Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408890 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1125 dnia: Luty 14, 2023, 06:07:42 »
A może zamiast posługiwać się swoją logiką byście policzyli lata?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1126 dnia: Luty 14, 2023, 07:55:38 »
A jaki jest sens płacić dodatek komuś, kto nie ma jeszcze nabytych praw emerytalnych, tak jak jest to obecnie robione? Logiczne, że albo to zlikwidują, albo zaczną wypłacać po 25-ciu latach.
Ty a po co płacić nadgodziny w stawce 100% skoro 9 lat płacono 60% i było ok?
Obecnie zatwierdzona przez senat ustawa nie rozróżnia starych i młodych... I w przeciwieństwie do innych mam wątpliwości czy ktoś coś z tym zrobi w przyszłości... Uważam nawet, że płace w służbach wzrosną i będą się spłaszczać na korzyść "młodych i starych" i kosztem "średnich"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1127 dnia: Luty 14, 2023, 10:03:20 »
A może zamiast posługiwać się swoją logiką byście policzyli lata?
Ci co opracowali ten dodatek kierowali się swoją logiką i policzyli sobie lata. Dodatek naliczany zostaje po 15 latach służby, ale do emerytury wchodzi po 32 latach wysługi emerytalnej. I ci przyjęci przed 99 mając dzisiaj 24 lata służby i 8 lat cywila już się łapią na ten dodatek. To za co on dostaje ten dodatek. A no za cywila nie za słuzbę. Bo tej grupie cywil doliczany jest do wysługi emerytalnej. Następna grupa to przyjęci po 99a przed październik 03. Tym też cywil wskakuje wysługi, ale oni już musza przepracować minimum 25 la. Czyli pierwsi skorzystają już za rok. No i cała reszta, która musi dociągnąć do 32 lat służby, bo ta wysługa emerytalna równa się ze służbą. żeby było sprawiedliwie to powinno być zapisane, że po 32 latach służby. I tak z tego co pamiętam było w pierwszej wersji.  Ale tak jak mówię ci co nad tym pracowali, doradzali pewnie wiedzieli jak wyglądają naliczania wysługi emerytalnej, a ci co głosowali zobaczyli 32 lata i jest ok.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1128 dnia: Luty 14, 2023, 10:51:08 »
A jaki jest sens płacić dodatek komuś, kto nie ma jeszcze nabytych praw emerytalnych, tak jak jest to obecnie robione? Logiczne, że albo to zlikwidują, albo zaczną wypłacać po 25-ciu latach.

Vade może się trochę wysil intelektualnie.
Moja wypowiedź odnosi się do poprzedniej.
Jeśli rząd chce żebyśmy nie szli za szybko na emeryturę to zwracam uwagę że do 2027 będą nowe roczniki uzyskiwać 15 lat uprawniające do emerytury.
W latach 2025 2027 będzie nawet statystycznie więcej ludzi.
Czyli chęć oddziaływania na pozostanie w służbie potrwa co najmniej  jeszcze 15 -20 lat.

I o ile wiem nikt z władz związków na emke się nie wybiera.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1129 dnia: Luty 14, 2023, 10:54:06 »
Zgodnie z oczekiwaniami - wszystkowiedzący @Eqinox i @radca uklepują sukces  :rofl: :rofl:
Najlepsze jest to, że nawet nie pochwalili się jeszcze szczegółami sukcesu ale sukces jest.
Jedno się biedakowi wypsnęło - część kwot idzie w dodatki, czyli tam gdzie nie ma pochodnych - brawo Wy, miało być taniej to będzie, a że mniej korzystnie dla strażaków to już nieistotne.

@radca podniecasz się tak dodatkiem 15+... tego dodatku nigdy nie powinno być, a wy powinniście zadbać o to żeby te środki przekazać na wynagrodzenia strażaków, wszystkich strażaków.

Wasz obłuda jest porażająca...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1130 dnia: Luty 14, 2023, 11:10:50 »

Vade może się trochę wysil intelektualnie.

I o ile wiem nikt z władz związków na emke się nie wybiera.

Jak się wysilę intelektualnie to sobię przypomnę, że Ty jesteś w grupie przed 99?



@radca podniecasz się tak dodatkiem 15+... tego dodatku nigdy nie powinno być, a wy powinniście zadbać o to żeby te środki przekazać na wynagrodzenia strażaków, wszystkich strażaków.

Wasz obłuda jest porażająca...

I coś w tym jest.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1131 dnia: Luty 14, 2023, 13:03:07 »
Ale to jest stare stanowisko!
 :wall: :wall: :wall:


Ww112 wytłumacz mi jedną rzecz.
Minister przychodzi do takich jak ja i mówi coś od was chcę a za a to dam wam to i to.
A my mamy odpowiedzieć nie chcemy tego. Tylko coś innego dla wszystkich czego nikt nam nie proponuje?!

Czyli oczekujesz po raz kolejny żeby ktoś inny swoim kosztem dał ci więcej niż masz?
To może oddaj młodszym część swojego stanowego?!

Albo zrezygnuj z 15 lat i służ na nowych zasadach a ktoś z nowych będzie służył na twoich starych zasadach?!

Albo wróćmy do siatki plac z 2007?!

Nie masz wrażenia że ci się odkleiło coś gdzieś?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 13:13:04 wysłana przez radca »

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1132 dnia: Luty 14, 2023, 13:09:56 »
Ale to jest stare stanowisko!
 :wall: :wall: :wall:

Ale data wstawienia info dzisiejsza  :gwiazdki:

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1133 dnia: Luty 14, 2023, 13:56:50 »

Ww112 wytłumacz mi jedną rzecz.
Minister przychodzi do takich jak ja i mówi coś od was chcę a za a to dam wam to i to.
A my mamy odpowiedzieć nie chcemy tego. Tylko coś innego dla wszystkich czego nikt nam nie proponuje?!


Nie masz wrażenia że ci się odkleiło coś gdzieś?

Biedaku... podpowiem:
"Panie Ministrze tego dodatku nie powinno być, przekażmy te środki na wynagrodzenia strażaków, wszystkich strażaków"

Wiem że to tak nieładnie cytować siebie ale akurat pasuje.
Pomogłem? Jak następnym razem ten mister do ciebie przyjdzie to spróbuj porozmawiać w ten sposób zamiast od razu merdać ogonkiem i bić brawo.

Zaznaczę ponownie - jestem w grupie która będzie brała dziadkowe+ i uważam że nie powinno być tego dodatku (uprzedzając - nie pieprz o zrzeczeniu się czegoś czego po pierwsze jeszcze nie ma; po drugie czego nie można się zrzec).

A co do odklejenia... popatrz w lustro, ty się nie tyle że odkleiłeś ale już odleciałeś, zresztą nie jeden raz.

Wracając do tematu. Może w końcu pokażecie te ustalenia? Czy wciąż są tajne albo inni nie godni ich poznać?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 14:12:37 wysłana przez ww112 »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1134 dnia: Luty 14, 2023, 13:59:43 »
Ww112 wytłumacz mi jedną rzecz.
Minister przychodzi do takich jak ja i mówi coś od was chcę a za a to dam wam to i to.
A my mamy odpowiedzieć nie chcemy tego. Tylko coś innego dla wszystkich czego nikt nam nie proponuje?!

Radca, a czy nie na tym polegają negocjacje? Że obie strony mają jakieś warunki brzegowe (stanowisko wyjściowe), przedstawiają je sobie i podczas negocjacji "spotykają się" gdzieś pomiędzy?
Bo z tego co napisałeś to między wierszami można przeczytać "o dzięki łaskawco, godzimy się na to i nie chcemy nic więcej" Mam nadzieję, że trochę to przejaskrawiłem i wcale tak nie było.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1135 dnia: Luty 14, 2023, 14:09:53 »
Jest protokół uzgodnień...

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1136 dnia: Luty 14, 2023, 14:17:52 »
Pokażcie go :)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1137 dnia: Luty 14, 2023, 14:22:11 »
Ww112 spróbuj przeczytać to co napisałem ze zrozumiem?
I nie manipuluj cytatami. Może coś zrozumiesz

Scyzoryk potrafisz lepiej negocjować?! Zapraszamy do współpracy :)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 14:51:37 wysłana przez radca »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1138 dnia: Luty 14, 2023, 15:07:56 »
Proszę nie spamować tak ważnego tematu. Pozdrawiam.  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1139 dnia: Luty 14, 2023, 15:22:50 »
Na koniec brakuje Wam tylko tego za te ustalenia
https://youtu.be/asP8qaclLR0

Offline aspirancik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1140 dnia: Luty 14, 2023, 15:32:08 »
widzę, że mój komentarz został usunięty za "spam tak ważnego tematu", a ludzi którzy spamują swoimi przechwałkami są dalej ... no ale trudno

jeśli chodzi o podwyżki to są bardzo śmieszne delikatnie mówiąc oczywiście.. dobrze chociaż, że Pan @radca się przyznaje, że jest przekupny :D

wiadomo kiedy będą jakieś tabelki albo ten cały kalkulator aby wyliczyć samemu podwyżkę ?

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1141 dnia: Luty 14, 2023, 15:38:27 »
Widzialem...To jest śmieszne... Jutro na służbie parskne śmiechem w kolegów z S.
A po dzisiejszej konferencji trzeba z PSP chyba porobić OSP...
Dziękuję.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1142 dnia: Luty 14, 2023, 15:39:01 »
Łap tabelkę... Kalkulator będzie najpóźniej jutro
A po dzisiejszej konferencji trzeba z PSP chyba porobić OSP...
O jakiej konferencji mówisz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1143 dnia: Luty 14, 2023, 15:48:24 »
Chyba o konferencje KG 01 chodzi, lobbował folrków ponad psp

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1144 dnia: Luty 14, 2023, 16:15:00 »
widzę, że mój komentarz został usunięty za "spam tak ważnego tematu", a ludzi którzy spamują swoimi przechwałkami są dalej ... no ale trudno

jeśli chodzi o podwyżki to są bardzo śmieszne delikatnie mówiąc oczywiście.. dobrze chociaż, że Pan @radca się przyznaje, że jest przekupny :D

wiadomo kiedy będą jakieś tabelki albo ten cały kalkulator aby wyliczyć samemu podwyżkę ?

Jednak anonimowość internetu ma negatywne skutki.
Nawet nie chce mi się odpowiadać...

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1145 dnia: Luty 14, 2023, 16:57:58 »
Ww112 spróbuj przeczytać to co napisałem ze zrozumiem?
I nie manipuluj cytatami. Może coś zrozumiesz


Zaskoczę cię - generalnie potrafię czytać ze zrozumieniem. Nie potrzeba byc genialnym związkowcem S żeby wiedzieć kiedy kłamiesz(lub ładniej mijasz się z prawdą), mącisz, niedopowiadasz, itd. - jesteś w tym całkiem niezły, a najlepszy w wychwalaniu obecnego jedynie słusznego systemu i jego decydentów.

Użyłem cytatu z siebie samego - jaka to manipulacja? Może czytaj ze zrozumieniem?

Generalnie polemika z tobą jest pozbawiona sensu. Eqinox chociaż czasami operuje faktami i mimo tego że ma wrodzoną zdolność naginania rzeczywistości w odpowiednią stronę, to jest poniekąd merytoryczny (oczywiście nie zawsze). Ty natomiast piep....sz tylko żeby pie...ć, siać zamęt i obrażać ludzi i tyle - kwintesencja prawdziwego zaangażowanego społecznika. Swoimi wypowiedziami w szeregu tematów pokazałeś jaki z ciebie doświadczony strażak i jakie masz pojęcie o realiach służby.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1146 dnia: Luty 14, 2023, 17:16:06 »
Rozumiem.
Argumentów zabrakło.
To zaatakujesz mnie osobie i politycznie.
Kapitulację przyjmuję :rofl:

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1148 dnia: Luty 14, 2023, 17:31:19 »
Rozumiem.
Argumentów zabrakło.
To zaatakujesz mnie osobie i politycznie.
Kapitulację przyjmuję :rofl:

No i znowu odlot...
Do polemiki z tobą nie potrzeba żadnych argumentów - jesteś tak niemerytoryczny że na Ciebie po prostu szkoda czasu.

Ale ok, niech będzie: Przyćmiła mnie twoja światłość o wielki panie radco, uwielbienie nasze, jaśnie oświecony królu związkowy. Przyznaję że nie jestem godny patrzeć nawet na to co napisałeś, a jakakolwiek próba polemiki jest świętokradztwem. W swojej łaskawości nie karz mnie swoim palącym spojrzeniem na ekran i rozrywającym na strzępy komentarzem...

A w skrócie przestań w końcu pie...ć i będzie najlepiej.

https://www.gov.pl/web/kgpsp/podwyz?fbclid=IwAR2nSE0Erbj08TF5E1p369UYUEJ7BiP3MlEiZxxBZbgbNrClMitCuOCTySk

Można się liczyć...  :komp:
:straz:

8,87% - d.... nie urywa...
Nie wliczam sztucznego tworu 15+, ponieważ to nie jest podwyżka, tylko sztuczny czasowy dodatek, który nie dotyczy wszystkich (ale nawet z nim jestem poniżej inflacji).
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 17:49:29 wysłana przez ww112 »

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1149 dnia: Luty 14, 2023, 17:46:38 »
Witam wszystkich
W załączeniu przekazuję kalkulator do indywidualnego wyliczenia wzrostu uposażeń od 1.03.2023 roku
Mam nadzieję, że będzie pomocny.
Pozdrawiam i życzę owocnych wyliczeń.

Krzysztof Hejduk

PS. Link do informacji na stronie KG PSP.   https://www.gov.pl/web/kgpsp/podwyz
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 17:57:34 wysłana przez krzysztofh »
Krzysztof Hejduk