Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408883 razy)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #350 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:20:23 »
Wczoraj KG powiedział w RMF FM że podwyżki w granicach 400-800 więc chyba podoba mu się projekt S.
A ja mam dziwne przeczucie, że tylko S cokolwiek policzyła i cokolwiek przedstawiła a reszta tak jak z przepisem kwalifikacyjnym zlała temat bo istnieją tylko aby istnieć a jeden jeszcze aby opowiadać bajki o tym z kim to on się nie spotkał i co załatwił  :rofl: :rofl:
czyli dla Ciebie jest dobrze ciekawe czy reszta też tak będzie zadowolona z rekompensaty jaką fundują nam rządzący
Dużo ponad 50% strażaków będzie zadowolonych czyli wszyscy którzy są w zasadzie w grupach 8-13 (7 grupa też bez lipy  :wacko: ) każdy kto się załapie na świadczenie +15 i cała Warszawa z dodatkiem stołecznym. To, że nie ma rozwiązana zadowalającego wszystkich to ja wiem doskonale i wiem, że nawet najlepszy przepis będzie miał adwersarzy.
Chyba zaczyna to nabierać ralnych kształtów i mi wychodzi, że inflacja mi zostanie wyrównana i nawet dostanę trochę więcej

No to fajnie, że mamy taką perspektywę podwyżek. Ale jak to wyliczyłeś, uchyl rąbka tajemnicy, bo dzisiaj na zmianie dyskusja mocna. Weźmy dla przykładu tego dowódcę sekcji na 8 gr. i dajmy mu 20 lat służby i st.asp. nie podamy dodatku służbowego bo na dzień dzisiejszy z tym jest różnie ( od razu powiem, że to nie jest mój przypadek). Dzisiaj ma 3150 w grupie i będzie miał 10% dodatku z 15+. Oczywiście jak chcesz to możesz policzyć na swoim przypadku  ^_^. Ile taki chłop może się spodziewać, oczywiście wyliczenie niezobowiązujące.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:25:47 »
No to fajnie, że mamy taką perspektywę podwyżek. Ale jak to wyliczyłeś, uchyl rąbka tajemnicy, bo dzisiaj na zmianie dyskusja mocna. Weźmy dla przykładu tego dowódcę sekcji na 8 gr. i dajmy mu 20 lat służby i st.asp. nie podamy dodatku służbowego bo na dzień dzisiejszy z tym jest różnie ( od razu powiem, że to nie jest mój przypadek). Dzisiaj ma 3150 w grupie i będzie miał 10% dodatku z 15+. Oczywiście jak chcesz to możesz policzyć na swoim przypadku  ^_^. Ile taki chłop może się spodziewać, oczywiście wyliczenie niezobowiązujące.
Oczywiście wg propozycji S będzie to około 1000 zł wraz ze świadczeniem 15+ ale świadczenie liczone w wariancie pesymistycznym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:32:46 »
No to fajnie, że mamy taką perspektywę podwyżek. Ale jak to wyliczyłeś, uchyl rąbka tajemnicy, bo dzisiaj na zmianie dyskusja mocna. Weźmy dla przykładu tego dowódcę sekcji na 8 gr. i dajmy mu 20 lat służby i st.asp. nie podamy dodatku służbowego bo na dzień dzisiejszy z tym jest różnie ( od razu powiem, że to nie jest mój przypadek). Dzisiaj ma 3150 w grupie i będzie miał 10% dodatku z 15+. Oczywiście jak chcesz to możesz policzyć na swoim przypadku  ^_^. Ile taki chłop może się spodziewać, oczywiście wyliczenie niezobowiązujące.
Oczywiście wg propozycji S będzie to około 1000 zł wraz ze świadczeniem 15+ ale świadczenie liczone w wariancie pesymistycznym.

A czy grupy 14 wzywaz tez się załapią na podwyżki mnożnika?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:34:20 »
A czy grupy 14 wzywaz tez się załapią na podwyżki mnożnika?
Wiesz, że to głupie pytanie. Oczywiście, że tak wg propozycji S.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:36:03 »
Wczoraj KG powiedział w RMF FM że podwyżki w granicach 400-800 więc chyba podoba mu się projekt S.
A ja mam dziwne przeczucie, że tylko S cokolwiek policzyła i cokolwiek przedstawiła a reszta tak jak z przepisem kwalifikacyjnym zlała temat bo istnieją tylko aby istnieć a jeden jeszcze aby opowiadać bajki o tym z kim to on się nie spotkał i co załatwił  :rofl: :rofl:
czyli dla Ciebie jest dobrze ciekawe czy reszta też tak będzie zadowolona z rekompensaty jaką fundują nam rządzący
Dużo ponad 50% strażaków będzie zadowolonych czyli wszyscy którzy są w zasadzie w grupach 8-13 (7 grupa też bez lipy  :wacko: ) każdy kto się załapie na świadczenie +15 i cała Warszawa z dodatkiem stołecznym. To, że nie ma rozwiązana zadowalającego wszystkich to ja wiem doskonale i wiem, że nawet najlepszy przepis będzie miał adwersarzy.
Chyba zaczyna to nabierać ralnych kształtów i mi wychodzi, że inflacja mi zostanie wyrównana i nawet dostanę trochę więcej

No to fajnie, że mamy taką perspektywę podwyżek. Ale jak to wyliczyłeś, uchyl rąbka tajemnicy, bo dzisiaj na zmianie dyskusja mocna. Weźmy dla przykładu tego dowódcę sekcji na 8 gr. i dajmy mu 20 lat służby i st.asp. nie podamy dodatku służbowego bo na dzień dzisiejszy z tym jest różnie ( od razu powiem, że to nie jest mój przypadek). Dzisiaj ma 3150 w grupie i będzie miał 10% dodatku z 15+. Oczywiście jak chcesz to możesz policzyć na swoim przypadku  ^_^. Ile taki chłop może się spodziewać, oczywiście wyliczenie niezobowiązujące.


Ale to co mamy rozmieć ze bedzie miał wiecej niż dca zmiany ze stazem 8 lat słuzby i stopniem kpt

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:39:42 »
Ale to co mamy rozmieć ze bedzie miał wiecej niż dca zmiany ze stazem 8 lat słuzby i stopniem kpt
Obecnie sierżant/aspirant ze stażem +28,5 ma więcej niż 90% dowódców JRG więc skąd to zdziwienie. Ale tak podwyżka w związku ze świadczeniem +15 będzie mocno zależna od stażu. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:43:09 »
Czyli to nadal propozycja S. A jak to bywa z propozycjami zawsze podlegają negocjacjom i oby one były korzystne na naszą korzyść. A druga sprawa mówisz + - 1000 wraz z tym dodatkiem 15+. Czyli ok. 600 + 400 z 15+.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:45:44 »
Czyli to nadal propozycja S. A jak to bywa z propozycjami zawsze podlegają negocjacjom i oby one były korzystne na naszą korzyść. A druga sprawa mówisz + - 1000 wraz z tym dodatkiem 15+. Czyli ok. 600 + 400 z 15+.
@radca to parę dni temu napisał akurat o tej grupie.
Bądź dobrej myśli bo ciężko mi sobie wyobrazić lepsze rozwiązanie niż to S...   W najbliższym czasie szczegółowe ustalenia z kierownictwem PSP. - cytat z facebooka S
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #358 dnia: Styczeń 21, 2023, 12:55:07 »
Ale Panowie przekroczycie 15+ to tez dostaniecie mnie brakuje 2 lata do dodatku po 28 latach i co tez mam byc zły na to ze inni moi  koledzy juz biora a ja nie, jak wprowadzili owe dodatki za 25 i 28 lat słuzby tez nie było mi dale tego brac ale osiagnałem wiek 25 i z automatu dostałem wiec tez bedzie tak z Wami osiagniecie wiek 15+to dolicza wam procenty.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 21, 2023, 13:14:08 »
Czyli to nadal propozycja S. A jak to bywa z propozycjami zawsze podlegają negocjacjom i oby one były korzystne na naszą korzyść. A druga sprawa mówisz + - 1000 wraz z tym dodatkiem 15+. Czyli ok. 600 + 400 z 15+.
@radca to parę dni temu napisał akurat o tej grupie.
Bądź dobrej myśli bo ciężko mi sobie wyobrazić lepsze rozwiązanie niż to S...   W najbliższym czasie szczegółowe ustalenia z kierownictwem PSP. - cytat z facebooka S

Spokojnie. Tak jak napisałem trzymamy kciuki za pomyślność rozmów. Właśnie dlatego, że wcześniej było coś o tym dc-y sekcji i ósmej grupie, podaliśmy jego przykład  do wyliczenia. Tak jak mówię dyskusje są gorące, bo temat jest poważny. Co mnie cieszy bo wreszcie zajmujemy się poważnymi sprawami i o nich dyskutujemy. Dzisiaj np. nikt u nas nie wspomniał o legitymacjach. 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 21, 2023, 13:45:25 »
Spokojnie. Tak jak napisałem trzymamy kciuki za pomyślność rozmów. Właśnie dlatego, że wcześniej było coś o tym dc-y sekcji i ósmej grupie, podaliśmy jego przykład  do wyliczenia. Tak jak mówię dyskusje są gorące, bo temat jest poważny. Co mnie cieszy bo wreszcie zajmujemy się poważnymi sprawami i o nich dyskutujemy. Dzisiaj np. nikt u nas nie wspomniał o legitymacjach.
Wiesz, że taka krytyka prostych i tanich rzeczy to porostu zwykły PR który ma odciągać uwagę ludzi od rzeczy kluczowych bo np. ktoś nie przygotował propozycji  :rofl:. Naprawdę dziwiła mnie w tym momencie ta napinka na legitymacje skoro miesięczna średnia podwyżka w PSP kosztuje 18 razy więcej  :rofl: A z uwagi na to, że legitymacja jest na 10 lat a podwyżka co miesiąc to w tym okresie czasowym w przeliczeniu na złotówki to podwyżka jest blisko 2000 razy ważniejsza...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 21, 2023, 17:06:15 »
Przepchnijcie żeby  15+  liczylo się do emerytury. Odgórny zakaz kontroli bez powodu i zachęci mnie to do służby do śmierci 😉🙂😉🙂

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 21, 2023, 17:25:36 »
Znam wielu,którzy służyliby tak długo jak zdrowie pozwoli,gdyby nie kopanie w przepisach i głupoty wymyślane na górze.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 21, 2023, 17:37:09 »
Dokładnie też z takiego założenia wychodzę. Kasa jest ważna ale nie najważniejsza. Robił by do póki lekarz podbija Atmosfera Panowie i Panie. Covit był sztucznych kontroli nie było 2 lata i wszystkie się kręciło elegancko. Rozumiem jak gdzieś są problemy to trzeba

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 21, 2023, 20:24:20 »
Wczoraj KG powiedział w RMF FM że podwyżki w granicach 400-800 więc chyba podoba mu się projekt S.
A ja mam dziwne przeczucie, że tylko S cokolwiek policzyła i cokolwiek przedstawiła a reszta tak jak z przepisem kwalifikacyjnym zlała temat bo istnieją tylko aby istnieć a jeden jeszcze aby opowiadać bajki o tym z kim to on się nie spotkał i co załatwił  :rofl: :rofl:

To ten od "znam Ministra co ci załatwić?"  :rofl:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 21, 2023, 22:50:46 »
Oj żadna nowość od zawsze byli tacy co znali lub opowiadali kogo znają i co mogą w związku z tym.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 21, 2023, 23:13:27 »
Przepchnijcie żeby  15+  liczylo się do emerytury. Odgórny zakaz kontroli bez powodu i zachęci mnie to do służby do śmierci 😉🙂😉🙂
Wystarczą tylko brak bzdurnych kontroli i 75% ludzi będzie pracować bez czarnych myśli o wcześniejszej  emeryturze. Stabilizacja i brak zamętu w służbie więcej zdziała niż podwyżka o 100

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 22, 2023, 00:14:51 »
Przepchnijcie żeby  15+  liczylo się do emerytury. Odgórny zakaz kontroli bez powodu i zachęci mnie to do służby do śmierci 😉🙂😉🙂
Wystarczą tylko brak bzdurnych kontroli i 75% ludzi będzie pracować bez czarnych myśli o wcześniejszej  emeryturze. Stabilizacja i brak zamętu w służbie więcej zdziała niż podwyżka o 100

Nie wiem czy kontrola raz/dwa razy w roku jest na tyle straszna żeby przez to ludzie odchodzili na emeryturę, ale już to jak przełożeni traktują strażaków już bardzo, u mnie w KM w tym roku znaczna cześć emerytów nie ma nawet 20 lat służby i już się pożegnali ze służba bo stwierdzili ze w cyrku robić nie będą

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 22, 2023, 09:01:45 »
Wczoraj KG powiedział w RMF FM że podwyżki w granicach 400-800 więc chyba podoba mu się projekt S.
A ja mam dziwne przeczucie, że tylko S cokolwiek policzyła i cokolwiek przedstawiła a reszta tak jak z przepisem kwalifikacyjnym zlała temat bo istnieją tylko aby istnieć a jeden jeszcze aby opowiadać bajki o tym z kim to on się nie spotkał i co załatwił  :rofl: :rofl:
czyli dla Ciebie jest dobrze ciekawe czy reszta też tak będzie zadowolona z rekompensaty jaką fundują nam rządzący
Dużo ponad 50% strażaków będzie zadowolonych czyli wszyscy którzy są w zasadzie w grupach 8-13 (7 grupa też bez lipy  :wacko: ) każdy kto się załapie na świadczenie +15 i cała Warszawa z dodatkiem stołecznym. To, że nie ma rozwiązana zadowalającego wszystkich to ja wiem doskonale i wiem, że nawet najlepszy przepis będzie miał adwersarzy.
    Dlatego ja już od kwietnia staram się przenieść do Warszawy, opłaca mi się dojeżdżać 120km niż robić u siebie.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 22, 2023, 11:04:11 »
Przepchnijcie żeby  15+  liczylo się do emerytury. Odgórny zakaz kontroli bez powodu i zachęci mnie to do służby do śmierci 😉🙂😉🙂
Wystarczą tylko brak bzdurnych kontroli i 75% ludzi będzie pracować bez czarnych myśli o wcześniejszej  emeryturze. Stabilizacja i brak zamętu w służbie więcej zdziała niż podwyżka o 100

Nie wiem czy kontrola raz/dwa razy w roku jest na tyle straszna żeby przez to ludzie odchodzili na emeryturę, ale już to jak przełożeni traktują strażaków już bardzo, u mnie w KM w tym roku znaczna cześć emerytów nie ma nawet 20 lat służby i już się pożegnali ze służba bo stwierdzili ze w cyrku robić nie będą
Czyli zdrowe myślenie przy takiej wizji PSP do wszystkiego to ludzie dziękują bardzo nie na taką służbę się pisali ...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 22, 2023, 11:25:59 »
Czyli zdrowe myślenie przy takiej wizji PSP do wszystkiego to ludzie dziękują bardzo nie na taką służbę się pisali ...
To ludzie ludziom kreują taki los... Jest w PSP bardzo wielu trepów i to nie koniecznie starsi funkcjonariusze bo "trepiarstwo" to zaraźliwe choróbsko które można leczyć tylko poprzez wycięcie wrzodu. 

Ale wróćmy do do dyskusji o podwyżkach... Czy jest jakaś inna chociażby "nieoficjalna" propozycja rozdziału podwyżki bo przecież 1 marca coraz bliżej. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 22, 2023, 11:39:16 »
Przepchnijcie żeby  15+  liczylo się do emerytury. Odgórny zakaz kontroli bez powodu i zachęci mnie to do służby do śmierci 😉🙂😉🙂
Wystarczą tylko brak bzdurnych kontroli i 75% ludzi będzie pracować bez czarnych myśli o wcześniejszej  emeryturze. Stabilizacja i brak zamętu w służbie więcej zdziała niż podwyżka o 100

Nie wiem czy kontrola raz/dwa razy w roku jest na tyle straszna żeby przez to ludzie odchodzili na emeryturę, ale już to jak przełożeni traktują strażaków już bardzo, u mnie w KM w tym roku znaczna cześć emerytów nie ma nawet 20 lat służby i już się pożegnali ze służba bo stwierdzili ze w cyrku robić nie będą

Masz rację jak by to była normalna kontrola (jak strażak strażaka) a niestety są ludzie którym odbija. Przenieś się w śląskie 😉

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 22, 2023, 11:39:21 »
Czyli zdrowe myślenie przy takiej wizji PSP do wszystkiego to ludzie dziękują bardzo nie na taką służbę się pisali ...
To ludzie ludziom kreują taki los... Jest w PSP bardzo wielu trepów i to nie koniecznie starsi funkcjonariusze bo "trepiarstwo" to zaraźliwe choróbsko które można leczyć tylko poprzez wycięcie wrzodu. 

Ale wróćmy do do dyskusji o podwyżkach... Czy jest jakaś inna chociażby "nieoficjalna" propozycja rozdziału podwyżki bo przecież 1 marca coraz bliżej.

Dowiemy się w nadchodzącym tygodniu  :wacko:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 22, 2023, 12:00:49 »
Dowiemy się w nadchodzącym tygodniu  :wacko:
Nie mogę się już doczekać  :wacko: Mam nadzieje, że żaden przewodniczący nie wpadnie na pomysł wszystkim po równo do stopnia  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 22, 2023, 12:12:23 »
Dowiemy się w nadchodzącym tygodniu  :wacko:
Nie mogę się już doczekać  :wacko: Mam nadzieje, że żaden przewodniczący nie wpadnie na pomysł wszystkim po równo do stopnia  :rofl:

Myśle, ze to strzał w kolano.. ale grupy od 1 do 5 bede mało zadowolone, reszta jak najbardziej  :fiuu: