Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408866 razy)

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1250 dnia: Luty 16, 2023, 21:31:02 »
W ten sposób rozdysponowaliśmy całą kwotę podwyżki 580 zł, nie zostawiając nic komendantom do dyspozycji.


To z jakich środków Panie Komendancie finansować ciągle rosnący dodatek stażowy w związku z zatrzymywaniem strażaków w służbie (świadczenie motywacyjne, 15+) i tak trzeba motywować do odejścia ze służby aby rozluźnić budżety komend. Cały pomysł na nic.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1251 dnia: Luty 16, 2023, 21:34:10 »
A jak w takim razie ma się tabela z porozumienia do zapisów art. 41 ust 3 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r.
o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023? Czy te lekko zwiększone dodatki służbowe i funkcyjne to ta 1/5 z ustawy? Czy poza wyliczeniem podwyzki zgodnie z tabela trzeba będzie jeszcze zwiększyć kwotę bazowa o 1/5?

Offline Jaro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1252 dnia: Luty 17, 2023, 06:33:38 »

Cytat: Jaro w Wczoraj o 19:33:38

    Panie Komendancie a takie pytanie czy uposażenie 1 marca będzie wypłacone po nowemu z uwzględnieniem wszystkich zmian (podwyżki, świadczenie za długoletnią służbę, dodatek stołeczny, minimalnego dodatku funkcyjnego na poziomie 20%) czy raczej będą z opóźnieniem i wyrównaniem?
    Dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam serdecznie.


Witam
Nie jestem w stanie dzisiaj zapewnić, ze 1.03 wypłata pójdzie po nowemu. Robimy wszystko żeby tak było ale teraz zależy to od szybkości Mswia. Wszystkie niezbędne rozporządzenia zostały przekazane przez KG do Mswia 😁
Pozdrawiam

Panie Komendancie,
serdecznie dziękuję za odpowiedź. Oczywiście zdaje sobie sprawę z procesu legilacyjnego, który wymaga czasu.
Mam jeszcze dwa techniczne pytania: zwiększenie dodatku służbowego do min. 8% czy to zwiększenie przyznawane będzie kwotą na cały okres od 01.03 do 31.12.2023 czy też w przypadku wzrostu dodatku stażowego (zmiana o 1%) będzie przeliczane na każdy miesiąc? Fakt faktem zmiana wysługi o 1% to nie są aż tak wielkie kwoty ale ma to zastosowanie do liczenia minimalnego dodatku do 8%. Ta sama sytuacja będzie przy awansie w stopniu.
Oraz drugie pytanie: świadczenie motywacyjne za długoletnią służbę w projekcie ustawy, która już tylko czeka na podpis prezydenta jest zapis, że przy wypłacie stosujmy zapisy ustawy o PSP dot. Wypłaty uposażenia czyli świadczenie motywacyjne będziemy kwalifikować w ramach paragrafu 4050? I co w przypadku o którym wspominałam wyżej zmiana kwoty dodatku stażowego również powoduje przeliczenie dodatku za długoletnią służbę (rozumiem, że świadczenie wzrasta o 1% co roku służby w PSP lub służbach równorzędnych ale często pojawia jest tak, że data przeliczeniowa służby jest inna niż data przeliczeniowa do wysługi ogólnej.) O tutaj moje pytanie dotyczy tej wysługi ogólnej przeliczamy do każdego miesiąca czy raz na rok przy zmianie daty w służbie. I ostatni wątek w tym temacie - zwolnienie L4 a świadczenie za długoletnią służbę. Przy dotychczasowych świadczeniach motywacyjnych potrącamy 100% za dzień nieobecności a jak przy nowych świadczeniu? Jak przy uposażeniu 20% potrącamy ( i zwiększa to pulę na wypłatę nagród za zastępstwa), potrącamy 100% za każdy dzień czy wypłacamy w 100% niezależnie od L4.
Przepraszam, za tyle pytań ale Panie Generale myślę, że właśnie Pan jest w stanie jasno, jednoznacznie i przede wszystkim raz i na cały czas trwania obowiązywania ustaw wypowiedzieć się i będzie to stosowane. Jeżeli mogę mieć prośbę to myślę, że takie tematy będą poruszane przez wszystkie służby kadrowe i finansowe wiec gdyby się udało przy okazji jakieś odprawy służbowej poruszyć te tematy rozwieje wszystkie wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie.



« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2023, 07:17:56 wysłana przez Butel »

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1253 dnia: Luty 17, 2023, 10:38:40 »
A co z równoważnikiem za brak lokalu? Będzie zwiększony, czy to zostało pominięte w podwyżkach na ten rok?

Witam
Rozporządzenia są procedowane w MSWIA. Propozycja nowych stawek przedstawia się tak:
Brak lokalu: aktualnie 10,39 i 5,19 - projekt zakłada 16,50 i 8,60
Pomoc mieszkaniowa: aktualnie 2980,00 - projekt 6081,00
Powyższe projekty zrównują nasze stawki z obowiązującymi w Policji i Straży Granicznej

Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1254 dnia: Luty 17, 2023, 10:45:59 »
W ten sposób rozdysponowaliśmy całą kwotę podwyżki 580 zł, nie zostawiając nic komendantom do dyspozycji.


To z jakich środków Panie Komendancie finansować ciągle rosnący dodatek stażowy w związku z zatrzymywaniem strażaków w służbie (świadczenie motywacyjne, 15+) i tak trzeba motywować do odejścia ze służby aby rozluźnić budżety komend. Cały pomysł na nic.

Witam
Szanowny Panie w kwocie podwyżki uwzględniono wzrost dodatku stażowego dla wszystkich funkcjonariuszy w tym roku. Zarówno w kwocie 484 zł (grupa) jak i ogółem podwyżka 580 zł
Ponadto informuję, że dodatek 15+ będzie płacony ze środków przewidzianych na świadczenia w paragrafie 4180. Nie stanowi to elementu uposażenia.
POzdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1255 dnia: Luty 17, 2023, 10:53:14 »
No to ładnie zostaliśy krótko mówiąc - oszukani. Obiecano zwiększenie podwyżki z 7,8% do 9,36% od marca, teraz się okazuje że nie dość że w obecnym roku podwyżka wyniesie średniorocznie 7,8% (co było wiadome) to jej skutek nie zostanie przeniesiony na następne lata i od 1 stycznia będziemy mieć obniżki średnio o prawie 100 zł. To pytam po co były całe te negocjacje skoro wróciliśmy do punktu wyjścia jakim było 7,8% zapisane  w ustawie budżetowej. Czemu nikt nawet nie wspomina o wznowieniu i zaostrzeniu prtestu które już dawno powinno się odbyć?!

Witam
Gdzie Pan wyczytał, że od stycznia 2024 będzie obniżka o 100 zł. Proszę nie wypisywać nieprawdy i dodatkowo przeczytać protokół uzgodnień ze związkami zawodowymi.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1256 dnia: Luty 17, 2023, 10:57:32 »
A jak w takim razie ma się tabela z porozumienia do zapisów art. 41 ust 3 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r.
o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023? Czy te lekko zwiększone dodatki służbowe i funkcyjne to ta 1/5 z ustawy? Czy poza wyliczeniem podwyzki zgodnie z tabela trzeba będzie jeszcze zwiększyć kwotę bazowa o 1/5?

Witam
Zwiększenie dodatku służbowego do 8% (średnio o 55,20 zl) oraz średnio dla grup 5-20 o 41,13 zł wynika z posiadanych środków za styczeń i luty 2023 roku
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1257 dnia: Luty 17, 2023, 12:25:33 »
A co z równoważnikiem za brak lokalu? Będzie zwiększony, czy to zostało pominięte w podwyżkach na ten rok?

Witam
Rozporządzenia są procedowane w MSWIA. Propozycja nowych stawek przedstawia się tak:
Brak lokalu: aktualnie 10,39 i 5,19 - projekt zakłada 16,50 i 8,60
Pomoc mieszkaniowa: aktualnie 2980,00 - projekt 6081,00
Powyższe projekty zrównują nasze stawki z obowiązującymi w Policji i Straży Granicznej

Pozdrawiam
Bardzo dobre posunięcie, że w końcu ruszamy równoważnik. Pytanie czy równoważnik za remont lokalu też ulegnie zmianie?

Offline Artur0888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1258 dnia: Luty 17, 2023, 13:01:55 »
A co z równoważnikiem za brak lokalu? Będzie zwiększony, czy to zostało pominięte w podwyżkach na ten rok?

Witam
Rozporządzenia są procedowane w MSWIA. Propozycja nowych stawek przedstawia się tak:
Brak lokalu: aktualnie 10,39 i 5,19 - projekt zakłada 16,50 i 8,60
Pomoc mieszkaniowa: aktualnie 2980,00 - projekt 6081,00
Powyższe projekty zrównują nasze stawki z obowiązującymi w Policji i Straży Granicznej

Pozdrawiam

Panie Komendancie, pojawia się również pytanie czy pojęcie "tytułu prawnego" zostanie jakoś dookreślone w naszych aktach prawnych? Obecnie wiele jest sytuacji, gdzie ktoś wynajmuje lokal w formie umowy pisemnej. Według prawa osobie takiej równoważnik za brak lokalu nie przysługuje. Czy kierownictwo planuje pozostawić w takiej formie zapis, czy też raczej kierujemy się w stronę, że jeśli ktoś nie posiada lokalu, którego jest właścicielem, to powinno mu przysługiwać takie świadczenie?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2023, 15:21:41 wysłana przez Artur0888 »

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1259 dnia: Luty 17, 2023, 13:03:36 »
A co z równoważnikiem za brak lokalu? Będzie zwiększony, czy to zostało pominięte w podwyżkach na ten rok?

Witam
Rozporządzenia są procedowane w MSWIA. Propozycja nowych stawek przedstawia się tak:
Brak lokalu: aktualnie 10,39 i 5,19 - projekt zakłada 16,50 i 8,60
Pomoc mieszkaniowa: aktualnie 2980,00 - projekt 6081,00
Powyższe projekty zrównują nasze stawki z obowiązującymi w Policji i Straży Granicznej

Pozdrawiam
Bardzo dobre posunięcie, że w końcu ruszamy równoważnik. Pytanie czy równoważnik za remont lokalu też ulegnie zmianie?

Nie. Podobnie gratyfikacja urlopowa pozostaje bez zmian.
Ale nie mówimy ostatniego słowa i staramy się dalej 😁👍
Proszę trzymać kciuki. Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1260 dnia: Luty 17, 2023, 15:41:00 »
Odnośnie gratyfikacji urlopowej; PSP 418 zł , wojsko 1720 zł z coroczna waloryzacja.  :straz:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1261 dnia: Luty 18, 2023, 07:26:49 »
Mimo wszystkich przewag finansowych, jakoś wojsku nie zazdroszczę  :-\

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1262 dnia: Luty 18, 2023, 08:26:09 »
Witam. Czy ten kalkulator uposażeń na 2023 dobrze działa? Wcześniej padała informacja o 485zł +97? W kalkulatorze wychodzi ponad 600 zł brutto..niektórym nawet 800

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1263 dnia: Luty 18, 2023, 08:28:59 »
Witam. Czy ten kalkulator uposażeń na 2023 dobrze działa? Wcześniej padała informacja o 485zł +97? W kalkulatorze wychodzi ponad 600 zł brutto..niektórym nawet 800
485+97 to kwota średnio podwyżki a kalkulator liczy podwyżkę i świadczenie +15. Więc kwota 800 nie jest niczym zaskakującym
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1264 dnia: Luty 18, 2023, 11:36:34 »
Po 25 latach służby można się spodziewać nawet 1400 zł brutto  :klol:

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1265 dnia: Luty 18, 2023, 11:57:00 »
No to ładnie zostaliśy krótko mówiąc - oszukani. Obiecano zwiększenie podwyżki z 7,8% do 9,36% od marca, teraz się okazuje że nie dość że w obecnym roku podwyżka wyniesie średniorocznie 7,8% (co było wiadome) to jej skutek nie zostanie przeniesiony na następne lata i od 1 stycznia będziemy mieć obniżki średnio o prawie 100 zł. To pytam po co były całe te negocjacje skoro wróciliśmy do punktu wyjścia jakim było 7,8% zapisane  w ustawie budżetowej. Czemu nikt nawet nie wspomina o wznowieniu i zaostrzeniu prtestu które już dawno powinno się odbyć?!

Witam
Gdzie Pan wyczytał, że od stycznia 2024 będzie obniżka o 100 zł. Proszę nie wypisywać nieprawdy i dodatkowo przeczytać protokół uzgodnień ze związkami zawodowymi.
Pozdrawiam

Przecież wspominał Pan że przepisy nie pozwalają utrwalić kwoty 96 zł i podniesienie dodatku będzie tylko w okresie 01.03 - 31.12. Czyli rozumiem że od 1 stycznia dodatki wrócą do poziomu sprzed podwyżki czyli średnio mniej o 96 zł. Jeśli jest inaczej proszę o wyjaśnienie

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1266 dnia: Luty 18, 2023, 16:17:59 »
Kolego, nie bronię tu nikogo, ale przeczytaj porozumienie - masz zapisane wprost, że obecny sposób rozdysponowania pozwoli na to, żeby w styczniu 2024 uposażenie nie było niższe niż w 2023 roku - podpisali się pod tym przewodniczący trzech związków, dwóch KG - jest pięć osób, od których jeśli będzie inaczej będzie można się domagać wyjaśnień - ale na razie nie wydaje mi się, żeby było to potrzebne - patrz protokół.

Ja osobiście pomimo faktu że osobiście "zgarnę" dzisiaj niewiele ponad 4 stówki jestem raczej zadowolony - parę ładnych lat planuję jeszcze odsłużyć, a rozwiązania takie jak te, jeśli będą sensownie kontynuowane mogą zachęcić do rozwoju w służbie i awansów. Po cichu liczę, że znajdzie się rozwiązanie które skutecznie będzie zachęcało do służby w systemie 8h - ale tutaj też jest pole do popisu dla nas jako związków, żeby w przyszłości starać się coś w tym zakresie zrobić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1267 dnia: Luty 18, 2023, 19:38:44 »
Po cichu liczę, że znajdzie się rozwiązanie które skutecznie będzie zachęcało do służby w systemie 8h - ale tutaj też jest pole do popisu dla nas jako związków, żeby w przyszłości starać się coś w tym zakresie zrobić.
Rozwiązanie jest i to takie, że zadowoli 8 godzinnych i PB, zadowoli oficerów i podoficerów ale na razie nie jest o tym w ogóle rozmawiane.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1268 dnia: Luty 18, 2023, 20:24:47 »
Po cichu liczę, że znajdzie się rozwiązanie które skutecznie będzie zachęcało do służby w systemie 8h - ale tutaj też jest pole do popisu dla nas jako związków, żeby w przyszłości starać się coś w tym zakresie zrobić.
Rozwiązanie jest i to takie, że zadowoli 8 godzinnych i PB, zadowoli oficerów i podoficerów ale na razie nie jest o tym w ogóle rozmawiane.

O co mniej więcej chodzi?

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1269 dnia: Luty 18, 2023, 22:39:32 »
... podpisali się pod tym przewodniczący trzech związków, dwóch KG - jest pięć osób, od których jeśli będzie inaczej będzie można się domagać wyjaśnień

I sądzisz, że jeśli w styczniu 2024 uposażenie będzie mniejsze niż w grudniu 2023, to czyjekolwiek wyjaśnienia cokolwiek zmienią?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1270 dnia: Luty 19, 2023, 08:12:49 »
Jeśli np zmieni się rząd i jak w 2008 zacznie się oszczędzanie na płacach budżetówki... to coś to zmieni.
Ale wiem co było to nie ma znaczenia, a ja maluję trawę na zielono...  :szalony:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1271 dnia: Luty 19, 2023, 14:53:24 »
Jeśli np zmieni się rząd i jak w 2008 zacznie się oszczędzanie na płacach budżetówki... to coś to zmieni.
Ale wiem co było to nie ma znaczenia, a ja maluję trawę na zielono...  :szalony:
Jakoś mam wrażenie, że niedotrzymywanie obietnic nie jest domeną jedynie poprzednich rządów. Nie chce mi się grzebać, ale obecny rząd chyba też nie kwapił się do wypełnienia porozumień z ubiegłego roku? A może to było jeszcze jeden rok do tyłu? W każdym bądź razie każdy rząd, który by nie był, chętnie dużo obiecuje, ale jak dojdzie już do konieczności realizacji tych obietnic, to już wygląda różnie.

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1272 dnia: Luty 19, 2023, 19:16:15 »
Witam, kiedyś tu byłem i muszę wrócić i napisać, oczywiście żeby nie było.
Odnosząc się do podwyżek.
Żaden szef zmiany nie może mieć mniej niż najstarszy kierowca z wszystkimi dodatkami,
żaden dowódca Jogurtu nie może mieć mniej niż szef zmiany bez względu na wiek i wszystkie pochodne,
żaden komendant mniej niż dowódca JRG - na każde stanowisko są wymagania wykształcenie i staż - tak powinny być dodatki docelowe - najlepiej w grupach co będzie miało odwzorowanie w naszych "emkach", ale nikogo nie interesuje czy szef zmiany ma 10 lat służby i odpowiada za 25 letniego stażem kierowcy - nie można prowadzić do absurdu.(pomijam czy się nadaje czy nie - do tego wrócę dalej) Uwaga - wyjaśnienie dla mniej oczytanych DOCENIAĆ KAŻDEGO!
zróżnicowanie wypłat to podstawa. Różnice powinny być widoczne.. komentarze ludzików po 4 lata służby (bo oni już są na poziomie co najmniej z-cy szefa zmiany - pomijam)  - KAŻDA profesja ma swoją gradację. Odpowiedzialność, system pracy, decyzyjność, przyjmowanie na klatkę konsekwencji podjętych decyzji, spajanie grupy ludzi, nadzór no mnóstwo tego.
 Nie będę tłumaczył jak różne są konsekwencje dla poszczególnych stanowisk i kto za co odpowiada
- NAJWAŻNIEJSZE - każdy ma odpowiedzialne zadanie - (proszę bez farmazonów i daleko idących idei) bez dobrego kierowcy.. bez dobrego ratownika...bez dobrego szefa zmiany... każdy wyżej będzie miał ciężko bez 2 zdań. ale są po coś te stanowiska.
Kto jest winien MY, strażacy - bo teraz osoby, które idą na wyższe stanowiska są to osoby w dużej mierze nie można generalizować
ale są to osoby żądni władczy, inteligentny czy mądry zastępca szefa zmiany policzy po co się awansować na d-cę JRG skoro ich pity są takie same (UWAGA! nie rzadko z-ca dcy zmiany ma wyższy:))
Związki - jak najbardziej - stworzyłem profil specjalnie na innym mieście innych login do email żeby zostać anonimowym.
Widziałem raz telekonferencje Związkowców, główny przewodniczący - postać niesłychana rozmawia z głównymi przedstawicielami ZZ,
że jest po rozmowach że wszystko w jest ok. a jak przyjmiemy ten kierunek obecny to można jeszcze coś ugrać - uwaga nie jest w stanie powiedzieć
ludziom w województwach co:)) ale można. Przez ostatni 15 lat prowadziliśmy (posiada17 dla służby) różne akcje protestacyjne (zgodnie i niezgodnie z literą prawa) nagle człowiek mający wysokie stanowisko w strukturach oficjalnie mówi że strażacy nie mogą prowadzić akcji protestacyjnej bo narusza to par X,Z,Y. Tyle lat można było prowadzić akcje ze skutkiem lepszy i gorszym a każdy jeden strażak wiedział że od stażysty po najwyższego grupą że walczymy za i dla siebie.  Ciekawy jestem ilu przewodniczących przyznało się (ja jestem obecnie w sporze ze swoim wojewódzkim) że głosowali za zaprzestaniem akcji protestacyjnej - której tak naprawdę nie było (mówienie że ktoś dał teraz a wcześniej nie dawali to jak patrzeć na to że inni kradli to ja teraz też będę ale mniej albo z kimś się podzielę - jesteśmy dziś i tu w 2023 i walczymy dla siebie. Tak więc wróże rychły schyłek związkom bo są nie potrzebne - to samo strażacy zrobili by bez nich  po rozmowie z komendantem powiatowym że "okleją" auta:) - związki były są i będą potrzebne ale nie w tej postaci... swoją drogą czy przewodniczący nie piastuje poważnego stanowiska.... które w niedługim czasie ponownie będzie wybierane..? nie wiem nie chce oceniać mam nadzieje że po prostu to co słyszałem wynika z jego braku możliwości przekazania informacji wprost bo po prostu ludzi by to rozsierdziło i przekazuje informacje biorąc na klatę tego konsekwencje - wtedy szacunek i przepraszam za powyższe.
Co do samej podwyższki patrząc na to co się dzieje to dobrze, że w ogóle jest. taka jest prawda przy obecnym kształcie państwa.
tak, strażacy powinni godnie zarabiać od stażysty po 01 KG. Nie, nie powinno się kalkulować czy opłaca mi się awansować. Skoro D-ca JRG już nie jest prestiżowym stanowiskiem i myślą o nim tylko strażacy przed EMKĄ to chyba nasze wypłaty idą w złym kierunku - dotyczy wszystkich awansów gdzie jest większa odpowiedzialność - za tym muszą iść środki do STANOWISKA nie do LAT SŁUŻBY (oczywiście możliwość podniesienia pensji dodatkiem dla tego kierowcy co po12 latach ma 7 grupę jak najbardziej ale na litość boską kierowca z 25 letnim stażem załóżmy garażomistrz wraz z tym dodatkiem przebija d-cę JRG z 14 letnim stażem służby). na marginesie bo się za dużo rozwodzę nie mówię tu o docenieniu 8godzinnym - tylko nie mydlić oczów dodatkami funkcjyjnymi - które są tylko dla kierowników komórki! i to przeważnie dla osób które już w działaniach nie biorą akcji (i tu jest ważna sprawa jeżeli dc-a JRG ma zabronione wyronienie nadgodzin  powyżej jakiejś ilości  i blisko do EMy to weźmie to), szef zmiany który odchodzi w okresie 4 lat ... weźmie to..
księgowa, kadrowa na kierowniku lub naczelniku ...  i teraz chcemy młodych ambitnych w biurze dobrego operacyjniaka - przekonamy go dodatkiem funkcyjnym w wysokości 300/400 zł więcej niż wcześniej miał na służbowy a jego służbowy to ten sam poziom co szefa zmiany ok. niech będzie 200 zł więcej +300 powyższe daje 500 zł podwyżki dla 8h - 100nadgodzin d-cy zastepu około 3k/3,5k - człowiek który trzaska szafką i przez dwa dni poza służbą ma wyje... ne jajca:) dorabia odpoczywa kształci się... a ten biedny operacyjniak codziennie coś i tu wracamy do odpowiedzialności, ilości pracy, i innych pochodnych.
Wiem że jest dużo zmiennych ale niestety panujący nie potrafią lub nie chcą zauważyć tego procesu zaczął się on kiedyś...
związkowcy nie chcą poprawić bo boją się utraty głosów tych najniżej którzy stanowią trzon i fundament ilościowy.
Komendanci powiatowi nie mają środków do zróźnicowania bo skąd? jak już teraz na wszystko brakuje i nie trzeba mieć tajemnej wiedzy że tak jest
przepraszam za różne tematy ale widząc że ktoś chce po równo... to niestety 1977 r. wtedy było po równo... "czy się stoi czy sięleży.."
i do takiego momentu doszliśmy. proszę tylko nie pisać że teraz jest zróźnicowanie, dla potwierdzenia tego co mówie opiszę swoją zmianę:
szef zmiany lat 12 oficer ma mniej w tym momencie niż ja dowódca sekcji lat 17 służby również stopień oficerski a najwięcej z Nas ma kierowca 25 lat służby kierowca :)

Cieszę się z podwyżek ale są.. nie o to walczyłem i się kłóciłem jak i ja i moi koledzy, rozumiem stan rzeczy PL - ale ratownicy medyczni. pielęgniarki i lekarze - nie wszyscy ale w znacznej części odchodzili od łóżek pacjentów w czasie korona wirus i wywalczyli swoje (GRATULUJE IM!)
a nam się mówi że mamy dobry super opinię wśród ludzi i nie możemy zepsuć... osobiście uważam że psujemy chwaląc się naszą chwalebną służbą
we wszystkich portalach społecznościowych. dla przypomnienia SUKCES lubi CISZĘ. i to była nasza domena robiliśmy swoje a i tak wszyscy o tym wiedzieli
a teraz jest przesyt.

Admin przepraszam za wielowątkowość.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1273 dnia: Luty 20, 2023, 08:30:07 »
@Giermek, straż nie jest zero - jedynkowa jak byśmy sobie tego życzyli, niestety. Poruszyłeś temat zarobków, Że kierowca nie powinien zarabiać więcej jak szef, szef więcej jak dca jrg itp. Mnie natomiast nurtuje jedno, mianowicie pokątne załatwianie zaocznej szkoły aspirantów z pominięciem przełożonych w własnej komendzie, albo za prywaty. Komendant postawiony jest w niezręcznej sytuacji telefonem z góry, że ma wystawić skierowanie na szkołę dla osoby która w  mniemaniu wszystkich z jrg, się nie nadaje. I tu pada kwestia zarobków (żeby admin nie zarzucił, że nie na temat), jak się nie nadaje to dlaczego ma brać kasę za coś czego nie potrafi? Mało tego, swoją niewiedzą i brakiem kompetencji sprowadza niebezpieczeństwo na resztę załogi. A ten głupi komendant jeszcze musi dać mu awans bo przecież to jest aspirant i mu się należy, a jak go nie awansuje to będzie miał telefon z góry  :gwiazdki: Obserwuję to wszystko od końca lat 90-tch i zaczynam pisać książkę którą wydam po odejściu.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1274 dnia: Luty 20, 2023, 12:53:30 »
niestety z tego co się słyszy obraz tego wszystkiego podobny jest wszędzie, w książce którą pewnie kupię wspomnij nie tylko o latach 90-tych lecz i obecnych...