Autor Wątek: Czy tak powinno być?  (Przeczytany 1544 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Czy tak powinno być?
« dnia: Grudzień 13, 2022, 17:03:03 »
Myślę, że ten temat najbardziej pasuje tutaj.
Otóż na stronie internetowej KM PSP Gdynia znajduje się artykuł odnośnie obchodów 104 rocznicy odzyskania niepodległości (https://www.gov.pl/web/kmpsp-gdynia/uroczysta-zbiorka-z-okazji-104-rocznicy-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci).
Możemy w tym artykule przeczytać m. in. że:
"W dniu 12 grudnia 2022 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Gdyni Oksywiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz przekazania nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W uroczystości udział wzięli między innymi:

    Pan Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski
    nadbryg. Piotr Socha - Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
    Pan Jakub Ubych - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni
    Pan Marek Łucyk - Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju
    ksiądz infułat dr Edmund Skalski - Powiatowy Kapelan Strażaków
    asp. Sztab. Tomasz Richert - Wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”
    druh Edmund Kwidziński - Dyrektor Wykonawczy Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku
    druh Edward Chechliński - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gdyni (...)".
Tymczasem na stronie tej samej KM PSP można również znaleźć coś takiego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-gdynia/kadra3
To jak to jest, że facet który powinien być de facto gospodarzem imprezy, jest na nią zapraszany jako gość?
I tak dobrze, że "Pan Przewodniczący" znalazł mundur na tę okazję, bo widziałem go w innej komendzie, na podobnej uroczystości w tym roku, jak był w "cywilkach".
No moim zdaniem nie tak to powinno być...
Si vis pacem, para bellum

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Czy tak powinno być?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2022, 17:32:56 »
To jak to jest, że facet który powinien być de facto gospodarzem imprezy, jest na nią zapraszany jako gość?
I tak dobrze, że "Pan Przewodniczący" znalazł mundur na tę okazję, bo widziałem go w innej komendzie, na podobnej uroczystości w tym roku, jak był w "cywilkach".
No moim zdaniem nie tak to powinno być...
Gospodarzem takich imprez jest co do zasady właściwy 01 więc to on decyduje kogo zaprasza natomiast co do stroju to jeśli został zaproszony jak przewodniczący to może przyjść jak chce bo żaden przepis tego nie reguluje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Czy tak powinno być?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2022, 18:24:33 »
Tak wiem, komendant jest gospodarzem.  :fiuu:
Chodzi o to, że facet jest 12 na JRG, gdzie ten bal się odbywa, czyli taki "zastępca gospodarza" w moim mniemaniu.
A co do zaproszenia jako przewodniczącego na uroczystość, to chyba wypadałoby, żeby osoba z władz związku "strażackiego", będąca funkcjonariuszem w służbie czynnej, wbiła dupę w mundur.
Pomijam już fakt, że pan asp. sztab. jest pracownikiem komendy, w której odbywa się uroczystość. Potrzebuje on specjalnego zaproszenia od komendanta? Jak się go nie zaprosi, to co? Nie przyjdzie?
Jest strażakiem? Jest. Co on lepszy od innych jest?
Chyba tak, bo mnie komendant na uroczyste zbiórki nie zapraszał i nie zaprasza.
Ale członka "S" nie przekonają żadne argumenty, więc dyskusja nie ma sensu, bo zawsze działaczy swojego związku będziesz bronił.
Si vis pacem, para bellum

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Czy tak powinno być?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2022, 06:34:14 »
Jest strażakiem? Jest. Co on lepszy od innych jest?
Chyba tak, bo mnie komendant na uroczyste zbiórki nie zapraszał i nie zaprasza.
Ale członka "S" nie przekonają żadne argumenty, więc dyskusja nie ma sensu, bo zawsze działaczy swojego związku będziesz bronił.
Jest przewodniczącym? Jest... W komunikacie na stronie jest przedstawiony z racji funkcji w ZZ...
Ciebie nie zapraszał a mnie tak bo skoro jest w danej KM przewodniczący wyższego szczebla to czemu go nie zapraszać?
PS. jak chcesz to dam ci numer i do niego zadzwoń...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Czy tak powinno być?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2022, 08:48:10 »
A co to za moda zapraszania związkowców? Jakiś lepszy sort strażaków?
Najpierw zapraszali "czerwonych", czasy się zmieniły i zaczęto zapraszać "czarnych", i doszło do kolejnej rewolucji - związki zawodowe.
Głupio wygląda na stronie internetowej, że strażak będący funkcjonariuszem danej komendy jest ekstra zaproszony na uroczystość.
Tak po prostu glupio.
A telefon mam na stronie internetowej do Zastępcy Dowódcy JRG 3 Gdynia, no chyba że nie ma czasu na służbę, bo jeździ po województwie.
Si vis pacem, para bellum

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy tak powinno być?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2022, 22:21:58 »
Mroovka - krótko - w nogach śpisz, mało wiesz.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Czy tak powinno być?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2022, 07:02:22 »
Powiedział, co wiedział  :rofl:
Si vis pacem, para bellum