Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408973 razy)

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #575 dnia: Styczeń 26, 2023, 17:39:28 »
Dalej czekam na info co Florian zaproponował :kwit:
A co zaproponowała Ska ? Bo ta wersja jest KG.
Dlaczego nie było 3 wersji i trzech tabel..

Żaden ze związków nie przedstawił dzisiaj na spotkaniu swoich propozycji rozdziału, gdyż strona służbowa nie przekazała na piśmie o ile wzrośnie średnie uposażenie w PSP przed spotkaniem ^_^ Trudno rozdzielać środki gdy nie ma nawet projektu rozporządzenia dotyczącego nowego mnożnika w PSP.

A co do „pomysłu” Solidarności, to wygląda jakby po prostu miała przeciek z KG i kolportowała to od tygodnia jako swoje rozwiązanie  ^_^
Bawcie się dalej Panowie, ale wgląda to coraz bardziej żenująco.
Samą propozycję strony służbowej oceniam pozytywnie i jest to dobry kierunek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2023, 17:55:13 wysłana przez zurasluk »

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #576 dnia: Styczeń 26, 2023, 17:54:57 »
Ktoś z lepiej poinformowanych odniesie się do tego dodatku stołecznego?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #577 dnia: Styczeń 26, 2023, 18:08:42 »
Nigdzie nie napisałem ze 13 nie jest częścią składowa wypłaty (podwyżki), pisałem i zawsze będę pisał jak słyszę bzdury o nadgodzinach , ze to jest czesc składowa wypłaty. Liczy się wartość przepracowanej godziny. Co ma PIT do średniej płacy - jeśli ktoś dostanie wysługę, równoważnik za brak lokalu, normy na zakup mieszkania, nadgodziny, to PIT będzie miał wysoki lecz nie będzie świadczył o wysokości miesięcznego uposażenie!

Przepraszam ale zaklnę.... Co ma PIT do średniej płacy?! No właśnie z tego jest średnie wynagrodzenie w kraju!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #578 dnia: Styczeń 26, 2023, 18:18:39 »
Ktoś z lepiej poinformowanych odniesie się do tego dodatku stołecznego?
Weź ty człowieku już naprawdę przestań i doczytaj o jaki dodatek tam chodzi! Czego dotyczy ta kwota bo łączysz ze sobą nie związane fakty!
Żaden ze związków nie przedstawił dzisiaj na spotkaniu swoich propozycji rozdziału, gdyż strona służbowa nie przekazała na piśmie o ile wzrośnie średnie uposażenie w PSP przed spotkaniem ^_^ Trudno rozdzielać środki gdy nie ma nawet projektu rozporządzenia dotyczącego nowego mnożnika w PSP.
A co do „pomysłu” Solidarności, to wygląda jakby po prostu miała przeciek z KG i kolportowała to od tygodnia jako swoje rozwiązanie  ^_^
Bawcie się dalej Panowie, ale wgląda to coraz bardziej żenująco.
Samą propozycję strony służbowej oceniam pozytywnie i jest to dobry kierunek.
Czyli KG ma przedstawić coś co wcześniej na piśmie przedstawiło MSWiA do wszystkich ZZ? Nie rozumiem.. Nawet ja to pismo na strazak.pl wrzuciłem więc tą kwotę znało kilka tysięcy strażaków.
Pierwsze założenia pomysłu czyli brak wolnych środków i to że trafi to do grupy dałem Ja (projekt uchwały) i było to w sierpniu 2022.
Żenujące to było, że wojownikowi z F przeszkadzało, że jeden z komendantów aby godnie odprawić ludzi przeniósł z "placówki" na odprawy pieniądze... Zaczynam się zastanawiać w tym momencie kto tego człowieka poparł na zjeździe...
Nasze propozycje były przedstawione w ubiegłym tygodniu
Mam egzemplarz gdzie metadane wskazują na datę 24.01 i wyliczenia się różnią od strony służbowej na siedmiu grupach...
A co zaproponowała Ska ? Bo ta wersja jest KG.
Dlaczego nie było 3 wersji i trzech tabel..

Podawaliśmy z @radcą różne parametry naszej propozycji w tym wątku jak chcesz sobie odszukaj...
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #579 dnia: Styczeń 26, 2023, 18:46:52 »
Ktoś z lepiej poinformowanych odniesie się do tego dodatku stołecznego?
Weź ty człowieku już naprawdę przestań i doczytaj o jaki dodatek tam chodzi! Czego dotyczy ta kwota bo łączysz ze sobą nie związane fakty!
Żaden ze związków nie przedstawił dzisiaj na spotkaniu swoich propozycji rozdziału, gdyż strona służbowa nie przekazała na piśmie o ile wzrośnie średnie uposażenie w PSP przed spotkaniem ^_^ Trudno rozdzielać środki gdy nie ma nawet projektu rozporządzenia dotyczącego nowego mnożnika w PSP.
A co do „pomysłu” Solidarności, to wygląda jakby po prostu miała przeciek z KG i kolportowała to od tygodnia jako swoje rozwiązanie  ^_^
Bawcie się dalej Panowie, ale wgląda to coraz bardziej żenująco.
Samą propozycję strony służbowej oceniam pozytywnie i jest to dobry kierunek.
Czyli KG ma przedstawić coś co wcześniej na piśmie przedstawiło MSWiA do wszystkich ZZ? Nie rozumiem.. Nawet ja to pismo na strazak.pl wrzuciłem więc tą kwotę znało kilka tysięcy strażaków.
Pierwsze założenia pomysłu czyli brak wolnych środków i to że trafi to do grupy dałem Ja (projekt uchwały) i było to w sierpniu 2022.
Żenujące to było, że wojownikowi z F przeszkadzało, że jeden z komendantów aby godnie odprawić ludzi przeniósł z "placówki" na odprawy pieniądze... Zaczynam się zastanawiać w tym momencie kto tego człowieka poparł na zjeździe...
Nasze propozycje były przedstawione w ubiegłym tygodniu
Mam egzemplarz gdzie metadane wskazują na datę 24.01 i wyliczenia się różnią od strony służbowej na siedmiu grupach...
A co zaproponowała Ska ? Bo ta wersja jest KG.
Dlaczego nie było 3 wersji i trzech tabel..

Podawaliśmy z @radcą różne parametry naszej propozycji w tym wątku jak chcesz sobie odszukaj...

Zwracam honor, nie widziałem wcześniej tego pisma z MSWiA, co do usprawiedliwiania innych organizacji związkowych można podnieść, że było kierowane do Solidarności i mogli go nie widzieć.  :o

Sprawy Komendanta nie znam, pewnie warto, by było zapytać co się działo w ciągu roku, jak budżet był wydatkowany, że tych środków zabrakło?
Myślę, jednak że na forum tego nie rozstrzygniemy. -_-

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #580 dnia: Styczeń 26, 2023, 18:51:24 »
Zwracam honor, nie widziałem wcześniej tego pisma z MSWiA, co do usprawiedliwiania innych organizacji związkowych można podnieść, że było kierowane do Solidarności i mogli go nie widzieć.  :o
Sprawy Komendanta nie znam, pewnie warto, by było zapytać co się działo w ciągu roku, jak budżet był wydatkowany, że tych środków zabrakło?
Myślę, jednak że na forum tego nie rozstrzygniemy. -_-
Pismo imiennie dostał każdy przewodniczący ZZ z MSWiA bo widziałem w intrenecie wersję SG i Policji  :straz:
Co do czepiania się odpraw ludzi to nawet jak by wydał na meble w gabinecie to co to zmienia wziął pieniądze od ludzi odprawił 3 ludzi (więc oni zostawili pieniądze w KM wysługa dodatki itp) i wakaty wygenerują oszczędności w placówce i "zyski" dla ludzi w nadgodzinach i 3 odejścia to co najmniej 3 awanse... To zachowanie nie ma słabych stron  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #581 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:07:16 »
Propozycje dobre. Teraz ci co nie wytrzymali ciśnienia i odeszli w styczniu będą pluli sobie w brodę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #582 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:10:38 »
Propozycje dobre. Teraz ci co nie wytrzymali ciśnienia i odeszli w styczniu będą pluli sobie w brodę?
To są sprawy na tyle indywidualne, że ciężko się odnieść nie znając wielu parametrów. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #583 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:10:46 »
Nigdzie nie napisałem ze 13 nie jest częścią składowa wypłaty (podwyżki), pisałem i zawsze będę pisał jak słyszę bzdury o nadgodzinach , ze to jest czesc składowa wypłaty. Liczy się wartość przepracowanej godziny. Co ma PIT do średniej płacy - jeśli ktoś dostanie wysługę, równoważnik za brak lokalu, normy na zakup mieszkania, nadgodziny, to PIT będzie miał wysoki lecz nie będzie świadczył o wysokości miesięcznego uposażenie!

Przepraszam ale zaklnę.... Co ma PIT do średniej płacy?! No właśnie z tego jest średnie wynagrodzenie w kraju!


Czyli PIT określa mój miesięczny zarobek!!!!!!
To gdzie jest napisana ilość przepracowanych godzin w roku w deklaracji?
On określa dochód roczny w co wchodzi wiele składowych!
Ja określam swój zarobek poprzez wartość roboczo godziny, jeśli chcesz wliczyć nadgodziny w wysokość wypłaty to powiedz głośno że wymiar etatu w straży wynosi ponad 200h.
Ale wiadomo S w straży równa się PIS i trzeba ładnie mówić jak strażacy super zarabiają

 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #584 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:21:56 »
Szkoda że nie mogę tego narysować.
Więc powtarzam:
Przecież ani Ty ani ja nie wiemy jakie składowe w przychodzie - pierwsza kolumna w PIT ma dana osoba.
Wiemy tylko że taki był przychód.
Cała reszta to setki zmiennych dających  netto
Koszty uzyskania, ulgi, itd itp.
A co do PIT
Średnia górników jest bez nadgodzin?
Średnia przedstawicieli handlowych bez przychodu za korzystanie z samochodu służbowego.
Nie i dlatego jeśli chcesz mówić o naszych uposażenia  na tyle kraju to rób to uczciwie.

Kto by nie rządził liczenie będzie takie samo.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2023, 19:25:05 wysłana przez radca »

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #585 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:34:15 »
Wliczanie nadgodzin do miesięcznego wynagrodzenia jest perfidną manipulacją!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #586 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:36:36 »
Wliczanie nadgodzin do miesięcznego wynagrodzenia jest perfidną manipulacją!

W takim razie posługiwanie się średnim wynagrodzeniem w kraju też


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #588 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:40:57 »
Ważne propozycja strony służbowej :straz:

A o co chodź z zapisem i wyliczeniami z dodatkiem służbowym min. 8% na to tez będzie jakaś kasa?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #589 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:48:04 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #590 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:50:18 »
Ważne propozycja strony służbowej :straz:

A o co chodź z zapisem i wyliczeniami z dodatkiem służbowym min. 8% na to tez będzie jakaś kasa?
Koncepcja taka jest :rofl:
Chociaż lepsze by było 10% :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #591 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:54:51 »
Ważne propozycja strony służbowej :straz:

A o co chodź z zapisem i wyliczeniami z dodatkiem służbowym min. 8% na to tez będzie jakaś kasa?
Koncepcja taka jest :rofl:
Chociaż lepsze by było 10% :wacko:

Czyli to tylko koncepcja? Bez żadnych fundusz itp.  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #592 dnia: Styczeń 26, 2023, 19:57:19 »
@Tadzik987 To po co by było liczone? I czemu z kraju są zbierane dane?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #593 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:01:49 »
Ważne propozycja strony służbowej :straz:

A o co chodź z zapisem i wyliczeniami z dodatkiem służbowym min. 8% na to tez będzie jakaś kasa?
Koncepcja taka jest :rofl:
Chociaż lepsze by było 10% :wacko:

Czyli to tylko koncepcja? Bez żadnych fundusz itp.  :rofl:

Funduszem są nasze podwyżki, widzisz że ze średniej 581 zł na etat jest tam "zabrane" 58 zł na dodatek służbowy.

@Eqinox
Jest jakas koncepcja rozdziału tych środków? Każda komenda 58 zł na etat i komendant ma w ramach budżetu każdemu zapewnić min. 8%, czy może tam gdzie są większe dysproporcje w dodatkach pójdzie więcej niż tam gdzie dodatki są bardziej wyrównane?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #594 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:06:50 »
@Tadzik987 To po co by było liczone? I czemu z kraju są zbierane dane?

To właśnie Cię pytam, czyli podwyżki pójdą w grupę i wolne środki dla Komendantów na podniesienie dodatków służbowych. Czyli jak kas trafi do KW to wszystko na wolne środki bo tam raczej każdy ma powyżej 250zl dodatku  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #595 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:10:46 »
Funduszem są nasze podwyżki, widzisz że ze średniej 581 zł na etat jest tam "zabrane" 58 zł na dodatek służbowy.

@Eqinox
Jest jakas koncepcja rozdziału tych środków? Każda komenda 58 zł na etat i komendant ma w ramach budżetu każdemu zapewnić min. 8%, czy może tam gdzie są większe dysproporcje w dodatkach pójdzie więcej niż tam gdzie dodatki są bardziej wyrównane?
Czy ja ci za każdym razem muszę Ci tłumaczyć prostą tabele? 2 godziny temu pisałeś, że te 58 zł wchodzi do podwyżki jako dodatek stołeczny i że to obniży podwyżki.
8% to 8% nie kumam co ma poziom wyrównania czy zróżnicowania do tego tematu.
@Tadzik987 To po co by było liczone? I czemu z kraju są zbierane dane?

To właśnie Cię pytam, czyli podwyżki pójdą w grupę i wolne środki dla Komendantów na podniesienie dodatków służbowych. Czyli jak kas trafi do KW to wszystko na wolne środki bo tam raczej każdy ma powyżej 250zl dodatku  :szalony:
Wolne środki to środki do dyspozycji 01 KM i KP a jeśli przyjdzie kasa znaczona to nie są wolne środki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #596 dnia: Styczeń 26, 2023, 20:20:59 »
@Eqinox
Rzeczywiście, oglądałem zdjęcie na telefonie i odczytałem to jako "st." a nie "sł.", mój błąd.
Z podpisu tej tabelki wynika że są to środki na zapewnienie każdemu dodatku służbowego na poziomie min. 8% podstawy. Chyba że chodzi o podniesienie każdemu o 8%?

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #597 dnia: Styczeń 26, 2023, 21:11:27 »
W policji pierwsze uzgodnienia projektu rozporządzenia związki zaopiniowały negatywnie. Ciekawie mnie tam uwaga cyt. "krytycznie oceniając propozycję „przerzucenia” na wszystkich policjantów, kosztów związanych z podwyższeniem dodatków dla policjantów w wyodrębnionych oddziałach prewencji." Jak to się ma do naszego dodatku stołecznego, którego koszty przerzucone są na wszystkich strażaków?
https://nszzp.pl/aktualnosci/projekt-rozporzadzenia-do-poprawki/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #598 dnia: Styczeń 26, 2023, 21:17:44 »
Funduszem są nasze podwyżki, widzisz że ze średniej 581 zł na etat jest tam "zabrane" 58 zł na dodatek służbowy.

@Eqinox
Jest jakas koncepcja rozdziału tych środków? Każda komenda 58 zł na etat i komendant ma w ramach budżetu każdemu zapewnić min. 8%, czy może tam gdzie są większe dysproporcje w dodatkach pójdzie więcej niż tam gdzie dodatki są bardziej wyrównane?
Czy ja ci za każdym razem muszę Ci tłumaczyć prostą tabele? 2 godziny temu pisałeś, że te 58 zł wchodzi do podwyżki jako dodatek stołeczny i że to obniży podwyżki.
8% to 8% nie kumam co ma poziom wyrównania czy zróżnicowania do tego tematu.
@Tadzik987 To po co by było liczone? I czemu z kraju są zbierane dane?

To właśnie Cię pytam, czyli podwyżki pójdą w grupę i wolne środki dla Komendantów na podniesienie dodatków służbowych. Czyli jak kas trafi do KW to wszystko na wolne środki bo tam raczej każdy ma powyżej 250zl dodatku  :szalony:
Wolne środki to środki do dyspozycji 01 KM i KP a jeśli przyjdzie kasa znaczona to nie są wolne środki.
Szanowny...to co powiesz ze wolne środki w kwocie z zeszłego roku około 75 zł nie trafiły na poziom powiatów kilku województw...a dziury mimo że każdy wojewódzki informawal głównego nie zostały uzupełnione.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #599 dnia: Styczeń 26, 2023, 21:19:02 »
@Eqinox
Może najprościej, czy jeśli ktoś ma dodatek powyżej 8% nowej kwoty w grupie, ma szansę dostać z nowej pdowyżki cokolwiek więcej niż grupa+wysługa?