Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195638 razy)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 01, 2022, 10:17:44 »
A czy w związku z protestem nie powinno się zawiesić akcji "schron" itd ?

Właśnie ta akcja pokazuje, jak chcemy walczyć. Wszyscy na hura robią lub już skończyli robić schrony. A można było powoli z dokładnością i dbałością o każdy detal, wykonywać swoje (nie)obowiązki. Wiadomo, nie udało by się tego zrobić do wyznaczonego terminu, ale było by to zrobione profesjonalnie  :fiuu:

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 01, 2022, 11:19:33 »
Z policji to się zwalniają a nie walczą o podwyżki Akcją 41. U nas jest syndrom współczesnego Polaka dużo pierd oli a mało robi. Chęć udziału w proteście czy czymkolwiek na jednostce mniej jak 20%.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2022, 15:02:38 wysłana przez SainT »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #327 dnia: Listopad 01, 2022, 11:25:10 »
Reszta będzie w drugiej robocie, nie mają czasu na "pierdoły"  :wall:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 444
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #328 dnia: Listopad 01, 2022, 17:09:14 »
Reszta będzie w drugiej robocie, nie mają czasu na "pierdoły"  :wall:
No i z 8h tłumów nigdy nie ma .....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #329 dnia: Listopad 01, 2022, 18:24:36 »
A ile  % 8h stanowią w strukturze PSP.
Ilu 8h jest w strukturze ZZ.
I najważniejsze co na przestrzeni lat zz zrobiły dla poprawy służby i pracy codziennych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 01, 2022, 18:30:01 »
A ile  % 8h stanowią w strukturze PSP.
Ilu 8h jest w strukturze ZZ.
I najważniejsze co na przestrzeni lat zz zrobiły dla poprawy służby i pracy codziennych.
Pi razy drzwi 1/5 to 8 godzinni ale ilu ich w ZZ to nie wiem czy ktoś w ogóle takie statystyki prowadzi...
Co do tego ile ZZ zrobiły dla 8 godzinnych to odwracając pytanie przecież od zawsze w PSP rządzą 8 godzinni   :straz: wiec z całym szacunkiem nie można wszystkiego zrzucać na ZZ.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 01, 2022, 19:29:36 »
od zawsze w PSP rządzą 8 godzinni   :straz: wiec z całym szacunkiem nie można wszystkiego zrzucać na ZZ.

No cóż zapomniał wół jak cielęciem był.
I odwracając od ładnych paru lat PSP rządzą byli i obecni związkowcy. Chyba nikt obcy nieprawomyślny się nie uchował,  i wymiana poszła do samiutkiego dołu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2022, 19:33:35 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 01, 2022, 19:31:30 »
No cóż zapomniał wół jak cielęciem był.
I odwracając od ładnych paru lat PSP żądzą byli i obecni związkowcy.
To przyjmijmy kolego, że PSP istnieje 30 lat to ile lat mają ci wredni przedstawiciele ZZ  :wacko: Będzie 1/5?
Więc wyjdzie odwrócona proporcja  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 01, 2022, 19:39:59 »
Ale czy ja pisałem o czasach mienionych ja żyje tu i teraz nie w latach 90. Jeszcze brakuje abyś przytoczył "przez 8 lat waszych rządów".....
Nie uciekaj do poprzedników ja oceniam obecnych, tamtych już zmieniliśmy oczekując że będzie lepiej. Czy może czasu było za mało. Myślisz że sytuacja 8h poprawia się jak sobie pomyślą że poprzednicy też dla nich nic nie zrobili. Czy może obecnym związkowcom wystarcza myśl że co prawda są kiepscy ale nie bardziej niż ci co byli przed nimi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2022, 19:49:23 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 01, 2022, 19:49:31 »
Ale czy ja pisałem o czasach mienionych ja żyje tu i teraz nie w latach 90. Jeszcze brakuje abyś przytoczył "przez 8 lat waszych rządów".....
Nie uciekaj do poprzedników ja oceniam obecnych, tamtych już zmieniliśmy oczekując że będzie lepiej. Czy może czasu było za mało. Myślisz że sytuacja 8h poprawia się jak sobie pomyślą że poprzednicy też dla nich nic nie zrobili. Czy może obecnych związkowców pociesza myśl że są ujowi ale nie bardziej niż ci co byli przed nami.
A ja myślałem naiwnie, że to przysłowie
No cóż zapomniał wół jak cielęciem był.
To oznacza historię  :rofl:
Wszyscy 8 godzinnych mają w d... ale zwalanie tego na ZZ jest dużym nadużyciem...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 01, 2022, 19:57:40 »
No weź nie cytuj tak szybko (mam taką przypadłość że nie widzę błędów musze przeczytać parę razy żeby je wyłapać)  Od dziecka ortografia to mój największy wróg 😀

Ja nie pisałem że ktoś się troszczył o 8h.

Zadałem pytania o 8h bo ktoś (kol. sismondi) oczekiwał ich zaangażowania w pewne sprawy gdy od lat systemowo decyzyjni jak i zz  olewają tych funkcjonariuszy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2022, 20:30:33 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 01, 2022, 20:40:57 »
No weź nie cytuj tak szybko (mam taką przypadłość że nie widzę błędów musze przeczytać parę razy żeby je wyłapać)  Od dziecka ortografia to mój największy wróg 😀
Ja nie pisałem że ktoś się troszczył o 8h.
Zadałem pytania o 8h bo ktoś (kol. sismondi) oczekiwał ich zaangażowania w pewne sprawy gdy od lat systemowo decyzyjni jak i zz  olewają tych funkcjonariuszy.
Systemowo 8 godzinni z zasady powinni mieć przewagę... To czemu jest jak jest to tego szczerze nie rozumiem. 8 godzinni przewodniczą 3 ZZ działającym w PSP na poziomie krajowym...
Być może wina leży gdzieś indziej... Może to obrona z góry przegranych pozycji zamiast grać o teraźniejszość żyje się przeszłością... Mitem i bajką...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 01, 2022, 20:51:00 »
No weź nie cytuj tak szybko (mam taką przypadłość że nie widzę błędów musze przeczytać parę razy żeby je wyłapać)  Od dziecka ortografia to mój największy wróg 😀
Ja nie pisałem że ktoś się troszczył o 8h.
Zadałem pytania o 8h bo ktoś (kol. sismondi) oczekiwał ich zaangażowania w pewne sprawy gdy od lat systemowo decyzyjni jak i zz  olewają tych funkcjonariuszy.
Systemowo 8 godzinni z zasady powinni mieć przewagę... To czemu jest jak jest to tego szczerze nie rozumiem. 8 godzinni przewodniczą 3 ZZ działającym w PSP na poziomie krajowym...
Być może wina leży gdzieś indziej... Może to obrona z góry przegranych pozycji zamiast grać o teraźniejszość żyje się przeszłością... Mitem i bajką...

Być może jest to wina populizmu... Jak sam zauważyłeś zaledwie 1/5 funkcjonariuszy to 8h, reszta to 24 - może dlatego tak jest...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 01, 2022, 21:00:58 »
Być może jest to wina populizmu... Jak sam zauważyłeś zaledwie 1/5 funkcjonariuszy to 8h, reszta to 24 - może dlatego tak jest...
Wszystko ok tylko twoja teoria ma jeden słaby punkt... Na pewnym etapie (dowódca JRG) każdy przełożony 24 godzinnego to 8 godzinny a na żadnym szczeblu nie ma odwrotnej sytuacji  :wacko:
8 godzinni powinni mieć przewagę... Więc czemu tak nie jest? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 01, 2022, 21:03:03 »


Być może jest to wina populizmu... Jak sam zauważyłeś zaledwie 1/5 funkcjonariuszy to 8h, reszta to 24 - może dlatego tak jest...

Zapewne tak ale można też spojrzeć na to że w systemie 8h jeszcze siedzi troszkę starsza generacja strażaków mającą inne podejście do służby (nie mówię że lepsze). Przyjdą młodzi i pokażą że nie robi się dodatkowej roboty za nic, że nie robi się w swoim wolnym itp itd.
Moim zdanie dopiero po zmianie pokoleniowej w systemie 8 godzinnym nastąpi reakcja zarządzających bo inaczej zostaną sami ze swoimi tabelkami i analizami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2022, 21:07:35 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 01, 2022, 21:06:52 »
Zapewne tak ale można też spojrzeć na to że w systemie 8h jeszcze siedzi troszkę starsza generacja strażaków mającą inne podejście do służby (nie mówię że lepsze). Przyjdą młodzi i pokażą że nie robi się dodatkowej roboty za nic, że nie robi się w swoim wolnym itp itd.
Moim zdanie dopiero po zmianie pokoleniowej w systemie 8 godzinnym nastąpi reakcja zarządzających bo inaczej zostaną sami ze swoimi tabelkami i analizami.
I właśnie to miałem na myśli mówiąc o micie i bajce...
Czy to podeście jest dobre czy złe nie wiem ale na 100% jest systemowo szkodliwe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 02, 2022, 05:05:11 »


Być może jest to wina populizmu... Jak sam zauważyłeś zaledwie 1/5 funkcjonariuszy to 8h, reszta to 24 - może dlatego tak jest...

Zapewne tak ale można też spojrzeć na to że w systemie 8h jeszcze siedzi troszkę starsza generacja strażaków mającą inne podejście do służby (nie mówię że lepsze). Przyjdą młodzi i pokażą że nie robi się dodatkowej roboty za nic, że nie robi się w swoim wolnym itp itd.
Moim zdanie dopiero po zmianie pokoleniowej w systemie 8 godzinnym nastąpi reakcja zarządzających bo inaczej zostaną sami ze swoimi tabelkami i analizami.
W jakiejś części jest tu racji. Polecam jednak ochłonąć ten entuzjazm, bo na protest z mojego okręgu ZZ,  zdecydowanie więcej jedzie strażaków, którzy dawno już mają prawa emki. Protest, który powinien już zaostrzyć formę. Mam nadzieję, że ktoś z ZK będzie i przedstawi strategię.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 02, 2022, 07:51:06 »
Tylko że ja nie stwierdziłem że młodzi będą się zrzeszać w zz I walczyć o wszystkich. Młodym nie są potrzebne sztywno zhierarchizowane organizacje na które tak naprawdę szeregowy członek nie ma wpływu. Organizacje którym przyświecają bliżej niesprecyzowane cele dla nich odległe i absurdalne (słowa mojego syna).

 Im żeby się zgadać wystarczą media społecznościowe (przykład psiej grypy) nie potrzebują do tego dziesiątek godzin narad ważnych głów.
To starsze pokolenie oczekuję że ktoś coś załatwi za nich a oni najwyżej mogą pojechać i pokrzyczeć .
Moim zdaniem przy całym narzekaniu na młodzież są oni zdecydowanie bardziej zdeterminowani aby walczyć o swoje. Cenią swój czas i nie akceptują pracy za darmo a to sporo zmienia  nie trafią do nich argumenty o potrzebach służby itp.
Młodym trzeba oddać że są  asertywni i pragmatyczni to duża zmiana w stosunku do starszego pokolenia i diametralna zmiana w stosunkach pracodawca pracownik
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2022, 08:01:59 wysłana przez pb11 »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 02, 2022, 08:22:35 »
Czyli aby uzdrowić sytuację w PSP to albo ją zlikwidować i stworzyć od nowa albo wywalić wszystkich zatrudnionych przed 2013.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 02, 2022, 09:17:56 »
Nic takiego nie napisałem.
Stwierdziłem tylko iż zz jak i pracodawcy chcąc utrzymać swój stan posiadania muszą zmienić swoje podejście, gdyż to co do tej pory działało nie sprawdzi się przy obecnie wchodzących na rynek pracy.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 02, 2022, 09:19:13 »
Cytuj
Czyli aby uzdrowić sytuację w PSP to albo ją zlikwidować i stworzyć od nowa albo wywalić wszystkich zatrudnionych przed 2013.
Parafrazując słowa bodajże gen. Wileckiego (szef sztabu WP dawno, dawno temu) : Jeżeli odejdą wszyscy młodzi - to będzie tragedia; jeżeli nagle odejdą wszyscy starzy - to będzie komedia.   

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 02, 2022, 10:11:39 »
Tylko że ja nie stwierdziłem że młodzi będą się zrzeszać w zz I walczyć o wszystkich. Młodym nie są potrzebne sztywno zhierarchizowane organizacje na które tak naprawdę szeregowy członek nie ma wpływu. Organizacje którym przyświecają bliżej niesprecyzowane cele dla nich odległe i absurdalne (słowa mojego syna).

 Im żeby się zgadać wystarczą media społecznościowe (przykład psiej grypy) nie potrzebują do tego dziesiątek godzin narad ważnych głów.
To starsze pokolenie oczekuję że ktoś coś załatwi za nich a oni najwyżej mogą pojechać i pokrzyczeć .
Moim zdaniem przy całym narzekaniu na młodzież są oni zdecydowanie bardziej zdeterminowani aby walczyć o swoje. Cenią swój czas i nie akceptują pracy za darmo a to sporo zmienia  nie trafią do nich argumenty o potrzebach służby itp.
Młodym trzeba oddać że są  asertywni i pragmatyczni to duża zmiana w stosunku do starszego pokolenia i diametralna zmiana w stosunkach pracodawca pracownik
Jeżeli już tak spolaryzowałeś- to gdzie oni teraz są?  Jest moment,  że można wyrazić niezadowolenie i żądać poprawy.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 02, 2022, 16:52:31 »
No to teraz pomyśl dlaczego ich nie ma ?. Może ktoś do nich nie trafił, nie potrafił przekonać do swoich racji lub nawet nie pytał ich o zdanie uznając że wie lepiej co jest im potrzebne.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 02, 2022, 21:30:05 »
Stawiam na to ostatnie.
Niektórzy wiedzą jak piszą między sobą przewodniczący, wiedzą jakie mają podejście co poniektórzy do "zwykłych" strażaków, jak bardzo pycha i buta ich wypełnia.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2022, 06:52:42 wysłana przez SIUSIEK »