Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 407513 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 02, 2023, 11:18:54 »
Radca, co obchodzi co kiedyś kto dostał, jeśli chcesz żyć przeszłością to wciskaj ludziom, że dostaliście kiedyś to teraz Wam się nie należy. 
Siatka płac będzie ściskana na najniższych grupach, a to dlatego, że zobaczysz że zacznie brakować ludzi do służby, a już są problemy w naborach , na to powinny być inne środki,  a nie na szybko ratowanie czegoś z puli podwyżek.

Człowieku rozumiesz teksty pisane?
Wyraźnie odniosłem się do argumentów że ZZ mają gdzieś niskie grupy. Nie mają.
 Ale nie ma argumentów żeby znowu niskie grupy preferować

A gdyby w latach 2008-2015 nie wstrzymano podwyżek Inflacyjnych to każdy miałby kilka stów więcej w przelewie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 02, 2023, 11:32:04 »
Radca, co obchodzi co kiedyś kto dostał, jeśli chcesz żyć przeszłością to wciskaj ludziom, że dostaliście kiedyś to teraz Wam się nie należy. 
Siatka płac będzie ściskana na najniższych grupach, a to dlatego, że zobaczysz że zacznie brakować ludzi do służby, a już są problemy w naborach , na to powinny być inne środki,  a nie na szybko ratowanie czegoś z puli podwyżek.
Może @radca nie jestem ale powiem ci tylko tyle patrząc na to co się dzieje to każdy kto będzie teraz siedział na tronie na Podchorążych będzie musiał obrać ten kierunek który ci się tak nie podoba i wspomnisz moje słowa, że to co jest teraz to algorytm podwyżek na całą trzecią dekadę tego wieku do tego dojdą kolejne działania mające zachęcić "starych" do służby. Skoro policja płaci mniej stażyście i ma chętnych do tego bijemy wszystkie służby systemem pracy jak się jeszcze pozbędziemy raka zwanego "trepiarstwo" to nie mam obaw na najbliższe 20 lat szczególnie, że za kilka lat naprawdę mało ludzi będzie odchodzić na emki...
W stopniu:
2008
Strażak 380 ml kpt 680 st bryg 780 gen brygadier 1080
Teraz 1622 1942 2022 2322
Tutaj uważam kierunek za słuszny może w końcu skończy się obrona skostniałego systemu kształcenia w PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 02, 2023, 11:43:17 »
Tym niemniej dysproporcje wzrostu plac niskie wysokie grupy są jeszcze bardziej widoczne.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 02, 2023, 11:46:41 »
Do PSP  chętnych nie zabraknie. System , możliwość dorobienia, stabilizacja, dodatki itd. Może w dużych miastach z dużą ilością wyjazdów, może tam być ciut gorzej, ale prowincje z małą ilością wyjazdów będą miały zawsze pełno chętnych. Ale to nie znaczy, że Ci nowi mają szorować dni płacówki. Tym bardziej że ci ludzie będą dłużej zajmować niskie stanowiska że względu na wydłużenie lat służby. Rotacja będzie wydłużona.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 02, 2023, 11:48:43 »
Do PSP  chętnych nie zabraknie. System , możliwość dorobienia, stabilizacja, dodatki itd. Może w dużych miastach z dużą ilością wyjazdów, może tam być ciut gorzej, ale prowincje z małą ilością wyjazdów będą miały zawsze pełno chętnych. Ale to nie znaczy, że Ci nowi mają szorować dni płacówki. Tym bardziej że ci ludzie będą dłużej zajmować niskie stanowiska że względu na wydłużenie lat służby. Rotacja będzie wydłużona.
To kto ile będzie na jakiej grupie zależy od innych przepisów a nie "płacówki"... Zawsze ktoś musi być na samy dole skoro nie mają być to nowi to kto? Komendanci czy dowódcy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 02, 2023, 12:11:41 »
Do PSP  chętnych nie zabraknie. System , możliwość dorobienia, stabilizacja, dodatki itd. Może w dużych miastach z dużą ilością wyjazdów, może tam być ciut gorzej, ale prowincje z małą ilością wyjazdów będą miały zawsze pełno chętnych. Ale to nie znaczy, że Ci nowi mają szorować dni płacówki. Tym bardziej że ci ludzie będą dłużej zajmować niskie stanowiska że względu na wydłużenie lat służby. Rotacja będzie wydłużona.
To kto ile będzie na jakiej grupie zależy od innych przepisów a nie "płacówki"... Zawsze ktoś musi być na samy dole skoro nie mają być to nowi to kto? Komendanci czy dowódcy?
No właśnie ktoś wskoczy na 8,9 gr  i będzie przez 8,10 lat z dużą podwyżką i ktoś wstąpi do służby lub jest obecnie na 3,4 gr i będzie tam przez 10 lat . Gdy pr,yjada podwyżki procentowe to proporcje znowu zaczną rosnąć

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 02, 2023, 12:58:10 »
No właśnie ktoś wskoczy na 8,9 gr  i będzie przez 8,10 lat z dużą podwyżką i ktoś wstąpi do służby lub jest obecnie na 3,4 gr i będzie tam przez 10 lat . Gdy pr,yjada podwyżki procentowe to proporcje znowu zaczną rosnąć
Nie wiem jak u ciebie wygląda regulamin organizacyjny ale w mojej JRG nie ma etatów zaszeregowanych do 3 grupy do 4 grupy jest tylko 3... Reszta od 6 w górę więc nie opowiadaj mi tu bajek, że ktoś będzie zblokowany... blisko 1/3 to 7 grupa tak dla zasady...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 02, 2023, 13:11:58 »
Wiele rzeczy mi się w S-ce nie podoba ale w kwestii naprawy siatki płac to ich w pełni popieram. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na odpowiedzialność jaką bierze na siebie ten dowódca zastępu, sekcji czy zmiany itd. na akcji, a nawet na koszarach. Przejaskrawiając to ten przysłowiowy stażysta to jego odpowiedzialnością jest wiedzieć gdzie jest miotła, a z czasem ilość obowiązków mu rośnie i warto żeby wtedy też pensja rosła. A nie wszystkim równo a później zdziwiony że jak 26 lat skończył to ma niższą pensję niż wcześniej mimo że awansował. W mojej opinii grupy 1-3 dla każdego są stanowiskami przejściowymi i niewielu (w stosunku do ogółu) pewnie dłużej jak 5 lat będzie na nich się znajdować. Pakowanie w te grup wielkich pieniędzy kosztem pozostałych mija się z celem, bo te osoby niedługo awansują i będą narzekać czemu tak mało zyskały, a obowiązków więcej.
I teraz znowu rodzi się pytanie. Co z dowódcami zastępu którzy wiecznie są kierowcami bo jak sami mówią "ja się nie czuję jako dowódca" ale jak dostawał awans to trzymał mordę w kubeł. Powinni mieć podwyżkę z grupy d-cy zastępu czy z grupy kierowcy, czy tam operatora?
To zapytam z drugiej strony. Co z dowódcami zastępu pełniącymi obowiązki dowódcy zmiany, gdy ten ma wolne? W małych KP/KM to nagminne.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 02, 2023, 13:13:30 »
[...] blisko 1/3 to 7 grupa tak dla zasady... [...]
Znów kłamiesz... 0.22 to są strażacy na 7 grupie.
Moja matematyka.. mówi, że bliżej do 1/5 niż do 1/3. Ale zaskocz mnie Pitagorasie swoją matematyką.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2023, 13:20:43 wysłana przez zeroberto »
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 02, 2023, 13:17:21 »
Znów kłamiesz... 0.22% to są strażacy na 7 grupie.
Moja matematyka.. mówi, że bliżej do 1/5 niż do 1/3. Ale zaskocz mnie Pitagorasie swoją matematyką.
33 etaty z czego 6 to st. operatorzy i 4 dowódcy zastępu.. Daje to 30,3% czyli blisko 1/3  :szalony:
Skomplikowane działania co nie? A te 22% to w skali kraju
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #835 dnia: Luty 02, 2023, 13:20:26 »
Znów kłamiesz... 0.22 to są strażacy na 7 grupie.
Moja matematyka.. mówi, że bliżej do 1/5 niż do 1/3. Ale zaskocz mnie Pitagorasie swoją matematyką.
33 etaty z czego 6 to st. operatorzy i 4 dowódcy zastępu.. Daje to 30,3% czyli blisko 1/3  :szalony:
Skomplikowane działania co nie? A te 22% to w skali kraju
A podwyżki tyczą się Twojego JRG? Czy skali kraju?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #836 dnia: Luty 02, 2023, 13:23:24 »
A podwyżki tyczą się Twojego JRG? Czy skali kraju?
22% to obsadzone etaty i wcale nie zdziwię się, że w skali kraju będzie podobnie jak u mnie na JRG  :rofl:
Weź jeszcze raz przeczytaj co napisałem i powiedz PRZEPRASZAM
Nie wiem jak u ciebie wygląda regulamin organizacyjny ale w mojej JRG nie ma etatów zaszeregowanych do 3 grupy do 4 grupy jest tylko 3... Reszta od 6 w górę więc nie opowiadaj mi tu bajek, że ktoś będzie zblokowany... blisko 1/3 to 7 grupa tak dla zasady...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 02, 2023, 13:43:15 »
Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka...
Chyba że to zła wolą jest:)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 02, 2023, 13:50:48 »
Bardzo fajnie Radca, że podrzuciłeś te tabelki.
Powiedz mi teraz tylko jedną rzecz czemu wasz związek raptem zaczął walczyć o siatkę płac skoro sami doprowadziliście do jej spłaszczenia i zatracenia. I zgadza się siatkę płac zniszczyły podwyżki po równo w stopień i podwyżki dla najmniej zarabiających.. Gdzie był NSZZ Solidarność w latach 2016-2020, gdy zrujnowany został system płac. Czemu raptem teraz ktoś obudził się i walczy o grupy 7+, gdzie byłeś w 2018 roku, gdy mówiłem że idziemy złą drogą?
Twój kolega wtedy miał inne zdanie..
[...]
Co do plucia w twarz ja tego tak nie odbieram mimo, że podwyżka mnie nie obejmie to się z niej cieszę do obejmie 80% strażaków.  To że spłaszcza siatkę płac o jejku jakie to straszne aż się pod kołdrę schowałem :rofl: :rofl: :rofl:
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 02, 2023, 13:56:25 »
Powiedz mi teraz tylko jedną rzecz czemu wasz związek raptem zaczął walczyć o siatkę płac skoro sami doprowadziliście do jej spłaszczenia i zatracenia. I zgadza się siatkę płac zniszczyły podwyżki po równo w stopień i podwyżki dla najmniej zarabiających.. Gdzie był NSZZ Solidarność w latach 2016-2020, gdy zrujnowany został system płac. Czemu raptem teraz ktoś obudził się i walczy o grupy 7+, gdzie byłeś w 2018 roku, gdy mówiłem że idziemy złą drogą?
Twój kolega wtedy miał inne zdanie..
A mogę ja? Trzeba było nadrobić 7 lat podczas których była tylko 1 podwyżka! 300 zł brutto której też miało nie być dla strażaków. Słuchałeś wtedy expose premiera może? Przypomnij jak on się nazywał...  Wiesz ile w 2015 różniło stażystę w PSP od najniższej krajowej? Może stanowisko powinno zależeć od sytuacji a jeśli ktoś uważa, że powinno być stałe niezależnie od otoczenia to chyba na głowę upadł. Ale wiem domoniczna Solidarność daje swoim   :rofl: :rofl:
Skąd ten pomysł, ze walka idzie o grupy 7+ walka idzie o godne zarobki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #840 dnia: Luty 02, 2023, 14:02:58 »
Powiedz mi teraz tylko jedną rzecz czemu wasz związek raptem zaczął walczyć o siatkę płac skoro sami doprowadziliście do jej spłaszczenia i zatracenia. I zgadza się siatkę płac zniszczyły podwyżki po równo w stopień i podwyżki dla najmniej zarabiających.. Gdzie był NSZZ Solidarność w latach 2016-2020, gdy zrujnowany został system płac. Czemu raptem teraz ktoś obudził się i walczy o grupy 7+, gdzie byłeś w 2018 roku, gdy mówiłem że idziemy złą drogą?
Twój kolega wtedy miał inne zdanie..
A mogę ja? [...]
Nie.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #841 dnia: Luty 02, 2023, 14:12:56 »
Witam.
Czytając ten wątek oraz inne, ciekawe jest to, że autorzy co " pracują " w biurze od x lat mają tyle czasu  by udzielać się na forum w godzinach pracy biurowej.  :rofl: :rofl: :rofl:
Co państwowe to państwowe jednak.
Chyba, że wszyscy są dziś na urlopie...., ale śledząc forum i aktywność to urlop powinny wybrać do końca lutego.  :rofl:
Pamiętajcie o wakacjach  :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #842 dnia: Luty 02, 2023, 14:16:45 »
Zeroberto
Odpowiedzieć prawdy ci nie można - bo nie chcesz
Wskazać skąd się wzięły zaszłości też nie.
Wyliczenia są złe bo nie pasują do narracji którą uprawiasz z kolegami na forum.

To może napisz mi na pw co mam napisać na forum żebyś był zadowolony  :rofl:

A poważnie tego oczekiwali nasi członkowie. Żeby dostały doły. I doły dostały. Teraz nasi członkowie mówią zróbcie inaczej. To robimy inaczej.
Być może inne związki robią na złość swoim członkom ale Solidarność nie.
Słuchamy postulatów ludzi i staramy się je realizować.
Czasem kosztem własnej grupy zaszeregowania.

Za niektórymi sprawami chodziliśmy 10 lat! Ale będą zrealizowane.

I dodam nie dlatego że ktoś z F rzekomo rozmawiał z kimś ważnym :rofl:


Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #843 dnia: Luty 02, 2023, 14:18:36 »
Witam.
Czytając ten wątek oraz inne, ciekawe jest to, że autorzy co " pracują " w biurze od x lat mają tyle czasu  by udzielać się na forum w godzinach pracy biurowej.  :rofl: :rofl: :rofl:
Co państwowe to państwowe jednak.
Chyba, że wszyscy są dziś na urlopie...., ale śledząc forum i aktywność to urlop powinny wybrać do końca lutego.  :rofl:
Pamiętajcie o wakacjach  :rofl:

No to teraz mnie kolega rozwalił :rofl: :rofl: :rofl:
Jakbym nigdy na podziale nie był :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #844 dnia: Luty 02, 2023, 14:21:30 »
Witam.
Czytając ten wątek oraz inne, ciekawe jest to, że autorzy co " pracują " w biurze od x lat mają tyle czasu  by udzielać się na forum w godzinach pracy biurowej.  :rofl: :rofl: :rofl:
Co państwowe to państwowe jednak.
Chyba, że wszyscy są dziś na urlopie...., ale śledząc forum i aktywność to urlop powinny wybrać do końca lutego.  :rofl:
Pamiętajcie o wakacjach  :rofl:
Pozdrawiam z urlopu... Siedzę chory z żoną w domu  :rofl: Do pracy wracam w poniedziałek  :straz:
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #845 dnia: Luty 02, 2023, 14:26:32 »
Panie radca, cieszę się, że Pan się uśmiał. Trochę śmiechu w tym wątku się przyda, bo ciśnienie tu rośnie szybko.
Co do podwyżek, fajnie że będą, mogły by byś wyzsze :rofl:
Co do walki solidarności i słuchania postulatow- to  nie do końca różowo tak to wygląda.
Zmieni się KG, znowu będzie miał swoje pomysły,  czytaj przepis itp.
Zdrowia dla Pana.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #846 dnia: Luty 02, 2023, 14:31:23 »
Wyższe podwyżki jak najbardziej tego nam życzę wszystkim.

Zdrowia również :)

Zmiana KG też mi się nie uśmiecha.

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #847 dnia: Luty 02, 2023, 14:35:15 »
Zdrowia Eqinox  :straz:

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 02, 2023, 14:36:53 »
Zeroberto
Odpowiedzieć prawdy ci nie można - bo nie chcesz
Wskazać skąd się wzięły zaszłości też nie.
Wyliczenia są złe bo nie pasują do narracji którą uprawiasz z kolegami na forum.

To może napisz mi na pw co mam napisać na forum żebyś był zadowolony  :rofl:

A poważnie tego oczekiwali nasi członkowie. Żeby dostały doły. I doły dostały. Teraz nasi członkowie mówią zróbcie inaczej. To robimy inaczej.
Być może inne związki robią na złość swoim członkom ale Solidarność nie.
Słuchamy postulatów ludzi i staramy się je realizować.
Czasem kosztem własnej grupy zaszeregowania.

Za niektórymi sprawami chodziliśmy 10 lat! Ale będą zrealizowane.

I dodam nie dlatego że ktoś z F rzekomo rozmawiał z kimś ważnym :rofl:
I jesteś gość. Jakbyś jeszcze dodał, że "członkom rady i prezydium" to bym się zgodził w 100% z tym co mówisz. Dziękuję i Pozdrawiam.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #849 dnia: Luty 02, 2023, 14:42:19 »
To może Eqinox i radca uchylą rąbka tajemnicy i zdradzą na których są grupach, a co najważniejsze kiedy na zasłużoną emeryturę się wybierają?