Autor Wątek: Nagrody na koniec roku  (Przeczytany 3503 razy)

Offline arni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Nagrody na koniec roku
« dnia: Październik 29, 2006, 11:26:04 »
Mam pytanie do wszystkich kolegów .Przyznane zostaly kwoty nagród niestety wedlug tego co nam przekazal d-ca nagroda jest ponoc uznaniowa czyli nie wszyscy ja dostac moga.Dotad bylo tak ze była dolna granica i górna ale dostawali wszyscy jak jest u was.Pozdrawiam .Arni wawa

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2006, 11:54:44 »
Nagrody z rzeczy samej są uznaniowe i trudno twierdzić, że każdy winien ją dostać > nawet największy leser i podpadziocha. Ostatnie zmiany w ustawie o PSP odbrały związkom zawodowym prawo opiniowania nagród, tak więc na dzień dzisiejszy o nagrodach decyduje uprawniony do mianowania/powołania czyli komendant. Czy robi to obiektywnie, to już inna bajka.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2006, 14:13:48 »
U mnie nagród nie dostaną strażacy ponizej 1 roku służby oraz wszyscy którzy w zeszłym roku byli karani dyscyplinarnie(akurat nikt taki nie był). Chyba złamaliśmy prawo bo zz opiniowały zasady rozdziału a ściślej mówiąc minimum wysokości nagrody.

Offline ryszorek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2006, 19:58:28 »
Jestem zdania, że czas na nagrody jest w pożarnictwie w maju. Pod koniec roku - w związku ze świętami, "nagrody"  powinny mieć charakter powszechny. Co o tym sądzicie ?

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2006, 20:36:36 »
Witam
U nas nagrody na koniec roku dostają prawie wszyscy  -_-(wyjątkami są tylko zatrudnieni pod koniec roku).
pozdr

Offline Strazakowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2006, 14:57:50 »
Witam wszystkich i mam pytanie czy ktoś mi powie jaki art. zmienmionej  ustawy mówi o zmianach przy akceptacji nagród - zwłaszcza zwiążków :huh:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2006, 18:12:27 »
Wybacz Strazakowy, ale nie będę podpowiadał przepisu działającego na niekorzyść zw. zawod. tym bardziej że prawdopodobnie uda się go obejść - wbrew intencjom czapy służbowej.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2006, 20:21:48 »
Nie powinno ustalać się dolnej wysokości nagrody. Zresztą nie wszyscy powinni ją otrzymać, bo potem są takie sytuacje, że ten który miga się od wszystkiego cały rok dostaje 50 zł mniej niż solidnie pracujący i wyróżniający się np w sporcie pożarniczym czy będący w poczcie sztandarowym.
Zresztą bardzo często nagroda uzależniona jest od stanowiska a to już wogóle nieporozumienie. KOM, Z-ca i D-ca jeżeli dobrze pracują niech maja najwięcej ale reszta powinna być zależna co w tym roku się zrobiło ponad to co ma sie w zakresie, bo za tamto pieniążki się bierze co miesiąc.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2006, 20:25:13 »
nie dkokonca zgadzam sie z tym, ze zwiazku juz nie musza brac udzialu w podziale nagrod.

W rozporzadzeniu faktycznie usuieto zapis nakazujacy uzgadnianie nagrod z ZZ, ale jest  akt wyzszej rangi tj. Kodeks pracy, ktory nakazuje takie uzgadnianie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2006, 13:58:10 »
Nikt nie wspomniał, że podstawowym aktem prawnym na który moga powołać się zz chcąc uczesniczyc w opiniowaniu, lub uzgadnianiu regulaminu nagród co reguluje ustawa o zz:

Art. 27. 1. (10) Ustalanie zasad wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, w tym podział środków z tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności, ustala pracodawca w regulaminie uzgodnionym z zakładową organizacją związkową.

2. (11) Przyznawanie pracownikom świadczeń z funduszu, o którym mowa w ust. 1, dokonywane jest w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową.

3. (12) Zakładowy system (zasady) wynagradzania i związane z nim regulaminy nagród i premiowania są ustalane i zmieniane w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową; dotyczy to również zasad podziału środków na wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w państwowej jednostce sfery budżetowej.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Mareks1

  • Gość
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2006, 19:40:18 »
robard - masz rację pod warunkiem, że pieniądze są z ZFŚS
Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2006, 20:21:14 »
Art. 27 ust. 3 ustawy o zz nic nie mówi o ZFSŚ.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2006, 13:00:44 »
nagrody na 11 listopada hm!! a dlaczego nie 4 maja ?? :angry:
u mnie też nagrody pod koniec roku, i wg zasług a wiadomo kto najbardziej przepracowany jest !! :wacko:
im wyżej na stołku tym więcej kasy ( nie patrzą na cały rok tylko na ostatnie miesiące ) ^_^
pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nagrody na koniec roku
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2006, 19:58:57 »
u mnie jest podobnie jak u stępnia. nagrody są pod koniec roku a dzielone są według zajmowanego stanowiska no i oczywiście od UZNANIA komendanta . pozdro