Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195513 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 09, 2022, 22:19:44 »
Po pierwsze w straży trzeba zlikwidować patologie dotyczące rozliczenia czasu służby i skończy się wydawanie milionów na nadgodziny bez sensu ale KG tego nie widzi. Do tego patologia w grupach uposazenia gdzie min. to powinno być 100zl między każda grupa. Znajdą się wtedy chęci do rozwoju i przechodzenia na system codzienny. Do tego przepis kwalifikacyjny o ile wejdzie pozwoli zająć stanowisko dowódcy zmiany przez aspiranta tak jak to było 10 lat temu i bylo dobrze. Oficerowie niech się wykazują w systemie codziennym, a nie jedziesz na inspekcje do małej KP a tam na zmianie 7 osób 2 oficerów 4 aspirantów i 1 szeregowy.  :gwiazdki:

Z chęcią wykaże się w systemie codziennym, tylko poproszę o takie same albo i większe zarobki jak na PB (licząc rozliczenie z PIT-u).
Apropos tyłu oficerów i aspirantów na zmianie - po co ten konkretny 01 wysyła/przyjmuje ludzi ze szkół, skoro ma tyle osób w takim a nie innym korpusie? Znowu pokazuje to to, że u nas się myśli jak już mleko się rozleje. Czy nie można było przewidywać polityki kadrowej już ileś lat wstecz?

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #601 dnia: Grudzień 09, 2022, 23:07:21 »
Po pierwsze w straży trzeba zlikwidować patologie dotyczące rozliczenia czasu służby i skończy się wydawanie milionów na nadgodziny bez sensu ale KG tego nie widzi. Do tego patologia w grupach uposazenia gdzie min. to powinno być 100zl między każda grupa. Znajdą się wtedy chęci do rozwoju i przechodzenia na system codzienny. Do tego przepis kwalifikacyjny o ile wejdzie pozwoli zająć stanowisko dowódcy zmiany przez aspiranta tak jak to było 10 lat temu i bylo dobrze. Oficerowie niech się wykazują w systemie codziennym, a nie jedziesz na inspekcje do małej KP a tam na zmianie 7 osób 2 oficerów 4 aspirantów i 1 szeregowy.  :gwiazdki:

To wytłumacz mi jaka i po co zachętą do awansu. Podoficer awansuje, albo i nie bo wychodzi czasookres. Aspirant podobnie. Oficer również, oczywiście nie liczę stanowisk najwyższych bo tu jeszcze inne czynniki. Zatem jaka zachętą. Po prostu przerzucamy część logistyki plus prewencję do chwila, a reszcie rzeczywiście dajmy w biurze więcej.
Znaczaca część biura jest konieczna. Godziny be, to ciekawe wszak to i tak taniej wychodzi niż zatrudnienie nowych strażaków w to miejsce, no ale to moje zdanie .
 Generalnie  zróbmy podział sprawiedliwy , każdy z biura miesiąc na podział i na odwrót. No może prawie każdy. Sorry naprawdę duża część w biurze da sobie radę. Wiem jak jest i naprawdę nie umniejszam biura wszak znam te pracę dobrze. Niestety w drugą stronę to ciężko. Jeden. Się boi wysokości, drugi boi się krwi, no a trzeci będzie super gościem na podziale .

Podsumowując system motywacyjny w PSP nie istnieje w ogole

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #602 dnia: Grudzień 09, 2022, 23:29:47 »
Po pierwsze w straży trzeba zlikwidować patologie dotyczące rozliczenia czasu służby i skończy się wydawanie milionów na nadgodziny bez sensu ale KG tego nie widzi. Do tego patologia w grupach uposazenia gdzie min. to powinno być 100zl między każda grupa. Znajdą się wtedy chęci do rozwoju i przechodzenia na system codzienny. Do tego przepis kwalifikacyjny o ile wejdzie pozwoli zająć stanowisko dowódcy zmiany przez aspiranta tak jak to było 10 lat temu i bylo dobrze. Oficerowie niech się wykazują w systemie codziennym, a nie jedziesz na inspekcje do małej KP a tam na zmianie 7 osób 2 oficerów 4 aspirantów i 1 szeregowy.  :gwiazdki:

To wytłumacz mi jaka i po co zachętą do awansu. Podoficer awansuje, albo i nie bo wychodzi czasookres. Aspirant podobnie. Oficer również, oczywiście nie liczę stanowisk najwyższych bo tu jeszcze inne czynniki. Zatem jaka zachętą. Po prostu przerzucamy część logistyki plus prewencję do chwila, a reszcie rzeczywiście dajmy w biurze więcej.
Znaczaca część biura jest konieczna. Godziny be, to ciekawe wszak to i tak taniej wychodzi niż zatrudnienie nowych strażaków w to miejsce, no ale to moje zdanie .
 Generalnie  zróbmy podział sprawiedliwy , każdy z biura miesiąc na podział i na odwrót. No może prawie każdy. Sorry naprawdę duża część w biurze da sobie radę. Wiem jak jest i naprawdę nie umniejszam biura wszak znam te pracę dobrze. Niestety w drugą stronę to ciężko. Jeden. Się boi wysokości, drugi boi się krwi, no a trzeci będzie super gościem na podziale .

Podsumowując system motywacyjny w PSP nie istnieje w ogole

A myślisz, że tą robotę z prewencji i logistyki (?) to cywil będzie robił za takie pieniądze jakie zarabiają cywile w straży? (mówię o zwykłej powiatówce).
Generalnie to niepotrzebnie poruszasz temat tego "kto gdzie sobie poradzi a kto nie", bo jest tyle samo przykładów gdzie biurowiec poradzi sobie na podziale (często właśnie stamtąd przyszedł) co podziałowiec na biurze. Problem polega na tym, że tylko na podziale opłaca się w tej chwili pracować w straży...

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #603 dnia: Grudzień 09, 2022, 23:42:09 »
Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, jednak weź pod uwagę to co napisałem. 
Tym ruchem strona służbowa rozpoczęła być może pewien proces,  jednocześnie starając się  zażegnać choć częściowo najpilniejszemu problemowi zmasowanych odejść. I nie patrz tylko na najbliższe obecne podwyżki,  w przyszłych latach zapewne rewaloryzacja również będzie wyższa niż podwyżki.

Niestety, nie sądzę aby taki był cel ministerstwa. W 2021 funkcjonariuszy ze stażem służby powyżej 30 lat w PSP było nieco ponad 1% (ok. 300 osób w skali kraju!), analogicznie strażaków ze stażem służby 32 lat i więcej będzie jeszcze mniej. Obecnie w mojej KM (ponad 200 etatów) jest to jedna osoba. Nie pomogły świadczenia motywacyjne 1500 i 2500 zł, gdyż żaden ze strażaków w ostatnich latach z systemu zmianowego, w mojej KM, nie służył dłużej niż do wypracowania pełnej emerytury. Nie pomógł wzrost stażowego do max 35% po 35 latach służby. W takim razie jak ma zachęcić do pozostania w służbie 500 zł brutto dodatku progresywnego po 25 latach służby, gdzie będzie trzeba pracować kolejne 7 lat, aby wliczył się on do emerytury i dodał wartość ok 300 zł netto (pomijając inflację). Przecież taka osoba odchodząc wcześniej na emeryturę przez te siedem lat dostanie kilkukrotnie wyższą waloryzację rent i emerytur.
Nie znamy oczywiście jeszcze ostatecznych wersji zaproponowanych rozwiązań, ale niestety wygląda na to, że kierunek jest na obniżanie naszych przyszłych emerytur i wprowadzanie kolejnych dodatków, które nie będą wliczały się do podstawy ustalenia emerytury 99% funkcjonariuszy (prawo będzie miał każdy, ale 32 lat dosłużą nieliczni).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2022, 23:46:46 wysłana przez zurasluk »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #604 dnia: Grudzień 10, 2022, 10:00:49 »
Wraz z rozpoczęciem protestów, każdy funkcjonariusz powinien dostać do podpisania kwit w którym by oświadczył np." ja Jan Kowalski, po zakończeniu protestu proszę o doliczanie/nie doliczanie (niewłaściwe skreślić) do mojego wynagrodzenia wypracowanych porozumień między ministerstwem a ZZ. Zakładam że 100% było by za doliczeniem do wynagrodzenia bez względu na wynik. Tak, wiem zaraz się znajdą fachowcy na forum którzy zaprzeczą. Przerabiałem takich fachowców co dużo krzyczą na stołówce czy przy wódce a jak ma iść rozmawiać z powiatowym w stopniu kapitana to ma nogi z waty, poci się i jąka.

I jaki miałby być cel tego oświadczenia ? Jaki jest sens tego ?
Podpisując, co byś zaznaczył?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 10, 2022, 10:19:24 »
Po pierwsze w straży trzeba zlikwidować patologie dotyczące rozliczenia czasu służby i skończy się wydawanie milionów na nadgodziny bez sensu ale KG tego nie widzi.
Ekonomia kolego to jest nadgodziny są tańsze niż zatrudnienie strażaków.
Ja mówię o patologi rozliczenia czasu służby rozumiesz? Nadgodziny zawsze będą ale nie naliczany w chory sposób.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 10, 2022, 18:01:57 »
Świeży temat... Mundurowi z "S"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 10, 2022, 18:18:29 »
Świeży temat... Mundurowi z "S"
Daj spokoj ...jaki świeży. Koledzy z Ski już nawet nie komentują tego. Powielanie powielanego z powialonym..to już było  Kolego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 10, 2022, 18:32:07 »
8 grudnia to chyba świeże :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 10, 2022, 18:48:48 »
Świeży temat... Mundurowi z "S"
Daj spokoj ...jaki świeży. Koledzy z Ski już nawet nie komentują tego. Powielanie powielanego z powialonym..to już było  Kolego.

Mam wrażenie, że ciągle z roku na rok walczymy o te same postulaty...

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 10, 2022, 21:04:50 »
Equinox, wybielanie S-ki na forum niewiele da, proponuję zobaczyć jakie nastroje są na dole... U mnie na woj. wiem, że po nowym roku planowany jest spory exodus z S-ki na rzecz F - czy dojdzie do skutku to się okaże, ale coś jest na rzeczy.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 10, 2022, 22:46:43 »


Po pierwsze w straży trzeba zlikwidować patologie dotyczące rozliczenia czasu służby i skończy się wydawanie milionów na nadgodziny bez sensu ale KG tego nie widzi. Do tego patologia w grupach uposazenia gdzie min. to powinno być 100zl między każda grupa. Znajdą się wtedy chęci do rozwoju i przechodzenia na system codzienny. Do tego przepis kwalifikacyjny o ile wejdzie pozwoli zająć stanowisko dowódcy zmiany przez aspiranta tak jak to było 10 lat temu i bylo dobrze. Oficerowie niech się wykazują w systemie codziennym, a nie jedziesz na inspekcje do małej KP a tam na zmianie 7 osób 2 oficerów 4 aspirantów i 1 szeregowy.  :gwiazdki:

Z chęcią wykaże się w systemie codziennym, tylko poproszę o takie same albo i większe zarobki jak na PB (licząc rozliczenie z PIT-u).
Apropos tyłu oficerów i aspirantów na zmianie - po co ten konkretny 01 wysyła/przyjmuje ludzi ze szkół, skoro ma tyle osób w takim a nie innym korpusie? Znowu pokazuje to to, że u nas się myśli jak już mleko się rozleje. Czy nie można było przewidywać polityki kadrowej już ileś lat wstecz?

Świetnie. Powiedziałeś A to powiedz B i wrzuć screena PITu. Może być z zatartymi danymi. Nie bierzesz chyba pod uwagę nadgodzin? Bo chyba aż tak głupi nie jesteś. Takiego by do biura nie wzięli...

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 10, 2022, 22:53:42 »
Equinox, wybielanie S-ki na forum niewiele da, proponuję zobaczyć jakie nastroje są na dole... U mnie na woj. wiem, że po nowym roku planowany jest spory exodus z S-ki na rzecz F - czy dojdzie do skutku to się okaże, ale coś jest na rzeczy.
:rofl: chyba se jaja robisz , u mnie F nawet jednej flagi nie wywiesił  :fiuu: ba na tablicy informacyjnej też mają czysto :szalony:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 11, 2022, 06:19:14 »
Equinox, wybielanie S-ki na forum niewiele da, proponuję zobaczyć jakie nastroje są na dole... U mnie na woj. wiem, że po nowym roku planowany jest spory exodus z S-ki na rzecz F - czy dojdzie do skutku to się okaże, ale coś jest na rzeczy.
:rofl: chyba se jaja robisz , u mnie F nawet jednej flagi nie wywiesił  :fiuu: ba na tablicy informacyjnej też mają czysto :szalony:
Obojętnie S czy F, jeżeli Przewodniczący nie spełniają oczekiwań członków zaniedbując swoją rolę, to jest łatwo to zmieniać. No i takie pytanie, czy u Ciebie jest utworzony ZZF ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 11, 2022, 08:39:18 »
8 grudnia to chyba świeże :straz:
Zapytam kolegę który to już zespół bo z tego co pamiętam jakiś już pracuje przy Premierze. No chyba że się rozwiązał nie zawiązując.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 11, 2022, 09:38:18 »
Zapytam kolegę który to już zespół bo z tego co pamiętam jakiś już pracuje przy Premierze. No chyba że się rozwiązał nie zawiązując.
Ty naprawdę masz problemy z czytaniem!
Czepiasz się zespołu a to S jako jedyna w ogóle z premierem rozmawia... OPZZety (F) i FZZ (PP) i sam nowo wybrany prezes F wysyła listy ale nikt na te listy nie reaguje więc chyba jest różnica w skuteczności. S to najstarszy i największy ZZ strażaków a jak powstał F  :rofl:
Tak się głośno zastanawiam jak można pomóc swoim członkom skoro po jednym dniu istnienia profil facebookowy F jest zblokowany przez profil KG PSP? Skoro w tak błahej sprawie już jest zgrzyt a od wyborów prezesa minęło kilkanaście dni to jak można będzie mówić o czymś na kształt dialogu miedzy F a stroną służbową. Swoją drogą majstersztyk PR chwalenie się tym :rofl: zamiast to wyjaśnić wbija się kolejną szpilę brawo Wy :wacko:
Equinox, wybielanie S-ki na forum niewiele da, proponuję zobaczyć jakie nastroje są na dole... U mnie na woj. wiem, że po nowym roku planowany jest spory exodus z S-ki na rzecz F - czy dojdzie do skutku to się okaże, ale coś jest na rzeczy.
Kolego S ma na forum naprawdę czarny PR i myślę, że jest źródłem wszelkiego zła ale to "S" opracowała nowy przepis kwalifikacyjny (podwaliny tego przepisu stworzył zespół w którym byli tylko reprezentanci S i strony służbowej) co przez te poprzednie i parę przyszłych lat pozwoli awansować bardzo wielu ludziom. Co do exedusów to nie wierze w takie historie ale wolę wersję zmiany barw niż rezygnację z przynależności do jakiejkolwiek organizacji.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #616 dnia: Grudzień 11, 2022, 09:45:23 »
Equinox, co do tego, że lepsza zmiana "barw" niż rezygnacja całkowicie się zgadzam. Sam jestem przykładem przejścia z S do Floriana. Ale publikowanie informacji, że F został w mediach zablokowany przez KG uważam w przeciwieństwie do Ciebie za dobry pomysł. Ludzie powinni wiedzieć co robi związek, jakie ma problemy i co się aktualnie dzieje. Dlaczego KG blokuje F na fejsie? Może dlatego, że boi się publicznie niewygodnych pytań, które ludzie mogliby zobaczyć? Członkowie jak również i osoby spoza związków muszą wiedzieć takie rzeczy, nie można wiecznie pudrować takiego bałaganu - a to co w sferze publicznej dzieje się na profilach KG woła o pomstę do nieba.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #617 dnia: Grudzień 11, 2022, 10:01:51 »
Equinox, co do tego, że lepsza zmiana "barw" niż rezygnacja całkowicie się zgadzam. Sam jestem przykładem przejścia z S do Floriana. Ale publikowanie informacji, że F został w mediach zablokowany przez KG uważam w przeciwieństwie do Ciebie za dobry pomysł. Ludzie powinni wiedzieć co robi związek, jakie ma problemy i co się aktualnie dzieje. Dlaczego KG blokuje F na fejsie? Może dlatego, że boi się publicznie niewygodnych pytań, które ludzie mogliby zobaczyć? Członkowie jak również i osoby spoza związków muszą wiedzieć takie rzeczy, nie można wiecznie pudrować takiego bałaganu - a to co w sferze publicznej dzieje się na profilach KG woła o pomstę do nieba.
Po kolei to był by dobry pomysł gdyby było coś w stylu w związku z uwagami dotyczącymi sprawy XYZ gdzie strona społeczna nie zgodziła się ze stroną służbową to F został zablokowany przez KGPSP to wtedy ok a co wynika z komunikatu ze strony, że jest blokada cholera wie za co i szpila w ostatnim zdaniu.  Po co na co i dlaczego PR dla PR to się nigdy nie udaje. Populizm fajna rzecz ale też na krótką metę. Swoją drogą zaczepianie polityki gdzie wprost z ustawy wynika, że każdy "powołany" jest za opinią (zgodą) lub nawet na wniosek polityka to abberacja..  Ale jak brakuje argumentów w dyskusji o straży to się wyjeżdża z dyżurnym tematem "polityka a straż" no jest jeszcze "bo w Policji" a potrzebne to nam jak świni siodło.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #618 dnia: Grudzień 11, 2022, 16:21:46 »
Czytam Waszą dyskusję od dłuższego czasu. I powiem tak. Jak się nie odwrócisz dupa zawsze z tyłu. Wieczne niezadowolenie bo związki szczególnie S robią nie to co jeden czy drugi uważa za najlepsze dla niego nie dla ogółu.
 
Po kolei:
Pierwsza ustawa modernizacyjna i podwyżki o ponad 1000 zł - 30%, w tym więcej dla niższych grup
motywacyjny w emeryturze.
Płatne nadgodziny
Zachowanie praw emerytalnych dla tych którzy są w służbie
Trzy lata opóźniona reforma emerytalna i 5 lat opóźnione negatywne zmiany w chorobowym.
300 zł jedynej podwyżki za PO-PSL
Druga ustawa modernizacyjna
Dodatkowe świadczenia dla osób z wyższym stażem
Podwyżki kolejne w niższych grupach
Załącznik 7 do kwalifikacyjnego
Poprawienie zasad emerytalnych - nie ma już warunku wieku
Kolejne świadczenia dla osób z wyższym stażem plus podwyżki inflacyjne.

Bez związków zawodowych a szczególnie S tego by nie było i mogę to udowodnić.

I teraz dyskutanci czy któreś z tych rozwiązań jest złe dla ogółu strażaków? Jeśli tak proszę o wskazanie i wyjaśnienie dlaczego.

A jeśli uważacie że jest zrobione za mało to zapraszam do S na zebranie . Powiesz co i jak zrobić lepiej. Posłuchasz co mówią inni strażacy i jeśli Cię poprą to zrealizujemy Twój pomysł.

Ale argumentów w stylu zły załącznik 7, nadgodziny czy wyższe dodatki do emerytury nie przyjmuję. Korzystają z tego strażacy czy nie. I nie przyjmę bo widziałem jak ludzie przez lata o to walczyli więc ich uszanujcie bo macie to co macie dzięki tym dziadom którzy 15 czy 10 lat temu się postarali i zawalczyli.

Na anonimowym forum każdy jest mądry. Ale pójść i w oczy powiedzieć ministrowi że nas oszukuje i jeszcze potrafić to udowodnić to inna para kaloszy.

I zapomniałam dodać gdybym miał patrzeć na prywatny interes to byłbym za podwyżkami dla grup oficerskich. Ale jako związkowiec zawsze rozumiałem że gramy w zespole i trzeba myśleć o tych na niższych stanowiskach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2022, 16:32:31 wysłana przez radca »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #619 dnia: Grudzień 11, 2022, 18:48:08 »
Equinox, co do tego, że lepsza zmiana "barw" niż rezygnacja całkowicie się zgadzam. Sam jestem przykładem przejścia z S do Floriana. Ale publikowanie informacji, że F został w mediach zablokowany przez KG uważam w przeciwieństwie do Ciebie za dobry pomysł. Ludzie powinni wiedzieć co robi związek, jakie ma problemy i co się aktualnie dzieje. Dlaczego KG blokuje F na fejsie? Może dlatego, że boi się publicznie niewygodnych pytań, które ludzie mogliby zobaczyć? Członkowie jak również i osoby spoza związków muszą wiedzieć takie rzeczy, nie można wiecznie pudrować takiego bałaganu - a to co w sferze publicznej dzieje się na profilach KG woła o pomstę do nieba.
Dzięki kolego bo wiedzę tak jak Ty że Eqinox brnie w przeświadczeniu że jego związek jest naj..I załatwi wszystko u Premiera, Ministra, Prezydenta , Komendanta Głównego. To co już jest na stole to walka wszystkich związków i napewno nie w pierwszej kolejności Ski bo ta nigdy nie robiła nic wspólnego z Radą Federacji ZZSM.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #620 dnia: Grudzień 11, 2022, 20:00:40 »
Dzięki kolego bo wiedzę tak jak Ty że Eqinox brnie w przeświadczeniu że jego związek jest naj..I załatwi wszystko u Premiera, Ministra, Prezydenta , Komendanta Głównego. To co już jest na stole to walka wszystkich związków i napewno nie w pierwszej kolejności Ski bo ta nigdy nie robiła nic wspólnego z Radą Federacji ZZSM.
Oj cholera zapomniałeś mi odpisać... Skoro zespół gdzie go Premier powołał jest nie ważny to co ma załatwić list kogoś tam z Kuj-Pom którego nazwisko poznałem 2 dni przed wyborami F? 
Kolego S to największa centrala w kraju... Czemu oczekujesz, że będzie współpracować z tymi którzy powstali jak przegrali wybory w S albo tymi których szefem jest SBek (zeby nie było ma stronę na https://inwentarz.ipn.gov.pl/)... Od 2 lat jest pluralizm w ZZ SM... Spotkamy się w tym samym miejscu za 5 lat  :rofl: :rofl: :rofl: 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2022, 20:06:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #621 dnia: Grudzień 11, 2022, 20:37:51 »
Trzy lata opóźniona reforma emerytalna i 5 lat opóźnione negatywne zmiany w chorobowym.
To nie jest sukces a porażka która nas podzieliła. Szczególnie widać to po ilości chętnych na naborach i do szkół pożarniczych.
Cytuj
Bez związków zawodowych a szczególnie S tego by nie było i mogę to udowodnić.
I tu muszę przyznać rację, być może inny ZZ by do tego nie dopuścił
Cytuj
Ale argumentów w stylu zły załącznik 7, nadgodziny czy wyższe dodatki do emerytury nie przyjmuję. Korzystają z tego strażacy czy nie. I nie przyjmę bo widziałem jak ludzie przez lata o to walczyli więc ich uszanujcie bo macie to co macie dzięki tym dziadom którzy 15 czy 10 lat temu się postarali i zawalczyli.
Szkoda że podczas tej walki nie pomyślieście o młodych którzy mają do przepracowania dużo więcej lat za co prawdopodobnie otrzymają dużo mniejsze pieniądze niż przyjęci na starych zasadach.
I pewnie zaraz dostanę odpowiedź że każdy wie na co się pisze.
To racja ale poziom przyjmowanych ludzi i ich zaangażowanie w służbie z tego powodu bardzo spadły.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #622 dnia: Grudzień 11, 2022, 20:52:00 »
Pytanie czy wynegocjowane dodatki 15+ będą za 6 lat obowiązywać dla ludzi przyjętych na nowych zasadach. Czy w tej najlepszej S ktoś o tym pomyślał, bo znając życie, to pewnie przyjęci na nowych zasadach je stracą.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #623 dnia: Grudzień 11, 2022, 21:13:10 »
Chwaląc wszelkie dobrodziejstwa i załatwione sprawy należy wyraźnie zaznaczyć, że mamy przecież inflacyjną obniżkę uposażeń o prawie 10%. Zbiednieliśmy o inflację, coś tam obiecują od 2023 ale bilans jest na duży minus. I we wszystkich wyliczankach zasług należy o tym pamiętać i przypominać! Rok 2022 - obniżka uposażeń na skutek braku pełnej rekompensaty inflacyjnej. Zresztą samo hasło walki o podwyżki jest w obecnej sytuacji źle wyartykułowane. My zwracamy się o rekompensatę oficjalnej inflacji a nie o podwyżki. Podwyżka jest wtedy gdy dostaniesz coś więcej niż inflacja.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #624 dnia: Grudzień 12, 2022, 10:27:33 »
Siusiek nie wprowadzaj w błąd. Zdarza się że S i FZZSM działają wspólnie.

Siedem tak też chciałabym większą podwyżkę. Ale doceniam to że dzięki S i MSWiA są dodatkowe rozwiązania. Dla mnie to lepsze niż piniendzy nie ma i nie będzie.

Wojtek 111 nie rozumiem o czym mówisz.
W 2009 roku rząd Tuska miał pomysł żeby od 2010 osoby w służbie ale bez 15 lat odchodziły na nowych zasadach 25/55.
I że od 2010 chorobowe 80% i pogorszenie wykazu chorób zawodowych.
Po ciężkich bojach ZZ mieliśmy:
 zmiany dla nowo przyjętych w emeryturach od 2013
Chorobowe od 2014 i z szerszym katalogiem 100% oraz poprawionym na korzyść wykazem chorób.

PIS poprawił dodatkowo emerytalne bo odeszło 55lat i dodatkowe elementy wchodzą w podstawę!
I jeszcze jedno emerytury mogą być i po 10 latach tylko jak podstawa niska to nic to nie zmieni.

I z obecnej średniej ile dołożylo PO a ile PIS?
1:10 na korzyść PIS mniej więcej?
A za PO inflacja też była.