Autor Wątek: przeniesienie do biura z podziału  (Przeczytany 8503 razy)

Offline Mroovka

• Weteran
  • *
Odp: przeniesienie do biura z podziału
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 20, 2023, 16:58:37 »
I jak skończył?  :fiuu:
15 lat minęło jak jeden dzień....

Offline pb11

• VIP
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 20, 2023, 17:30:00 »
To co on wprowadził nie miało nic wspólnego z elastycznym czasem pracy.

Offline firelipek

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 20, 2023, 18:43:54 »
Nikogo na siłę nie zrobisz prewentystą bo to wymaga dużego zaangażowania i chęci nauki.
Polemizowałbym mocno ^_^. Może nie całkiem na siłę, ale...
Nie wiem oczywiście jak sytuacja wygląda we wszystkich komendach, być może w dużych miastach komendant wybiera najlepszego spośród wielu chętnych i doskonale merytorycznie przygotowanych kandydatów, ale w powiatówkach (przynajmniej w mojej okolicy) często odbywa się to na zasadach selekcji negatywnej - bierzemy kogokolwiek kto nie odmówi (również podoficera, oficerowie o przejściu na sytem 8 godzinny nawet nie chcą słyszeć). Stanowiska w prewencji prawie zawsze jednoosobowe.
Przerabiałem temat osobiście :szalony:

Offline pepek1

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 20, 2023, 19:45:57 »
Jak myślisz że na Km jest wielu chętnych bo coś chcą dla siebie osiągnąć to się mylisz. Nawet przejście z podziału do prewencji na 8 godzin i 400 zł więcej dodatku to nic nie daje. Chętnych brak od tak  :fiuu:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 21, 2023, 11:32:01 »
Jak myślisz że na Km jest wielu chętnych bo coś chcą dla siebie osiągnąć to się mylisz. Nawet przejście z podziału do prewencji na 8 godzin i 400 zł więcej dodatku to nic nie daje. Chętnych brak od tak  :fiuu:
400 zł to słaba oferta jeden z KM proponuje kwotę blisko 3 krotnie większą i ma problem z chętnymi.

Wracając do elastycznego czasu pracy systemu 8-godzinnego to mogło by naprawdę wiele spraw rozwiązać bo handicap systemu codziennego wynika przede wszystkim z tego, że pracują w takich a nie innych godzinach (oraz ile dni pracują) i nie zmieni tego żadna podwyżka skoro taki naczelnik czy kierownik nie może ogarnąć domowych problemów więc możliwość pójścia do dentysty czy lekarza z dzieckiem.   
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline in_flames

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 22, 2023, 14:59:20 »
To co on wprowadził nie miało nic wspólnego z elastycznym czasem pracy.
To przecież był sarkazm

Offline hasici99

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2023, 17:20:47 »
400 zł to słaba oferta jeden z KM proponuje kwotę blisko 3 krotnie większą i ma problem z chętnymi.

Wracając do elastycznego czasu pracy systemu 8-godzinnego to mogło by naprawdę wiele spraw rozwiązać bo handicap systemu codziennego wynika przede wszystkim z tego, że pracują w takich a nie innych godzinach (oraz ile dni pracują) i nie zmieni tego żadna podwyżka skoro taki naczelnik czy kierownik nie może ogarnąć domowych problemów więc możliwość pójścia do dentysty czy lekarza z dzieckiem.

Czasami mam wrażenie, że moja komenda jest jakaś odklejona od rzeczywistości... U mnie prywatne samochody 8-o godzinnych krążą w te i we wte po parkingu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zawiezc/odebrać dziecko, pójść do kosmetyczki, czy pojechać na zakupy.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2023, 17:46:44 »
Czasami mam wrażenie, że moja komenda jest jakaś odklejona od rzeczywistości...
Jak jesteś ze Śląska to na bank  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2023, 17:50:05 wysłana przez Eqinox »
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...