Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195624 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #625 dnia: Grudzień 12, 2022, 10:49:27 »
Cytuj
Po kolei:
Dodatkowe świadczenia dla osób z wyższym stażem
Podwyżki kolejne w niższych grupach
Załącznik 7 do kwalifikacyjnego
Kolejne świadczenia dla osób z wyższym stażem plus podwyżki inflacyjne.

No! W końcu ktoś uczciwie przyznał, że to "S" jest winna dodatkom dla komendantów i różnych zasiedziałych betonów oraz spłaszczeniu siatki płac.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #626 dnia: Grudzień 12, 2022, 11:13:03 »
Cytuj
Po kolei:
Dodatkowe świadczenia dla osób z wyższym stażem
Podwyżki kolejne w niższych grupach
Załącznik 7 do kwalifikacyjnego
Kolejne świadczenia dla osób z wyższym stażem plus podwyżki inflacyjne.

No! W końcu ktoś uczciwie przyznał, że to "S" jest winna dodatkom dla komendantów i różnych zasiedziałych betonów oraz spłaszczeniu siatki płac.

Taaak?!
Dla mnie ktoś przyznał że słowa pisanego nie rozumie. I manipuluje.
Brawa dla kolegi Rafała  :rofl:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #627 dnia: Grudzień 12, 2022, 11:20:19 »
Ja jestem strażak a nie polityk PIS, PO, itd. Kto jest kim i o co co walczy… nie interesuje mnie bajka kto mnie okradł mniej lub bardziej.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #628 dnia: Grudzień 12, 2022, 11:45:37 »
Siedem ale tylko rozmowy z rządem czy szerzej politykami pozwalają na realizowanie jakichkolwiek zmian.
Żadna podwyżka czy przepisy nie zaistnieją bez decyzji politycznej.
I to robią ZZ. Na ile mogą i potrafią.
Każda decyzja co do kierunku działań jest w Solidarności dyskutowana przed podjęciem. I jak mówiłem nie patrzymy własnego nosa głosujących. Gdybym głosował zgodnie z moimi interesami to musiałbym prawie zawsze być przeciwko. Ale jak powiedziałem rozumiem potrzeby innych i jestem w stanie o nie walczyć nawet swoim kosztem.
I taka jest filozofia działania Solidarności bo nasza nazwa wiele o nas mówi.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #629 dnia: Grudzień 12, 2022, 19:51:01 »
Normalnie zakon altruistów.
  A teraz jak już ochłoniesz ze swej ekstazy to na spokojnie, przeczytaj co napisałeś popatrz na powiaty i zobacz co wyrabiają tam związkowcy jeśli tylko mają możliwość złapania dla siebie awansu, szkoły itd.
Przestań pisać takie głodne kawałki bo rzeczywistość skrzeczy i niewielu poza Tobą tak ją odbiera.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2022, 20:29:09 wysłana przez pb11 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #630 dnia: Grudzień 12, 2022, 19:57:08 »
Propaganda sukcesu jak w TVP.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #631 dnia: Grudzień 12, 2022, 20:37:21 »
Siedem ale tylko rozmowy z rządem czy szerzej politykami pozwalają na realizowanie jakichkolwiek zmian.
Żadna podwyżka czy przepisy nie zaistnieją bez decyzji politycznej.
I to robią ZZ. Na ile mogą i potrafią.
Każda decyzja co do kierunku działań jest w Solidarności dyskutowana przed podjęciem. I jak mówiłem nie patrzymy własnego nosa głosujących. Gdybym głosował zgodnie z moimi interesami to musiałbym prawie zawsze być przeciwko. Ale jak powiedziałem rozumiem potrzeby innych i jestem w stanie o nie walczyć nawet swoim kosztem.
I taka jest filozofia działania Solidarności bo nasza nazwa wiele o nas mówi.
To co napisałeś to chyba pycha jak pycha rządzących że mogą wszystko. Daruj takie przepowiastki bo gdybym chciał zapytałbym jasnowidza jak to widzi i struchlałbyś. Ska to jak nazwa która była Wielka ...kiedyś...dziś to ska.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #632 dnia: Grudzień 12, 2022, 21:12:16 »
Smutne jest to jak Panowie radca i Equinox mają krótką pamięć. Przypomnę, że ostateczna wersja porozumienia, które zostało podpisane w listopadzie 2018 to zasługa oddolnej inicjatywy funkcjonariuszy MSWiA, którym się po prostu "przelało" od patrzenia na bezradność ZZ i niezmienność mizernych propozycji strony ministerialnej. "Twarde" negocjacje Federacji jeszcze w październiku dawały nam podwyżkę w wysokości 253 zł brutto od stycznia 2019 r. Natomiast KSP, sama nie wiedziała czy protestować (akcję protestacyjną w październiku 2018 prowadziło jedynie 7 województw) czy sobie terminy i klucze wyborcze ustalać: http://kspnszz.org/index.php/2018/10/21/komunikat-z-posiedzenia-rady-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-2/  :kwit:

Tak jak pisał Siedem na tę chwilę mamy zapewnioną conajmniej 10% obniżkę płac. A Federacja jak i KSP próbują to zamienić w sukces. Ministerstwo cały czas przekłada pieniądze z kupki na kupkę dysponując cały czas tym samym budżetem, mając za priorytet obniżenie naszych przyszłych emerytur, nazywając to zachętą do pozostawania w służbie... Tak samo pięknie zachęcili przyszłorocznych emerytów przesuwając termin waloryzacji kwoty bazowej mundurowych na marzec 2023 r. W normalnie funkcjonującym państwie z niezależnym Trybunałem Konstytucyjnym nadawało by się to na skargę (czy waleczne ZZ już ją piszą?).

Jedyny sensowny kierunek to powiązanie wydatków na PSP, Policji z PKB na wzór MONu i dodanie corocznej waloryzacji o poziom inflacji oraz celowe zwiększanie wydatków np. nowa modernizacja. Systemowe działanie rozwiązałoby problem podwyżek jak i budżetów komend, które co roku coraz szybciej się kończą, z wytęsknieniem czekając na uruchomienie kolejnej rezerwy celowej, podtrzymując tę wegetację. BTW Komendanci mają przedstawić, pod groźbą kar propozycje na 10% oszczędności... Myślę, że to już poziom nieosiągalnej alternatywnej rzeczywistości, bo jeszcze nikt dobrze nie wyszedł na oszczędzaniu na bezpieczeństwie.

Podsumowując, Panowie Związkowcy! Konkretny procent od PKB na bezpieczeństwo wewnętrzne, a każdy Wam przyklaśnie i zapomni o tej żenującej dotychczasowej dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2022, 21:17:13 wysłana przez zurasluk »

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #633 dnia: Grudzień 12, 2022, 22:03:48 »
(...)

Święte słowa!

Panowie związkowcy, krótkie postulaty:
1.   koniec z dodatkami do dodatków,
2.   realne podwyżki uwzględniające malejącą siłę nabywczą pieniądza,
3.   budowa przejrzystej siatki uposażeń – motywującej do rozwoju i poszerzania kompetencji,
4.   urealnienie budżetów komend – przestańmy w końcu oszukiwać sami siebie że można funkcjonować dalej na obecnych zasadach,
5.   koniec z politycznymi ustawami (ciekawe czy za 10 miesięcy też premier tak chętnie będzie zapraszał s na spotkania?),
6.   koniec z propagandą sukcesu bo go nie ma!
7.   koniec ze związkami nastawionymi na realizację osobistych interesów, często interesów miernot nie potrafiących realizować swoich zadań.


Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #634 dnia: Grudzień 13, 2022, 10:29:01 »
Ile razy na Radzie Krajowej koledzy byli. Albo na WZD? Ani razu?! Tak myślałem. Ale wiecie lepiej ode mnie który tam jeżdżę co się tam dzieje?
Pb11 Ty się za sprytnego masz bo niepostrzeżenie z tematu co robią związki w skali kraju przeskoczysz na poziom powiatu? Bez żartów myślałeś że kogoś nabierzesz?

Zurasluk
Dostałeś decyzję o obniżeniu uposażenia o10%?. To czemu wprowadzasz w błąd?
To że nie dostajesz tyle podwyżki ile byś chciał to nie oznacza że ktoś Ci coś odebrał.
W Trybunale żadnych szans nie masz. Dlaczego- bo waloryzacja plac nie jest prawem konstytucyjnym. Nawet jest taki wyrok z czasów PO niby tych lepszych, że wstrzymanie waloryzacji plac sędziów na rok nie narusza Konstytucji choć mają zagwarantowany w konstytucji godny poziom.
Więc nie: podwyżki od marca czy sierpnia nie naruszają konstytucji. Masz dzisiaj dwie ekspektatywy wyższe place od marca wliczane w emeryturę ale nie możesz liczyć na waloryzację w 2023 albo emerytura bez podwyżki ale z waloryzacją w 2023.
Twój wybór co Ci bardziej pasuje. Niby jaki przepis konstytucji to narusza?
Natomiast czemu ci w służbie mają mieć mniej? Żeby emeryci mieli podwójną korzyść?
Pomyśl zanim skrytykuje szkoły, bo moim zdaniem chcesz działać na niekorzyść tych w służbie.

Ww112
Czyli wstrzymujemy równe podwyżki? I kto dostaje więcej doły czy góry tabeli?
Jak doły to wyprzedzą górę. Jak góra to niższe grupy nawet 9 procent nie dostają. O to Ci chodzi?!

I coś mi się wydaje że ww112 i zurasluk to właśnie typowy przykład krzykacza który chce zmian korzystnych tylko dla niego.

A brak zrozumienia dla skutków przedkładanych pomysłów powinien dać obu Panom do myślenia w kontekście szastania epitetami z poczuciem intelektualnej przewagi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2022, 10:37:25 wysłana przez radca »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #635 dnia: Grudzień 13, 2022, 10:59:08 »
A skąd u kolegi przeświadczenie że tylko jemu było dane być na RK lub na WZD, kolejne objawienie w ekstazie samozachwytu?.
Jakbyś nie zauważył nie podważam też w tej chwili tego porozumienia gdyż uznaje że jest ruchem w dobrą stronę 
I najważniejsze niczego nie robię niepostrzeżenie oficjalnie Ci piszę że nie wierzę w twoje wasze poświęcenie dla sprawy. Raczej każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu więc z mojej strony koniec aby nie zaśmiecać wątku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2022, 17:47:19 wysłana przez pb11 »

Offline fifi99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #636 dnia: Grudzień 13, 2022, 12:29:00 »
Czasami coraz częściejh mam wrażenie, że szczególnie w tym wątku/temacie są osoby, które specjalnie porsuzają przykłady/tematy, żeby:
1. Zamącić
2. Odbiec od głównego tematu "Czas już rozpocząć protest?"

 :wall: :wall: :wall:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #637 dnia: Grudzień 13, 2022, 14:50:19 »
Czasami coraz częściejh mam wrażenie, że szczególnie w tym wątku/temacie są osoby, które specjalnie porsuzają przykłady/tematy, żeby:
1. Zamącić
2. Odbiec od głównego tematu "Czas już rozpocząć protest?"

 :wall: :wall: :wall:
Taki to już strażacki pudelek. 99% tematów powinno znaleźć się w wątku "zasłyszane na stołówce".

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #638 dnia: Grudzień 13, 2022, 19:06:17 »
A skąd u kolegi przeświadczenie że tylko jemu było dane być na RK lub na WZD, kolejne objawienie w ekstazie samozachwytu?.
Jakbyś nie zauważył nie podważam też w tej chwili tego porozumienia gdyż uznaje że jest ruchem w dobrą stronę 
I najważniejsze niczego nie robię niepostrzeżenie oficjalnie Ci piszę że nie wierzę w twoje wasze poświęcenie dla sprawy. Raczej każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu więc z mojej strony koniec aby nie zaśmiecać wątku.

Nie tylko mnie było dane. Byli tam delegaci i goście. Ale jeśli byli to wiedzą, co się mówiło i jakie zapadały decyzje i dlaczego. Po twoich wypowiedziach widzę że na WZD czy Radzie S to nie bywałeś za często  :rofl:

pb11 jesli nie rozumiesz to wyjasniam w komendzie powiatowej związek reprezentuje również, a nawet przede wszystkim indywidualne interesy strażaków i nic w tym dziwnego.

na poziomie krajowym inne są cele i metody bo za dużo jest różnych odmiennych sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2022, 19:11:39 wysłana przez radca »

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #639 dnia: Grudzień 13, 2022, 19:57:38 »
Kiedy wreszcie zaostrzymy protest i pokażemy że coś w stosunku do straży jest nie tak.  Nic nie dostaliśmy, dziwne dodatki które zawsze można zabrać,  zamiast podwyższenie podstawy z ktorej zawsze bedzie obliczana emerytura. Oglądałem fajny film w ktoreym pokazano jak władza w latach 70 wysyłała przewodniczacych central związkowych zeby uspokajała nastroje ludzi. Stwierdzam że teraz też mamy z tym doczynienia.  Ludzie w komendach chca protestować, przewodniczący w komendach też, spotykaja się na radzie wojewódzkiej wszyscy pokazuja swoje niezadowolenie, ale przyjeżdżają na spotkania w województwach najwyżsi czlonkowie rady krajowej i uspokajają ludzi mówiąc co rząd proponuje. Na tym etapie jestem przekonany, że na protest było za dużo chętnych strażaków którzy byli by widoczni i bylo by to wielu w niesmak. Jestem i będę czlonkiem S, ale nie takiej która widzi ze jesteśmy olewani i zamiast coś z tym robić uspakaja. Nie słyszycie teraz głosów przedstawicieli komend, ale nietety odczujecie to po wyborach bo nie reprezentujecie woli strażaków.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #640 dnia: Grudzień 13, 2022, 20:41:50 »

Nie tylko mnie było dane. Byli tam delegaci i goście. Ale jeśli byli to wiedzą, co się mówiło i jakie zapadały decyzje i dlaczego. Po twoich wypowiedziach widzę że na WZD czy Radzie S to nie bywałeś za często  :rofl:

pb11 jesli nie rozumiesz to wyjasniam w komendzie powiatowej związek reprezentuje również, a nawet przede wszystkim indywidualne interesy strażaków i nic w tym dziwnego.

na poziomie krajowym inne są cele i metody bo za dużo jest różnych odmiennych sytuacji.

Załap wreszcie że moje uwagi odnoszą się do twoich wynurzeń na temat jak bardzo się tam dla nas poświęcacie, jakimi męczennikami jesteście. Dodatkowo ciągle dyskutujesz sam z sobą i odpowiadasz na pytania których nikt nie zadał.

Tak jak pisałem, proszę skup się na temacie wątku nie na mnie. Nie tłumacz mi czym i jak zajmuje się  związek wielokrotnie tego doświadczyłem na wszystkich szczeblach i wielokrotnie brałem w tym udział. Uczciwie powiem aż do obrzydzenia.

Wracając do tematu wątku co z protestem.
 Może czas wycofać się z tego marnego teatru i przestać udawać bo to co jest obecnie to ani straszne ani śmieszne. Jaki obecnie sens ma podtrzymywanie go?.
 

 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2022, 22:26:01 wysłana przez pb11 »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #641 dnia: Grudzień 13, 2022, 21:00:26 »
Radca pięknie reprezentujesz Skę, pokazujesz jaka właśnie jest, dziękujemy  :fiuu:

Może wyjaśnisz co to za nowy punkt protestu: "nie odśnieżanie..."  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 13, 2022, 21:37:21 »
Radca pięknie reprezentujesz Skę, pokazujesz jaka właśnie jest, dziękujemy  :fiuu:

Może wyjaśnisz co to za nowy punkt protestu: "nie odśnieżanie..."  :rofl:
Dlatego zapraszam w szeregi F

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 14, 2022, 05:41:50 »
Radca pięknie reprezentujesz Skę, pokazujesz jaka właśnie jest, dziękujemy  :fiuu:

Może wyjaśnisz co to za nowy punkt protestu: "nie odśnieżanie..."  :rofl:
Dlatego zapraszam w szeregi F

My dołączamy, ponad 20 osób. Nie po to żeby jakiś przewrót robić, ale żeby być partnerem do rozmów 🤷🏻‍♂️ tyle i aż tyle 🤷🏻‍♂️
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 14, 2022, 09:33:56 »

Nie tylko mnie było dane. Byli tam delegaci i goście. Ale jeśli byli to wiedzą, co się mówiło i jakie zapadały decyzje i dlaczego. Po twoich wypowiedziach widzę że na WZD czy Radzie S to nie bywałeś za często  :rofl:

pb11 jesli nie rozumiesz to wyjasniam w komendzie powiatowej związek reprezentuje również, a nawet przede wszystkim indywidualne interesy strażaków i nic w tym dziwnego.

na poziomie krajowym inne są cele i metody bo za dużo jest różnych odmiennych sytuacji.


Załap wreszcie że moje uwagi odnoszą się do twoich wynurzeń na temat jak bardzo się tam dla nas poświęcacie, jakimi męczennikami jesteście. Dodatkowo ciągle dyskutujesz sam z sobą i odpowiadasz na pytania których nikt nie zadał.

Tak jak pisałem, proszę skup się na temacie wątku nie na mnie. Nie tłumacz mi czym i jak zajmuje się  związek wielokrotnie tego doświadczyłem na wszystkich szczeblach i wielokrotnie brałem w tym udział. Uczciwie powiem aż do obrzydzenia.

Wracając do tematu wątku co z protestem.
 Może czas wycofać się z tego marnego teatru i przestać udawać bo to co jest obecnie to ani straszne ani śmieszne. Jaki obecnie sens ma podtrzymywanie go?.


Co do protestu, to decyzje podejmuje Rada Krajowa KSP.
Czy mam Ci publicznie powiedzieć co i kiedy zrobimy?

Na to nie licz z dwóch powodów:
1. po pierwsze Florian zrobi to trzy dni wczesniej w oparciu o nasze pomysły (jak manifestacja tydzień przed Solidarnością.
Po drugie nie będę ładował ludzi w gó.... akcją w stylu czerwonka gdzie na FB zmiana służbowa x melduje że w dniu y tylu a tylu strażaków z komendy Z wzięło lewe zwolnienia l-4.
Takie pomysły to aż szkoda komentować.
Sorki ale mi posta nie zapisało w całości.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2022, 19:51:04 wysłana przez radca »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #645 dnia: Grudzień 14, 2022, 09:58:40 »

Nie tylko mnie było dane. Byli tam delegaci i goście. Ale jeśli byli to wiedzą, co się mówiło i jakie zapadały decyzje i dlaczego. Po twoich wypowiedziach widzę że na WZD czy Radzie S to nie bywałeś za często  :rofl:

pb11 jesli nie rozumiesz to wyjasniam w komendzie powiatowej związek reprezentuje również, a nawet przede wszystkim indywidualne interesy strażaków i nic w tym dziwnego.

na poziomie krajowym inne są cele i metody bo za dużo jest różnych odmiennych sytuacji.


Załap wreszcie że moje uwagi odnoszą się do twoich wynurzeń na temat jak bardzo się tam dla nas poświęcacie, jakimi męczennikami jesteście. Dodatkowo ciągle dyskutujesz sam z sobą i odpowiadasz na pytania których nikt nie zadał.

Tak jak pisałem, proszę skup się na temacie wątku nie na mnie. Nie tłumacz mi czym i jak zajmuje się  związek wielokrotnie tego doświadczyłem na wszystkich szczeblach i wielokrotnie brałem w tym udział. Uczciwie powiem aż do obrzydzenia.

Wracając do tematu wątku co z protestem.
 Może czas wycofać się z tego marnego teatru i przestać udawać bo to co jest obecnie to ani straszne ani śmieszne. Jaki obecnie sens ma podtrzymywanie go?.


Co do protestu, to decyzje podejmuje Rada Krajowa KSP.
Czy mam Ci publicznie powiedzieć co i kiedy zrobimy?

Na to nie licz z dwóch powodów:
1. po pierwsze Florian zrobi to trzy dni wczesniej w oparciu o nasze pomysły (jak manifestacja tydzień przed Solidarno

No za wiele to wam F pomysłów nie pożyczy. Manifestacja to dobry przykład bo F zrobił, a wy zamiast zrobić razem z nimi to sami... nie zrobiliście.

Mówił to jeszcze chwilowo członek S

Online Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #646 dnia: Grudzień 14, 2022, 11:51:26 »
Dla mnie na chwilę obecną trzeba zrobić tak.

1. Zostawić jeden dodatek motywacyjny po 25 latach służby w wysokości 1500zł [ i tak powinni się wszyscy cieszyć }

2. Po 15 latach zrobić dodatek motywacyjny dokładając ten tysiąc, który zostaje wtedy od tych co teraz mają powyżej 28.5. Trzeba wtedy policzyć od ilu procent można zrobić dodatek po 15 latach.(mswia proponuje 5%)

3. Po 32 latach służby wlicza się ten nowy dodatek do emerytury, więc najstarsi w służbie teraz może tracą 1000 zł dodatku, ale tak naprawdę za chwilę zyskuję, bo dostanie wyższą emeryturę.
To na chwilę obecną z tych pomysłów które są na stole, bo to, że siatka płac jest w opłakanym stanie to wszyscy wiedzą i wiadomo że to nie jest temat już na ten protest.

Online oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #647 dnia: Grudzień 14, 2022, 12:50:27 »
Ludzie, jakie dodatki  :wall:
Dodatek za stopień, dodatek służbowy, dodatek motywacyjny, dodatek po 15, 25, 28, dodatek stołeczny. Zaraz będzie ktoś chciał dodatek trójmiejski, aglomeracyjny śląski, pyrowy w Poznaniu, smogowy w Krakowie a w Sejnach dodatek "ludzki" bo powiat ma tylko 20 tysięcy mieszkańców.

Nie prościej zlikwidować te wszystkie dodatki i dać ludziom godny mnożnik, który zlikwiduje nierówności w zarobkach, zbuduje normalną siatkę płac a Komendantom wyrwie z rąk dowolność w ich przyznawaniu w/g widzimisię?

Bez tego zawsze będziemy się szarpać

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #648 dnia: Grudzień 14, 2022, 12:57:24 »
Ludzie, jakie dodatki  :wall:
Dodatek za stopień, dodatek służbowy, dodatek motywacyjny, dodatek po 15, 25, 28, dodatek stołeczny. Zaraz będzie ktoś chciał dodatek trójmiejski, aglomeracyjny śląski, pyrowy w Poznaniu, smogowy w Krakowie a w Sejnach dodatek "ludzki" bo powiat ma tylko 20 tysięcy mieszkańców.

Nie prościej zlikwidować te wszystkie dodatki i dać ludziom godny mnożnik, który zlikwiduje nierówności w zarobkach, zbuduje normalną siatkę płac a Komendantom wyrwie z rąk dowolność w ich przyznawaniu w/g widzimisię?

Bez tego zawsze będziemy się szarpać
Tak to dobry pomysł, ale zaraz po waloryzacji uposażeń której będzie tyle co kot napłakał.  :-\   :wall:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #649 dnia: Grudzień 14, 2022, 13:31:52 »
Lepiej dzieli się ludzi rozdając wszelkiej maści dodatki. Związkom może to być nie na rękę.