Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408968 razy)

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1050 dnia: Luty 11, 2023, 23:17:18 »
Szkoda ku... Składek płacić jak nas tak załatwia. Dodatek od grudnia dopiero to podwyżki będzie jak kot napłakał. Kasa się skończyła albo papier w drukarce. ma im starczyć do wyborów i tyle. A może kolejne obietnice wyborcze za grube miliardy będą robić. Nie dajcie się to jest kpina ta tabelka. zdanych kwot wolnych nigdy więcej. A za to wszystko można podziękować  podczas wrzucania głosu do urny

Offline Ognikowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1051 dnia: Luty 12, 2023, 03:03:50 »
Odkąd pmiętam przez 31 lat służby co roku tak było, nikt nic nie wie, albo nie powie. Ani w sprawie skierowania na szkołę, ani w sprawie awansu, ani w sprawie podwyżek. I jak widzę nadal to się nie zmienia. Współczuję Wam Panowie. Ja kilka lat temu po 31 latach odszedłem na emeryturę i to był najlepszy ruch, choć mamili mnie dodatkiem 2,5 tys. :rofl: Mam święty spokój, co roku waloryzacja i sam sobie mogę obliczyć ile dostanę. Do tego pracuję, bo jak siedzisz w domu to się uwsteczniasz. Zarabiam więcej niż średnia krajowa. Jedynie czego żałuję to, że nie przeszedłem na emkę 8-10 lat wcześniej, bo byłbym młodszy i zrobiłbym specjalizację z tego co robię i teraz w cywilu zarabiałbym 2 razy tle ile obecnie, ale.... nie narzekam. Każdemu, kto męczy się klimatem w PSP, a podczas służby ma swój interes, umiejętności, specjalizację polecam przejście po 22 latach na emeryturę i zrobienie z siebie speca w cywilu. Koleżanka z policji np. zrobiła sobie kwalifikacje nauczyciela z matematyki, fizyki. Teraz ma emkę 4tys, uczy tych przedmiotów w 3 szkolach 2400 i jeszcze korepetycje. Polecam ^_^
Gratuluję emki! Nie mogę nie odpowiedzieć! Osobiście nie mam nic przeciwko dorabianiu na emce, ale ja nie pewno nie chciałbym dorabiać! Mam tak wiele zainteresowań, hobby, że miałbym jak wypełnić czas nie uwsteczniając się - oczywiście jak jej dożyję...
Życzę jak najlepiej. Dożyjesz. A ja dorabiam, bo lubię robić to co robię, ale nie muszę. Po prostu praca jest moim hobby i tak było w PSP, ale nikt tego nie doceniał dlatego rostałem się bez żalu.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1052 dnia: Luty 12, 2023, 17:00:00 »
Kolego...Florian chciał dać po równo bo propozycja KG była że nie. Po drugie Skoro wcześniej była mowa o nowej siatce płac to zaczynamy bez minimalnego służbowego bo to znowu rozwali jak za czasów prostowania grup 1...8.
Po równo czyli jeśli ktoś zarabiający 4 k zł dostanie 500 zł i ktoś zarabiający 6k to pierwszy dostaje 12,5 % a drugi 8,3% czyli proporcjonalnie 50% mniej.
To zamień 500zł na 12% każdemu (a miało być 20% według Ski i ni zwis@ niżej)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1053 dnia: Luty 12, 2023, 17:23:19 »
No i prawda wychodzi kto spierd...wszystkie rozmowy a teraz wymydla się. Po drugie trzeba popatrzeć na ich reakcję delikatnie spóźnioną i terminem 15.03. W tym wszystko będzie wiadome co Ska spierdolila jutro. F w końcu został zaproszony.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1054 dnia: Luty 12, 2023, 17:24:25 »
Kolego...Florian chciał dać po równo bo propozycja KG była że nie. Po drugie Skoro wcześniej była mowa o nowej siatce płac to zaczynamy bez minimalnego służbowego bo to znowu rozwali jak za czasów prostowania grup 1...8.
Po równo czyli jeśli ktoś zarabiający 4 k zł dostanie 500 zł i ktoś zarabiający 6k to pierwszy dostaje 12,5 % a drugi 8,3% czyli proporcjonalnie 50% mniej.
To zamień 500zł na 12% każdemu (a miało być 20% według Ski i ni zwis@ niżej)


Miało być, ale jakoś dziwnym trafem doszło do zmiany koncepcji i wycofania się rakiem z początkowych założeń.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1055 dnia: Luty 12, 2023, 17:48:13 »
Kolego...Florian chciał dać po równo bo propozycja KG była że nie. Po drugie Skoro wcześniej była mowa o nowej siatce płac to zaczynamy bez minimalnego służbowego bo to znowu rozwali jak za czasów prostowania grup 1...8.
Po równo czyli jeśli ktoś zarabiający 4 k zł dostanie 500 zł i ktoś zarabiający 6k to pierwszy dostaje 12,5 % a drugi 8,3% czyli proporcjonalnie 50% mniej.
To zamień 500zł na 12% każdemu (a miało być 20% według Ski i ni zwis@ niżej)


Miało być, ale jakoś dziwnym trafem doszło do zmiany koncepcji i wycofania się rakiem z początkowych założeń.
Wszystko ma podobny scenariusz jak przy ostatnich "walkach" o podwyżki. Znowu zostaniemy zaskoczeni podpisaniem kompletnie czegoś innego niż było hucznie zapowiadane na samym początku.
No nic czytam dalej w ciszy i zobaczymy co "przyniesie jutro"

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1056 dnia: Luty 12, 2023, 17:59:17 »
Jak dają do stopnia to zaraz się wypisuję. Myślę że nie będę jedyny :wall:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1057 dnia: Luty 12, 2023, 18:28:54 »
Jak dają do stopnia to zaraz się wypisuję. Myślę że nie będę jedyny :wall:
Jak dadzą do stopnia to nie bierz wcale. A tak poważnie to co roku jest grupa co krzyczy, że się wypisze. Może są tacy co się wypisują, ale przychodzą młodzi i sie zapisują ruch w interesie musi być.  Minister ogłosił , że podwyżka będzie miała charakter przejściowy na lata następne. Co to oznacza można sobie policzyć. Np. teraz gr.X to 3500 wysługa i wysługa 20%. to w sumie 4200. A teraz podwyżka 10%. To 3500x10%=350. 3850x 20% = 770 to w sumie daje 4620. A w 2024 ten sam schemat ale od 3850 no i każdemu wzrosnie wysługa o 1%. I tu jest pies pogrzebany . A do stopnia to do stopnia. I na tym się kończy. 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1058 dnia: Luty 12, 2023, 19:15:46 »
A co chciala Ska i PP.Teraz okazuje się że Florian przewidział wszystkie wyliczenia. Grzmiał że te tabele są fikcyjne. Gdzie są teraz Panowie z ...

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1059 dnia: Luty 12, 2023, 19:16:31 »
Kto z Was znowu wymyslił ze do stopnia ta podwyżka  :szalony: :szalony: :szalony:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1060 dnia: Luty 12, 2023, 19:35:33 »
Ostatnie tygodnie w tym wątku to był horror i komedia w jednym ale teraz to dopiero zacznie się dziać.
Trzeba rozsiąść się wygodnie i podziwiać jak pewne osoby zaczną wić się jak węże aby wytłumaczyć że w sumie to oni nigdy nie byli zwolennikami podziału zaproponowanego przez "S" a KG tak naprawdę wymusiło podpisanie porozumienia 😂
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1061 dnia: Luty 12, 2023, 19:44:01 »
Jak po publikacji pierwszej tabeli pisałem ze koszt min. słuzbowego to ponad 50 zł na etat to mnie Eqinox próbował zdyskredytować i wciskać że to koszt mieszczący się w granicach zaokrąglenia. Jak się okazało ktoś tu deliaktnie mówiąc próbował wprowadzać innych w błąd :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1062 dnia: Luty 13, 2023, 06:55:39 »
No i prawda wychodzi kto spierd...wszystkie rozmowy a teraz wymydla się. Po drugie trzeba popatrzeć na ich reakcję delikatnie spóźnioną i terminem 15.03. W tym wszystko będzie wiadome co Ska spierdolila jutro. F w końcu został zaproszony.
Tak patrzę na protokoły z dwóch ostatnich spotkań i F był na obu to sobie tak wpadli na kawę bez zaproszenia  :rofl: :kwit:
A co chciala Ska i PP.Teraz okazuje się że Florian przewidział wszystkie wyliczenia. Grzmiał że te tabele są fikcyjne. Gdzie są teraz Panowie z ...
Chyba, że mieli szklaną kulę albo opłacili wróżbitę Macieja bo z matematyką i wiedzą na temat pragmatyki służbowej słabo gdyż nie potrafili policzyć dodatku służbowego i wysługi  :rofl: :kwit:
Ostatnie tygodnie w tym wątku to był horror i komedia w jednym ale teraz to dopiero zacznie się dziać.
Trzeba rozsiąść się wygodnie i podziwiać jak pewne osoby zaczną wić się jak węże aby wytłumaczyć że w sumie to oni nigdy nie byli zwolennikami podziału zaproponowanego przez "S" a KG tak naprawdę wymusiło podpisanie porozumienia 😂
Solidarność ma swoją uchwałę z której wynika:
1. Żadnych wolnych środków
2. Różnica w grupach min. 100 zł
3. Podwyżka do grupy
Tabela z piątku nie spełnia tych wymagań bo:
1. Zakłada wolne środki 96.33
2. Różnica miedzy grupami w większości przypadków jest niższa niż 100 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1063 dnia: Luty 13, 2023, 07:51:04 »
Dodatkowo zakłada wprowadzenie minimalnego dodatku służbowe do końca roku co jest lekko mówiąc niepoważne.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1064 dnia: Luty 13, 2023, 08:10:01 »
Eqinox, porozumienie które podpisała S-ka zawierało w sobie ponad 50zł wolnych środków (które teraz wliczasz prawidłowo do 96,33, o których mówisz - doszła do tego kwota na 2024) i jest to zapisane wprost w protokole pod którym się podpisaliście, więc nie próbuj tutaj teraz ratować sytuacji - tamto porozumienie też było niezgodne z Waszą uchwałą a je podpisaliście.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1065 dnia: Luty 13, 2023, 08:49:31 »
Eqinox, porozumienie które podpisała S-ka zawierało w sobie ponad 50zł wolnych środków (które teraz wliczasz prawidłowo do 96,33, o których mówisz - doszła do tego kwota na 2024) i jest to zapisane wprost w protokole pod którym się podpisaliście, więc nie próbuj tutaj teraz ratować sytuacji - tamto porozumienie też było niezgodne z Waszą uchwałą a je podpisaliście.
I znowu bzdura... 
Wiesz czym są wolne środki? Jak nie rozumiesz to spróbuje najprościej jak to możliwe wytłumaczyć. Są to pieniądze które komendant może dowolnie wydatkować. Natomiast protokół o którym mówisz zakładał wydatkowanie 581,43 zł z 582 zł dostępnych środków i wszystkie środki miały być utrwalone poprzez zapisy w rozporządzeniu a propozycja z piątku zakłada 96.33 zł nieutrwalone w żaden sposób.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1066 dnia: Luty 13, 2023, 09:02:07 »
Wcale bym się nie zdziwił jak ta propozycja strony służbowej to był celowo wypuszczony fake. Finalnie klepnieta zostanie propozycja S i wtedy będzie sukces, a nie porażka jak do tej pory uważała większość. Wszak jedno to podział podwyżki, a drugie to jej faktyczną wysokość.
Nie ma co się bulwersować, jakie związki taki protest, jaki protest takie podwyżki.

Mimo wszystko jak już dzielimy tym co jest to przynajmniej W potrafi powiedzieć jakie jest jego zdanie. Zapytam tylko gdzie jest radca??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1067 dnia: Luty 13, 2023, 09:11:25 »
Wcale bym się nie zdziwił jak ta propozycja strony służbowej to był celowo wypuszczony fake. Finalnie klepnieta zostanie propozycja S i wtedy będzie sukces, a nie porażka jak do tej pory uważała większość. Wszak jedno to podział podwyżki, a drugie to jej faktyczną wysokość.
Nie ma co się bulwersować, jakie związki taki protest, jaki protest takie podwyżki.

Mimo wszystko jak już dzielimy tym co jest to przynajmniej W potrafi powiedzieć jakie jest jego zdanie. Zapytam tylko gdzie jest radca??
Co to jest W?
Powiem ci marzy mi się aby ta propozycja była fejkiem i aby nasz przewodniczący był tak przebiegły  :rofl: No i cieszy mnie, że wreszcie nazywamy sprawy po imieniu, że tamta propozycja była propozycja S!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1068 dnia: Luty 13, 2023, 09:20:22 »
I znowu bzdura... 
Wiesz czym są wolne środki? Jak nie rozumiesz to spróbuje najprościej jak to możliwe wytłumaczyć. Są to pieniądze które komendant może dowolnie wydatkować. Natomiast protokół o którym mówisz zakładał wydatkowanie 581,43 zł z 582 zł dostępnych środków i wszystkie środki miały być utrwalone poprzez zapisy w rozporządzeniu a propozycja z piątku zakłada 96.33 zł nieutrwalone w żaden sposób.
Ja po prostu nie rozumiem Twojej logiki - pierwszy protokół zakładał przeznaczenie średnio na etat 58,49zł, obecne wyliczenia podają w tym miejscu 55,20zł (tylko nie są w protokole ale w tabelce) - a z założenia oba mają pokryć wzrost min. służbowego na 8%.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1069 dnia: Luty 13, 2023, 09:25:42 »
Ja po prostu nie rozumiem Twojej logiki - pierwszy protokół zakładał przeznaczenie średnio na etat 58,49zł, obecne wyliczenia podają w tym miejscu 55,20zł (tylko nie są w protokole ale w tabelce) - a z założenia oba mają pokryć wzrost min. służbowego na 8%.
Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem boli ale, że aż tak cierpisz...
Ok to jeszcze raz:
1. Minimalny dodatek służbowy wg propozycji S miał być 8% i nie ograniczony w czasie tak jak propozycja strony służbowej 31 grudnia 2023...
2. Minimalny dodatek służbowy wg propozycji S miał zostać wprowadzony poprzez zmianę paragrafu 5 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2021 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej gdzie 1% miał być zastąpiony 8%.
Dalej nie widzisz różnicy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1070 dnia: Luty 13, 2023, 09:31:57 »
Widzę, jest bardzo znacząca, dziękuję.

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1071 dnia: Luty 13, 2023, 10:45:11 »
Witam , orientuje się ktoś co z ta podwyżka dla kadetów ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1072 dnia: Luty 13, 2023, 10:46:52 »
Witam , orientuje się ktoś co z ta podwyżka dla kadetów ?
Nie będzie  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1073 dnia: Luty 13, 2023, 10:50:08 »
Czyli to już pewne info ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1074 dnia: Luty 13, 2023, 10:55:29 »
Czyli to już pewne info ?
Jaja sobie robię... Spokojnie  :straz:
Ale dzisaj na spotkaniu w KG szef S zapyta o to  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.