Autor Wątek: Nowy system emerytalny  (Przeczytany 4943 razy)

Offline sliwa14p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Nowy system emerytalny
« dnia: Październik 27, 2006, 20:35:01 »
Witam jestem piszę pierwszy raz proszę o wyrozumiałość. Słyszałem coś o nowych emeryturach mundurowych w naszej jednostce mają prawie wszyscy raporty napisane co mają 20 lat. Słyszałem że mają wejść emerytury pomostowe i mamy pracować do 55 -60 lat. Dlatego tak wszyscy ze straży zaczynaj pisać raporty, mam pytani jak jest w waszych jednostkach czy coś słyszeliście i czy są czynione jakieś ruchy w tym kierunku. Pozdrawiam :mellow:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2006, 09:27:52 »
Emerytury pomostowe są dla cywili a nie dla funkcjonariuszy. Póki co, strażacy PSP są funkcjonariuszami objętymi emeryturami policyjnymi. Nie znaczy to, że nasz ukochany rząd czegoś nowego nie wymyśli, ale nie zrobi tego z dnia na dzień. Będzie czas złożyć raporty.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2006, 10:14:55 »
Emerytury pomostowe obejmą wszystkich pracujących w szczególnych warunkach i w szczególnym charakterze...więc także i nas... nie bedzie wyjątków. Pozdrawiam.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2006, 10:31:16 »
strazakSam - zanim zaczniesz siać ferment, poczytaj dokładnie przepisy. Bez urazy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2006, 11:11:02 »
Piszę tylko to co słyszę i czytam... a o ile wiem forum służy własnie do takich celów... jeśli kolega wie już coś "pewnego" to z pewnoscią wiele osób przeczyta to z wielkim zainteresowaniem. Póki co jeszcze się nie spotkałem że dla nas mają byc jakieś wyjątki. Narazie czytałem tylko o tym że emerytury pomostowe obejmą wszystkich pracujących w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze  i z tego co czytałem my jestesmy tutaj zaliczani. I tyle. Jeśli jest inaczej to niech kolega tutaj wrzuci jakiś link... poczytamy... i wtedy każdy oddetchnie z ulgą łącznie ze mną Bez urazy :)Pozdrawiam. 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2006, 16:07:34 »
Ustawy pomostowe mają obejmować wszystkich pracujących w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze korzystających z emerytur cywilnych, nie dotyczą funkcjonariuszy objętych emeryturami policyjnymi i żołnierzy zawodowych objętych emeryturami wojskowymi. Tak przynajmniej stanowi obowiązujące na dziś prawo.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2006, 16:22:35 »
Narazie czytałem tylko o tym że emerytury pomostowe obejmą wszystkich pracujących w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze  i z tego co czytałem my jestesmy tutaj zaliczani. I tyle. 

To może kolega da jakiś link gdzie to wyczytał. I tyle.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2006, 18:19:12 »
strażaksam, jeśli cokolwiek czytasz to staraj się robić ze zrozumieniem, nie siej zametu, bo Twoje hasła rzucane sobie a muzom, brzmią jak starym kawale z brodą:
"w Moskwie rozdają rowery", ale prawda jest inna "Nie w Moskwie, a w Leningradzie, i nie rozdają tylko kradną"..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2006, 20:50:10 »
1. Dziękuję koledzy... własnie o to chodzi... należy takich jak ja wyprowadzać z (o)błędu... prawda?
2. Jesli będe miał więcej pytań wiem do kogo się zgłosić.
3. Nie wiem tylko dlaczego ciągle jest tyle gadania że w najbliższym czasie mocno rąbną po kieszeni naszych emerytów? To chyba inni strażacy i to przeważnie z 15-20 letnim stażem jacyś niedouczeni są i panikarze i jeszcze ferment sieją...a tu trzeba spokojnym być bo nic się nie stanie...
4. Historia to oceni i stwierdzi kto ma rację....tego mozemy być pewni :)
Pozdrawiam i życze wszystkim spokojnej starości.

 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2006, 11:31:04 »
strazakSam - i znowu kwestia czytania i pisania aby pisać: ...a tu trzeba spokojnym być bo nic się nie stanie.... Kto oprócz Ciebie tak twierdzi. :huh:
Ja w swoim poście z dnia 28 października napisałem chyba wyraźnie: Nie znaczy to, że nasz ukochany rząd czegoś nowego nie wymyśli, ale nie zrobi tego z dnia na dzień. Będzie czas złożyć raporty. Na dzień dzisiejszy sytuacja jest taka jaka jest i nie ma sensu panikować, chyba że komuś zależy na zwolnieniu kilu, kilkunastu, kilkuset wakatów. :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2006, 14:30:53 »
To może wydać się dziwne ale co jakiś czas właśnie słychać takie nowinki,że będa zmiany i to natychmiast.....
Ma to duży wpływ na tych co faktycznie mają po 20 kilka lat służby. Nie wiedzą co robić i komu wierzyć.  Oficjalnie nikt nic na ten temat nie mówi, żadnych zmian nie ma, ale ktoś gdzieś coś szepnie że będą zmiany i wybucha kolejna panika.... Może faktycznie ktoś chce uzyskać kilka wakatów.

Offline sliwa14p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2006, 18:55:29 »
Dzięki koledzy za wasze wszystkie porady i rady, myślałem że wszyscy strażacy to jedna rodzina ale się myliłem, wracając do tych emerytur to wiem że coś się zmieni na naszą niekorzyść. W policji i w wojsku są ostatnio już duże ruchy odchodzą na emeryturę. W mojej jednostce mają już wszyscy napisane raporty na emeryturę co mają od 15 – do 20 lat służby pozdrawiam jeśli macie jakieś sprawdzone wieści to piszcie. :mellow:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2006, 19:14:14 »
Wtam!
Raporty o zwolnienie można wcześniej pisać - oczywiście ^_^ jak również je przed terminem wycofać. Tak się dzieje, co najmniej od dobrych.. 2 lat? K-dt ma, co prawda prawo pozostawienia w służbie, bodaj do 3-mcy, ale prawo u Nas nie działa chyba wstecz ^_^ ^_^ :huh:
Swoją drogą jednak - zgrozo - wypada w pewnym wieku trzymać "rękę na pulsie", by nie obudzić się z nią nagle w "nocniku", a wiele obecnie nie trzeba :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2006, 20:17:00 »
Rękę trzeba trzymać cały czas na pulsie, ale nie należy siać paniki. Tak jak pisałem wczesniej zmiana ustawy nie dokonuje się w jeden dzień i zawsze można napisać i złożyć raport. Obowiązuje stan prawny na dzień zaczęcia sprawy, czyli złożenia raportu.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2006, 20:53:29 »
Witam
Nie wiem skąd biorą się takie plotki, które wracają jak kometa Halleya.
Może warto poczytać? Między innymi ustawę emerytalną (mundurową).
I jeszcze link:
 http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/mswia-federacja.htm
Powinien uspokoić co niektórych, chociaż pewnie i tak nie uwierzą.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2006, 10:23:02 »
Bardzo pragnę być spokojny, ale widze również w Policji dużą ucieczkę, a co do okreslenia stanowisk w warunkach pracy w warunkach szczególnych to w rozporządzeniu wykonawczym do ustawy o systemie emerytalnym  jest napisane jak wół "pracownik pożarnictwa". A czy sa tacy pracownicy cywilni w PSP którzy pracują w warunkach szczególnych? Bo ja sie nie spotkałem.
 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2006, 11:49:19 »
... a co do okreslenia stanowisk w warunkach pracy w warunkach szczególnych to w rozporządzeniu wykonawczym do ustawy o systemie emerytalnym  jest napisane jak wół "pracownik pożarnictwa". A czy sa tacy pracownicy cywilni w PSP którzy pracują w warunkach szczególnych? 
rozporządzenie do ustawy o systemie emerytalnym (ZUS) stanowi o pracowniku pożarnictwa np. zakładowej straży pożarnej czy innej tego typu jednostce, a nie o funkcjonariuszu pożarnictwa (strażaku PSP) objętym ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.  :wacko: diabeł tkwi w szczegółach.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy system emerytalny
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2006, 13:04:21 »
Dzięki Piotr998 Mam nadzieje że masz rację. Pozdrawiam