Autor Wątek: Czy warto jest ciągnąć gaz do domu  (Przeczytany 1077 razy)

Offline Jomior

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Czy warto jest ciągnąć gaz do domu
« dnia: Październik 26, 2022, 12:53:26 »
Cześć wszystkim. Potrzebuję porady. Mam dzialke budowlana, za chwilę będę mieć podłączony prąd. Myślałem też o gazie ale słyszałem różne cyrki, miedzy innymi ze juz nie podlaczaja i że nie podłącze domu i że wgl chcą zabronić palić gazem w domu i że nie ma sensu podłącza gaz z myślą że prędko nie wybuduje domu. Co sądzicie? Wiecie coś na ten temat?

Offline dezert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Czy warto jest ciągnąć gaz do domu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2022, 12:45:57 »
Nam architekt złożył wniosek o przyłącze tak na wszelki wypadek. Akurat była pula i podpisaliśmy umowę. Po dwóch tygodniach zaczęły się cyrki z dostawą i cenami. Do tego cena pieca, instalacji i wentylacji. Dobry piec polecany przez gazownika to ok 12000. Okazało się, że nie da się mieć gazu i z niego nie korzystać. Gazownia nakłada kary jak nie ma zużycia. Na umowie już trzeba wpisać datę kiedy będzie wykonana instalacja. Te informacje sprawiły że wymówiliśmy umowę. Poniesiemy koszty 600 zł za materiały do projektu. Stawiamy na fotowoltaikę, wiatrak i prąd.

Aktualnie przeglądam sobie pompy ciepła bo będę decydował się najprawdopodobniej właśnie na pompę ciepła.

Z tego co widzę to jest problem z dostępnością (w Leroy Merlin jest jednak nadal spory wybór jakbyś był zainteresowany).
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2022, 09:33:57 wysłana przez dezert »