Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408973 razy)

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:11:19 »
@rocky323, moja poprzednia wypowiedź to nie z papieru tylko z życia. Mój rocznik przychodząc do służby (większość miała powyżej 26 lat a byli nawet tacy po 30stce) miał więcej uprawnień z cywila do obsługi sprzętu w PSP niż starsi operatorzy z 15 letnim stażem, bo oni tylko kat. C mieli. Teraz ten trend się odmienił i poza kat C ewentualnie E to przychodzą tzw. golasy, bez uprawnień i doświadczenia. Nie oszukujmy się, gdzie 19,20 latek nabierze doświadczenia? Ba nawet w tym wieku C nie zrobi bo musi mieć ukończone 21 lat. Więc bzdur tu nie pisz.


A co ty mi tu o tym i tumie odpowiedzi opowiadasz, jak ja przyszedłem na JRG to jeździli „starzy” z 8 letnim stażem co w pierwszy piach wjechali i siedzieli po osie zakopani, a ja mając doświadczenie na C+E, dźwigach i holownikami byłem „za młody” by kierować. Przeciętny kierowca ciężarówki przejeżdża więcej w ciągu dnia niż kierowca PSP w ciągu miesiaca, to jaki tu staż i co ty mi tu nawijasz makaron na uszy, a agregat pradotworczy i autopompe to Ci małpa obsłuży po godzinnym przeszkoleniu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:14:27 »
Florian nadal walczy tylko nie wiem z kim i o co? :gwiazdki:
O to żeby każdy strażak w Polsce mial taką samą podwyżkę w czym by nie było. Ska juz sama kpi z siebie że podaje do wiadomości kwoty..w grupach  stopniu itp. I jak zwykle ogłoszą zwycięstwo na szerokim froncie rozmów.
Florian nic nie zaproponował, a na zjeździe delegatów deklarował o walkę siatki płac, jestem we Florianie i jestem mocno zdegustowany! Z nieoficjalnych informacji wiem ze przewodniczący również dostał zaproszenie na spotkanie i kompromitacją będzie jak go nie przyjmie. Równe podwyżki się skończyły jak to już Radca pisał w 2007.
Zdziwiłbyś się bo siatkę płac zaproponował 01. Nie chciałbyś zobaczyć tej tabeli i dodatku progresywnego który miał tak hucznie wejść. Z szacunkiem mimo że trochę przepracowałem to patrze na właśnie tych młodych...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:15:20 »
Florian nic nie zaproponował, a na zjeździe delegatów deklarował o walkę siatki płac, jestem we Florianie i jestem mocno zdegustowany! Z nieoficjalnych informacji wiem ze przewodniczący również dostał zaproszenie na spotkanie i kompromitacją będzie jak go nie przyjmie. Równe podwyżki się skończyły jak to już Radca pisał w 2007.
Szczerze nie wiem czy większą kompromitacją będzie nieobecność czy zaproponowanie wszystkim po równo do stopnia (o dodatku nie mówię bo to już był by szczyt)
Pomysł po równo to chyba tylko na złość S-ce, bo na pewno nie dla dobra strażaków :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:18:18 »
Florian nic nie zaproponował, a na zjeździe delegatów deklarował o walkę siatki płac, jestem we Florianie i jestem mocno zdegustowany! Z nieoficjalnych informacji wiem ze przewodniczący również dostał zaproszenie na spotkanie i kompromitacją będzie jak go nie przyjmie. Równe podwyżki się skończyły jak to już Radca pisał w 2007.
Szczerze nie wiem czy większą kompromitacją będzie nieobecność czy zaproponowanie wszystkim po równo do stopnia (o dodatku nie mówię bo to już był by szczyt)
Pomysł po równo to chyba tylko na złość S-ce, bo na pewno nie dla dobra strażaków :gwiazdki:
Odpowiedź sb sam. Od kiedy dostajemy podwyżki w stopniu...I czy ktoś z góry poszedł do ministra  premierów żeby powiedzieć że dajemy w grupę I potrzeba ileś milionów na pochodne

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:26:26 »
Mam jedno pytanie, co znaczy po równo? Każdy ma swoją odpowiedzialności podczas pełnienia służby i do 2007 podwyżki były równo i każdy dostawał np. 10% w podstawie, jakby to zostało utrzymane nie bylo by trzeba żadnej siatki płac naprawiać! 

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:27:03 »
A jak zostawiacie np  Po 70 zł komendantom do dyspozycji, to nie można przeznaczyć tych pieniędzy na pochodne.? Tak przynajmniej trafią do wszystkich a nie dla wybranych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:28:40 »
Średnia wysługa w PSP to około 14% więc łatwo policzyć ile trzeba zostawić  :wacko: No ale nie którzy wszędzie widzą problemy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:31:08 »
Florian nic nie zaproponował, a na zjeździe delegatów deklarował o walkę siatki płac, jestem we Florianie i jestem mocno zdegustowany! Z nieoficjalnych informacji wiem ze przewodniczący również dostał zaproszenie na spotkanie i kompromitacją będzie jak go nie przyjmie. Równe podwyżki się skończyły jak to już Radca pisał w 2007.
Szczerze nie wiem czy większą kompromitacją będzie nieobecność czy zaproponowanie wszystkim po równo do stopnia (o dodatku nie mówię bo to już był by szczyt)
Jeśli mówiłem o konieczności bycia na spotkaniu przewodniczącego to mam na myśli konstruktywne rozmowy. Dawno powinno dojść do spotkania S i F
w celu wypracowania spójnego rozwiązania. Sam już się zastanawiam czy F nie chce robić na sile S pod górę gdyż  ona coś normalnego wypracowała?

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:40:40 »
również mam nadzieję ze nie bedzie głupiego ustępstwa o przekazanju wolnych srodkach zeby ratować niby budżety. policja jakos nie zostawiała tych wolnych środkowymi a dalej funkcjonują. ciekawe ile juz przez ostatnie lata było zostawiane tej kasy do dyspozycji komendantów ? pamieta ktoś ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2023, 21:49:28 wysłana przez dociekliwy »

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 23, 2023, 21:55:53 »
również mam nadzieję ze nie bedzie głupiego ustępstwa o przekazanju wolnych srodkach zeby ratować niby budżety. policja jakos nie zostawiała tych wolnych środkowymi a dalej funkcjonują. ciekawe ile juz przez ostatnie lata było zostawiane tej kasy do dyspozycji komendantów ? pamieta ktoś ?
A u nas w województwie to z każdego etatu wojewódzki zabrał 5 zł i w KW podniósł dodatki. Pieniędzmi strażaków z KP i KM obsłużył ludzi z KW, super co nie.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #435 dnia: Styczeń 23, 2023, 22:05:01 »
@rocky323, moja poprzednia wypowiedź to nie z papieru tylko z życia. Mój rocznik przychodząc do służby (większość miała powyżej 26 lat a byli nawet tacy po 30stce) miał więcej uprawnień z cywila do obsługi sprzętu w PSP niż starsi operatorzy z 15 letnim stażem, bo oni tylko kat. C mieli. Teraz ten trend się odmienił i poza kat C ewentualnie E to przychodzą tzw. golasy, bez uprawnień i doświadczenia. Nie oszukujmy się, gdzie 19,20 latek nabierze doświadczenia? Ba nawet w tym wieku C nie zrobi bo musi mieć ukończone 21 lat. Więc bzdur tu nie pisz.


A co ty mi tu o tym i tumie odpowiedzi opowiadasz, jak ja przyszedłem na JRG to jeździli „starzy” z 8 letnim stażem co w pierwszy piach wjechali i siedzieli po osie zakopani, a ja mając doświadczenie na C+E, dźwigach i holownikami byłem „za młody” by kierować. Przeciętny kierowca ciężarówki przejeżdża więcej w ciągu dnia niż kierowca PSP w ciągu miesiaca, to jaki tu staż i co ty mi tu nawijasz makaron na uszy, a agregat pradotworczy i autopompe to Ci małpa obsłuży po godzinnym przeszkoleniu.
Wyjechali z tego piachu? Czy nadal tam siedzicie? Zapraszam na "mój sprzęt" w 12 miesięcy się nie nauczysz. A gdzie dopiero pojechać i robotę zrobić.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #436 dnia: Styczeń 23, 2023, 23:26:53 »
Czy 15+ będzie się wliczało do wartości nadgodziny?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #437 dnia: Styczeń 23, 2023, 23:38:19 »
Czy 15+ będzie się wliczało do wartości nadgodziny?
Pewnie nie bo to jakaś inna pula jest. Ale kiedyś, kiedyś do emki ci się wliczy.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #438 dnia: Styczeń 23, 2023, 23:48:53 »
również mam nadzieję ze nie bedzie głupiego ustępstwa o przekazanju wolnych srodkach zeby ratować niby budżety. policja jakos nie zostawiała tych wolnych środkowymi a dalej funkcjonują. ciekawe ile juz przez ostatnie lata było zostawiane tej kasy do dyspozycji komendantów ? pamieta ktoś ?
A u nas w województwie to z każdego etatu wojewódzki zabrał 5 zł i w KW podniósł dodatki. Pieniędzmi strażaków z KP i KM obsłużył ludzi z KW, super co nie.

Dlatego musimy kasę zostawiać komendantom. Jak problem wystąpi w całym kraju to kasa znajdzie się jednak na pochodne. Przestanmy wreszcie martwić się samemu o wszystko.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #439 dnia: Styczeń 24, 2023, 12:43:16 »
Ani złotówki na łatanie dziur tak jak mówiłem wszyscy piszą ile więcej zarabia policjant na starcie itp. Oni nie oddawali pieniędzy do dyspozycji komendantów. Ponawiam pytanie jest ktoś w stanie ze starych związkowców policzyć ile tych wolnych środków już poszło do łatania budżetów ?

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 24, 2023, 13:43:45 »

 Przeciętny kierowca ciężarówki przejeżdża więcej w ciągu dnia niż kierowca PSP w ciągu miesiaca

 :straz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2023, 12:23:54 wysłana przez MetFis »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 24, 2023, 14:47:56 »
Ani złotówki na łatanie dziur tak jak mówiłem wszyscy piszą ile więcej zarabia policjant na starcie itp. Oni nie oddawali pieniędzy do dyspozycji komendantów. Ponawiam pytanie jest ktoś w stanie ze starych związkowców policzyć ile tych wolnych środków już poszło do łatania budżetów ?
Pytasz o przesunięcie z placówki na rzeczówkę? Czy o przesunięcie z płac na inne świadczenia dla strażaków?

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 24, 2023, 15:06:39 »
Pytam ile związki zawodowe zgodziły się przekazać do dyspozycji komendantów na ratowanie budżetów przez ostatnie lata podczas ustalania rozdziału podwyżek

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 24, 2023, 16:08:51 »
Pytam ile związki zawodowe zgodziły się przekazać do dyspozycji komendantów na ratowanie budżetów przez ostatnie lata podczas ustalania rozdziału podwyżek
Po pierwsze nie nazywaj tego ratowaniem budżetów  bo to bzdura... Sytuacja przekroczenia średniej płacy to rzadkie zjawisko. Co do kwoty to na moje oko w ostatnich 10 latach nie było to nawet 200 zł (mogę się mylić ale nie chce mi się szukać  :rofl: )
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Dymson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 24, 2023, 16:19:51 »
Panowie poruszacie tutaj temat podziału środków - super,tylko dlaczego związki dzieła kasę 10 procent a gdzie jest główny postulat podwyżki tj.minimum 20 procent. Zapomniane i zepchnięte na margines.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 24, 2023, 16:24:38 »
Czemu się czepiasz, przecież kilka % funkcjonariuszy dostanie - ci którzy pracują w stolicy i mają +15, więc powiedzą że wywalczyli 20% :rofl:

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 24, 2023, 16:35:03 »
Dzielicie skórę na niedźwiedziu ;) póki co nie padła żadna konkretna informacja dotycząca podwyżek.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 24, 2023, 16:37:49 »
Czemu się czepiasz, przecież kilka % funkcjonariuszy dostanie - ci którzy pracują w stolicy i mają +15, więc powiedzą że wywalczyli 20% :rofl:
Panowie poruszacie tutaj temat podziału środków - super,tylko dlaczego związki dzieła kasę 10 procent a gdzie jest główny postulat podwyżki tj.minimum 20 procent. Zapomniane i zepchnięte na margines.
Postulat dotyczył ogólnie 20% nie dla każdego o ile dobrze pamiętam... Obstawiam, że przeciętne wynagrodzenie w PSP wzrośnie o  jakieś 14-15% więc o poziom inflacji a to, że jest w PSP grupa która chce po równo bo to sprawiedliwie ale sprawiedliwie dla nich! Nie dla wszystkich.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 24, 2023, 16:38:21 »
Dobrze niech będzie 200 zł. Więc każdy by brał w roku 13 x 200 zł = 2600 zł. To w dobie szalejącej inflacji i rat kredytów to dużo. Niektórym rata wzrosła do tej kwoty więc mieli by ratę można powiedzieć gratis. Dla jednych mało a dla drugich duża różnica. Więc apeluje do decyzyjnych nie ustepujcie żeby były jakieś wolne środki które wpadną do wielkiego wora i pójdą nie wiadomo na co

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 24, 2023, 16:53:39 »
Dobrze niech będzie 200 zł. Więc każdy by brał w roku 13 x 200 zł = 2600 zł. To w dobie szalejącej inflacji i rat kredytów to dużo. Niektórym rata wzrosła do tej kwoty więc mieli by ratę można powiedzieć gratis. Dla jednych mało a dla drugich duża różnica. Więc apeluje do decyzyjnych nie ustepujcie żeby były jakieś wolne środki które wpadną do wielkiego wora i pójdą nie wiadomo na co
Idą na płacowkę nie niewiadomo na co, zwykle na pochodne czyli na wysługę itp. Nie idą na niewiadomo na co.