Autor Wątek: Karetki w PSP…  (Przeczytany 143181 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpień 16, 2023, 09:59:55 »
Wracamy do tematu wątku !!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #577 dnia: Wrzesień 11, 2023, 10:19:36 »
Już widzę jak czytający to strażacy i RM będę glosowac na PiS

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #578 dnia: Wrzesień 11, 2023, 11:25:35 »
Jest ankieta na górze i jej wyniki. Zdecydowana większość nie chce tych karetek a jeśli już to za godne benefity itd. Chcecie rządzący to sobie sami wsiadajcie i bierzcie odpowiedzialność. I nie obiecujcie nic, bo na obietnicach się kończy tj. dla RM po covidzie. Już wszyscy biegną głosować na waszą partię…Koniec tematu.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #579 dnia: Wrzesień 11, 2023, 12:39:05 »
Jest ankieta na górze i jej wyniki. Zdecydowana większość nie chce tych karetek a jeśli już to za godne benefity itd. Chcecie rządzący to sobie sami wsiadajcie i bierzcie odpowiedzialność. I nie obiecujcie nic, bo na obietnicach się kończy tj. dla RM po covidzie. Już wszyscy biegną głosować na waszą partię…Koniec tematu.
W ankiecie powyżej wypowiedziało się około 0,4% strażaków PSP, 122 osoby na 30 tys formację, z czego 66 osób jest przeciw. Sorry ale nie można nazwać tego zdecydowaną większością. Chyba, że dla ciebie zdecydowana większość to twoja zmiana, JRG która krzyczy na stołówce, że nie chce ambulansów, a przyjdzie co do czego to się słowem nie odezwie przed swoim KP, KM czy KW tylko zwiesi głowę, przytaknie "Tak jest" i będzie się starał wykonywać zadania jak najlepiej, lub odejdzie z formacji.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #580 dnia: Wrzesień 11, 2023, 13:04:38 »
Wiadomo że ta ankieta nie jest miarodajna. Musiała by być rozesłana po JRG. Na tym forum garstka osób się wypowiada a spora część to ośmio godzinni którzy inaczej patrzą na pewne sprawy. Jestem przekonany że wyniki ankiety rozesłanej po JRG była by druzgocąca dla tego pomysłu dlatego nikt tego nie zrobi. Na razie te całe karetki to pisanie palcem po wodziey
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2023, 13:12:23 wysłana przez zegpaw »

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #581 dnia: Wrzesień 11, 2023, 13:51:03 »
Wiadomo że ta ankieta nie jest miarodajna. Musiała by być rozesłana po JRG. Na tym forum garstka osób się wypowiada a spora część to ośmio godzinni którzy inaczej patrzą na pewne sprawy. Jestem przekonany że wyniki ankiety rozesłanej po JRG była by druzgocąca dla tego pomysłu dlatego nikt tego nie zrobi. Na razie te całe karetki to pisanie palcem po wodziey
To zależy od formy ankiety, diabeł tkwi w szczegółach 😈 wystarczy że nie będzie do końca anonimowa i będzie pełen sukces 😂

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.132
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #582 dnia: Wrzesień 11, 2023, 17:08:53 »
"Certyfikowani strażacy ratownicy po odbyciu państwowych szkoleń" - a cóż to za magiczne słowa i uprawnienia?
@Grodon problem jest w tym, że z ludźmi na dole nikt nie rozmawia na ten temat. Zapytałem kiedyś jednego oficera z KG jak sobie wyobraża karetkę w JRG gdzie jest 7 osób na zmianie, czego dyżurny nie wyśle w zamian za karetkę. Odpowiedzieć nie potrafił, a liczyć w każdym wypadku na OSP to jest strzał w kolano. Ogólnie pomysł karetek w OSP to jakaś absolutna abstrakcja, w PSP to jeszcze jako tako z ale bez zwiększania obsad bez sensu .

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #583 dnia: Wrzesień 11, 2023, 18:35:08 »
66 przeciw i 34 jeśli będą z tego poważne benefity. Mam nadzieję, że jesteś medykiem i wiesz o czym piszesz. Jakoś po rozmowach z większościa medyków i koordynatorów w moim wojewodztwie  nie widziałem, żeby ktoś z entuzjazmem się o tym wypowiadał. Sorry ale jeżdżę w systemie ZRM i nie widzę tego pomysłu, chcę mieć u boku osobę z doświadczeniem, która robi to na codzień na etacie aby jako zespół podejmować właściwe decyzje za życie. W straży na ten moment jest to nie do zrealizowania i myślę, że za 10 lat będzie też ciężkie :)  Popytaj w okolicznych jrg jakie zdanie mają chłopacy na pewno nie takie jak myślisz. W mojej jrg jest 2 RM pracujących w zawodzie i więcej nie będzie w innych JRG podobnie więc o czym my rozmawiamy :) Daj ludzi doświadczonych, odpowiednią płacę, szkolenia, możliwość awansów i kształcenia do oficera jako medyk, zmieni to bardzo wiele w podejściu i tworzeniu nowych RM, jedyna droga, która może znaleźć sens i byt.
Jest ankieta na górze i jej wyniki. Zdecydowana większość nie chce tych karetek a jeśli już to za godne benefity itd. Chcecie rządzący to sobie sami wsiadajcie i bierzcie odpowiedzialność. I nie obiecujcie nic, bo na obietnicach się kończy tj. dla RM po covidzie. Już wszyscy biegną głosować na waszą partię…Koniec tematu.
W ankiecie powyżej wypowiedziało się około 0,4% strażaków PSP, 122 osoby na 30 tys formację, z czego 66 osób jest przeciw. Sorry ale nie można nazwać tego zdecydowaną większością. Chyba, że dla ciebie zdecydowana większość to twoja zmiana, JRG która krzyczy na stołówce, że nie chce ambulansów, a przyjdzie co do czego to się słowem nie odezwie przed swoim KP, KM czy KW tylko zwiesi głowę, przytaknie "Tak jest" i będzie się starał wykonywać zadania jak najlepiej, lub odejdzie z formacji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2023, 18:42:47 wysłana przez LukasPSP »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #584 dnia: Wrzesień 11, 2023, 19:46:00 »
66 przeciw i 34 jeśli będą z tego poważne benefity. Mam nadzieję, że jesteś medykiem i wiesz o czym piszesz. Jakoś po rozmowach z większościa medyków i koordynatorów w moim wojewodztwie  nie widziałem, żeby ktoś z entuzjazmem się o tym wypowiadał. Sorry ale jeżdżę w systemie ZRM i nie widzę tego pomysłu, chcę mieć u boku osobę z doświadczeniem, która robi to na codzień na etacie aby jako zespół podejmować właściwe decyzje za życie. W straży na ten moment jest to nie do zrealizowania i myślę, że za 10 lat będzie też ciężkie :)  Popytaj w okolicznych jrg jakie zdanie mają chłopacy na pewno nie takie jak myślisz. W mojej jrg jest 2 RM pracujących w zawodzie i więcej nie będzie w innych JRG podobnie więc o czym my rozmawiamy :) Daj ludzi doświadczonych, odpowiednią płacę, szkolenia, możliwość awansów i kształcenia do oficera jako medyk, zmieni to bardzo wiele w podejściu i tworzeniu nowych RM, jedyna droga, która może znaleźć sens i byt.
Jest ankieta na górze i jej wyniki. Zdecydowana większość nie chce tych karetek a jeśli już to za godne benefity itd. Chcecie rządzący to sobie sami wsiadajcie i bierzcie odpowiedzialność. I nie obiecujcie nic, bo na obietnicach się kończy tj. dla RM po covidzie. Już wszyscy biegną głosować na waszą partię…Koniec tematu.
W ankiecie powyżej wypowiedziało się około 0,4% strażaków PSP, 122 osoby na 30 tys formację, z czego 66 osób jest przeciw. Sorry ale nie można nazwać tego zdecydowaną większością. Chyba, że dla ciebie zdecydowana większość to twoja zmiana, JRG która krzyczy na stołówce, że nie chce ambulansów, a przyjdzie co do czego to się słowem nie odezwie przed swoim KP, KM czy KW tylko zwiesi głowę, przytaknie "Tak jest" i będzie się starał wykonywać zadania jak najlepiej, lub odejdzie z formacji.

Z mojego kręgu wygląda to tak, medycy którzy pracują w ZRM czy na oddziałach szpitalnych, nie widzą w tym pomyśle większego problemu, zaś medycy nie dorabiający, bez doświadczenia, są zesrani i krzyczą najgłośniej, że od takiego pomysłu trzeba trzymać się jak najdalej. Reszta po KPP ma to gdzieś, jak wejdzie to wejdzie nic nie poradzisz. Poza RM bez doświadczenia, nikt o tym nie rozmawia.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 11, 2023, 20:19:51 »
66 przeciw i 34 jeśli będą z tego poważne benefity. Mam nadzieję, że jesteś medykiem i wiesz o czym piszesz. Jakoś po rozmowach z większościa medyków i koordynatorów w moim wojewodztwie  nie widziałem, żeby ktoś z entuzjazmem się o tym wypowiadał. Sorry ale jeżdżę w systemie ZRM i nie widzę tego pomysłu, chcę mieć u boku osobę z doświadczeniem, która robi to na codzień na etacie aby jako zespół podejmować właściwe decyzje za życie. W straży na ten moment jest to nie do zrealizowania i myślę, że za 10 lat będzie też ciężkie :)  Popytaj w okolicznych jrg jakie zdanie mają chłopacy na pewno nie takie jak myślisz. W mojej jrg jest 2 RM pracujących w zawodzie i więcej nie będzie w innych JRG podobnie więc o czym my rozmawiamy :) Daj ludzi doświadczonych, odpowiednią płacę, szkolenia, możliwość awansów i kształcenia do oficera jako medyk, zmieni to bardzo wiele w podejściu i tworzeniu nowych RM, jedyna droga, która może znaleźć sens i byt.
Jest ankieta na górze i jej wyniki. Zdecydowana większość nie chce tych karetek a jeśli już to za godne benefity itd. Chcecie rządzący to sobie sami wsiadajcie i bierzcie odpowiedzialność. I nie obiecujcie nic, bo na obietnicach się kończy tj. dla RM po covidzie. Już wszyscy biegną głosować na waszą partię…Koniec tematu.
W ankiecie powyżej wypowiedziało się około 0,4% strażaków PSP, 122 osoby na 30 tys formację, z czego 66 osób jest przeciw. Sorry ale nie można nazwać tego zdecydowaną większością. Chyba, że dla ciebie zdecydowana większość to twoja zmiana, JRG która krzyczy na stołówce, że nie chce ambulansów, a przyjdzie co do czego to się słowem nie odezwie przed swoim KP, KM czy KW tylko zwiesi głowę, przytaknie "Tak jest" i będzie się starał wykonywać zadania jak najlepiej, lub odejdzie z formacji.

Z mojego kręgu wygląda to tak, medycy którzy pracują w ZRM czy na oddziałach szpitalnych, nie widzą w tym pomyśle większego problemu, zaś medycy nie dorabiający, bez doświadczenia, są zesrani i krzyczą najgłośniej, że od takiego pomysłu trzeba trzymać się jak najdalej. Reszta po KPP ma to gdzieś, jak wejdzie to wejdzie nic nie poradzisz. Poza RM bez doświadczenia, nikt o tym nie rozmawia.

No to Ja mam całkiem inne wnioski, u mnie na stacji zaczęła się szydera z PSP że będą cewnikować żuli i wszystko wozić na SOR . Na sorze mówią że i bez karetek z słabo wykwalikowanymi ludźmi mają już dość roboty a Ci pewnie wszystko będą zwozić bo się nie znają. I ogólnie atmosfera zrobiła się gorsza w pracy co do osób pracujących w tych dwóch systemach. A na zmianie każdy mówi że co chwile jakieś kontenery nam sprzedają na garażu miejsca nie ma  a tu jeszcze myślą o karetkach gdzie jest praca cięższa niż u Nas i bardziej odpowiedzialna ( podawanie leków, Kardiowersje, intubacje i tak dalej) a mamy to robić za płowe ich stawki... Więc myślę że w dziwnym miejscu pracujesz  :cooo: Szczerze mam wątpliwości czy  masz coś wspólnego z medycyną no nawet nie mogę sobie wyobrazić że na SOrze u Ciebie się cieszyli że będzie więcej pacjentów na już nie wydolnym Triage ...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2023, 20:36:30 wysłana przez zegpaw »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 11, 2023, 21:20:22 »
66 przeciw i 34 jeśli będą z tego poważne benefity. Mam nadzieję, że jesteś medykiem i wiesz o czym piszesz. Jakoś po rozmowach z większościa medyków i koordynatorów w moim wojewodztwie  nie widziałem, żeby ktoś z entuzjazmem się o tym wypowiadał. Sorry ale jeżdżę w systemie ZRM i nie widzę tego pomysłu, chcę mieć u boku osobę z doświadczeniem, która robi to na codzień na etacie aby jako zespół podejmować właściwe decyzje za życie. W straży na ten moment jest to nie do zrealizowania i myślę, że za 10 lat będzie też ciężkie :)  Popytaj w okolicznych jrg jakie zdanie mają chłopacy na pewno nie takie jak myślisz. W mojej jrg jest 2 RM pracujących w zawodzie i więcej nie będzie w innych JRG podobnie więc o czym my rozmawiamy :) Daj ludzi doświadczonych, odpowiednią płacę, szkolenia, możliwość awansów i kształcenia do oficera jako medyk, zmieni to bardzo wiele w podejściu i tworzeniu nowych RM, jedyna droga, która może znaleźć sens i byt.
Jest ankieta na górze i jej wyniki. Zdecydowana większość nie chce tych karetek a jeśli już to za godne benefity itd. Chcecie rządzący to sobie sami wsiadajcie i bierzcie odpowiedzialność. I nie obiecujcie nic, bo na obietnicach się kończy tj. dla RM po covidzie. Już wszyscy biegną głosować na waszą partię…Koniec tematu.
W ankiecie powyżej wypowiedziało się około 0,4% strażaków PSP, 122 osoby na 30 tys formację, z czego 66 osób jest przeciw. Sorry ale nie można nazwać tego zdecydowaną większością. Chyba, że dla ciebie zdecydowana większość to twoja zmiana, JRG która krzyczy na stołówce, że nie chce ambulansów, a przyjdzie co do czego to się słowem nie odezwie przed swoim KP, KM czy KW tylko zwiesi głowę, przytaknie "Tak jest" i będzie się starał wykonywać zadania jak najlepiej, lub odejdzie z formacji.

Z mojego kręgu wygląda to tak, medycy którzy pracują w ZRM czy na oddziałach szpitalnych, nie widzą w tym pomyśle większego problemu, zaś medycy nie dorabiający, bez doświadczenia, są zesrani i krzyczą najgłośniej, że od takiego pomysłu trzeba trzymać się jak najdalej. Reszta po KPP ma to gdzieś, jak wejdzie to wejdzie nic nie poradzisz. Poza RM bez doświadczenia, nikt o tym nie rozmawia.

No to Ja mam całkiem inne wnioski, u mnie na stacji zaczęła się szydera z PSP że będą cewnikować żuli i wszystko wozić na SOR . Na sorze mówią że i bez karetek z słabo wykwalikowanymi ludźmi mają już dość roboty a Ci pewnie wszystko będą zwozić bo się nie znają. I ogólnie atmosfera zrobiła się gorsza w pracy co do osób pracujących w tych dwóch systemach. A na zmianie każdy mówi że co chwile jakieś kontenery nam sprzedają na garażu miejsca nie ma  a tu jeszcze myślą o karetkach gdzie jest praca cięższa niż u Nas i bardziej odpowiedzialna ( podawanie leków, Kardiowersje, intubacje i tak dalej) a mamy to robić za płowe ich stawki... Więc myślę że w dziwnym miejscu pracujesz  :cooo: Szczerze mam wątpliwości czy  masz coś wspólnego z medycyną no nawet nie mogę sobie wyobrazić że na SOrze u Ciebie się cieszyli że będzie więcej pacjentów na już nie wydolnym Triage ...

Szczerze to mam wątpliwości czy potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że jestem medykiem po studiach, że pracuję w ZRM czy na oddziale. Pisząc "z mojego kręgu" miałem na myśli krąg PSP a ściślej, "moją" JRG i szczerze mam w dupie co myślą o nas ci z ZRM czy SOR, wystarczy mi widząc ich (oczywiście są wyjątki) zaangażowanie na zdarzeniach, przy poszkodowanych (piszę tu o ZRM, bo za chwile zaczniesz wywód, że ekipa SOR nie jeździ na zdarzenia)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.132
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 11, 2023, 23:41:49 »
Więc ogólnie cieszysz się, że dołożą nam kolejnych obowiązków, bez wzrostu wynagrodzeń? Będziesz czuł się bezpiecznie jeżeli przyjedzie do Ciebie albo Twoich bliskich dwóch gości z dyplomem bez żadnego doświadczenia? Wiesz już jakiego samochodu nie wyślesz do pożaru w budynku wielorodzinnym, bo będziesz musiał wysłać karetkę w celu zabezpieczenia działań? Wiesz, że samorządy już ledwo wiążą koniec z końcem, a teraz jak im dołożymy karetki to będzie jeszcze gorzej? Wiesz jaki jest poziom wyszkolenia w OSP w zakresie RM? Milion pytań bez odpowiedzi, pojechało paru gości do Chicago, mieli przywieźć dobre wieści i na tym mamy opierać powstanie równoważnego systemu do PRM. Przecież to się wszystko kupy nie trzyma.
Poza tym 01 już dawno mówił, że karetki jak i ustawa mają być lada dzień podpisane... Cóż, ktoś go chyba wyrolował

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 12, 2023, 09:41:23 »
Więc ogólnie cieszysz się, że dołożą nam kolejnych obowiązków, bez wzrostu wynagrodzeń? Będziesz czuł się bezpiecznie jeżeli przyjedzie do Ciebie albo Twoich bliskich dwóch gości z dyplomem bez żadnego doświadczenia? Wiesz już jakiego samochodu nie wyślesz do pożaru w budynku wielorodzinnym, bo będziesz musiał wysłać karetkę w celu zabezpieczenia działań? Wiesz, że samorządy już ledwo wiążą koniec z końcem, a teraz jak im dołożymy karetki to będzie jeszcze gorzej? Wiesz jaki jest poziom wyszkolenia w OSP w zakresie RM? Milion pytań bez odpowiedzi, pojechało paru gości do Chicago, mieli przywieźć dobre wieści i na tym mamy opierać powstanie równoważnego systemu do PRM. Przecież to się wszystko kupy nie trzyma.
Poza tym 01 już dawno mówił, że karetki jak i ustawa mają być lada dzień podpisane... Cóż, ktoś go chyba wyrolował
Czy się cieszę? Pozwól, że odpowie za mnie stary już nieżyjący komuch, posłużę się materiałem z YT

https://www.youtube.com/watch?v=saefxL73r1s

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 13, 2023, 12:16:31 »
Więc ogólnie cieszysz się, że dołożą nam kolejnych obowiązków, bez wzrostu wynagrodzeń? Będziesz czuł się bezpiecznie jeżeli przyjedzie do Ciebie albo Twoich bliskich dwóch gości z dyplomem bez żadnego doświadczenia? Wiesz już jakiego samochodu nie wyślesz do pożaru w budynku wielorodzinnym, bo będziesz musiał wysłać karetkę w celu zabezpieczenia działań? Wiesz, że samorządy już ledwo wiążą koniec z końcem, a teraz jak im dołożymy karetki to będzie jeszcze gorzej? Wiesz jaki jest poziom wyszkolenia w OSP w zakresie RM? Milion pytań bez odpowiedzi, pojechało paru gości do Chicago, mieli przywieźć dobre wieści i na tym mamy opierać powstanie równoważnego systemu do PRM. Przecież to się wszystko kupy nie trzyma.
Poza tym 01 już dawno mówił, że karetki jak i ustawa mają być lada dzień podpisane... Cóż, ktoś go chyba wyrolował
Czy się cieszę? Pozwól, że odpowie za mnie stary już nieżyjący komuch, posłużę się materiałem z YT

https://www.youtube.com/watch?v=saefxL73r1s

No to jak masz to w dupie to po co się wypowiadasz w tym temacie o którym z tego co widzę nie masz większego pojęcia i z tego co piszesz to Cię nie dotyczy. Jeżeli „Twoi” ratownicy chcą karetkę to proszę bardzo… niech działają  :rofl: 3-4 grupa, 300 dodatku i heja w miasto. Chłopaki z GBA 3 strzały, ratownicy w karę… przepraszam ambulansie 10 strzałów do nadciśnień, bólow brzucha, arytmii i co najlepsze… wszystko zwózka na SOR lub IP  :rofl:

O TAKĄ OPIEKĘ ZDROWOTNĄ I SŁUŻBĘ WALCZYŁEM  :rofl:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 13, 2023, 19:15:59 »
300 zł???? Ja po 14 latach służby mam tyle jestem nurkiem MSWiA i jeszcze w grupie  chemicznej zarty

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 13, 2023, 21:28:45 »
Śledzę temat "karetek w straży" od samego początku i czym dalej, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nic z tego nie będzie... ;)
Kto przyjdzie robić to samo w straży, co na karecie (a nawet więcej) za 3-4 krotnie mniejsze pieniądze?
Już widzę zmianę 24h i przypisanie mnie do ambulansu, kiedy to ja będę non stop na wyjazdach, a "stare ognie" za podobne pieniądze nie będą nadstawiać karku i po prostu będą czuwać i wyjadą raptem kilka razy w ciągu doby.
Jestem medykiem bez doświadczenia w PSP i chcąc nie chcąc za niedługo zostanę oddelegowany do odbycia stażu w naszym lokalnym SORze przez mojego KP po to aby zaspokoić KW, które wymaga medyków z ważnymi uprawnieniami. Osobiście? ...Nawet się z tego powodu cieszę. Odnowię sobie kwity, nabędę praktyki i mam nadzieję, że zachaczę się o SOR lub wskoczę na jakiś ZRM między służbami. Osobiście mam nadzieję, że skorzystam na tej całej "sytuacji".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 21:34:02 wysłana przez CVY »

Offline Dzikidziki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #592 dnia: Wrzesień 14, 2023, 11:37:43 »
...Nawet się z tego powodu cieszę. Odnowię sobie kwity, nabędę praktyki i mam nadzieję, że zachaczę się o SOR lub wskoczę na jakiś ZRM między służbami. Osobiście mam nadzieję, że skorzystam na tej całej "sytuacji".
Skoro chciałbyś zachaczyc o SOR/ZRM to dlaczego do tego czasu nie udałeś się na wolontariat? przyjmą z otwartymi rękami. Jeśli komendy zaczną hurtowo wysyłać strażaków do szpitali to nikt Cię później nie zatrudni. Już ratownicy się boją że im pracę zabierzemy.

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #593 dnia: Wrzesień 14, 2023, 12:10:29 »
Śledzę temat "karetek w straży" od samego początku i czym dalej, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nic z tego nie będzie... ;)
Kto przyjdzie robić to samo w straży, co na karecie (a nawet więcej) za 3-4 krotnie mniejsze pieniądze?
Już widzę zmianę 24h i przypisanie mnie do ambulansu, kiedy to ja będę non stop na wyjazdach, a "stare ognie" za podobne pieniądze nie będą nadstawiać karku i po prostu będą czuwać i wyjadą raptem kilka razy w ciągu doby.
Jestem medykiem bez doświadczenia w PSP i chcąc nie chcąc za niedługo zostanę oddelegowany do odbycia stażu w naszym lokalnym SORze przez mojego KP po to aby zaspokoić KW, które wymaga medyków z ważnymi uprawnieniami. Osobiście? ...Nawet się z tego powodu cieszę. Odnowię sobie kwity, nabędę praktyki i mam nadzieję, że zachaczę się o SOR lub wskoczę na jakiś ZRM między służbami. Osobiście mam nadzieję, że skorzystam na tej całej "sytuacji".
Potrzebujesz decyzji komendanta by zachaczyc się do pracy....?  Samemu nie dasz rady podejść do kadr w szpitalu? Ja Ci powiem jak to będzie wyglądało jak komenda Cię tam wyśle, będziesz opróżniał kaczki i przebierał Pampersy taka jest prawda. Co innego jak byś sam tam poszedł i dopiero pa jakimś czasie mówiły że jesteś z PSP. 

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #594 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:50:58 »
Więc ogólnie cieszysz się, że dołożą nam kolejnych obowiązków, bez wzrostu wynagrodzeń? Będziesz czuł się bezpiecznie jeżeli przyjedzie do Ciebie albo Twoich bliskich dwóch gości z dyplomem bez żadnego doświadczenia? Wiesz już jakiego samochodu nie wyślesz do pożaru w budynku wielorodzinnym, bo będziesz musiał wysłać karetkę w celu zabezpieczenia działań? Wiesz, że samorządy już ledwo wiążą koniec z końcem, a teraz jak im dołożymy karetki to będzie jeszcze gorzej? Wiesz jaki jest poziom wyszkolenia w OSP w zakresie RM? Milion pytań bez odpowiedzi, pojechało paru gości do Chicago, mieli przywieźć dobre wieści i na tym mamy opierać powstanie równoważnego systemu do PRM. Przecież to się wszystko kupy nie trzyma.
Poza tym 01 już dawno mówił, że karetki jak i ustawa mają być lada dzień podpisane... Cóż, ktoś go chyba wyrolował
Czy się cieszę? Pozwól, że odpowie za mnie stary już nieżyjący komuch, posłużę się materiałem z YT

https://www.youtube.com/watch?v=saefxL73r1s

No to jak masz to w dupie to po co się wypowiadasz w tym temacie o którym z tego co widzę nie masz większego pojęcia i z tego co piszesz to Cię nie dotyczy. Jeżeli „Twoi” ratownicy chcą karetkę to proszę bardzo… niech działają  :rofl: 3-4 grupa, 300 dodatku i heja w miasto. Chłopaki z GBA 3 strzały, ratownicy w karę… przepraszam ambulansie 10 strzałów do nadciśnień, bólow brzucha, arytmii i co najlepsze… wszystko zwózka na SOR lub IP  :rofl:

O TAKĄ OPIEKĘ ZDROWOTNĄ I SŁUŻBĘ WALCZYŁEM  :rofl:
To czy mam w jakimś temacie pojęcie, to pozwól, że nie ty będziesz oceniał. Wypowiadam się w kwestii nie tyle co ambulansów, ale waszego podejścia do tematu. Tak ostro kozaczycie w sieci na forum a w życiu realnym, w służbie, słowem się odezwać jeden z drugim nie potrafi. Co tu z resztą wymagać, niby funkcjonariusz ze średnim, czy z wyższym a chcą się "ZACHACZYĆ" ja jebie, tragedia.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #595 dnia: Wrzesień 14, 2023, 15:43:21 »
W aspekcie medycyny ratunkowej daje sobie łeb uciąć, że nie masz sądząc po Twoich wypowiedziach. Ja akurat wiem co mówię, bo wiem z czym to się je. I cieszę się, że czynni ratownicy w PSP są świadomi odpowiedzialności jaką ponoszą.

Wy natomiast jesteście mocni w gębie przy stole na stołówce jak żurek na śniadanie jecie, a jak przychodzi recertyfikacja to wieczny tekst: „panie puść Pan bo to moja ostatnia recertyfiakcja, bo na emeryturę idę” … PORAŻKA. Z resztą życie nie raz pokazało, że nie tylko z recertyfikacjami tak jest  :rofl:

Odnośnie kozaczenia w sieci to też źle trafiłeś, bo akurat jestem z osób które jak coś im się nie podoba to o tym mówią.
Trzeba było napisać do KG w sprawie szkół dla chłopaków z COVID? Napisałem osobiście.
Trzeba było forsować pewne rzeczy na terenie województwa czy powiatu? Forsowałem… więc nie oceniaj wszystkich przez pryzmat swoich ludzi.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #596 dnia: Wrzesień 14, 2023, 16:35:30 »
W aspekcie medycyny ratunkowej daje sobie łeb uciąć, że nie masz sądząc po Twoich wypowiedziach. Ja akurat wiem co mówię, bo wiem z czym to się je. I cieszę się, że czynni ratownicy w PSP są świadomi odpowiedzialności jaką ponoszą.

Wy natomiast jesteście mocni w gębie przy stole na stołówce jak żurek na śniadanie jecie, a jak przychodzi recertyfikacja to wieczny tekst: „panie puść Pan bo to moja ostatnia recertyfiakcja, bo na emeryturę idę” … PORAŻKA. Z resztą życie nie raz pokazało, że nie tylko z recertyfikacjami tak jest  :rofl:

Odnośnie kozaczenia w sieci to też źle trafiłeś, bo akurat jestem z osób które jak coś im się nie podoba to o tym mówią.
Trzeba było napisać do KG w sprawie szkół dla chłopaków z COVID? Napisałem osobiście.
Trzeba było forsować pewne rzeczy na terenie województwa czy powiatu? Forsowałem… więc nie oceniaj wszystkich przez pryzmat swoich ludzi.
Udowodnij.... napisać na forum co to ja nie zrobiłem, też potrafię, ba, każdy głupi potrafi.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #597 dnia: Wrzesień 14, 2023, 16:50:44 »
To się odezwij na priv…
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #598 dnia: Wrzesień 14, 2023, 17:06:44 »
Już tak się napociliście, nawymyślaliście, bo ten to medyk w PSP, a tamten to KPP w PSP tylko, bo ktoś na SOR pracuje i wie....

Jedna prosta rzecz! Czy ktokolwiek z was dysponuje DOKUMENTEM (nie informacjami prasowymi) odnośnie zadań i kompetencji osób które miałyby jeździć na karetkach w PSP/OSP?
Uświadomcie sobie że jeżeli, zgodnie z zapowiedziami, karetki trafią do PSP i (tylko) do OSP w KSRG, to w większości przypadków na danym terenie zwiększycie ilość zespołów o 300-500%? I pewnie nagle o tyle samo zwiększy się ilość zgłoszeń?
Uważacie że ratownikom z PSP/OSP ktoś nagle pozwoli wypisywać recepty? Podawać leki?
A co jest obecnie - nie ma karetki jedzie cały zastęp... zamiast tego pojedzie dwóch ludzi karetką. Owszem mogliby pojechać kwatermistrzowskim i byłoby to samo.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #599 dnia: Wrzesień 14, 2023, 17:23:06 »
Tak się składa, że siedzę trochę w tym temacie i rozpytałem kolegów z Polski jak to u nich wygląda. Zapytaj się znajomych z Wielkopolski czy nie podają leków, nie robią wkłuć doszpikowych… poza tym jest rozporządzenie MSWiA, które mówi co ratownik medyczny w służbie może…

na danym terenie zwiększycie ilość zespołów o 300-500%? I pewnie nagle o tyle samo zwiększy się ilość zgłoszeń?

No i sam sobie odpowiedzialeś jaki jest sens zakupywania ponad 2000 karetek  :wall:

Jeszcze jedna kwestia … Ratownik medyczny nie wypisuje recept. Jedyne co Ci mogę wypisać to kartę zgonu i to tylko w określonych przypadkach.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !