Autor Wątek: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków  (Przeczytany 4242 razy)

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« dnia: Październik 31, 2006, 19:48:13 »
Istotną kwestią poruszoną podczas spotkania było dostosowanie zapisów projektu ustawy modernizacyjnej, w zakresie dotyczącym PSP, do zapisów ustawy antykorupcyjnej. Proponuje się przyjęcie takich samych rozwiązań jak w przypadku Policji, w tym zakaz prowadzenia przez strażaków, ich rodzin (krewnych, wstępnych) dodatkowej działalności gospodarczej.

To link do żródła: http://www.mswia.gov.pl/index.php?dzial=2&id=4211

Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Czy tyczy to się tylko działalności związanej z pożarnictwem czy po prostu oznacza zakaz jakiejkolwiek działalności?

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2006, 20:36:54 »
Obawiam się, że dotyczy to działalności gospodarczej jako takiej. Gdyby miało być inacze to w komunikacie MSWiA byłoby napisane o jaką to działalność chodzi (np. w zakresie zabezpieczeń ppoż.).

Offline phastfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2006, 21:43:41 »
A mi wydaje się, że chodzi o działalność gospodarczą związaną z ochroną ppoż. No bo dlaczego moja żona, teściowa, itp. mają zaprzestać działalności gospodarczej? Dla mojej podwyżki o ok. 200 zl?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2006, 12:15:29 »
Po raz kolejny należy tu przypomnieć, że czytać nalezy ze zrozumieniem!

Cytuj
Proponuje się przyjęcie takich samych rozwiązań jak w przypadku Policji, w tym zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez strażaków w sferze ochrony przeciwpożarowej.

przeczytaj to traz jeszcze, a nie będziesz zakładał wątków z wątpliwą intencją, chyba, że tylko po to aby zamieszać?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2006, 13:39:00 »
Brawo jeden myślący . Tak się składa że też to wczoraj czytałem na stronie KG i nawet przez myśl mi nie przeszło że zakaz dotyczył by innej dodatkowej pracy czy działalności  niż ochrona p. poż . Jakiej korupcji byście podlegali  nie pracując dodatkowo w ochronie p. poż.A to jak mówią ustawa anty korupcyjna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2006, 13:41:36 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2006, 14:03:13 »
 Online

Wiadomości: 16



     Prowadzący działalnosc legalną - nie, rzeczoznawcy łapówkarze - tak - A co ZZ?
« : Dzisiaj o 12:06:37 » Cytuj Modyfikuj 

--------------------------------------------------------------------------------
Przeczytajcie:

 http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3162.0

Przeczytajcie:

http://www.mswia.gov.pl/index.php?dzial=2&id=4211


Cytuj
Cytuj
Istotną kwestią poruszoną podczas spotkania było dostosowanie zapisów projektu ustawy modernizacyjnej, w zakresie dotyczącym PSP, do zapisów ustawy antykorupcyjnej. Proponuje się przyjęcie takich samych rozwiązań jak w przypadku Policji, w tym zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez strażaków w sferze ochrony przeciwpożarowej.
Zakaz dla tych co legalnie prowadzą działalnosc gospodarczą - tutaj wszystko OK, a co z Rzeczoznawcami?

Czyżby w tej sferze nie było korupcji? Nie ma łapówkarstwa? Z tego co pamiętam główne problemy korupcyjne dotyczyły Rzeczoznawców - Panie Osmycki co na to ZZ - akceptujecie to?

Znowu zakazy i nakazy nie adekwatne do problemu. Zróbmy coś, byle co i nie wazne co byleby coś zrobić - to taka stara komusza dewiza.

Rzeczoznawcy to sama kadra KW i KG i to oni wymyslają takie zalecenia - tak zrobić by ograniczyc komus, ale nie sobie.


Co na to inyternaci.
Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2006, 14:11:20 wysłana przez jarek123 »

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2006, 14:15:20 »
A żeczoznawcy nie wykonują dodatkowej pracy na żecz ochrony p.poż  przecież też mają z tego profity.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2006, 14:19:55 »
Tak, tylko ze nie wystawiaja faktur - nie prowadza dzialalnosci gospodarczej. Po prostu biorą kase do ręki - tak robi wiekszosc z nich. Niektorzy owszem - prowadza firmy, ale to zwykle emeryci tak robia, ci w sluzbie nie wystawiaja faktur, biorą łapowki.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2006, 14:42:36 »
jarek123, takie zapytania powinieneś kierować do Roberta Osmyckiego na zebraniach związkowych, a nie na forum, a jesli nie należysz do zz (zadnych) to zapytaj sojego komendanta czy podjał jakies dzialania w tym zakrecie (czyt. wystosował wniosek do KG, lub moze sam podjąles jakąś inicjatywę?) dlaczego za wszystko co zle w PSP ma odpowiadać RO? takie pytania należy skierować tez do przewodniczących innych zz. A może ta kwiestia została również poruszona na spotkaniu, tylko nie zostało to podane dokladnie? Może zamiast pretensji do zz trzeba samemu coś zrobić?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2006, 21:31:38 »
Bez sensu

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2006, 22:06:33 »
Istotną kwestią poruszoną podczas spotkania było dostosowanie zapisów projektu ustawy modernizacyjnej, w zakresie dotyczącym PSP, do zapisów ustawy antykorupcyjnej. Proponuje się przyjęcie takich samych rozwiązań jak w przypadku Policji, w tym zakaz prowadzenia przez strażaków, ich rodzin (krewnych, wstępnych) dodatkowej działalności gospodarczej.

Kolego robard tekst który umieściłem w temacie został skopiowany ze strony MSWiA, znajdował on się w takiej wersji jak powyżej w dniu 31 października 2006 roku. Tekst który teraz jest na stronie został zmieniony. Zapewniam Cię że nie jestem pieniaczem który szuka sensacji i zamieszania.  :mellow:



Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2006, 08:14:55 »
Robard!!! Jesli ktoś zdecydował się reprezentować interesy szerokiej grupy społecznej, zawodowej, to czyni to świadomie iświadomie przyjmuje na siebie obowiązki. Ja nie jestem przewiodniczącym ZZ, ja się takiej misji nie podejmowałem, nie podejmuje i nie podejmę. Pan RO się podjął.

Dlaczego pytanie do RO? Na stronie MSWiA, na której taki komunikat się pokazał, załącono głosową wypowiedź RO - nie załączono wypowiedzi innego związkowca. RO chwalił tam warunki wporowadzanych zmian (mial na mysli szcegolnie pensje), nic nie wspomnial o akceptacji dla ogrnaiczenia legalnie prowadzonej dzialalnosci gospodarczej.

Dlatego Panie Robar zadaje publiczne pytanie do RO w tym zakresie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2006, 18:55:35 »
Ja nie neguję Twojego prawa do zadawania pytań kolego jarek123, a sposób ich zadawania, forum jest rzeczywiście miejscem gdzie szybko mozna wymienić informacje, podyskutowac na rózne tematy, ale nie jest to miejsce do zadawania oficjalnych pytań przewodniczącym zz (jakichkolwiek, nie tylko RO), nie uważasz? Ponadto, powinieneś zadać pytanie administratorowi strony MSWiA dlaczego nie zamieszczono innej wypowiedzi innego związkowca, byc może on cos wie na ten temat, ale nie sadzę ze powinien to wiedzieć RO (jaki może mieć wpływ na to co zostanie zamieszczone na stronie ministerstwa?)?

Do kolegi mariansz84 nie uwazam Ci za pieniacza, ale mój cytat róniez pochodzi z komunikatu oficjalnego z linku podanego wyżej (przez Ciebie), więc miałem prawo domniemywać, że niedokaldnie przeczytałeś teks komunikatu.

Generalnie rzecz biorąc to powinniśmy się cieszyć, że cos w zakresie naszych pensji próbuje się działać (dzięki zz), co do dzialalności gospodarczej strażaków, ktora jest zwiazana z ochroną ppoż. to jestem i zawsze byłem temu przeciwny! takie jest moje zdanie, kazdy z was może miec inne, w końcu to wony kraj.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2006, 08:57:07 »
Istotną kwestią poruszoną podczas spotkania było dostosowanie zapisów projektu ustawy modernizacyjnej, w zakresie dotyczącym PSP, do zapisów ustawy antykorupcyjnej. Proponuje się przyjęcie takich samych rozwiązań jak w przypadku Policji, w tym zakaz prowadzenia przez strażaków, ich rodzin (krewnych, wstępnych) dodatkowej działalności gospodarczej.

Kolego robard tekst który umieściłem w temacie został skopiowany ze strony MSWiA, znajdował on się w takiej wersji jak powyżej w dniu 31 października 2006 roku. Tekst który teraz jest na stronie został zmieniony. Zapewniam Cię że nie jestem pieniaczem który szuka sensacji i zamieszania.  :mellow:




przez minutę wydawało mi się, że coś mi się przewidziało w październiku, poniewarz zapamiętałem tekst ze strony MSWiA właśnie w takiej wersji, jak zacytował mariansz84; jednak mi się nie przewidziało ;) w związku z tym mam dwie uwagi:
- ktoś w MSWiA zagląda na nasze forum :)
- modyfikując tekst po opublikowaniu wypadałoby zamieścić info o zmianie

Co do zakazu prowadzenia DG przez członków rodzin - ten numer nie przejdzie - niezgodny zapis z ustawą zasadniczą.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2006, 12:29:52 »
Zgadzając się co do niezgodności takiego zapisu z Konstytucją, obawiam się że mimo tego może coś takiego przejść.  :rolleyes: Obecna koalicja rządząca ma większość w sejmie, a skład Trybunału Konstytucyjnego uległ i jescze raz w grudniu ulegnie zmianie. Tak więc głowy nie dam.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2006, 15:50:13 »
Fajnie że ktoś oprócz mnie zauważył tą różnice w tekście zamieszczonym na stronie MSWiA bo zaczynałem wątpić w swoją pamięć w przyszłości postaram się używać opcji print screen mniejsze prawdopodobieństwo zmiany treści ^_^

Offline felix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2006, 19:04:16 »
No dobra a co z tymi strazakami co prowadzą już taką działalność ?? mają zwijac manatki ???

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ogranizcenia w działalności gospodarczej strażaków
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2006, 23:13:39 »
Od jakiegoś czasu, nasz komendant nie podpisuje zgody na dodatkowe zarobkowanie w zakresie działalności, w której w raportach o zezwolenie  wymienia się słowa gasnice usługi p.poż, itp. Ale znaleźliśmy rozwiazanie -koledzy prowadzący warsztaty naprawy gaśnic piszą np. iż prowadzą warsztaty mechaniczno-ślusarskie,a inni np. usługi doradztwa technicznego, usługi edukacyjno-oświatowe itp. Z każdej sytuacji można wybrnąć ,aby wyjść na swoje. Pomysłowość polecam !!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein