Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408927 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1150 dnia: Luty 14, 2023, 17:58:29 »
Witamy Pana Komendanta.
Pełne zaskoczenie,  tego jeszcze tu nie było. 👍
A myślałem że już wszystko w PSP widziałem.

I tu się mylisz, był już obecny KG na forum 2007r  ^_^
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 19:07:42 wysłana przez Butel »

Offline sekcja998/112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1151 dnia: Luty 14, 2023, 18:04:52 »
Również witam pana Komendanta czyli nasze forum jest czytane.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1152 dnia: Luty 14, 2023, 18:08:22 »
Również witam pana Komendanta czyli nasze forum jest czytane.
Że czytane to od dłuższego czasu  -_-, ale czy wysłuchane to ......

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1153 dnia: Luty 14, 2023, 18:18:20 »
Rozumiem.
Argumentów zabrakło.
To zaatakujesz mnie osobie i politycznie.
Kapitulację przyjmuję :rofl:

No i znowu odlot...
Do polemiki z tobą nie potrzeba żadnych argumentów - jesteś tak niemerytoryczny że na Ciebie po prostu szkoda czasu.

Ale ok, niech będzie: Przyćmiła mnie twoja światłość o wielki panie radco, uwielbienie nasze, jaśnie oświecony królu związkowy. Przyznaję że nie jestem godny patrzeć nawet na to co napisałeś, a jakakolwiek próba polemiki jest świętokradztwem. W swojej łaskawości nie karz mnie swoim palącym spojrzeniem na ekran i rozrywającym na strzępy komentarzem...

A w skrócie przestań w końcu pie...ć i będzie najlepiej.

https://www.gov.pl/web/kgpsp/podwyz?fbclid=IwAR2nSE0Erbj08TF5E1p369UYUEJ7BiP3MlEiZxxBZbgbNrClMitCuOCTySk

Można się liczyć...  :komp:
:straz:

8,87% - d.... nie urywa...
Nie wliczam sztucznego tworu 15+, ponieważ to nie jest podwyżka, tylko sztuczny czasowy dodatek, który nie dotyczy wszystkich (ale nawet z nim jestem poniżej inflacji).

A ile wg ciebie to inflacja?!

I szczerze nawet mnie zastanawiasz.
Na forum bardzo krótko.
Stażem niby długo, a przynajmniej tak twierdzisz.
I jak były problemy z emeryturami czy brakiem podwyżek to nie czułeś potrzeby działania na forum.
A teraz nagle rok przed wyborami pojawia nam się taki specjalista od wszystkiego
Podwyżki 15 proc mu śmierdzą,
Solidarność mu śmierdzi
Rząd który dał nam najwięcej w historii też.
Wybacz ale dla mnie nie jesteś wiarygodny.
I raczej jesteś politycznym trolem.
Tylko widzisz myśmy już przeszli takie zagrywki kiedy rząd Tuska żeby nas zmiękczyć zlecał artykuły w wyborczej i okolicach jaką to patologią są uprawnienia mundurowych...

Więc i twój trolling wytrzymamy.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1154 dnia: Luty 14, 2023, 18:23:20 »
https://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/komunikat-w-sprawie-sredniorocznego-wskaznika-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-ogolem-w-2022-r-,50,10.html

Tyle to inflacja, 14,4%.
Podwyżki 15%, dla kogo? Bo mi wychodzi niecałe 9%. Weź przestań gadać takie głupoty bo tego się nie da czytać. Kij mnie obchodzi co było za Tuska, Millera, Kopaczowej itd. Miało być 20% waloryzacji i o to była walka, którą jak widać sami przegraliście. I nie ściemniaj tutaj, że nie wiadomo jak to było ludziom dać. Rzuciliscie pomysł, chyba tylko dla.zachety żeby ludzie mieli o czym gadać.
Walka była o podwyżki inflacyjne, tyle w temacie.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1155 dnia: Luty 14, 2023, 18:30:21 »
mi wpada siedem stowek netto bez dodatkow dla miastowych i emerytow i rencistow z tego kalkulatora ciekawe jak bedzie faktycznie w marcu

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1156 dnia: Luty 14, 2023, 18:30:54 »
Simek ty i ww112 to jedna osoba?
Bo do jednego piszę a drugi odpowiada.
Teraz możemy łatwo policzyć czy mówisz prawdę.
Jaką masz grupę staż i stopień.
I zobaczymy jak wygląda to twoje 9 proc.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1157 dnia: Luty 14, 2023, 18:45:27 »
Tak, mamy jedno konto i kto pierwszy dopadnie klawiatury, to pisze.
Wpisałem dane do tego kalkulatora i wychodzi 9%. Nie liczę innych dodatków, tylko gołą podwyżkę, tak jakbym pracował w małej KP. A spowiadac się Tobie ze swoich zarobków jakoś nie zamierzam.
Przypominam Ci tylko po raz kolejny, że zaczynaliscie z innego pułapu. Dobrze, że jest podwyżka, ale po raz kolejny pokazaliście, gdzie jest wasze miejsce w tym całym szeregu.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1158 dnia: Luty 14, 2023, 18:50:38 »
Czyli nadal gołosłowne frazesy :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1159 dnia: Luty 14, 2023, 18:55:52 »
Gdyby tak jeszcze cyferki liczone przez kalkulator to były by kwoty netto to byłby naprawdę fajny zastrzyk finansowy do domowego budżetu.
Do postulowanych na początku 20% jeszcze trochę brakuje ale 15,74% zdążyło już zagotować moją żonę, która jako budrzetówka może liczyć na 7,8

Pan Komendant swoim kalkulatorem popsuł zabawę w wyliczania i wkręcania kolegów jakie to co niektórzy podwyżki dostali  :rofl:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1160 dnia: Luty 14, 2023, 19:05:43 »
Gdyby tak jeszcze cyferki liczone przez kalkulator to były by kwoty netto to byłby naprawdę fajny zastrzyk finansowy do domowego budżetu.
Do postulowanych na początku 20% jeszcze trochę brakuje ale 15,74% zdążyło już zagotować moją żonę, która jako budrzetówka może liczyć na 7,8
Ej to @oliwier to nie dziadek a pradziadek  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1161 dnia: Luty 14, 2023, 19:10:10 »
Czyli nadal gołosłowne frazesy :)

A co ma Ci pasek pokazać? Jak mi nie wierzysz, to już Twój problem.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1162 dnia: Luty 14, 2023, 19:25:04 »
To nie jest kwestia mojej wiary. Tylko twojego braku wiarygodności.

Widzisz w większym mieście z którego zapewne jesteś dodatki są wyższe.
W małym powiecie niższe.
Dlatego w małych powiatach będzie większy wzrost na 8 proc.
W Warszawie czy Poznaniu raczej nie.
Pewnie dziadkowe też Ci wpadnie.
Dlatego mówisz teraz nagle o gołej podwyżce.
Bo gdybyś podał grupę stopień i staż każdy wyliczyłby twój dodatek i wszystko byłoby jasne.  :rofl:

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1163 dnia: Luty 14, 2023, 19:35:54 »
Czy tylko u mnie, aby wprowadzić dane do kalkulatora należy wpisać hasło?  :gwiazdki:
Why so serious?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1164 dnia: Luty 14, 2023, 19:39:23 »
Czy tylko u mnie, aby wprowadzić dane do kalkulatora należy wpisać hasło?  :gwiazdki:

Otwiera się bez hasła użyj opcji "nie chroń arkusza"
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 19:49:04 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1165 dnia: Luty 14, 2023, 19:41:24 »
Tak, natomiast aby wprowadzić swoje dane, przynajmniej u mnie potrzebuję użyć opcji "nie chroń arkusza" i wprowadzić hasło. Dziwne.
Why so serious?

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1166 dnia: Luty 14, 2023, 19:58:30 »
Rozumiem.
Argumentów zabrakło.
To zaatakujesz mnie osobie i politycznie.
Kapitulację przyjmuję :rofl:

No i znowu odlot...
Do polemiki z tobą nie potrzeba żadnych argumentów - jesteś tak niemerytoryczny że na Ciebie po prostu szkoda czasu.

Ale ok, niech będzie: Przyćmiła mnie twoja światłość o wielki panie radco, uwielbienie nasze, jaśnie oświecony królu związkowy. Przyznaję że nie jestem godny patrzeć nawet na to co napisałeś, a jakakolwiek próba polemiki jest świętokradztwem. W swojej łaskawości nie karz mnie swoim palącym spojrzeniem na ekran i rozrywającym na strzępy komentarzem...

A w skrócie przestań w końcu pie...ć i będzie najlepiej.

https://www.gov.pl/web/kgpsp/podwyz?fbclid=IwAR2nSE0Erbj08TF5E1p369UYUEJ7BiP3MlEiZxxBZbgbNrClMitCuOCTySk

Można się liczyć...  :komp:
:straz:

8,87% - d.... nie urywa...
Nie wliczam sztucznego tworu 15+, ponieważ to nie jest podwyżka, tylko sztuczny czasowy dodatek, który nie dotyczy wszystkich (ale nawet z nim jestem poniżej inflacji).

A ile wg ciebie to inflacja?!

I szczerze nawet mnie zastanawiasz.
Na forum bardzo krótko.
Stażem niby długo, a przynajmniej tak twierdzisz.
I jak były problemy z emeryturami czy brakiem podwyżek to nie czułeś potrzeby działania na forum.
A teraz nagle rok przed wyborami pojawia nam się taki specjalista od wszystkiego
Podwyżki 15 proc mu śmierdzą,
Solidarność mu śmierdzi
Rząd który dał nam najwięcej w historii też.
Wybacz ale dla mnie nie jesteś wiarygodny.
I raczej jesteś politycznym trolem.
Tylko widzisz myśmy już przeszli takie zagrywki kiedy rząd Tuska żeby nas zmiękczyć zlecał artykuły w wyborczej i okolicach jaką to patologią są uprawnienia mundurowych...

Więc i twój trolling wytrzymamy.

Może zacznij się stosować do swoich rad: "czytaj ze zrozumieniem"?
Może jak przeczytasz, chwilę się zastanowisz co piszę, zrozumiesz o czym. Ja w przeciwieństwie do ciebie mówię co myślę i nie boję się wyrażać swojej opinii, nawet jak nie jest na rękę przełożonym, co oczywiście kilkukrotnie się zemściło (jak to w PSP). Zaskoczę cię – wiem co nieco o ekonomii, zarządzaniu itp. (nie jestem specjalistą ale też nie dyletantem). Wiem również jak funkcjonuje ta patologiczna instytucja w której służymy, instytucja w której kwalifikacje nie są żadnym wykładnikiem zajmowanego stanowiska i drogi do awansu (od razu zaznaczę ze nie mam ambicji na zajmowanie stanowisk – to się po prostu nie opłaca, a wręcz czasami uwłacza godności piastującego „poważne” stanowisko). Przez lata służby (24 bo cię to nurtowało) obserwowałem wiele zmian w PSP. Obserwowałem ścieżki kariery przeróżnych osób, zarówno osób wartościowych, inteligentnych, zdolnych i zaangażowanych w pracę na rzecz formacji jak i asów pożarnictwa. Te najbardziej błyskotliwe niestety w większości dotyczyły tych powiązanych z odpowiednimi strukturami politycznymi i zz. Więc możesz wypisywać sobie co chcesz, próbować mnie dyskredytować, wyzywać od trolli itp. Wy wytrzymaliście Tuska (to były ciężkie czasy dla PSP), ja wytrzymam twoje obelgi i próby ośmieszenia. To że wcześniej nie pisałem jest jakimś przestępstwem? Nie sadzę. Twoje poczucie mojej wiarygodności jest dla mnie istotne mniej więcej w stopniu porównywalnym do zeszłorocznego śniegu w Himalajach.
Zawiodę cię – mam jedno konto i z niego piszę, więc musisz przyjąć do wiadomości że inni też mogą mieć inne zdanie niż „przekaz dnia” (swoją droga piękny wyborczy tekst pro rządowy, jak to na apolityczną formację przystało).

Co do wyliczeń. Chcesz to licz. 10 grupa, za chwilę 24 lata (licz 24), brygadier, dodatek funkcyjny (nie podam kwoty żeby nie robić sensacji, ale wysoki).
Licz czystą podwyżkę, bez sztucznego 15+.
Pytałeś o inflację – jeśli faktycznie jej nie znasz i nie potrafisz znaleźć, to zamilcz i oszczędź sobie wstydu.


Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1167 dnia: Luty 14, 2023, 20:26:49 »
Zamiast mówić co myślisz, myśl co mówisz i od razu będzie łatwiej.
 :rofl:
I czemu 15 plus nie liczyć. Nie będziesz brał?
Na konto nie wpłynie co miesiąc?

Wychodzi mi że dostaniesz prawie 770 brutto w uposażeniu i ponad 650 w dodatku dziadkowym. Ponad 14 proc podwyżki.
I przy takim dodatku na 10 grupie byś nie grzeszy narzekaniem.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 20:45:51 wysłana przez radca »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1168 dnia: Luty 14, 2023, 20:38:23 »
To nie jest kwestia mojej wiary. Tylko twojego braku wiarygodności.

Widzisz w większym mieście z którego zapewne jesteś dodatki są wyższe.
W małym powiecie niższe.
Dlatego w małych powiatach będzie większy wzrost na 8 proc.
W Warszawie czy Poznaniu raczej nie.
Pewnie dziadkowe też Ci wpadnie.
Dlatego mówisz teraz nagle o gołej podwyżce.
Bo gdybyś podał grupę stopień i staż każdy wyliczyłby twój dodatek i wszystko byłoby jasne.  :rofl:

Dziadkowego nie biorę i jeszcze sporo przędę mną zanim zacznę go brać (jeżeli w ogóle go zostawią dla określonej grupy osób).  Dodatki dzisiaj są, jutro ich nie ma. Dobrze wiemy w jakim celu są wprowadzane te wszystkie dodatki dziadkowe i inne. Wolałbym dostać to wszystko do gołej pensji, a nie prosić się co roku ministra, który może znowu coś da. W przyszłym roku jakie będą następne? Za przynależność do ZZ, za jazdę elektrykiem czy za korzystanie z komunikacji miejskiej w trakcie dojazdu do pracy?

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1169 dnia: Luty 14, 2023, 21:29:05 »

Wychodzi mi że dostaniesz prawie 770 brutto w uposażeniu i ponad 650 w dodatku dziadkowym. Ponad 14 proc podwyżki.
I przy takim dodatku na 10 grupie byś nie grzeszy narzekaniem.

Gdzieś napisałem że narzekam na dodatek? Nie przypominam sobie. Przeczytaj jeszcze raz to co pisałem - ze zrozumieniem, jak to lubisz pisać.
Kolejny raz pokazujesz że nie jesteś  w stanie pojąć jak ktoś dla kogo proponowany system podwyżek jest sumarycznie w miarę korzystny, może twierdzić że proponowana struktura podwyżki jest generalnie niekorzystna i niesprawiedliwa. To trochę dziwne jak na czołowego związkowca forum (a może i kraju?). No ale cóż – jacy związkowcy i ich myślenie takie związki. Przykre.


Zamiast mówić co myślisz, myśl co mówisz i od razu będzie łatwiej.
 :rofl:
I czemu 15 plus nie liczyć. Nie będziesz brał?
Na konto nie wpłynie co miesiąc?


Jak to szło? Brak argumentów? Rozumiem. Bez odbioru.


Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1170 dnia: Luty 14, 2023, 22:27:36 »
Czy tylko u mnie, aby wprowadzić dane do kalkulatora należy wpisać hasło?  :gwiazdki:

Nie trzeba hasła. Należy tylko uzupełnić żółte pola. Reszta jest zablokowana celowo, żeby nic nie zmieniać. Gdyby były jakieś problemy albo pytania proszę pisać - chętnie odpowiem.
Ważne też są poprawne daty do wyliczenia stażu - zarówno samej służby jak i łącznie pracy i służby.
Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1171 dnia: Luty 14, 2023, 22:33:50 »

Wychodzi mi że dostaniesz prawie 770 brutto w uposażeniu i ponad 650 w dodatku dziadkowym. Ponad 14 proc podwyżki.
I przy takim dodatku na 10 grupie byś nie grzeszy narzekaniem.

Gdzieś napisałem że narzekam na dodatek? Nie przypominam sobie. Przeczytaj jeszcze raz to co pisałem - ze zrozumieniem, jak to lubisz pisać.
Kolejny raz pokazujesz że nie jesteś  w stanie pojąć jak ktoś dla kogo proponowany system podwyżek jest sumarycznie w miarę korzystny, może twierdzić że proponowana struktura podwyżki jest generalnie niekorzystna i niesprawiedliwa. To trochę dziwne jak na czołowego związkowca forum (a może i kraju?). No ale cóż – jacy związkowcy i ich myślenie takie związki. Przykre.


Zamiast mówić co myślisz, myśl co mówisz i od razu będzie łatwiej.
 :rofl:
I czemu 15 plus nie liczyć. Nie będziesz brał?
Na konto nie wpłynie co miesiąc?


Jak to szło? Brak argumentów? Rozumiem. Bez odbioru.

Szanowny ww112 dlaczego generalnie podwyżka jest niekorzystna i niesprawiedliwa?? W takim razie jaka powinna być??
Krzysztof Hejduk

Offline StefanW

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1172 dnia: Luty 14, 2023, 22:37:01 »
Czy tylko u mnie, aby wprowadzić dane do kalkulatora należy wpisać hasło?  :gwiazdki:

Nie trzeba hasła. Należy tylko uzupełnić żółte pola. Reszta jest zablokowana celowo, żeby nic nie zmieniać. Gdyby były jakieś problemy albo pytania proszę pisać - chętnie odpowiem.
Ważne też są poprawne daty do wyliczenia stażu - zarówno samej służby jak i łącznie pracy i służby.
Pozdrawiam
Jak zmienić wysługę lat %?

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1173 dnia: Luty 14, 2023, 22:44:35 »
Czy tylko u mnie, aby wprowadzić dane do kalkulatora należy wpisać hasło?  :gwiazdki:

Nie trzeba hasła. Należy tylko uzupełnić żółte pola. Reszta jest zablokowana celowo, żeby nic nie zmieniać. Gdyby były jakieś problemy albo pytania proszę pisać - chętnie odpowiem.
Ważne też są poprawne daty do wyliczenia stażu - zarówno samej służby jak i łącznie pracy i służby.
Pozdrawiam
Jak zmienić wysługę lat %?

Wysługa sama się liczy w oparciu o datę rozpoczęcia służby
Krzysztof Hejduk

Offline StefanW

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1174 dnia: Luty 14, 2023, 22:49:31 »
Czy tylko u mnie, aby wprowadzić dane do kalkulatora należy wpisać hasło?  :gwiazdki:

Nie trzeba hasła. Należy tylko uzupełnić żółte pola. Reszta jest zablokowana celowo, żeby nic nie zmieniać. Gdyby były jakieś problemy albo pytania proszę pisać - chętnie odpowiem.
Ważne też są poprawne daty do wyliczenia stażu - zarówno samej służby jak i łącznie pracy i służby.
Pozdrawiam
Jak zmienić wysługę lat %?

Wysługa sama się liczy w oparciu o datę rozpoczęcia służby
Dziękuję za podpowiedź