Autor Wątek: Karetki w PSP…  (Przeczytany 143256 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #550 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:00:47 »
@MIKO powiedział współtwórca co chciał przywrócić książeczkę z PRLu... Ot nowoczesność...
Tam jest twoje nazwisko...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:04:52 »
Tylko jak by ta książeczka była to by nie zginęło dwóch strażaków w Białymstoku ale co tam o dwóch nie chodzi, a jeszcze w Krakowie na Autostradzie również nie było by trupa.
A tak uprawiamy "sztukę artystyczną" gaszenia pożarów :)  O innych przypadkach nie będę wspominał bo w tym temacie to się uwsteczniamy,

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:08:58 »
Tylko jak by ta książeczka była to by nie zginęło dwóch strażaków w Białymstoku wale co tam o dwóch nie chodzi, a jeszcze w Krakowie na Autostradzie również nie było by trupa.
A tak uprawiamy "sztukę artystyczną" gaszenia pożarów :)  O innych przypadkach nie będę wspominał bo w tym temacie to się uwsteczniamy,
Zabawny jesteś... Wywaliłeś cały wątek (jako MOD) jak wyśmiewałem wasze normatywy gdzie w tej książce ten sam normatyw pierwszego wyjazdu był w centrum metropolii i na najodleglejszej prowincji...  Książka była nie warta papieru na którym była drukowana   :rofl: Gdyby było inaczej nie skasował byś całej dyskusji  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:18:48 »
No może wówczas były takie polecenia. I gwarantuje ci żeby nie ambicja jednego Komendanta by być na tej liście autorów to byś dziś miał obrytą tą książeczkę :)

I prędzej czy później to nastąpi bo nie można w nieskończoność uprawiać sztuki licząc że nikt się nie kapnie że coś jest nie halo. W Białymstoku któryś KDR usłyszał zarzuty zresztą nie zgadzam się z nimi bo nie on był tam winny. W Koszalinie było już blisko.  Spokojnie poczekamy :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:21:19 »
Mnie bardziej martwił wtedy dobór sprzętu który oferowała jedna firma w kraju pamiętasz jaka? Bo moim zdaniem z tej przyczyny wykasowałeś wpisy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #555 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:29:27 »
Nie było takiego sprzętu :) nacisk od nas samych był tak duży że każdy sprzęt został tak opisany by każdy mógł go dostarczyć.

A pamiętasz np. że w normatywie wyposażenia był zapis że każdy pojazd który w rejonie ma drogę szybkiego ruchu albo autostradę powinien mieć specjalne światła wczesnego ostrzegania. Powiedz to tym z Krakowa. Od wypadku trochę minęło i żadne zalecenia nie powstały. Zresztą jak w każdym innym przypadku ogólnie jesteśmy zajebiści. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #556 dnia: Sierpień 14, 2023, 23:36:37 »
Nie było takiego sprzętu :) nacisk od nas samych był tak duży że każdy sprzęt został tak opisany by każdy mógł go dostarczyć.

A pamiętasz np. że w normatywie wyposażenia był zapis że każdy pojazd który w rejonie ma drogę szybkiego ruchu albo autostradę powinien mieć specjalne światła wczesnego ostrzegania. Powiedz to tym z Krakowa. Od wypadku trochę minęło i żadne zalecenia nie powstały. Zresztą jak w każdym innym przypadku ogólnie jesteśmy zajebiści.
Był i tylko jedna firma miała te podpory w ofercie i a i chyba z lancą było podobnie... Najdziwniejsze zalecenia ever... Ta wasza książeczka  :wacko: Podawałem przykałd jednostki z centrum wielkiego miasta i z KP V kategorii gdzie pierwsze wyjazdy miały tak samo wygądać... Jeśli dobrze pamiętam to nawet tłumice się zgadały   :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #557 dnia: Sierpień 15, 2023, 00:11:53 »
No widzisz i znów konfabulujesz i mijasz się z prawdą.

Zapis w normatywie wyposażenia był dokładnie taki :

Stabilizująca podpora ratownicza zintegrowana z pasem
mocującym na zwijaczu o minimalnej długości w pozycji
złożonej 100 cm i nośności min. 1500 kg

Mieściły się w nim wszystkie dostępne wówczas podpory na rynku. Mało tego z uwagi że Holmatro miało mniejszą pozycję spoczynkową 108 cm a reszta 120 cm to specjalnie zmniejszyliśmy tą wysokość do 100 cm by każdy się mieścił. Zrobiliśmy ukłon w stronę Holmatro bo jak ktoś wpisał by w przetargu o max pozycji złożonej 110 cm bo nie mieści się do wozu to było by to zgodne z normatywem i reszta by miała ograniczone szanse.

Dlatego strzelasz kulą w płot bo bardzo dokładnie tego pilnowaliśmy by właśnie nie narazić się na takie złośliwe zarzuty. I dziś w wytycznych do RT na poziomie podstawowym również są podpory bardzo ogólnie opisane,


Natomiast co do normatywów wyposażenia wspólnych dla wszystkich pojazdów PSP w danych kategoriach to odsyłam na stronę KG dział logistyka - tam do dziś widnieją normatywy i niema podziału na wieś i miasto :) :)  Pomijam że chyba była jakaś nowelka ostatnio i się wyśmiewano że 2023 r samochód pierwszo wyjazdowy PSP nie musi mieć kamery termowizyjnej. W każdym razie ktoś mi to pisał nie sprawdzałem.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 00:18:55 wysłana przez MIKO »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.132
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #558 dnia: Sierpień 15, 2023, 08:29:24 »
Panie @Equinox to powiedz mi teraz jak są pisane przetargi na ileś sztuk samochodów na cały kraj. Przychodzą samochody ze sprzętem i nie ważne czy to jest JRG w Bytomiu (czyli teren typowo miejski) czy JRG w Mońkach, gdzie mamy wieś, wszystkie auta mają taki sam sprzęt. I tak jak wspomial MIKO standard wyposażenia jest taki sam bez względu na kategorię komendy, a kwestia dodatkowego wyposażenia należy potem do konkretnej jednostki. Więc nie pisz tutaj głupot, bo widać po Twoich postach, że nie zależy Ci na rozwoju formacji. Zresztą mało kiedy piszesz coś z sensem na temat taktyki działań, dla Ciebie straż to chyba tylko ZZ.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpień 15, 2023, 08:54:47 »
Panie @Equinox to powiedz mi teraz jak są pisane przetargi na ileś sztuk samochodów na cały kraj. Przychodzą samochody ze sprzętem i nie ważne czy to jest JRG w Bytomiu (czyli teren typowo miejski) czy JRG w Mońkach, gdzie mamy wieś, wszystkie auta mają taki sam sprzęt. I tak jak wspomial MIKO standard wyposażenia jest taki sam bez względu na kategorię komendy, a kwestia dodatkowego wyposażenia należy potem do konkretnej jednostki. Więc nie pisz tutaj głupot, bo widać po Twoich postach, że nie zależy Ci na rozwoju formacji. Zresztą mało kiedy piszesz coś z sensem na temat taktyki działań, dla Ciebie straż to chyba tylko ZZ.
Chyba, żartujesz? Weź znajdź ostatnio jakikolwiek przetarg gdzie były pełne wyposażenie auta zgodne z normatywem pierwszowyjazdowego.
https://remiza.com.pl/kw-psp-lodz-zamawia-wozy-ratowniczo-gasnicze/ 5 aut z czego 4 rodzaje bez wyposażenia poza podstawowym
https://remiza.com.pl/osiem-wozow-dla-lubelskiej-psp-trwa-przetarg/ 8 aut bez wyposażenia poza podstawowym
Wszędzie takie sam  :rofl: Widziałem przetargi podzielone na 17 części gdzie zamawiano kilka rodzai aut gaśniczych w zależności dla kogo.
Mi bardzo, zależy na dobru formacji którą psują turbole oraz ludzie którzy biorą do zespołów właścicieli firm produkujących/ handlujących sprzętem ppoż.
Zaraz i tak dyskusja poleci do kosza bo nie jest w temacie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.132
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #560 dnia: Sierpień 15, 2023, 09:13:18 »
Ale tu też nie chodzi o kwestię wyposażenia, ale również o to na jakich podwoziach te samochody trafiają do odbiorców, bo potem mamy takie kwiatki jak samochód terenowy w centrum dużego miasta, który nie jest w żadnym odwodzie itd. (przykład SGSP i ich Iveco).  A straż najbardziej psuje bierność.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #561 dnia: Sierpień 15, 2023, 09:32:45 »
Ale tu też nie chodzi o kwestię wyposażenia, ale również o to na jakich podwoziach te samochody trafiają do odbiorców, bo potem mamy takie kwiatki jak samochód terenowy w centrum dużego miasta, który nie jest w żadnym odwodzie itd. (przykład SGSP i ich Iveco).  A straż najbardziej psuje bierność.
Szkoły to stan umysłu  :rofl: Raz piszesz tak:
Przychodzą samochody ze sprzętem i nie ważne czy to jest JRG w Bytomiu (czyli teren typowo miejski) czy JRG w Mońkach, gdzie mamy wieś, wszystkie auta mają taki sam sprzęt.
Potem inaczej weź ty się zdecyduj. A KP/KM i zapewne SGSP ma możliwość ingerencji w OPZ ba najczęściej KP/KM musi tego OPZta stworzyć  :rofl: a w przypadku projektów typu drogi czy kolej to pytano nas jakiego rodzaju auto chcemy  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.132
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #562 dnia: Sierpień 15, 2023, 10:54:45 »
Jedno z drugim się łączy, a wspólnym mianownikiem jest to, że daje się auta nie patrząc na rejon czy jego charakterystykę. Są kraje gdzie standard wyposażenia jest taki sam na każdym samochodzie i nawet w każdej skrytce jest to samo. W Polsce coś nie do ogarnięcia.
Jakoś te twoje zapytania o to jakie chcecie samochody nie bardzo sprawdzają się w kraju, bo sam jestem świadkiem jak z przetargu miały być auta na szosowym podwoziu, a trzeba było brać na uterenowionym, bo albo bierzecie takie albo wcale.

Związki to też stan umysłu co widać po innych wątkach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #563 dnia: Sierpień 15, 2023, 11:02:27 »
Jedno z drugim się łączy, a wspólnym mianownikiem jest to, że daje się auta nie patrząc na rejon czy jego charakterystykę. Są kraje gdzie standard wyposażenia jest taki sam na każdym samochodzie i nawet w każdej skrytce jest to samo. W Polsce coś nie do ogarnięcia.
Jakoś te twoje zapytania o to jakie chcecie samochody nie bardzo sprawdzają się w kraju, bo sam jestem świadkiem jak z przetargu miały być auta na szosowym podwoziu, a trzeba było brać na uterenowionym, bo albo bierzecie takie albo wcale.
Jakie to kraje?
Nikt nie kazał kupić tych aut... My w tym pędzie po nowe auta już dawno się pogubiliśmy tak jak ze standardami wyposażenia w każdych kolejnych zasadach  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpień 15, 2023, 11:51:01 »
Niedawno zastanawialiśmy się czy jest jakakolwiek szansa umieścić na samochodzie sprzęt wymagany w zakresie podstawowym z każdej dziedziny ratownictwa
Wniosek jest prosty
Nie istnieje taki samochód, który byłby w stanie to wszystko pomieścić więc jaki sens wciąż rozbudowywać wymagania sprzętowe?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpień 15, 2023, 12:48:18 »
Eqinox  realizuje zadania, choć nie wiem czy mocodawcy będą zadowoleni że mnie wciąga w dyskusję bo jest szansa że zawsze jedno zdanie za dużo napiszę.
Ale jako przedstawiciel Ski , podwyżki, system emerytalno-rentowy, przepis kwalifikacyjny - OK ale sprawy techniczne to już tak średnio :)

Wracając jeszcze na chwilę do przywoływanego regulaminu i standaryzacji wyposażenia samochodów gaśniczych.
Po pierwsze zespół powołał Komendant Główny zatwierdzając jego członków, po drugie przedstawił szczegółowe wymagania co do kształtu dokumentu, My dbaliśmy tylko by nie nie była to właśnie książeczka z czasami i ocenami jak w PRL. Był tam głębszy sens ale nie miejsce i czas.

Natomiast w temacie tamtego standardu wyposażenia przemyślenia były głębsze niż tylko wykaz sprzętu. W pierwszej kolejności podnosiliśmy całkowicie inną kwestię. Obowiązujący chyba do dziś dość skromny standard dla PSP to jak pamiętam 750 kg sprzętu co przekłada się na projekty samochodów i zapas masowy i kubaturę. Oczywiście strażacy w związku z postępem ratownictwa wożą tego sprzętu więcej często samemu go montując, a jak stwierdza słusznie kolega wyżej i tak trudno go zmieścić zgodnie z wytycznymi specjalizacji na poziomie podstawowym. Pomijam już tak kuriozalne sytuacje jak w sąsiedniej JRG gdzie sprzęt do RW jest na GCBA a sanie lodowe jedyny ich sprzęt pływający montuje się na wozie przed garażem w momencie wyjazdu więc nie muszę podnosić jaki jest czas wyjazdu.

Co z ty związane poza brakiem miejsca samochody są przeciążone, często nie równomiernie rozłożona masa sprzętu itd. Leży to również w bezpośrednim związku z świadectwem CNBOP a właściwie jego utratą. Tyczy się to praktycznie większości samochodów eksploatowanych w Polsce. Zresztą obecny 01 KG jeszcze w Wlkp zmagał się z problemem przeciążonych samochodów itp. temat trudny bo z jednej strony strażacy chcieli mieć wymagany sprzęt, z drugiej strony podnosili problem przeciążonych samochodów. Komendant Suski szedł dalej w swoich przemyśleniach bo oczekiwał również standardu rozmieszczenia sprzętu tak by każdy strażak umiał znaleźć sprzęt w innym samochodzie. Czyli sprzęt hydrauliczny np. pierwsza skrytka za kierowcą itd. Tak daleko się nie posunęliśmy jednak wykaz miał być tak szeroki by wymusił docelowo zmiany konstrukcyjne pojazdów pod względem zabezpieczonej masy i objętości. Kwestią dyskusyjną było ile i jak długo będziemy dochodzić do tego. Jednak z wstępnych wyliczeń wychodziło że musimy mieć min. dwukrotny wzrost dopuszczalnej masy sprzętu. A pominęliśmy takie rozwiązania jak dziś obowiązują że np. będzie na pierwszo wyjazdowym samochodzie skokochron szybko montowalny. 

Podsumowując prawdą jest że standard wyposażenia na poziomie podstawowym ni jak ma się do standardu wyposażenia samochodu. Oczywiście możemy podnosić że standard specjalizacji ma się do jednostki co nie musi się przekładać na jeden samochód. Dochodzimy jednak wówczas do sytuacji że jak jedziemy z zdarzenia na zdarzenie np. zestawem GBA + SD to okazuje się że na samochodzie nie mamy sprzętu do Ratownictwa Wodnego bo ten z braku miejsca jest np. na GCBA. 

Wydaje mi się że nie muszę dalej rozwijać tego tematu, problem że mało do dziś z tym zrobiła formacja, a producenci wychodzą z wytycznych do standaryzacji dla danego typu i często mówią nie da się tyle jest oczekiwane w standardzie i więcej nie zmieścimy. Potem w jednostkach są dorabiane mocowania, zmieniana konfiguracja bo potrzeba posiadania jest silniejsza. Ale tak nie mogło być i to leżało u podstaw bardzo szerokiego wyposażenia który wówczas przedstawiliśmy w standaryzacji. Oczywiście nie wyczerpaliśmy tematu bo świat idzie do przodu i każdego roku pojawia się nowy sprzęt i nowe rozwiązania (np. samochody elektryczne)  co będzie wymuszać dokładanie kolejnego sprzętu. Dlatego mówiliśmy wówczas o wymuszeniu na producentach zapasu.

@Eqinox  nie wiem czy rozumiesz na jakich zasada działa tzw. przemysł. Ja nie handluje sprzętem ja go projektuję. Więc raz muszę mieć widzę co oczekują strażacy. Dwa jest to dla mnie mało ważne co jest wpisane w standardach i wytycznych ponieważ jestem wstanie się do tego dostosować, Jak jutro wpiszesz podporę o innych parametrach to ją w ciągu max miesiąca wprowadzimy na rynek. Więc nie podnoś takich bajek że ktoś coś zapisał pod kogoś, dla mnie mogło być tam wpisane cokolwiek i tak bym się dostosował jak bym czuł taką potrzebę. Jednak niestety w większym czy mniejszym kontakcie z strażakami ale to przemysł dyktuje pewne rozwiązania, formacja może jedynie pokazywać problemy które ma do rozwiązania, a my analizując rynek testujemy możliwości i opłacalność produkcji.

Podsumowując standardy wyposażenia - dalej stoimy w tym temacie w miejscu w oparciu o mało udane wytyczne z przed dekady.     
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 12:55:39 wysłana przez MIKO »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #566 dnia: Sierpień 15, 2023, 13:05:26 »
MIKO, miałem przyjemność zobaczenia rozwiązań i rozmieszczenia sprzętu w samochodzie demonstracyjnym jednego z wiodących producentów na zachodzie.
Niestety dzieli nas przepaść jeśli chodzi o ergonomię i wykorzystanie przestrzeni.


PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #567 dnia: Sierpień 15, 2023, 13:12:01 »
Ale to tylko nasza wina - Polscy producenci zagranicę również produkują takie samochody i tu Polski przemysł nie może czuć się gorszy od zachodnich firm. Tylko trzeba precyzować oczekiwania, tworzyć pod to przepisy itd. Zapamiętaj jedną rzecz - Przemysł produkuje by zarabiać i niema mowy o charytatywności - jak słyszę takie opowieści że szczegóły uwzględnimy podczas produkcji to znaczy że ktoś ma bardzo skromne oczekiwania :) :). Wielu rzeczy po przetargu i podpisaniu umowy już się nie uzgodni.   

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #568 dnia: Sierpień 15, 2023, 16:29:02 »
Jest jeszcze jedna kwestia- cena.Auta u nas są zabójczo drogie i nie idzie to w parze z jakością i dbałością o klienta.Tak jest kidy z golóry wiadomo   że muszą kupić x wozów i wciśniemy im wszystko.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #569 dnia: Sierpień 15, 2023, 16:57:47 »
Na to też były pomysły by uwolnić rynek, a przy okazji zakończyć patologię.
Czyli zamiast drogiego CNBOP na typ/model wprowadzić świadectwo jak na samochody sprowadzane z zagranicy.
Czyli każdy samochód przechodzi jakieś tam badanie jak już upieramy się na CNBOP ale za 10-12 tyś zł a nie 5-7 razy tyle.
Kończymy temat naginania rzeczywistości i odmienności wersji ,a przy okazji uwalniamy rynek na producentów z poza Polski.
Ewentualnie można by wprowadzić badania podzespołów bazowych - pomp, sygnałów, oświetlenia, układów pomiarowych itp. - które mogą być zastosowane w pojeździe bazowym by uprościć procedurę oceny konkretnego pojazdu. Czyli zobowiązać producentów polskich i zagranicznych do stosowania określonych przebadanych podzespołów.

Tu możliwości jest naprawdę wiele jak chcemy dać żyć CNBOP
   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 17:03:59 wysłana przez MIKO »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #570 dnia: Sierpień 15, 2023, 19:03:03 »
Eqinox  realizuje zadania, choć nie wiem czy mocodawcy będą zadowoleni że mnie wciąga w dyskusję bo jest szansa że zawsze jedno zdanie za dużo napiszę.
Ale jako przedstawiciel Ski , podwyżki, system emerytalno-rentowy, przepis kwalifikacyjny - OK ale sprawy techniczne to już tak średnio :)
Wracając jeszcze na chwilę do przywoływanego regulaminu i standaryzacji wyposażenia samochodów gaśniczych.
Po pierwsze zespół powołał Komendant Główny zatwierdzając jego członków, po drugie przedstawił szczegółowe wymagania co do kształtu dokumentu, My dbaliśmy tylko by nie nie była to właśnie książeczka z czasami i ocenami jak w PRL. Był tam głębszy sens ale nie miejsce i czas.
Nie istniej ktoś taki jak mój mocodawca i piszę co chcę ale to chyba komplement  :wacko: No ale skoro już mnie prowokujesz to parę zdań za dużo... Zespół został stworzony wokół SA PSP Poznań i stworzył "coś" który w mojej osobistej hierarchii jest na pudle (pierwszy nie jest bo tam bezapelacyjne są zasady doskonalenia zawodowego gdzie punkty zdobywało się nie za uczestnictwo w czymkolwiek czy to ćwiczenia czy szkolenia tylko dzięki przychylności przełożonego  :rofl: ) najgłupszych "tworów" w nowożytnej historii PSP. Co do twojej obecności w zespole firma MIKOrescuetech wg kodu PKD zajmuje się produkcją sprzętu który został wpisany do tych zasad. No chyba, że nie masz nic wspólnego z tą firmą??
Żeby nie było katalog:
https://www.facebook.com/photo?fbid=717588503488690&set=pcb.717589936821880&locale=pl_PL
Dbaliście i skopiowaliście rozwiązanie z PRLu... Specjalnie na dyskusję z tobą znalazłem normatywy z lat 80 i książeczkę z założeniami/ćwiczeniami co nie było łatwe a ty wszystko pokasowałeś  :rofl: 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 832
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpień 15, 2023, 23:07:08 »
MIKO, miałem przyjemność zobaczenia rozwiązań i rozmieszczenia sprzętu w samochodzie demonstracyjnym jednego z wiodących producentów na zachodzie.
Niestety dzieli nas przepaść jeśli chodzi o ergonomię i wykorzystanie przestrzeni.
Ale jak to ? Bez naszego rodzimego Cnbop udało im się osiągnąć taki efekt ? 😝

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpień 15, 2023, 23:30:57 »
Eqinox  realizuje zadania, choć nie wiem czy mocodawcy będą zadowoleni że mnie wciąga w dyskusję bo jest szansa że zawsze jedno zdanie za dużo napiszę.
Ale jako przedstawiciel Ski , podwyżki, system emerytalno-rentowy, przepis kwalifikacyjny - OK ale sprawy techniczne to już tak średnio :)
Wracając jeszcze na chwilę do przywoływanego regulaminu i standaryzacji wyposażenia samochodów gaśniczych.
Po pierwsze zespół powołał Komendant Główny zatwierdzając jego członków, po drugie przedstawił szczegółowe wymagania co do kształtu dokumentu, My dbaliśmy tylko by nie nie była to właśnie książeczka z czasami i ocenami jak w PRL. Był tam głębszy sens ale nie miejsce i czas.
Nie istniej ktoś taki jak mój mocodawca i piszę co chcę ale to chyba komplement  :wacko: No ale skoro już mnie prowokujesz to parę zdań za dużo... Zespół został stworzony wokół SA PSP Poznań i stworzył "coś" który w mojej osobistej hierarchii jest na pudle (pierwszy nie jest bo tam bezapelacyjne są zasady doskonalenia zawodowego gdzie punkty zdobywało się nie za uczestnictwo w czymkolwiek czy to ćwiczenia czy szkolenia tylko dzięki przychylności przełożonego  :rofl: ) najgłupszych "tworów" w nowożytnej historii PSP. Co do twojej obecności w zespole firma MIKOrescuetech wg kodu PKD zajmuje się produkcją sprzętu który został wpisany do tych zasad. No chyba, że nie masz nic wspólnego z tą firmą??
Żeby nie było katalog:
https://www.facebook.com/photo?fbid=717588503488690&set=pcb.717589936821880&locale=pl_PL
Dbaliście i skopiowaliście rozwiązanie z PRLu... Specjalnie na dyskusję z tobą znalazłem normatywy z lat 80 i książeczkę z założeniami/ćwiczeniami co nie było łatwe a ty wszystko pokasowałeś  :rofl:

Ale to jakaś tajemnica, odkrycie :):)  Nie ośmieszaj się byłem na tym forum moderatorem zanim firmę założyłem - z pasji a nie dla pieniędzy i zawsze umiałem to oddzielić minimum po stronie zarabiania pieniędzy. Bo wiedzę z wielu przedsięwzięć sobie bardzo cenię i na pewno jest dla mnie cenna. Nigdy nie ukrywałem czym się zajmuje i chyba każdy stary użytkownik tego forum mnie z tym kojarzy :)  Natomiast dla spokojności twojego sumienia związkowego moja firma nigdy nie wystawiła żadnej faktury dla PSP właśnie z takich powodów :) :) :)

Więc gratuluję odkryć które każdy zna i nie są tajemnicą :) :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpień 16, 2023, 06:46:49 »
Ale to jakaś tajemnica, odkrycie :):)  Nie ośmieszaj się byłem na tym forum moderatorem zanim firmę założyłem - z pasji a nie dla pieniędzy i zawsze umiałem to oddzielić minimum po stronie zarabiania pieniędzy. Bo wiedzę z wielu przedsięwzięć sobie bardzo cenię i na pewno jest dla mnie cenna. Nigdy nie ukrywałem czym się zajmuje i chyba każdy stary użytkownik tego forum mnie z tym kojarzy :)  Natomiast dla spokojności twojego sumienia związkowego moja firma nigdy nie wystawiła żadnej faktury dla PSP właśnie z takich powodów :) :) :)
Więc gratuluję odkryć które każdy zna i nie są tajemnicą :) :)
Rozpoczęcie działalności:2003-04-09 a na forum zarejestrowałeś się dwa lata później cud?. Dystrybutorzy tez nie wystawili?  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2023, 06:55:12 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 16, 2023, 09:15:11 »
 :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Naprawdę zaczynam się obawiać o PSP chyba że jesteś tam jakimś wyjątkiem :) :)
Oczywiście nie sprawdziłeś że to firma z sklepami odzieżowymi mojej żony :) :) Mogłeś sobie stanik kupić :)  Żebyś nie musiał szukać pierwszą firmę miałem 89/90   ^_^