Autor Wątek: Podwyżki i coś jeszcze!  (Przeczytany 2909 razy)

Offline phastfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Podwyżki i coś jeszcze!
« dnia: Październik 27, 2006, 13:25:59 »
Zapraszam do lektury:
http://www.mswia.gov.pl/index.php?dzial=2&id=4211#
Co o tym sądzicie?

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2006, 19:03:45 »
Pozdrawiam i witam brać strażacką
Odnośnie tematu podwyżki???? Hahaha gdzież ta nasza kochana UNIA EUROPEJSKA?????
A czemu już wam mówię.
Owszem jak wielu z nas nie wierzyłem w to co się mówiło w mediach i w naszych plotkach że będziemy zarabiać tyle co oni tam w uni lub jak kto woli na zachodzie.
Ostatnio byłem na ćwiczeniach w naszym braterskim kraju czyli w Niemczech.
No i pyta mnie niemiec mniej więcej w moim stopniu  i lat pracy(20) też miał tyle co i ja
A ileż to ja zarabiam?
Wiec zaokrągliłem i mówię mu że 500 ojro , no to on że ja kłamie albo on nie rozumie on co ja do niego gadam.
Wezwał tłumacza i jeszcze raz mnie pyta ile ja zarabiam wiec jeszcze raz się powtarzam i mówie mu że jedyne 500 ojro no to on mówi że on też tyle samo zarabia co i ja , i tu jest dopiero śmieszne bbbaaahahahah bo on dodał do tej sumy jeszcze że on tytle zarabia ale na tydzień.
Wiec Panowie co to jest *W 2007 funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej otrzymają podwyżki o ok. 230 zł. Od 1 stycznia 2008 roku - przy analogicznej kwocie bazowej - uposażenie funkcjonariuszy PSP ma wzrosnąć o ok. 306 zł.* albo inaczej gdzie nam do nich.
No ale dobre i tyle bo znam takich co zaraz mi zarzucą że niektórzy ludzie w Polsce maja po 500 zł na miesiąc i też muszą przeżyć lub nic nie maja
Na koniec mojego wywodu życzę wszystkim strażakom podwyżki tak wielkiej abyśmy jak najszybciej dogonili UE
POZDRAWIAM
Aha PHASTFIRE pytał co o tym sądzę hhmmmm no jak wyżej

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2006, 22:40:36 »
W mojej KP prowadzony był ostatnio kasting na strażaka kierowcę.
Na trzy miejsca było 8 chętnych, z którch jeden jak się dowiedział ile będzie zarabiał dostał ataku histerycznego śmiechu ,zabrał papiery i dalej wozi piasek,cement i cegły w prywatnej firmie  za 2000 zł.
W roku 2003 na jedno miejsce było 28 chętnych.
Jeżeli  nie zaczniemy lepiej zarabiać to niedługo na strażaków PSP nabór będzie prowadzony na Białorusi i Ukrainie.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2006, 09:08:23 »
Masz racje ŁŁ znowu sie z Toba zgadzam!!!! I baradzo dobrze moze wreszcie ktos doceni nasza prace!!! Wszyscy zarabiaja wiecej jak my!! Na wożeniu żwiru i piasku mozna wiecej zrobic jak w psp!!!!Ostatnio jak powiedzialem kumlowi ile zarabiam to sie usmial on mowi wprost ze pracuje przy lopacie bo takie ma kwlifikacje i smieje sie !!! On zarabia 1600 ale euro i nie w polsce tylko w irlandii!!!!

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2006, 13:44:06 »
U mnie też był nabór na 6 miejsc ratownik kierowca startowało coś koło 30 gości, egzamin sprawnościowy przeszło 8 z czego 2 na mierną, 2 odpadło u psychologa wię weszło tych 2 z miatą jak jeden sie dowiedział ile będzie miał na stażyście przez 3 lata to powiedzał komendantowi że dziękuje i jedzie do włoch zrywać winogrona zabrał papiery, a był już po psychologu  etat na 100% pewny, i dał nogi, wię komendant musiał nowy konkursik rozpisać na 1 wolne miejsce zgłosiło się 15 , egzaminy sprawnościowe przeszedł 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ciekawe czy zaliczy psychologa?

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2006, 19:39:21 »
Dziwni ludzie wszyscy dowiadują się o zarobkoch po przyjęciu ..... to naprawde dziwne ....
Może zapominają o przywilejach w PSP 13-teczka mieszkanióweczka wczasy przejazd za sorty , nagrody roczne i za sport. Wcześniejsza emerytura.
No ale jak wolą kopać w irlandii albo włoszech to prosze bardzo hehehe i niech kopią do ^& roku życia.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2006, 11:50:14 »
Jeśli stażysta ma 1100 zeta ( a potem 1500 ) na ręke to faktycznie bliżej mu będzie do Irlandii ( natabene pieknego kraju ) niż do Polski ,a jeśli mówimy ile "oni"( zachodni strażacy , nie mylić z ZAGINIONYMI ) zarabiają to lepiej porównywać procentowo ile kto płaci za mieszkanie , samochód etc.

Ja jestem niepoprawnym optymistą , myśle że w tym przypadku będzie dobrze . Niepokoi mnie tylko druga sprawa dotycząca działalności - to będzie martwy przepis lub stosowany tylko w stosunku do podziału bojowego........ chyba że sie myle , za co z góry przepraszam ^_^
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2006, 20:47:09 »
Trzynasteczki ,mieszkanióweczki  itp.
Przewiduje zamach na remontówke i mieszkaniówka bo KG każe robić dokładne wykazy z ostatnich kilku lat ile kasy idzie na te świadczenia.
Z tych oszczędności pewnie powstanie motywacyjny system płac.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki i coś jeszcze!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2006, 21:14:42 »
Przewiduje zamach na remontówke i mieszkaniówka bo KG każe robić dokładne wykazy z ostatnich kilku lat ile kasy idzie na te świadczenia.
Z tych oszczędności pewnie powstanie motywacyjny system płac

Taki talent się marnuje w PSP. Otwórz sobie kolego salon wróżenia z fusów, kart.....etc.

pozdro