Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408959 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #650 dnia: Styczeń 27, 2023, 22:44:23 »
No to slucham ile bylo wtedy dla grup 1-8 wg Ciebie. 200 bylo dla stazysty i mniej czym wyzsza grupa.
tabele wrzuciłem w czwartek to sobie sprawdz bo jest w tym wątku
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ratownikmedpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #651 dnia: Styczeń 27, 2023, 22:49:35 »
No bylo 200 wiec co mam sprawdzac? Brak argumentow = sprawdz sobie, ok. Zalatw sobie i koleszkom przed emka by bylo fajnie, a taka pensja napewno zachecisz mlodych do pracy, co za firma..

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #652 dnia: Styczeń 27, 2023, 22:51:33 »
Mam pytanie do radcy, ile zarabia pracownik cywilny i gdzie są te jego wysokie podwyżki bo w tamtym roku cywil dostał 90 zł.

Nie chce mi się szukać materiału z Komisji, ale
W PSP średnia to ponad 5600 na etat
Akurat w 2022 średnia w górę o ponad 500 zł.
Nie mówię o konkretnej osobie tylko o danych w skali kraju.


Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #653 dnia: Styczeń 27, 2023, 22:52:10 »
Uważam ze podwyżka powinna być większa ( czy jest to możliwe pod koniec stycznia wątpię). Propozycja S i strony rządowej jest próbą naprawienia patologi siatki płac która była niszczona od 2007 roku ( dywagowanie czy to jest odpowiedniczkę uważam za bezzasadne bo nigdy nie będzie odpowiedniego na to czasu, a trzeba to zrobić ). Mam jeszcze jedno pytanie czy każdy wie jak będzie liczona emerytura osobom po 2013 roku ( ma być z dziesięciu lat - dam przykład górnictwa gdzie się wybiera się 10 kolejnych lat lub 20 wybranych, tylko wartość wynagrodzenia jest zależna od średniej krajowej w samym roku. I tu się przyznam ze  do średniej liczą wyrobione nadgodziny tak samo jak L4 obniża)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #654 dnia: Styczeń 27, 2023, 23:15:07 »
No bylo 200 wiec co mam sprawdzac? Brak argumentow = sprawdz sobie, ok. Zalatw sobie i koleszkom przed emka by bylo fajnie, a taka pensja napewno zachecisz mlodych do pracy, co za firma..
Coś w tym jest. Wcześniej też pisałem, że w przyszłym roku szykuje się sporo odejść  i pod płaszczykiem naprawy siatki płac przygotowuje się grunt.  Szkoda, że ktoś traci coś , by zyskać mógł ktoś. Przy tak wysokiej inflacji należy pomyśleć o wszystkich. A i żeby nie było ja należę do grupy 8-13, ale uważam, że przyjdzie pora na naprawę płacówki skoro tyle czasu czekała to jeszcze poczeka rok czy dwa.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #655 dnia: Styczeń 28, 2023, 00:01:43 »
No ale czemu przecież wychodzą fajne kwiatki jak to czyli popieranie spłaszczania siatki płac i negowanie prób jej naprawy przez członka F:
Tak mnie naszło na wspomnienia.... co do spłaszczania :)
https://www.strazak.pl/index.php/topic,26077.msg314997.html#msg314997
6 lat temu zwolenników spłaszczania było trochę więcej :)

Panom Związkowcom, zamiast przepychanek na forum, przekonywania do swoich wątpliwych  racji i ustalania która organizacja wie lepiej, proponuję spojrzenie w tył i nawiązanie poważnych dyskusji z ludźmi, których sami wypromowali na stanowiska.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2023, 06:59:24 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #656 dnia: Styczeń 28, 2023, 00:38:29 »
Nie widziałem pracownika cywilnego w straży aby miał któryś 5600 ale znam za to wielu którzy mają 3500 brutto, Miało być w 2022r. dla cywila po 500 zł. podwyżki ale w sumie dotarło do nich 90 i tak papier swoje a życie.swoje. Tak podsumowując.cala ta politykę wynagrodzeń i systemów emerytalnych w mundurowce każdy co negocjuje jakie kolwiek zasady myśli tylko o sobie. Patrząc z boku to wygląda to tak że każdy gryzie się z każdym byle mi było dobrze a pewne powiedzenie i motto w straży mówi że w.akcji sam nie masz szans.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #657 dnia: Styczeń 28, 2023, 07:38:26 »
Ile realnie ktoś dostał ustalisz tylko porównując przychód w PIT 11 z dwóch lat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #658 dnia: Styczeń 28, 2023, 08:33:35 »
No ale czemu przecież wychodzą fajne kwiatki jak to czyli popieranie spłaszczania siatki płac i negowanie prób jej naprawy przez członka F:
Tak mnie naszło na wspomnienia.... co do spłaszczania :)
https://www.strazak.pl/index.php/topic,26077.msg314997.html#msg314997
6 lat temu zwolenników spłaszczania było trochę więcej :)

Panom Związkowcom, zamiast przepychanek na forum, przekonywania do swoich wątpliwych  racji i ustalania która organizacja wie lepiej, proponuję spojrzenie w tył i nawiązanie poważnych dyskusji z ludźmi, których sami wypromowali na stanowiska.
W 2017 r. Jeśli dobrze pamiętam to stażysta dzieliło   od najniższej krajowej 200 zł... I te kolejne 200 zł to było 10% podwyżki. Teraz jest wiecej pieniędzy i w roku 2018-2022 weszly dwie podwyżki do grup najniższych o czym te grupy chyba zapomnialy. Swoją drogą razem z kilkoma przewodniczącymi jak zobaczyliśmy projekt podwyżki 1-8 to się za głowy złapaliśmy i zaczęliśmy rozmawiać aby dać po równo każdemu strażakowi i to pamiętam napewno była to kwota 125 zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2023, 08:38:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #659 dnia: Styczeń 28, 2023, 08:59:46 »
No to trzeba się za te głowy trzymać dalej i zrobić tak, żeby zadowoleni byli ludzie, a nie grupy. Bo to nie czas na takie rewolucje. Tak jak pisałem wcześniej było tyle lat stabilizacji inflacji to trzeba było to wykorzystać do regulacji płacówki. Teraz trzeba uderzyć się w pierś powiedzieć że się zaniedbało temat. Poczekać rok dwa trudno i powalczyć jak się sytuacja uspokoi. No chyba ze już będzie walczył ktoś inny

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #660 dnia: Styczeń 28, 2023, 09:03:12 »
No to trzeba się za te głowy trzymać dalej i zrobić tak, żeby zadowoleni byli ludzie, a nie grupy. Bo to nie czas na takie rewolucje. Tak jak pisałem wcześniej było tyle lat stabilizacji inflacji to trzeba było to wykorzystać do regulacji płacówki. Teraz trzeba uderzyć się w pierś powiedzieć że się zaniedbało temat. Poczekać rok dwa trudno i powalczyć jak się sytuacja uspokoi. No chyba ze już będzie walczył ktoś inny
Przecież za każdym razem będzie taka sama dyskusja.  Patrz na mój podpis:
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

W tym przypadku nie można się ugiąć bo trzeba będzie giąć kark za każdym razem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #661 dnia: Styczeń 28, 2023, 09:04:08 »
A nie będzie przypadkiem tak, że jak weźmiemy podwyżki te co były dla najniższych grup plus te co teraz to nie wyjdzie, że i tak najniższe dostaną najwięcej lub tyle samo ?
Niższe mają ten plus, że dostały kasę wcześniej i na dobrą sprawę od 2018 już kasę mieli na kontach czyli przez prawie 5 lat coś tam odłożyli dzięki temu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #662 dnia: Styczeń 28, 2023, 09:06:47 »
A nie będzie przypadkiem tak, że jak weźmiemy podwyżki te co były dla najniższych grup plus te co teraz to nie wyjdzie, że i tak najniższe dostaną najwięcej lub tyle samo ?
Niższe mają ten plus, że dostały kasę wcześniej i na dobrą sprawę od 2018 już kasę mieli na kontach czyli przez prawie 5 lat coś tam odłożyli dzięki temu.
U niektórych możliwe, że różnica dalej będzie 3 cyfrowa...  Ale o tym co było wszyscy zapominają.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #663 dnia: Styczeń 28, 2023, 09:31:08 »
No to trzeba się za te głowy trzymać dalej i zrobić tak, żeby zadowoleni byli ludzie, a nie grupy. Bo to nie czas na takie rewolucje. Tak jak pisałem wcześniej było tyle lat stabilizacji inflacji to trzeba było to wykorzystać do regulacji płacówki. Teraz trzeba uderzyć się w pierś powiedzieć że się zaniedbało temat. Poczekać rok dwa trudno i powalczyć jak się sytuacja uspokoi. No chyba ze już będzie walczył ktoś inny
Przecież za każdym razem będzie taka sama dyskusja.  Patrz na mój podpis:
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

W tym przypadku nie można się ugiąć bo trzeba będzie giąć kark za każdym razem.
Ok zgadzam się, że nie można. Ale budowanie czegokolwiek na podstawie sentencji jest niepoważne. Ja wyraźnie napisałem, że można to było zrobić  wcześniej i będzie można to zrobić później. Tak wysoka inflacja nie potrwa wieki. Z drugiej strony ta siatka płacowa jest zaniedbana, ale czy w związku z tym PSP nie działa? Działa i rozwija się. ZZ powinny łączyć ludzi, a nie robić podziały na starych ,młodych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #664 dnia: Styczeń 28, 2023, 09:52:17 »
Ok zgadzam się, że nie można. Ale budowanie czegokolwiek na podstawie sentencji jest niepoważne. Ja wyraźnie napisałem, że można to było zrobić  wcześniej i będzie można to zrobić później. Tak wysoka inflacja nie potrwa wieki. Z drugiej strony ta siatka płacowa jest zaniedbana, ale czy w związku z tym PSP nie działa? Działa i rozwija się. ZZ powinny łączyć ludzi, a nie robić podziały na starych ,młodych.
Niepoważne ale to "przysłowia są mądrością narodu" i parafrazując "mądry strażak po szkodzie" można było zrobić wcześniej można by zrobić poźniej otóż nie zgadzam się bo wcześniej była tylko jedna taka podwyżka która trafiła do stopnia a później to pamiętam czasy gdzie przez kilka lat była podwyżka np. 300 zł...
Czy PSP nie działa przez zaniedbaną siatkę płacową? Nie działa jak powinna... Ludzie odmawiają awansowania. ZZ powinny łączyć ludzi? Czyli jak dostawali młodzi to łączyły a jak dostaną starzy to dzielą no bez jaj. W przyszłym tygodniu poproszę któregoś ze znajomych kadrowców aby po godzinach policzył ile jaka grupa dostała od 2017 r i jaki % to wypłaty.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #665 dnia: Styczeń 28, 2023, 10:13:48 »
Już był taki ustrój gdzie każdy dostawał po równo widzę, że na forum jest jeszcze dużo jego zwolenników. Zwolenników którzy jak dostają propozycje "awansu" na dowódcę zastępu w korpusie podoficerskim to odmawiają. Najlepiej niech każdy od stażysty po dowódcę zmiany zarabia tyle samo. Jak była podwyżka do grup np. 1-8 to nikt się nie odzywał. Tłumaczenie, że nie są teraz dobre czasy jest głupie, przecież cały czas te pieniądze dostajecie z tych podwyżek.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #666 dnia: Styczeń 28, 2023, 10:22:41 »
Tak podwyżka jak jest podzielona teraz to powinno być zawsze dzielone Ci co płaczą to najlepiej nie mieć żadnej odpowiedzialności i zarabiać jak najwiecej.. W jakiej firmie jak jest podwyżka to pracownik, kierownik i dyrektor dostają po równo? Pewnie w żadnej. Jak będę coraz większe różnice w grupach to ludzie zaczną się może bardziej starać o awanse, a nie odmawiać jak teraz. Brawo KG bo to on obiecał ze będzie chciał żeby różnice między grupami wynosiły min. 100 i to się uda. :fiuu:

Ps. Oczywiście fanatyk S z forum powie ze to ich zasługa  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #667 dnia: Styczeń 28, 2023, 11:18:58 »
Tak podwyżka jak jest podzielona teraz to powinno być zawsze dzielone Ci co płaczą to najlepiej nie mieć żadnej odpowiedzialności i zarabiać jak najwiecej.. W jakiej firmie jak jest podwyżka to pracownik, kierownik i dyrektor dostają po równo? Pewnie w żadnej. Jak będę coraz większe różnice w grupach to ludzie zaczną się może bardziej starać o awanse, a nie odmawiać jak teraz. Brawo KG bo to on obiecał ze będzie chciał żeby różnice między grupami wynosiły min. 100 i to się uda. :fiuu:

Ps. Oczywiście fanatyk S z forum powie ze to ich zasługa  :rofl:
To wyobraź sobie tą tabele podwyżki jak byś każdemu zabrał po 116 zł (grupy 1-4 dostały by około 150 zł brutto)... I teraz zastanów się dlaczego o to pytam geniuszu. Sekowanie S z przyczyn nieobiektywnych to czysty idiotyzm.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #668 dnia: Styczeń 28, 2023, 11:34:53 »
Tak podwyżka jak jest podzielona teraz to powinno być zawsze dzielone Ci co płaczą to najlepiej nie mieć żadnej odpowiedzialności i zarabiać jak najwiecej.. W jakiej firmie jak jest podwyżka to pracownik, kierownik i dyrektor dostają po równo? Pewnie w żadnej. Jak będę coraz większe różnice w grupach to ludzie zaczną się może bardziej starać o awanse, a nie odmawiać jak teraz. Brawo KG bo to on obiecał ze będzie chciał żeby różnice między grupami wynosiły min. 100 i to się uda. :fiuu:

Ps. Oczywiście fanatyk S z forum powie ze to ich zasługa  :rofl:
Oj Tadzik głęboko wszedłeś KG . Nie przesadzaj bo jeszcze coś uszkodzisz. :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #669 dnia: Styczeń 28, 2023, 12:48:23 »
Panowie,
szczerze czy to KG czy S czy PP czy F czy MSWiA wszystko mi jedno jeśli po wejściu w życie przepisów większość będzie zadowolona.
I tego Wam i sobie życzę.
(Większość bo wszyscy nigdy nie będą)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #670 dnia: Styczeń 28, 2023, 13:32:11 »
Panowie,
szczerze czy to KG czy S czy PP czy F czy MSWiA wszystko mi jedno jeśli po wejściu w życie przepisów większość będzie zadowolona.
I tego Wam i sobie życzę.
(Większość bo wszyscy nigdy nie będą)
Widzisz a mi nie. Ja uważam, że nie można sobie przypisywać cudzych zasług.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #671 dnia: Styczeń 28, 2023, 14:04:16 »
Tu się zgadzamy.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #672 dnia: Styczeń 28, 2023, 14:18:12 »
Panowie pogadamy jak wszyscy z nas będą mieli na kontach podwyżki, bo  jak na razie idzie to w takim tempie ze może do lipca coś do nas trafi na konta. :szalony:

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #673 dnia: Styczeń 28, 2023, 14:20:58 »
Tak podwyżka jak jest podzielona teraz to powinno być zawsze dzielone Ci co płaczą to najlepiej nie mieć żadnej odpowiedzialności i zarabiać jak najwiecej.. W jakiej firmie jak jest podwyżka to pracownik, kierownik i dyrektor dostają po równo? Pewnie w żadnej. Jak będę coraz większe różnice w grupach to ludzie zaczną się może bardziej starać o awanse, a nie odmawiać jak teraz. Brawo KG bo to on obiecał ze będzie chciał żeby różnice między grupami wynosiły min. 100 i to się uda. :fiuu:

Ps. Oczywiście fanatyk S z forum powie ze to ich zasługa  :rofl:
Oj Tadzik głęboko wszedłeś KG . Nie przesadzaj bo jeszcze coś uszkodzisz. :rofl:

Oj zapewne biedy i poszkodowany bo z niższych grup  :szalony:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #674 dnia: Styczeń 28, 2023, 15:03:10 »
Tadzik przeczytaj wcześniej, dużo wcześniej jestem w przedziale 8÷13. A to że widzę w tym wszystkim drugie dno to inna sprawa.