Jeśli maks to 14 grupa, to z czasem naczelnik operacyjnej zrówna się grupą z dca JRG, czy to źle? Nie wiem. Ale pytanie czy nie zatrze to różnic w grupach między kierownictwem wydziałów w km/kp a kw. Ale ogólnie wydaje mi się, że więcej plusów niż minusów ma ten pomysł
Z czasem zastępca dowódcy JRG zrówna się z dowódcą skoro 14 to sufit a maks o 2 można będzie do góry.
U nas naczelnik MR jest równy dowódcy JRG już teraz.
I obaj będą na grupie zastępcy komendanta powiatowego  :rofl: :rofl: :rofl: to chyba już nie będą mieli ochoty na tego zastępcę awansować, bo i po co? Podobnie jak Naczelnik PR na 12 grupie.
A wynikiem spędzenia kolejnych lat na danym stanowisku (grupie) nie jest przypadkiem podwyżka dodatku stażowego, procentowo, właśnie do zajmowanej na sztywno dla stanowiska grupy  :fiuu:
Jeśli ktoś spędził na danym stanowisku 5, 10 lat i ma ambicje, może zwykle awansować na stanowisko wyższe (czyt. wyższą grupę, większą odpowiedzialność itp.) - w każdej komendzie jest rotacja kadr. Jeśli dowódca zmiany (gr 10) po 10 latach służby odmawia awansu na z-ce dowódcy JRG (wiadomo dlaczego), czy powinien mieć uposażenie zasadnicze z grupy 12 - zastępcy dowódcy JRG? Będzie miał już i wyższy dodatek stażowy i nowe świadczenie 15+
Moim zdaniem, nie tędy droga...
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2023, 20:47:04 wysłana przez Strażak wro »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1332 dnia: Luty 22, 2023, 20:50:09 »
I obaj będą na grupie zastępcy komendanta powiatowego  :rofl: :rofl: :rofl: to chyba już nie będą mieli ochoty na tego zastępcę awansować, bo i po co?
A wynikiem spędzenia kolejnych lat na danym stanowisku (grupie) nie jest podwyżka dodatku stażowego, procentowo, właśnie do zajmowanej na sztywno dla stanowiska grupy  :fiuu:
Przeciętny dowódca JRG ma staż na poziomie 18 lat natomiast na grupie 12 jest to 16 lat (dane przybliżone na podstawie kalkulatora uposażeń) wiec aby uzyskać tą 14 grupę naczelnicy operacyjni i z-cy JRG będą służyć przeciętnie 26 lat to rzeczywiście mało...  :fiuu: :fiuu:
Ale dobrze, że zauważyłeś, że rozwiązanie jest korzystne dla 8 godzinnych :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1333 dnia: Luty 22, 2023, 20:56:55 »
Oj znam jednostkę w której na zce dcy JRG trwa polowanie już 3 miesiące. I nikt nie chce łącznie z dowódcami zastępu. Trochę to świadczy o polityce płacowej w tej instytucji i zrobienie przeskoku po 100 zł w grupach tego nie zmieni.
Biorąc pod uwagę system pracy, obłożenie zadaniami nadgodziny i brak możliwości dorabiania potrzeba lat aby to wyprostować.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1334 dnia: Luty 22, 2023, 20:59:53 »
Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się ciekawy. Jeśli w przyszłości różnice między grupami by wzrosły, mógłby być to jakiś mały krok do zachęcenia do przechodzenia na 8 godz., gdzie tych wyższych grup jest ciut więcej. Przy założeniu, że byłby to awans o 2 grupy maksymalnie to i tak dobrze. Spłaszczenia siatki płac ten pomysł też nie spowoduje. Jeśli maks to 14 grupa, to z czasem naczelnik operacyjnej zrówna się grupą z dca JRG, czy to źle? Nie wiem. Ale pytanie czy nie zatrze to różnic w grupach między kierownictwem wydziałów w km/kp a kw. Ale ogólnie wydaje mi się, że więcej plusów niż minusów ma ten pomysł
Z czasem zastępca dowódcy JRG zrówna się z dowódcą skoro 14 to sufit a maks o 2 można będzie do góry.
U nas naczelnik MR jest równy dowódcy JRG już teraz.
I obaj będą na grupie zastępcy komendanta powiatowego  :rofl: :rofl: :rofl: to chyba już nie będą mieli ochoty na tego zastępcę awansować, bo i po co? Podobnie jak Naczelnik PR na 12 grupie.
A wynikiem spędzenia kolejnych lat na danym stanowisku (grupie) nie jest przypadkiem podwyżka dodatku stażowego, procentowo, właśnie do zajmowanej na sztywno dla stanowiska grupy  :fiuu:
Jeśli ktoś spędził na danym stanowisku 5, 10 lat i ma ambicje, może zwykle awansować na stanowisko wyższe (czyt. wyższą grupę, większą odpowiedzialność itp.) - w każdej komendzie jest rotacja kadr. Jeśli dowódca zmiany (gr 10) po 10 latach służby odmawia awansu na z-ce dowódcy JRG (wiadomo dlaczego), czy powinien mieć uposażenie zasadnicze z grupy 12 - zastępcy dowódcy JRG? Będzie miał już i wyższy dodatek stażowy i nowe świadczenie 15+
Moim zdaniem, nie tędy droga...
Nie zawsze czarne jest czarne a białe jest białe. A jeśli ten sam dca zmiany nie może awansować bo dcy jrg są obsadzeni? A nawet jeśli z różnych względów nie będzie chciał iść na 8h, bo choćby np. dojeżdża 100km to już mu się nie będzie należało? Różni są ludzie mający różne predyspozycje do różnych stanowisk. Uważam, że takie rozwiązanie bardzo by pomogło w wielu przypadkach i odniesie lepszy skutek "antyemerytalny" niż 15+

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1335 dnia: Luty 22, 2023, 21:40:08 »
Pytanie czy dostając grupę wyżej po 5 latach będzie można się zrzec lub przyjąć dod funkcyjny? Wiem że za wcześnie na takie pytania ale może ten temat też był dyskutowany

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1336 dnia: Luty 22, 2023, 21:41:31 »
Pytanie czy dostając grupę wyżej po 5 latach będzie można się zrzec lub przyjąć dod funkcyjny? Wiem że za wcześnie na takie pytania ale może ten temat też był dyskutowany
Az tak daleko nie zaszliśmy w tym temacie  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1337 dnia: Luty 22, 2023, 21:44:27 »
Pytanie czy dostając grupę wyżej po 5 latach będzie można się zrzec lub przyjąć dod funkcyjny? Wiem że za wcześnie na takie pytania ale może ten temat też był dyskutowany
Az tak daleko nie zaszliśmy w tym temacie  :wacko:
Warto miec to na uwadze, oczywiście żeby była taka możliwość 😉

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1338 dnia: Luty 22, 2023, 21:45:17 »
Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się ciekawy. Jeśli w przyszłości różnice między grupami by wzrosły, mógłby być to jakiś mały krok do zachęcenia do przechodzenia na 8 godz., gdzie tych wyższych grup jest ciut więcej. Przy założeniu, że byłby to awans o 2 grupy maksymalnie to i tak dobrze. Spłaszczenia siatki płac ten pomysł też nie spowoduje. Jeśli maks to 14 grupa, to z czasem naczelnik operacyjnej zrówna się grupą z dca JRG, czy to źle? Nie wiem. Ale pytanie czy nie zatrze to różnic w grupach między kierownictwem wydziałów w km/kp a kw. Ale ogólnie wydaje mi się, że więcej plusów niż minusów ma ten pomysł
Z czasem zastępca dowódcy JRG zrówna się z dowódcą skoro 14 to sufit a maks o 2 można będzie do góry.
U nas naczelnik MR jest równy dowódcy JRG już teraz.
I obaj będą na grupie zastępcy komendanta powiatowego  :rofl: :rofl: :rofl: to chyba już nie będą mieli ochoty na tego zastępcę awansować, bo i po co? Podobnie jak Naczelnik PR na 12 grupie.
A wynikiem spędzenia kolejnych lat na danym stanowisku (grupie) nie jest przypadkiem podwyżka dodatku stażowego, procentowo, właśnie do zajmowanej na sztywno dla stanowiska grupy  :fiuu:
Jeśli ktoś spędził na danym stanowisku 5, 10 lat i ma ambicje, może zwykle awansować na stanowisko wyższe (czyt. wyższą grupę, większą odpowiedzialność itp.) - w każdej komendzie jest rotacja kadr. Jeśli dowódca zmiany (gr 10) po 10 latach służby odmawia awansu na z-ce dowódcy JRG (wiadomo dlaczego), czy powinien mieć uposażenie zasadnicze z grupy 12 - zastępcy dowódcy JRG? Będzie miał już i wyższy dodatek stażowy i nowe świadczenie 15+
Moim zdaniem, nie tędy droga...
Nie zawsze czarne jest czarne a białe jest białe. A jeśli ten sam dca zmiany nie może awansować bo dcy jrg są obsadzeni? A nawet jeśli z różnych względów nie będzie chciał iść na 8h, bo choćby np. dojeżdża 100km to już mu się nie będzie należało? Różni są ludzie mający różne predyspozycje do różnych stanowisk. Uważam, że takie rozwiązanie bardzo by pomogło w wielu przypadkach i odniesie lepszy skutek "antyemerytalny" niż 15+
mamy system motywacji finansowej za czas służby - dodatek stażowy
mamy system motywacji finansowej za zajmowane stanowisko - grupę (już niestety spłaszczony)
Jeśli nie chcesz/nie możesz awansować, dlaczego masz mieć wynagrodzenie właściwe dla wyższego stanowiska (grupy)??
Obecnie, wiem z doświadczenia, strażacy nie chcą awansować, bo to się po prostu nie opłaca. Takie rozwiązanie, tym bardziej nie zachęci do awansu... a tym samym rozwoju, przyjęcia większej odpowiedzialności itp.
Za to, że "jest długo" dostaje większy dodatek stażowy, zależny od grupy zajmowanej.
A jak nie będzie chciał "przejść na 8h, bo mu się to nie opłaca" to co, ma mu się opłacać bez awansu??? To, po cholerę awansować??? Okopać się na 9/10 grupie i czekać na program +2 - masakra jakaś...

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1339 dnia: Luty 22, 2023, 21:52:32 »
Ale przecież to niemal każdy będzie na tym korzystał. To taka podwyżka co 5 lat. Jaka po tegorocznych podwyżkach jest teraz różnica między 10 a 14 grupą?

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1340 dnia: Luty 22, 2023, 21:57:33 »
Moim zdaniem podwyżka tegoroczna to krok w dobrą stronę (zwiększenie różnic między grupami) i trzeba tą drogą dalej podążać przy następnych podwyżkach, a następnym dobrym rozwiązaniem, aby zachęcić do systemu codziennego mogło by być wprowadzenie dla 8-godzinnych np. dodatku powiedzmy 500 + lub 1000 +. Jeśli to nie pomoże w obsadzeniu stanowisk biurowych to podwyższyć na 1500 + lub 2000 +, a jeśli nadal nie pomoże to już nie mam pomysłu.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1341 dnia: Luty 22, 2023, 22:06:27 »
Ale przecież to niemal każdy będzie na tym korzystał. To taka podwyżka co 5 lat. Jaka po tegorocznych podwyżkach jest teraz różnica między 10 a 14 grupą?
jeśli na 12 masz to samo, po 10 latach, co na 14, to po cholerę awansować??? Jeśli na 10 masz to samo, co na 12... tak samo?
lepiej się okopać i czekać. A niech się komendanci martwią, jak zapewnic obsadę stanowisk kierowniczych... motywacji finansowej już nie będzie... szacunkiem na dzielni?
Po co brać większą odpowiedzialność, dodatki funkcyjne, pełną dyspozycyjność... za te same pieniądze? To jest jakieś odwrócenie normalności...
I po co ten dodatek stażowy, w takim wypadku?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1342 dnia: Luty 22, 2023, 22:08:09 »
@radca zlituj się, może fejkowym kontem nie jesteś, ale propagandę to masz opanowaną do perfekcji.
GUS podał dane (dwa dni temu). Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (w których liczba pracujących przekracza 9 osób) w styczniu 2023 wzrosło o 13,5 proc. r/r, - więc obaj kłamiecie. Więcej nie chce mi się szukać bo te przepychanki statystyką można prowadzić w nieskończoność.

Napisałem że to dane za grudzień 2022 czy nie?
I liczby to propaganda!?

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1343 dnia: Luty 22, 2023, 22:36:26 »
Raczej dobry pomysł tylko dużo zmiennych więc dużo pracy żeby to dobrze poustawiać. Ktoś pisze że to bez sensu a pomyślałeś o osobach na nowych zasadach może być tak że ktoś obejmie stanowisko i dla następnych będzie ono wolne po 15 latach i co wtedy a to rozwiązanie pozwoli zniwelować ten problem

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1344 dnia: Luty 22, 2023, 22:57:56 »
Ja osobiście mam odchodzi w 2025 ale tak sobie myślę że jeżeli np 27 mógłbym bym dostać grupę wyżej i co ważniejsze przejść na dodatek funkcyjny to może i w ramach wdzięczności został bym do 2030 jakby zdrowie pozwoliło 😊

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1345 dnia: Luty 23, 2023, 06:32:09 »
jeśli na 12 masz to samo, po 10 latach, co na 14, to po cholerę awansować??? Jeśli na 10 masz to samo, co na 12... tak samo?
lepiej się okopać i czekać. A niech się komendanci martwią, jak zapewnic obsadę stanowisk kierowniczych... motywacji finansowej już nie będzie... szacunkiem na dzielni?
Po co brać większą odpowiedzialność, dodatki funkcyjne, pełną dyspozycyjność... za te same pieniądze? To jest jakieś odwrócenie normalności...
I po co ten dodatek stażowy, w takim wypadku?
Bo 10 lat służby to w wielu przypadkach blisko 50% czasu spędzonego w PSP. Po co czekać 10 lat jak można dostać szybciej? Bez sensu są twoje argumenty. Skoro wyrażasz opinie lepiej się okopać i czekać to znaczy, że będzie to też twoim zdaniem dodatkiem antyemerytalnym. Dodatek stażowy po 20 latach służby rośnie o 2% co 2 lata normalnie motywacja aby siedzieć jeszcze 2 lata  :rofl: Grupa to grupa i większość PSP to rozumie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1346 dnia: Luty 23, 2023, 13:23:56 »
Eqinox, wiesz coś więcej na temat kolejnego spotkania w sprawie rozdziału podwyżek? Trochę mnie zdziwiło że będzie kolejne - protokół podpisany, kalkulator udostępniony - coś zostało do dopięcia, czy też znowu jakieś zamieszanie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1347 dnia: Luty 23, 2023, 16:37:53 »
Eqinox, wiesz coś więcej na temat kolejnego spotkania w sprawie rozdziału podwyżek? Trochę mnie zdziwiło że będzie kolejne - protokół podpisany, kalkulator udostępniony - coś zostało do dopięcia, czy też znowu jakieś zamieszanie?
Po podpisaniu porozumienia to możesz ewentualnie dopiąć marynarkę więc już wiesz co będzie....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1348 dnia: Luty 23, 2023, 20:18:33 »
Eqinox, wiesz coś więcej na temat kolejnego spotkania w sprawie rozdziału podwyżek? Trochę mnie zdziwiło że będzie kolejne - protokół podpisany, kalkulator udostępniony - coś zostało do dopięcia, czy też znowu jakieś zamieszanie?
Po podpisaniu porozumienia to możesz ewentualnie dopiąć marynarkę więc już wiesz co będzie....
Czyli błąd..ciekawe co dali do podpisu Ci ze strony KG i co zostało ominięte. Jakoś ten o nicku vice Komendanta milczy.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1349 dnia: Luty 24, 2023, 00:19:37 »
Ja szczegółów nie znam, wiem tylko o kolejnym spotkaniu więc nie będę siał plotek - po prostu dziwi mnie, że strony podpisały protokół, KG udostępniła funkcjonariuszom kalkulator z którego chyba każdy już sobie policzył spodziewaną podwyżkę, a tu nagle kolejne spotkanie w sprawie rozdziału podwyżek... W poniedziałek się dowiemy jeśli wcześniej nic nie wyjdzie  :cooo: