Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408958 razy)

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 12, 2023, 19:28:49 »
Panowie rozmawiałem dziś z kolegą który za kilka dni odchodzi do cywila. I powiedział mi tak  że no wie ile dostanie waloryzacji a My nawet nie wiemy ile dostaniemy podwyżki ,stwierdził fakt taki ze dodatek po 15 latach to max będzie w kwocie 400 zł a jak ma jeszcze pracować 2 lata żeby go dostać to więcej wyciągnie na waloryzacjach co roku.  :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu:
Cytuj
a jak ma jeszcze pracować 2 lata żeby go dostać to więcej wyciągnie na waloryzacjach co roku
A skąd wie że co roku będzie taka waloryzacja?

W tamtym roku było 7 procent. Ale wystarczy 3 procent to z 6 czy 7 tys podstawy masz 180 czy 210 zł. A 3 procent to taka normalna chyba waloryzacja która była w ostatnich latach.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 12, 2023, 20:02:01 »
3% to normalna waloryzacja, ale 6 czy 7 tyś emki to już niekoniecznie szczególnie po 15 czy 17 latach służby. 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 12, 2023, 20:41:38 »
Żałosne jest to, że musimy żebrać prosimy dajcie nam podwyżki bo niedługo na kredyt nie wystarczy.
Nasze związki skorumpowane z MSWiA i całym rządem. Związki Jastrzębskiej Spółki Węglowej postawiły sprawę prosto 25% podwyżki bo jak nie to spór zbiorowy a u nas wszyscy "kupa w majtach".

A Ty w służbie czy w kopalni pracujesz?
Oczywiście w służbie ale porównuję tutaj sile ZZ🙂
Dwie kwestie
- na razie jest spór a nie podwyżki,
- po drugie jak wypracujesz zysk 7 razy taki jak koszty Twoich podwyżek to pogadamy (własnie usłyszałem że JSW zarobiła w 2022 r. 7 mld, a podwyżki miałyby kosztować miliard.


Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 12, 2023, 20:45:24 »
Ty siebie słyszysz w ogóle?! Zdarzają się akcje gdzie udaje się uratować mienie o wartości milionów zł, a są takie lata gdzie "nie zarobimy na siebie" ale przecież nie o to chodzi...
JSW notuje 7 krotnie wyższe zyski przez wysokie ceny węgla a nie dzięki poświęceniu górników. Węgiel spadnie, być może nawet w tym roku, a koszty podwyżek zostaną z nimi na długo. Jeśli ktoś pod wpływem chwilowego przypływu gotówki podejmie decyzję o drastycznym wzroście płac to będzie to działanie na niekorzyść spółki.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 12, 2023, 21:33:50 »
I popatrz geniuszu...
Teraz widzisz nieprzystawalnosc sytuacji strażacy i górnicy?

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 13, 2023, 09:21:33 »
Czyli jak nie wypracujesz zysku to nie masz prawa do żądania podwyżki? Ty już całkiem odklejony jesteś? My powinniśmy postawić sprawę tak samo, bo te 25% przy obecnym wzroście cen to podwyżka na poziomie ok 5%...

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 13, 2023, 09:54:52 »
My to sobie możemy....pogadać na forum. Z nami się nikt z rządzących nie liczy. Liczą się policjanci. My jesteśmy do nich przyklejeni. Co mozesz zrobić? Wywiesisz wiecej flag? Nie będziesz mył aut i sprzątał jednostki? Nie będziesz przyjmował inspekcji gotowości z KW?Juz widzę to przerażenie Pana Wąsika i Kamińskiego. I ich rozmowy, słuchaj rzućmy tym strażakom ze 200- 300 zł żeby przestali płakać. Liczą się policjanci i ich braki kadrowe i odejscia. Czy ktpkolwiek słyszał w jakiejkolwiek tv o jakis problemach płacowych czy kadrowych strażaków? No właśnie.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 13, 2023, 10:26:22 »
W 2018 podczas akcji z L4 co by nie mówić zrobiło im się ciepło.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 13, 2023, 12:56:53 »
Ale nikt Ci na L4 nie pójdzie bo dostanie 80%, a mentalność jest taka ze wszyscy chcą protestować ale broń Boże swoim kosztem.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 13, 2023, 15:03:19 »
W 2018 podczas akcji z L4 co by nie mówić zrobiło im się ciepło.
Każdy Twój post mnie przeraża.
Wiesz jaki był skutek tego genialnego planu i akcji?
Moim zdaniem przez ten ruch nadal mamy chorobowe 80 proc. Ale to tylko moje spekulacje ;)
 
Tylko 5 proc realnej podwyżki... I to ja jestem odklejony?

To coś Ci powie: żeby budzetówka mogła dostać 25 proc podwyżki to ile więcej potrzeba zebrać podatków?

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 13, 2023, 15:17:18 »
Widać , że niektórzy bronią obecnej władzy jak ognia.... a bezsensowne tarcze 13 i 14 emerytom inne dopłaty też kosztują w podatkach i nikt tego nie liczy. Sobie 60 procent też dali. Waloryzacja na poziomie 15 % też ci nie przeszkadza. Ale nam podwyżka już tak. L4 - 80 procent będzie i nic tego nie zmieni szybko i tutaj protest niema nic do tego....  chłopie zejdź na ziemie , bo jak czytam twoje wypociny i w jakich to czasach dobrych żyjemy jaką mamy świetną władze to gorzej niż w telexpresie. Wiesz dlaczego tak mało osób tutaj się wypowiada a tylko głównie te same ?? właśnie przez takie osoby jak ty.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 13, 2023, 15:30:19 »
W 2018 podczas akcji z L4 co by nie mówić zrobiło im się ciepło.
Każdy Twój post mnie przeraża.
Wiesz jaki był skutek tego genialnego planu i akcji?
Moim zdaniem przez ten ruch nadal mamy chorobowe 80 proc. Ale to tylko moje spekulacje ;)
 
Tylko 5 proc realnej podwyżki... I to ja jestem odklejony?

To coś Ci powie: żeby budzetówka mogła dostać 25 proc podwyżki to ile więcej potrzeba zebrać podatków?

Inflacja podstawowych produktów jak żywnośc czy opłaty to już sporo ponad 20%, to ile więcej REALNIE będziemy zarabiać po takiej podwyżce w stosunku do tego co było rok temu jak nie 5%?! To że przez inflację władza dostaje znacznie więcej pieniędzy w podatkach to już do ciebie nie dociera? Mają więcej pieniędzy przez inflację do której doprowadzili czy przez horrendalne marże spółek skarbu państwa z branży energetycznej. Sobie oczywiście wyrównali te straty, podwyżki w rządzie w zeszłym roku przekroczyły 50%, a dla tych na dole spływają jakieś ochłapy. Co jest jeszcze śmieszniejsze zadbali sobie o to żeby zmanipulować takich krzykaczy jak ty którzy jeszcze im dziękują za to że są realnie okradani!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 13, 2023, 15:43:42 »
👏👏👏
Nic nie drożeje, bo radca chodzi do sklepu i bułki kosztują tyle samo 😉

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 13, 2023, 16:05:51 »
Widać , że niektórzy bronią obecnej władzy jak ognia.... a bezsensowne tarcze 13 i 14 emerytom inne dopłaty też kosztują w podatkach i nikt tego nie liczy. Sobie 60 procent też dali. Waloryzacja na poziomie 15 % też ci nie przeszkadza. Ale nam podwyżka już tak. L4 - 80 procent będzie i nic tego nie zmieni szybko i tutaj protest niema nic do tego....  chłopie zejdź na ziemie , bo jak czytam twoje wypociny i w jakich to czasach dobrych żyjemy jaką mamy świetną władze to gorzej niż w telexpresie. Wiesz dlaczego tak mało osób tutaj się wypowiada a tylko głównie te same ?? właśnie przez takie osoby jak ty.
Inni pamiętają, że  było jeszcze gorzej i nikt się nimi nie przejmował.
Młody człowieku, aby tamto już nie wróciło.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 13, 2023, 20:32:39 »
Dlaczego razu uważasz że tamto ?? Żyjemy tu i terenie tu i teraz robią z nas nędziarzy.  A tu od razu, bo tamci tamci . Tamci nie rządzą już ile lat ?? Czasy się zmieniły , świat  poszedł do przodu. Mówisz młody, a może jeszcze dziadkowe bierzesz?? Więc nie narzekasz. 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 13, 2023, 20:33:57 »
👏👏👏
Nic nie drożeje, bo radca chodzi do sklepu i bułki kosztują tyle samo 😉
Jeszcze raz powiem co drożeje to drożeje. A co można kupić w podobnej cenie to można. Głupi przykład masła. Kupiłem po 5.45 za kostkę w jednej dużej sieci. Teraz w drugiej nagle podobna promocja (spadek o 1,5 zł) Ciekawe prawda?!
To samo paliwo. W tym samym mieście. Stacja tego samego koncernu. W centrum olej po 7.85 a na peryferiach przy Auchan 7.48 i dziwnym trafem w tej okolicy każdy koncern ma takie ceny. Rozumiem można mieć pretensje o ceny na Orlenie do rządu. Ale na BP, Shell, Statoil też rząd decyduje?
 Czy chciałabym zarabiać więcej. Tak chętnie. Czy prawdą jest że Solidarność nic w tym zakresie nie robi? Nie to kłamstwo.
I zgadzam się siedzi na tym forum kilku wiecznie niezadowolonych i krytykują dla krytyki. Jak dochodzi do dyskusji na argumenty, to zaczynają ataki personalne.
Już nie mówię o kolegach którzy za rządów PIS ciągle płaczą. A kiedy za PO-PSL trafiliśmy prawa emerytalne, podwyżki, chorobowe to ile postów napisali?! Zero!!! Przez 8 lat.
Więc wybaczcie ale takim ludziom nie pozwolę robić nam wody z mózgu i zakłamywać przeszłości.

Dlaczego razu uważasz że tamto ?? Żyjemy tu i terenie tu i teraz robią z nas nędziarzy.  A tu od razu, bo tamci tamci . Tamci nie rządzą już ile lat ?? Czasy się zmieniły , świat  poszedł do przodu. Mówisz młody, a może jeszcze dziadkowe bierzesz?? Więc nie narzekasz.

Żeby wziąć dziadkowie trzeba obsłużyć 25 lat. Wiesz ile się służyło 25 lat temu?  216 godziny w miesiącu. I nadgodzin nie było.
Teraz przy takim czasie służby masz ekstra 1500 - 1800 miesięcznie średnio.
I to wywalczyli ci dziadkowie. A podwyżki z ostatnich 7 lat to młodzi załatwili? A kto dostawał najwięcej? Niskie grupy czy wysokie. I teraz nagle jak dostają starsi to młodzież strasznie jest pokrzywdzona?!
Trochę mnie to złości ta krótkowzroczność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2023, 20:43:29 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 13, 2023, 21:17:55 »
Pomijając już kwestie ceny bułki, masła i paliwa które oczywiście są ważne ale może na gastronomicznym forum. 18-19 stycznia S się spotka i jestem przekonany, że w komunikacie z tej rady chociaż raz pojawi się słowo podwyżka inaczej niż tu:
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/2237-komunikat-z-posiedzenia-zarzadu-krajowego-zzs-florian-z-dnia-12-styczia-2023-r.html
30 lecia gratuluje, podniesienie składki dla emerytów ważna rzecz.... Ale taki komunikat w tym czasie litości dla inteligencji ludzkiej  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 13, 2023, 21:21:14 »
Nie ma i nie będzie rządu idealnego. PO - PSL mierzyło się z ogólnoświatowym kryzysem, ale też  ogólnie skompiło budżetówce, emerytom itd. itd.  Obecnie zjednoczona prawica choć w rozdawnictwie i nepotyzmie osiągnęła szczyty dla nas jest w miarę przychylna. Choć wkurza mnie faworyzowanie dziadków (1500,2500, 32 lata i dodatek do emki). Ale pamiętam wypowiedź polityka , który chciał pozamykać najdroższe hotele w Polsce (mowa o PSP) inny chciał uZUSowić, błąd w zmianie, zapisie ustawy i wprowadzeniu 15a,  a spokojnie można było utrzymać art.15 itd itd. Nie bronie PISu nie jestem za PO. Po prostu trzeba się dogadywać z aktualnie rządzącym. PSP nie ma zbyt dużej karty przetargowej w stosunku do innych służb czy wojska. Całe szczęście, że jesteśmy  w jednym koszyku z policją. W przeciwnym przypadku wszyscy wiemy jak jest i jak by było. Wystarczy zastraszyć zabraniem 100 dodatku i robi się bajzel, a brak zgody na dodatkowe zarobkowanie wycisza wszystkie spory.   

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 13, 2023, 21:24:12 »
Pomijając już kwestie ceny bułki, masła i paliwa które oczywiście są ważne ale może na gastronomicznym forum. 18-19 stycznia S się spotka i jestem przekonany, że w komunikacie z tej rady chociaż raz pojawi się słowo podwyżka inaczej niż tu:
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/2237-komunikat-z-posiedzenia-zarzadu-krajowego-zzs-florian-z-dnia-12-styczia-2023-r.html
30 lecia gratuluje, podniesienie składki dla emerytów ważna rzecz.... Ale taki komunikat w tym czasie litości dla inteligencji ludzkiej  :wacko:
Szczerze mu Cb zal po raz kolejny. Ska czekała co na tym spotkaniu dowie się Florian...dupa. Ska nie doczeka się niczego bo nie ma żadnych rozwiązań podwyżki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 13, 2023, 21:34:32 »
Pomijając już kwestie ceny bułki, masła i paliwa które oczywiście są ważne ale może na gastronomicznym forum. 18-19 stycznia S się spotka i jestem przekonany, że w komunikacie z tej rady chociaż raz pojawi się słowo podwyżka inaczej niż tu:
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/2237-komunikat-z-posiedzenia-zarzadu-krajowego-zzs-florian-z-dnia-12-styczia-2023-r.html
30 lecia gratuluje, podniesienie składki dla emerytów ważna rzecz.... Ale taki komunikat w tym czasie litości dla inteligencji ludzkiej  :wacko:
Szczerze mu Cb zal po raz kolejny. Ska czekała co na tym spotkaniu dowie się Florian...dupa. Ska nie doczeka się niczego bo nie ma żadnych rozwiązań podwyżki.
W sumie S to musi czekać na kogoś  :rofl: :rofl: Przecież założenia przedstawiłem 7 stycznia:
Niusa mam znane są wstępne założenia które w nieoficjalnych rozmowach S przedstawiła stronie służbowej:
1. Podwyżka do tzw. grupy bez "wolnych środków"
2. Naprawienie siatki płac poprzez zwiększenie różnić miedzy grupami do co najmniej 100 zł
3. Nadrobienie zaległości w podwyżce dla grup które wcześniej nie były objęte "dodatkowymi podwyżkami" czyli dla grup 8-13  :wacko:
Kwoty nie są znane dalej wiadomo to co MSWiA napisało że 582 zł miesięcznie średnio
Myślę, że jako pierwszy obrońca powinieneś mi (i nie tylko mi) wyjasnić na jakim etapie są negocjacje F w sprawie rozdziału środków i jakie są założenia F do podwyżki. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 13, 2023, 21:38:12 »
Solidarność jak chcesz wiedzieć zawiesiła akcję protestacyjną ale postanowiła nie ściągać flag z jednostek. Florian i myślę że już wiesz w akcji jest dalej. A pierdołami typu co dalej będzie robił nie interesuj się.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 13, 2023, 21:41:58 »
Solidarność jak chcesz wiedzieć zawiesiła akcję protestacyjną ale postanowiła nie ściągać flag z jednostek. Florian i myślę że już wiesz w akcji jest dalej. A pierdołami typu co dalej będzie robił nie interesuj się.
Kłamiesz... Zawiesić akcję może tylko rada KSP a ona się spotka 18 stycznia...
Po komunikacie Floriana to nie wiem co ważniejsze akcja protestacyjna i podwyzki czy 30 urodziny...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 14, 2023, 06:58:17 »
Czemu admin nie zbanuje kont temu radca i eqinox? Ciągle tylko wyzywają i uważają się za lepszych... co za Lidzie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 14, 2023, 07:47:06 »
Czemu admin nie zbanuje kont temu radca i eqinox? Ciągle tylko wyzywają i uważają się za lepszych... co za Lidzie...
Za pisanie prawdy ban za pisanie kłamstwa nie? Dziwne. Patrz ostatnie co napisał SIUSIEK przecież ewidentnie miną się z prawdą.
PS. Masz opcję "zgłoś do moderatora" uzasadnij może Ci się uda bana mi załatwić  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 14, 2023, 07:57:39 »
Czemu admin nie zbanuje kont temu radca i eqinox? Ciągle tylko wyzywają i uważają się za lepszych... co za Lidzie...

Aż tak brakuje argumentów...
Ciągle kogoś wyzywam? To proszę o przykłady i wskazanie co znaczy wyzywać?
I wróćmy do meritum czyli podwyżek.
Zobaczymy propozycje i o nich podyskutujemy.
Jak mówiłem Nawet dla KG 20 czy 25 procent podwyżki dla wszystkich to super pomysł. Tylko jak go zrealizować.