Autor Wątek: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...  (Przeczytany 3609 razy)

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« dnia: Listopad 09, 2022, 10:43:44 »
Czy w całej Polsce 11.11 strażacy będą śpiewać hymn czy to określone województwa wprowadzają takie pomysły? Oczywiście ma być to nagrane i umieszczone w mediach społecznościowych !


Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2022, 11:31:04 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2023, 18:31:09 wysłana przez MetFis »

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2022, 11:42:58 »
Czy w całej Polsce 11.11 strażacy będą śpiewać hymn czy to określone województwa wprowadzają takie pomysły? Oczywiście ma być to nagrane i umieszczone w mediach społecznościowych !


No i? Wiadomo że lepiej cały dzień poleżeć. Jak przez 5 min zaśpiewa się hymn to chyba nic się nie stanie.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2022, 11:50:17 »
@mish3lls rozumiem, że kierownictwo też przyjdzie zaśpiewać o 8 rano, a nie tylko podział i SK. Już nawet w wojsku nie ma takich pomysłów jak u nas. Myślę, że podniesienie flagi i odegranie melodii w zupełności by wystarczyło.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2022, 12:21:22 »
Śpiewanie ma być o 12-ej. W piśmie, które widziałem nie ma nic o nagrywaniu filmu ze śpiewania i umieszczaniu go w mediach społecznościowych. Chociaż w obecnych czasach chyba wszystko co robi PSP trzeba relacjonować w mediach. Zastanawia mnie natomiast co innego. Strażacy mają różny poziom wokalny i przy wrzuceniu filmu do mediów, żeby czasem ktoś nie oskarżył nas o profanowanie symbolu narodowego jakim jest hymn. Może się zdarzyć, że część strażaków nie będzie potrafiła zaśpiewać lepiej, niż kiedyś Edyta Górniak.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2022, 12:29:20 »
No i właśnie o to chodzi, jakość śpiewania. Ale widać u nas jest bardzo mocne parcie na szkło, tylko żeby nie wyszło nam to bokiem. Z drugiej strony, policja czy SG takich cyrków nie robią.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2022, 13:19:15 »
Co za cyrki w tej PSP ludzie to jest  cyrk a nie formancja państwowa co kolejnym razem wymyślą ?

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2022, 14:10:57 »
Czy w całej Polsce 11.11 strażacy będą śpiewać hymn czy to określone województwa wprowadzają takie pomysły? Oczywiście ma być to nagrane i umieszczone w mediach społecznościowych !


No i? Wiadomo że lepiej cały dzień poleżeć. Jak przez 5 min zaśpiewa się hymn to chyba nic się nie stanie.

Nie mierz wszystkich swoja miarą.
Ludzie przyjęli się do straży a nie do cyrku, żeby co chwile ktoś nam zdjęcia robił i nagrywał filmiki. Bo trzeba kogoś uczcić, śpiewać czy paradować bo dzień flagi, święto konstytucji czy niepodległości. Ktoś powie, że to promowanie postaw patriotycznych a jak narazie efekt jest odwrotny od zamierzonego.

Dziś protestujemy bo nie dzieje się dobrze w naszej formacji a za dwa dni mamy ładnie wyglądać ? No to chyba tak nie działa.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2022, 14:22:54 »
Ze skrajności, w skrajność w tych naszych służbach.

pompierman

  • Gość
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2022, 15:36:44 »
Straż zaczyna dzialać jak influenserka na instagramie, liczą się zdjęcia i lajki na tweeterach, mamy robić dobrą mine do złej gry i przykrywanie tym co się naprawdę dzieje w służbach. Nagrywanie i robienie zdjęć i wysyłanie ich wyżej świadczy o braku zaufania do funkcjonariuszy.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2022, 15:38:55 »
niech komenda główna się ogarnie a nie takie bdzury wymyśla

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2022, 17:03:04 »
(...) Ludzie przyjęli się do straży a nie do cyrku, żeby co chwile ktoś nam zdjęcia robił i nagrywał filmiki. Bo trzeba kogoś uczcić, śpiewać czy paradować bo dzień flagi, święto konstytucji czy niepodległości. Ktoś powie, że to promowanie postaw patriotycznych a jak narazie efekt jest odwrotny od zamierzonego.

Dziś protestujemy bo nie dzieje się dobrze w naszej formacji a za dwa dni mamy ładnie wyglądać ? No to chyba tak nie działa.
Dokładnie tak. Przyjmowałem się, żeby służyć społeczeństwu, a nie po to żeby ładnie wyglądać na zdjęciach, czy śpiewać. Nie przyjmowałem się też do służby, żeby łazić po piwnicach i określać coś, o czym nie mam pojęcia - Ja Panie Komendancie Główny (o ile Pan czyta nasze forum) nie dorabiam w budowlance, więc się na tym nie znam. A z muzyki miałem trzy i mój ryj jest niewyjściowy, więc nie nadaje się do umieszczania na stronie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2022, 17:35:29 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2022, 17:08:38 »
@mish3lls rozumiem, że kierownictwo też przyjdzie zaśpiewać o 8 rano, a nie tylko podział i SK. Już nawet w wojsku nie ma takich pomysłów jak u nas. Myślę, że podniesienie flagi i odegranie melodii w zupełności by wystarczyło.

A kierownictwo pełni służbę w dniu 11 listopada?  :wall: no wiadomo że najlepiej nic nie robić bo po co?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2022, 17:21:18 »
A jak kierownictwo przekazuje samochody OSP w niedzielę, to pracuje czy przyjeżdża dobrowolnie? Skoro 11 listopada to taki ważny dzień, to nie widzę przeszkód, żeby nie mogli przyjechać.
Można robić, ale nie można robić ze strażaków chóru kościelnego. Wyjdzie 10-ciu chłopa przed bramy i nagle ni z tego ni z owego zaczną śpiewać hymn? Wydaję mi się, że to jest raczej średnio godne, a wręcz żałosne.
Jeszcze raz podkreślę, uroczyste podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu jeszcze rozumiem, ale wychodzenie w środku dnia tylko po to, ,żeby wrzało na FB to jest już żenada.

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2022, 17:26:16 »
@mish3lls rozumiem, że kierownictwo też przyjdzie zaśpiewać o 8 rano, a nie tylko podział i SK. Już nawet w wojsku nie ma takich pomysłów jak u nas. Myślę, że podniesienie flagi i odegranie melodii w zupełności by wystarczyło.

:wall: no wiadomo że najlepiej nic nie robić bo po co?

Ciężkie jest Twoje rozumowanie...
Tego typu akcje powodują tylko frustracje bo na maszty mobilne/przenośne jest kasa bo musi wszystko ładnie wyglądać a jak chcesz mieć latarkę na hełm to musisz sobie kupić za swoje...
Już rozumiesz tytuł wątku "nie ważne jak działa, ważne jak wygląda"?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2022, 17:38:52 »
(...) Wyjdzie 10-ciu chłopa przed bramy i nagle ni z tego ni z owego zaczną śpiewać hymn? Wydaję mi się, że to jest raczej średnio godne, a wręcz żałosne. (...)
Przypomina mi się nauka hymnu w C. K. Dezerterzy :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2022, 17:50:21 »
Dokładnie tak będzie to wyglądało.Niech każdy wstawi swojego von  Nogaya i cyrk w całej krasie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nie ważne jak działa, ważne jak wygląda...
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2022, 06:52:41 »
Czy w całej Polsce 11.11 strażacy będą śpiewać hymn czy to określone województwa wprowadzają takie pomysły? Oczywiście ma być to nagrane i umieszczone w mediach społecznościowych !
Na pewno nie będą śpiewać w całej Polsce ale ciekawe emocje wywołała ta informacja  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.